Šta je novo?

Dom zdravlja Labudovo Brdo

tragac

Expert
Učlanjen(a)
05.04.2011.
Poruke
6.901
Pohvaljen
5.417
Lokacija
RAKOVICA
ДОБИЈЕНА ГРАЂЕВИНСКА ДОЗВОЛА ЗА ИЗГРАДЊА ДОМА ЗДРАВЉА НА ЛАБУДОВОМ БРДУ

12141121_10153618855603490_250177509128049502_o.jpg


Грађани Раковице ускоро ће добити нови дом здравља. Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове издао je грађевинску дозволу за изградњу Дома здравља на Лабудовом брду.

Нови дом здравља биће изграђен на парцели која се налази на углу улица Љубомира Ивковића Шуце и Опленачке, која је још пре више деценија опредељена за изградњу тог здравственог објекта. У међувремену је на парцели нелегално изграђено шест стамбених објеката, где су се у станове уселиле читаве породице.

Иако није у њеној надлежности, Градска општина Раковица је иницирала што хитније решавање проблема, имајући у виду да се велики број грђана из овог дела општине тренутно се лечи у неусловним објектима.

Градска општина Раковица је у сарадњи са Секретаријатом за урбанизам и грађевинске послове и Секретаријатом за здравство активно учествовала у свим радњама и завршила велики део посла како би изградња дома здравља почела што пре.

Изградњу новог дома здравља финансираће град Београд, који иначе финансира градњу свих капиталних објеката на својој територији, док ће специјалистичке службе у новом дому здравља, након што објекат буде изграђен, одредити Секретаријат за здравство.

Izvor: FB stranica Opštine Rakovica

https://www.facebook.com/RA.ra.rakovica ... 90/?type=3
 
Po meni dosadasnja lokacija je mnogo bolja i bliza vecem broju zitelja labudovog brda i vidikovca...
 
A sto su prestali da koriste onaj deo u montaznom objektu ispod fabrike `Rudnik` ?
 
Ne znam ni šta je tu bilo, većina službi, bar onih medicinskih je bila u skloništu.
Koliko zznam to zemljište gde su te barake je prodato pre par godina.
Većina Vidikovčana ide u centralni DZ u kraljice Jelene, kod Železničke stanice Rakovica.
U ovaj DZ idu uglavnom ljudi iz naselja Petlovo i Labudovo brdo, i tek manji broj sa Vidikovca.
 
A ne zna se koji je DZ gori u najmanju ruku oba su kao za neku seosku sredinu po pitanju kapaciteta. Sto se raspada objekta tice tako je u vecini pa ne treba ni pominjati.
 
DZ u kraljice Jelene je renoviran. URadjena je fasada sa mnovom stolarijom.
Tu mislim da bivši zdravstveni centar Železnice

https://www.google.rs/maps/@44.7455372, ... 6656?hl=sr

Stari objekat je prekoputa, sa druge strane nadvožnjaka
https://www.google.rs/maps/@44.7448789, ... 6656?hl=sr

Inače pored ovih postoji još dva DZ: Kanarevo brdo koji je jedan od najvećih u gradu kao i Resnik. Kapacitet je svuda problem, ali mislim da u Rakovici nije toliko izražen kao u Čukarici ili na Zvezdari.
 
tragac":60qryj2m je napisao(la):
Ne znam ni šta je tu bilo, većina službi, bar onih medicinskih je bila u skloništu.
Koliko zznam to zemljište gde su te barake je prodato pre par godina....

Znam da je osamdesetih tu bila pedijatrija - skolski lekar (koristio za opravdanja ;) ), a i stomatoloska sluzba je tu postojala, jer mi je komsija tu radio do sredine 90-tih, kada se prebacio na kanarevo brdo zbog blizine posla.

Sve ovo pisem jer sam ocekivao da ce montazne objekte na toj lokaciji zameniti adekvatniji zidani objekti.

Sto se tice samog DZ rakovica, meni je cist paradoks da je on manji i u losijem stanju od onog na Kanarevom brdu, no valjda je u to vreme (izgradnja) bilo vise stanovnika sa kanarevog i miljakovca, uzevsi u obzir da su "na brdu' dosta kasnije gradjena sva naselja, osim P. Brda.
 
Rakovica cinjenica ima vise manjih ali lose rasporedjenih zdravstvenih ustanova od Cukarice ali Vidikovac i Labudovo i Petlovo brdo nemaju prakticno adekvatne uslove.
 
