Šta je novo?

Blok 42 - Tematski Park Terazije

vrlenija

Higher intermediate
Učlanjen(a)
11.08.2010.
Poruke
597
Pohvaljen
1.300
Protekle nedelje su se intenzivirali zemljani radovi u bloku 42 na delu između železničke stanice Novi Beograd i Milutina Milankovića.

Trenutno je angažovano oko 10 građevinskih mašina i veći broj kamiona.
Na ovom mestu su letos izvođeni radovi na infrastrukturi ( kanalizacija, vodovod, ulični hidranti, ..)

Po ranijim najavama ovde bi trebalo da bude izgrađena i stanica saobraćajne policije.


Prostor na kom se vrše radovi

blok-41.jpg




Jučerašnje fotografije

sam4319-1.jpg




sam4320-1.jpg
 
Ne mogu da verujem da se rade toliki radovi a da ne znamo nista o tome...
 
Tu je planirana autobuska stanica.Nadam se da pripremaju infrastrukturno teren i da ce ograditi ceo taj blok ka holiday inu da bi bila cista situacija kada bude pocela da se gradi autobuska stanica tu i ta saobracajna policija koju pominjete.
 
Cek, zar autobuska stanica (zamena za postojecu BAS stanicu) nije trebala da bude u bloku 42, sa juzne strane pruge, do Belvila?
 
Video sam ovu mapu odavno, ali po njoj je BAS pozicioniran na Prostoru buvljaka ( pogledaj gde se nalazi ova oznaka koja lichi na romb u krugu, koja prema legendi oznacava poziciju medjugradske stanice za autobuse) dok je deo severno zoniran uopstena kao "saobracajna zona" isto kao i prostor gde je sada garaza GSP-a, nedaleko odatle. Dakle ovo moze biti stanica ali moze biti, prostor za neko parkiraliste autobusa. Mozda greshim, ali prostor blok 42a mi ne deluje nista veci od ukupne trenutne povrshine postojece stanice,ako gledamo oba njena dela
 
U pravu si.Deo ce ocigledno biti i severno i juzno od zeleznicke stanice,samo je pitanje koliki deo bloka ce opredeliti za autobusku stanicu.Da podsetim u tom bloku je jedino mesto u gradu gde se moze od graditi zgrada od 150 metara.

Evo vesti od pre nekoliko godina dok je jos bio gradski arhitekta Bobic o izmestanju autobuske stanice
http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=113&p=4
 
nadam se da ce napraviti normalan parking a ne neko pikljavo djubre kao na postojecoj.
 
Ja sam pre izvesnog vremena cuo da ce se na ovoj lokaciji graditi depoi za tzv laki metro koji bi trebalo da dobijemo za oko deceniju :) ali izgleda nista od svega toga....
 
Sve u svemu, niko od nas i dalje nema pojma šta se u stvari trenutno gradi na ovoj lokaciji :D
 
Ja bih rekao da je sada još uvek infratruktura u pitanju, izgledalo mi je kao da su postavljali betonske uloške za šahtove u rupe i izlivali beton. I mene je zaintrigiralo, bilo bi super da nije samo neki tease
 
Nadvoznjak na kojem se nalazi z.st. Novi Beograd je dosta viskok, tako da bi i prostor ispod mogao da se iskoristi :kk:
 
Taj prostor ispod bi bi mogao biti fenomenalno predvorje Železničkoj i Autobuskoj stanici, samo da ga ne podele na dva nivoa...
 
Тај простор не може бити ништа друго до ново атомско склониште као што је Прокоп тренутно.
 
Taj prostor za razliku od prokop atomskog skloništa ima otvore sa obe strane, tako da je daleko bolje osvetljen od prokopa, a visina plafona je duplo veća!

Obrati pažnju idući put. Deluje vrlo prostrano
 
Zbog planiranog sirenja novobeogradske stanice za po jos kolosek ili dva sa svake strane plus prolazak ump-a sa juzne strane bice to bunker ala prokop samo sa visim plafonom :)
 
Kao što sam već pisao, radovi na infrastrukturi su vršeni i letos.
Tada je uvođena vodovodna i kanalizaciona infrastruktura sa izvedenim kanalizacionim šahtovima i protivpožarnim hidrantima.

