Šta je novo?

Stari mlin

borko

Novice
Učlanjen(a)
26.11.2007.
Poruke
3
Pohvaljen
0
Evo lepih novosti u bulevaru vojvode Misica. Izgleda da su krenuli pripremni radovi za `Stari mlin`. Juce sam primetio gradjevinske masine koje su rasciscavale prostor oko objekta. Gradiliste je ogradjeno.
Izgleda da se sprema jos jedno gradiliste u istoj ulici, na raskrsnici sa Ruskom. Postojeci objekat, u kome se do nedavno nalazio salon namestaja, izgleda kao da se priprema za rusenje. Nigde nema table, ali se secam da je `Atlas grupa` je u nekoliko navrata pominjana kao potencijalni investitor za izgradnju hotela na ovom mestu.
Ima li neko neke konktretnije novosti u vezi ova dva gradilista?
 
p1020318.jpg


p1020319.jpg


p1020320.jpg


p1020321i.jpg
 
Samo da ograda ne postane novo "kultno" mesto za plakate i tako narednih 20 godina.Kako bi oziveo taj kraj da se ovo sagradi i sredi fasada na bigzu a onda i prokop zasija fusssssssssssssssssss kakav fles ebo te :laugh:
 
koliko sam čuo, multicon uveliko radi na tom projektu
 
Moram da priznam da, iako nevolim staklene kocke, volim da vidim kombinacije starog i novog (naravno, mislim da je moguce to lepse uklopiti ali nije ni ovo lose za pocetak). Jos kad bi doterali BIGZ... A mogli bi i na slican nacin da pretvore Seceranu preko puta Ade u savrsenu lokaciju za muzeje, bioskope/pozorista, prostore za izlozbe, i jos mnogo toga - onda bi centrasi imali zasto da izadju iz kruga dvojke, novobeogradjani bi prelazili novi most, brdjani bi se spustali u dolinu, a Cukaricka padina ne bi vise bila toliko depresivna.

Naravno, sve to uz dobru volju i par stotina miliona €.
 
Mislim da se ništa epohalno deće desiti od izgradnje već da je ovo ograđivanje verovatno mera zaštite objekta koju je gradska građevinska inspekcija izrekla vlasniku objekta. Razlog za ovu moju tezu jeste vrsta postavljene ograde pa vi sad malo razmislite na šta mislim.
 
lep je i BIGZ na renderu :) btw ne vidim mlin na slici :D
ja kad bih radio rekonstrukciju i gradnju ovoga, ne bih ynao prvo odakle da krenem a da se ne srusi :)
 
Evo slike jednog mlina u jednom lepom gradu u Italiji koji je isto pretvoren u savremen hotel... vrlo lepo su ga sredili, iako je više kao kongresni hotel... Ne bih imao ništa protiv da i "naš" mlin tako jednog dana izgleda...

home3.jpg
 
Da, ovo je definitivno prva faza – konzervatorsko-restauraterski radovi...
 
Ova prezentacija je prilicno stara i vise nije aktuelna s' obzirom da se prmenio investitor.
 
Danas se neka ekipa ljudi muvala po placu, a nisu pravili Sneska. Sa Gazele bar mi nisu licili na radnike, vec na nekakvu upravljacku izvidnicu. Cisto da se zna.
 
Archangel":2dpp6a94 je napisao(la):
lep je i BIGZ na renderu :) btw ne vidim mlin na slici :D
ja kad bih radio rekonstrukciju i gradnju ovoga, ne bih ynao prvo odakle da krenem a da se ne srusi :)
slazem se...mudro zboris:grand:
 
Stavili tablu na gradiliste (videh danas sa Gazele, tako da ne znam sta tacno pise na njoj).
 
Homer Jay":1g95bqlc je napisao(la):
Stavili tablu na gradiliste (videh danas sa Gazele, tako da ne znam sta tacno pise na njoj).
video sam i ja danas tu tablu iz busa, takodje je na njoj slika buduceg izgleda. znaci ne mogu da verujem da konacno krece tamo gradnja... :o
 
stek":3heq8kpg je napisao(la):
Homer Jay":3heq8kpg je napisao(la):
Stavili tablu na gradiliste (videh danas sa Gazele, tako da ne znam sta tacno pise na njoj).
video sam i ja danas tu tablu iz busa, takodje je na njoj slika buduceg izgleda. znaci ne mogu da verujem da konacno krece tamo gradnja... :o
hoce li se rusiti ili rekonstruisati?
 
Rekonstrukcija posto je mlin pod zastitom i dogradnja kula ako je taj projekat jos aktuelan
 
Mlin izgleda kreće da se radi, video sam da je pre neki dan stavljena i tabla, sa slikom i rokovima.

Nikako da prodjem peške pa da slikam...u svakom slučaju, čini mi se da je u pitanju davno predstavljeni projekat Soravie.

probaću da napravim fotke pa postujem

hvala bogu da će se ta rugoba srediti. još bigz ako sredi MPC, promeniće ceo kraj
 
Vrh