Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Diskusije o objektima koji su završeni

Moderator: Igor

milos.tomic
Intermediate
Pridružio se: Sub Mar 09, 2019 12:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 98
Pohvalio: 1

Re: Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Postod milos.tomic » Čet Okt 08, 2020 12:27 pm

Pozdrav stanarima Gornjeg grada, ukoliko vas još ima na forumu.

Kao kupca u naselju Tri Nove, koje je se realizuje uz istu kombinaciju prodavaca, investitora i izvođača, interesuje me na koji način se ostvaruje pravo na garanciju, s obzirom da investitor registruje novu firmu za svaki projekat, koju nakon završetka gasi?

Da li ste imali neke članove ugovora koji daju objašnjenje kome se obratiti u slučaju reklamacije na izvedene radove u periodu od 10 godina?

Hvala!
unedfined
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 13, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1221
Pohvalio: 3286

Postod unedfined » Pet Okt 16, 2020 1:02 pm

milos.tomic » Čet Okt 08, 2020 10:27 am napisao:Pozdrav stanarima Gornjeg grada, ukoliko vas još ima na forumu.

Kao kupca u naselju Tri Nove, koje je se realizuje uz istu kombinaciju prodavaca, investitora i izvođača, interesuje me na koji način se ostvaruje pravo na garanciju, s obzirom da investitor registruje novu firmu za svaki projekat, koju nakon završetka gasi?

Da li ste imali neke članove ugovora koji daju objašnjenje kome se obratiti u slučaju reklamacije na izvedene radove u periodu od 10 godina?

Hvala!

Investitor je garante odgovornosti prebacio na firmu koja je prijavljena da vrši održavanje kompleksa (čišćenje hodnika i šišanje trave i slično...) funkcioniše tačno kako zvuči. Velike intervencije koje su potrebne (na primer izmene da se obezbedi odobrenje protivpožaraca za upotrebnu) vrši sam investitor...

Nisam advokat tako da mi ništa tu nije jasno ali na relativno skorom glasanju su odsutni stanodavci ponovo ukazali poverenje upravnici i firmi za održavanje...
Pohvale za post: 1
Black
Intermediate
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 10:22 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 125
Pohvalio: 77

Postod Black » Uto Nov 10, 2020 6:21 pm

Da li neko zna u cemu je problem sa upotrebnom dozvolom i kakva su prava kupaca prema ugovoru?
Da li je zgrada prosla uspesno tehnicki prijem?
Da li se objekat moze prodati bez upotrebne dozvole i upisa u katastar (vidjao sam oglase za Gornji grad)?

Hvala unapred.
_stefi
Novice
Pridružio se: Čet Nov 12, 2020 11:57 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 0

Postod _stefi » Sub Nov 14, 2020 9:55 am

Planiram da uzmem stan u jednom drugom objektu koji zida isti investitor, pa sam na sajtu ceop-a gledao dokumentaciju za Gornji grad i video da jos uvek nema upotrebnu dozvolu, iako je proslo dosta vremena. Da li neko zna gde je zapelo sa upotrebnom dozvolom?

Sent from my iPhone using Tapatalk
unedfined
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 13, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1221
Pohvalio: 3286

Postod unedfined » Ned Nov 22, 2020 12:03 am

_stefi » Sub Nov 14, 2020 7:55 am napisao:Planiram da uzmem stan u jednom drugom objektu koji zida isti investitor, pa sam na sajtu ceop-a gledao dokumentaciju za Gornji grad i video da jos uvek nema upotrebnu dozvolu, iako je proslo dosta vremena. Da li neko zna gde je zapelo sa upotrebnom dozvolom?

Upravnica smiruje stanare da ne angažuju advokata. Takođe i sami stanari samo pričaju o angažovanju advokata a niko nije spreman da da ni dinar za istoga. Investitor kaže da je u toku "prikupljanje dokumentacije" za pristupne ulice (tj. nešto još nije odrađeno pa ne mogu da dokumentuju). Ali šta konkretno je problem meni lično nije poznato. Možda ima upućenijih stanara ali mislim da su batalili forum.

Kada kažete isti investitor mislite na Merin ili na "World Trade Capital"? Sam Merin mislim da nigde nije investitor već samo agent prodaje i marketinga. Investitor koji je bio iza "World Trade Capital" je navodno odradio gomilu budževina po Zemunu i GG mu jeste najbolje ispao do sada.
_stefi
Novice
Pridružio se: Čet Nov 12, 2020 11:57 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 0

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Postod _stefi » Ned Nov 22, 2020 12:22 am

unedfined napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=793032#p793032]_stefi » Sub Nov 14, 2020 7:55 am[/url] napisao:Planiram da uzmem stan u jednom drugom objektu koji zida isti investitor, pa sam na sajtu ceop-a gledao dokumentaciju za Gornji grad i video da jos uvek nema upotrebnu dozvolu, iako je proslo dosta vremena. Da li neko zna gde je zapelo sa upotrebnom dozvolom?

Upravnica smiruje stanare da ne angažuju advokata. Takođe i sami stanari samo pričaju o angažovanju advokata a niko nije spreman da da ni dinar za istoga. Investitor kaže da je u toku "prikupljanje dokumentacije" za pristupne ulice (tj. nešto još nije odrađeno pa ne mogu da dokumentuju). Ali šta konkretno je problem meni lično nije poznato. Možda ima upućenijih stanara ali mislim da su batalili forum.

Kada kažete isti investitor mislite na Merin ili na "World Trade Capital"? Sam Merin mislim da nigde nije investitor već samo agent prodaje i marketinga. Investitor koji je bio iza "World Trade Capital" je navodno odradio gomilu budževina po Zemunu i GG mu jeste najbolje ispao do sada.

Hvala na odgovoru, mozda se javi jos neko sa vise detalja.
Ovde nije izvodjac WTC kao za Gornji grad, vec Situs inzenjering, koji trenutno gradi i Merin hill.

milos.tomic
Intermediate
Pridružio se: Sub Mar 09, 2019 12:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 98
Pohvalio: 1

Re: RE: Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Postod milos.tomic » Ned Nov 22, 2020 1:33 am

_stefi napisao:
unedfined napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=793032#p793032]_stefi » Sub Nov 14, 2020 7:55 am[/url] napisao:Planiram da uzmem stan u jednom drugom objektu koji zida isti investitor, pa sam na sajtu ceop-a gledao dokumentaciju za Gornji grad i video da jos uvek nema upotrebnu dozvolu, iako je proslo dosta vremena. Da li neko zna gde je zapelo sa upotrebnom dozvolom?

Hvala na odgovoru, mozda se javi jos neko sa vise detalja.
Ovde nije izvodjac WTC kao za Gornji grad, vec Situs inzenjering, koji trenutno gradi i Merin hill.

Dobro bi bilo proveriti APR.
Recimo, za GG i Tri Nove postoje jasne paralele. Investitor WTC za naselje GG i Investitor Gornji Grad II za naselje Tri Nove imaju istu osnivačku firmu sa Kipra i istog zastupnika/direktora, a sve to registrovano u Genex apartmanima, pored Merina koji je takođe osnovan sa Kipra.
Razlika je što je WTC ostao 100% u vlasništvu kiparske kompanije, dok su u GG2 ušli članovi iz izvođača radova Termo Tim i ZOP.

Povratak na “Završeni projekti”