Letos je izgrađena i kućica, valjda za trafo stanicu, koja je zatvorena metalnom ,,stolarijom" kakva se postavlja na takve objekte.
Metalna ,,stolarija" je brzo nestala - ukradena.

Trafo stanica pre dva dana

sam43201.jpg



Današnja fotografija - trafo stanica je ponovo zatvorena metalnom ,,stolarijom" i prefarbana

sam4360-1.jpg



Imam još današnjih fotografija pa ću ih postaviti kasnije
 
Hvala vrlenija!Koliko znam te crvene plasticne cevi sluze za postavljanje strujnih vodova.Dakle,spremaju da grade nesto.Pretpostavljam da je u pitanju ta stanica saobracajne policije na delu ka holiday innu.

A suptilno bih rekao i prave "obruc" oko romvila.
 
ranko999":2rm5oo81 je napisao(la):
Nadvoznjak na kojem se nalazi z.st. Novi Beograd je dosta viskok, tako da bi i prostor ispod mogao da se iskoristi :kk:


Nisam siguran da je moguće korišćenje prostora ispod pruge sem eventualno za neki parking zbog bezbednosnih propisa koji osim prostora ispod i iznad obuhvata i pojas oko pruge.



vucko":2rm5oo81 je napisao(la):
Zbog planiranog sirenja novobeogradske stanice za po jos kolosek ili dva sa svake strane plus prolazak ump-a sa juzne strane bice to bunker ala prokop samo sa visim plafonom :)


Iako bi mi bilo drago da dođe do povećanja broja koloseka ne verujem da je to u planu i da će se ostvariti.
 
Na gradilištu je danas bilo oko 100 radnika.
Unutar ovog zemljišta se rade i unutrašnje saobraćajnice.


Istovaranje novoprispelog kontejnera za smeštaj radnika.

sam4365-1.jpg




sam4358-1.jpg




sam4353-1.jpg




Iznad crvenog kamiona se vide Romi čija je baraka pred uklanjanjem ( ili je već uklonjena )

sam4356-1.jpg




Još jedna fotografija sa Romima koji su se našli na putu.

sam4360-3.jpg




vucko":20dzvhj6 je napisao(la):
Aleluja,rade i deo ka holiday inu!Vidi se sa ove kamere koja ide uzivo. :kk:

http://www.maksnet.tv/live.php?jezik=2

Na delu do Holiday in-a za sada samo istovaraju i ravnaju zemlju prenesenu sa drugog dela gradilišta.
Na fotografiji je i još jedan kontejner koji čeka postavljanje.

sam4355-1.jpg
 
Setih se ovog posta:

kikiriki":2ce4k066 je napisao(la):
Vodovod i kanalizacija je dobila plac koji se nalazi na mestu starog buvljaka i isti je trenutno ogradjen plavom ogradom, ideja je da iskoriste plac za park i repliku fontane. Barem ta prica se mota po vodovodu i radnicima koji odrzavaju fontane. Takodje fontane kod 25 maja i kuce cveca su planirane za rekonstrukciju. Bezistan je pusten u rad posle rekonstrukcije. Moram reci da su ga lepo sredili samo mi cena nije jasna. Po plakatu radovi kostaju oko 6.500.000 dinara

Kikiriki je ovo napisao 13. septembra na temi "Vodovod i kanalizacija", a govori o tome kako bi na ovom placu koji vidimo na slikama trebalo da budu izgrađeni park i replika fontane koja se pre WWII nalazila na Terazijama. Budući da na fotkama možemo videti dosta kamiona Beogradskog vodovoda, moguće je da se zapravo radi o tome.
 
Ja ne znam, meni to nekako smešno, mislim da će biti užasno kičerajski tu pored grozne, grozne železničke i buvljaka i svega... :/ Je l' pokušao neko da dođe do neke zvanične informacije?

Btw, evo u ovom snimku kako trenutno izgleda prostor ispod železničke stanice: http://vimeo.com/35540503 negde oko druge minute
 
Jedno naivno pitanje: da li je postavljena tabla sa osnovnim informacijama o gradilištu?

Po meni ovo je sasvim OK lokacija za autobusku stanicu, u poređenju sa placevima sa suprotne strane pruge (buvljak i parking kod buvljaka).
Odavde je svaka veza sa auto-putem maltene prava linija (kružni tokovi kod Arene i petlja kod Sava Centra).
 
Vrh