Градња дома здравља руши чак 30 домова!
К. Малешевић | 13. октобар 2015. 20:30 | Коментара: 0

Проблематична изградња здравствене установе на Лабудовом брду. На месту спорних кућа планиране украсне зелене површине
Tweet

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... -30-domova
 
Hm, a čije je zemljište gde su izgrađene te zgrade i crkva? Da li je moguće da je neko gradio na tuđem zemljištu?

Ako je tako, rušiti sve, bez pardona.
 
Izvor: Beobuild.rs

Započeti radovi na Domu zdravlja Labudovo brdo
Dom-zdravlja-Labudovo-brdob.jpg


Danas su počeli radovi na izgradnji nove zgrade Doma zdravlja u okviru stambenog naselja na Labudovom brdu. Objekat u kome bi se pružala primarna zdravstvena zaštita planiran je još u vreme podizanja samog naselja krajem 70-ih godina, ali su ambulante privremeno smeštene u podzemni aneks između stambenih zgrada. Nažalost, Dom zdravlja je do danas ostao u neuslovnim prostorijama, a sa novim objektom ovo pitanje biće konačno rešeno posle više decenija.

Zgrada Doma zdravlja imaće 2.500 kvadrata bruto površine i nalaziće se u Oplenačkoj ulici na Labudovom brdu, neposredno uz lokalnu crkvu. Objekat se sastoji od dva krila, objekta A (P+1+Pk) i objekta B (Po+P+1+Pk), povezana pasarelom na nivou prvog sprata i potkrovlja. Arhitektonski je oblikovan u skladu sa stambenim blokovima na Labudovom brdu, uključujući i prepoznatljivu crvenu fasadnu ciglu. Planirano je da se uz objekat izgradi i 23 parking mesta u Oplenačkoj ulici, kao i dodatnih 16 parking mesta u okviru novoformirane interne saobraćajnice.

Rok za završetak projekta je 12 meseci od uvođenja izvođača u posao, a predračunska vrednost izgradnje Doma zdravlja procenjena je na 205 miliona dinara. Izvođač je građevinsko preduzeće “KEJ” iz Valjeva.

160526-Dom-zdravlja-Labudovo-brdo-01.jpg

160526-Dom-zdravlja-Labudovo-brdo-02.jpg

160526-Dom-zdravlja-Labudovo-brdo-03.jpg

160526-Dom-zdravlja-Labudovo-brdo-04.jpg

160526-Dom-zdravlja-Labudovo-brdo-05.jpg

160526-Dom-zdravlja-Labudovo-brdo-06.jpg

160526-Dom-zdravlja-Labudovo-brdo-07.jpg

160526-Dom-zdravlja-Labudovo-brdo-08.jpg

160526-Dom-zdravlja-Labudovo-brdo-09.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=353533#p353533:tqbhmqap je napisao(la):
laki72 » Pet Okt 09, 2015 10:10 pm[/url]":tqbhmqap]Po meni dosadasnja lokacija je mnogo bolja i bliza vecem broju zitelja labudovog brda i vidikovca...

Bolja samo za plućne bolesti. :lol:
Postojeća lokacija jeste bolja samo zbog prevoza tj blizine okretnice autobusa 23,53 inače sam objekat je u katastrofalnim uslovima. Ukopan i sa puno vlage.
Da li će produžavati autobuske linije do planiranog sportskog centra u Rasinkoj ulici.
Ove ilegalce jedino mogu da obraduju sa smeštanjem ginekoloških ambulanti u njihovoj blizini. Tako da bi im se sa terasa pružila prilika da aktivno učestvuju u pregledima.
 
Salvet-projektovanje :)

Ko zna kako će na kraju da izgleda. Za ovo sa poslednjeg rendera mislim da nema dovoljno mesta.
 
Da da usput koji je izgradjen
dom_ydravlja.jpg
 
"...и имаће службе опште медицине, педијатрије, гинекологије, стоматологије, лабораторију и патронажу."

Pa sve to ima i sadašnja rupa, jedino što je ginekologija zatvorena pre izvesnog vremena... jel ovo znači da će ljudi i dalje kod interniste, kardiologa, otorinoralingologa... morati da idu u druge objekte? Ako je tako, onda je ovo debilizam prve vrste...
 
Crkva je u blizini objekta. Tako da su verovatno računali da se pacijent za neke bolesti pomoli... ;)
 
Vrh