Šta je novo?

SavoGrad, Sava City - [ Poslovno stambeni kompleks ]

dragan

Professional
Učlanjen(a)
09.12.2006.
Poruke
12.325
Pohvaljen
5.354
Lokacija
Fruška gora
Kako smo zaboravili da otvorimo temu za jedno od najboljih gradilišta : SavoGrad

3mart016qh6.jpg
 
da interesantno bas sam juce trazio temu o Sava City-ju kad vidim nema je :D

080228svg02hz8.jpg


Inace zapoceto je postavljanje staklene fasade
 
Ovo izgleda odlicno i vise nego odlicno , sad jos samo da se sagradi Usce 2 i deltina poslovna kula , izgledace kao mali menhetn.
 
SavoGrad je jako lepo uklopljen u prostor oko sebe. Nije napadno, nije vristavo, i nije preglomazno i potpuno postuje dozvoljene gabarite. Fasada mi za sada deluje dobro. U pitanju je slicno staklo kao na Uscu i na Grawe-u, tako da ipak nista od one tirquase varijante :D
 
Radasin":12i4zp90 je napisao(la):
Ovo izgleda odlicno i vise nego odlicno , sad jos samo da se sagradi Usce 2 i deltina poslovna kula , izgledace kao mali menhetn.
Upravo... I jos ksada se oslobodi savski amfiteatar, i grad preko terazijske terase spusti na taj deo, koji ce posebnim mostom biti povezan sa ovim prostorom na nbg i blokovima,- Bg ce dobiti jedan skroz novi deo grada i duh... Samo da se ne grade prevelike zgrade na bg strani, da ne zaklone pogled na stari grad... :) ajd nek bude za 10 godina :)
 
Savograd polako ispada bolje nego sto je iko ocekivao... Pored Deltine HQ i IC hotela, sa nestrpljaenjem cekam ko ce kupiti Genexove objekte u Bloku 20 - tada nas ceka kompletna rekonstrukcija continental hotela i ono sto najvise iscekujem - rusenje Genex impuls halla - to je privremeni objekta i na njegovom mestu je prema planovcima dozvoljena gradnaj kule od 40tak spratova
 
ja bi prognozirao na 50god,10 je premalo.Realnih,okruglih 50 ;)
A i bolje je da SA ceka lepsa vremena.
Slazem se da je savograd izgledom premasio ocekivanja, sve je zavisilo od fasade.Na jednoj slici mi se cak ucinilo da su sa unutrasnje strane stavljali stakla u sivoj nijansi,gresim?
 
Danas keva bila posle dugo vremena na NBG-u i videla gradiliste Savograda i postavila mi je jedno krajnje zanimljivo pitanje, da li ce oni na vrh zgrade na onim metalnim konstrukcijama da stavljaju solarne panele. Prvo sam se nasmejao njenoj ideji, ali mogu reci da mi je sa vremenom delovala sve zanimljivije. Ako vec zelimo da brinemo o okolini i da se ponasamo ekonomicno, solarni paneli su sigurno jedan nacin za to.

Oh da, zgrade stvarno lepo deluju, cini mi se da su poceli i onu antenu da stavljaju.
 
Potpuno si upravu nazalost kod nas se na takve stvari obraca malo paznje cak i ako je isplativo a dokazano je da solarni paneli jesu.

Inace Sava City je jedan od sporijih ali kvalitetnijih objekata koji se grade. Imam utisak da ce izgledati i lepse nego sto sam ocekivao. Jedino mi se ne svidja sto su naknadno u projekat ubacili onaj 'most' na sredini objekta koji prvobitno nije postojao, cime se izgubilo malo na ideji prolaznosti i prozracnosti.
 
@shmeksi
Solarne panele mogu nabaviti samo ako su ih narucili pre dve godine, jer je rok cekanja na isporuku posle placanja godinu i po dana - velika je frka za tim :)
 
Vise sam govorio o tome kao ideji, ako ne na ovom projektu, a ono mozda na nekom buducem. Uostalom, solarna tehnologija svakog dana sve vise i vise napreduje samo je pitanje vremena kada ce dobiti zasluzeno mesto i u gradjevinskoj industriji.

Necu sad da pricam ovde o raznim ekoloskim zgradama i gradjevisnkim resenjima, ali ajde ako stignem sutra cu da okacim u neku od odgovarajucih tema, a stvarno ima svakakvih stvari (od ekoloskih diskoteka, do ekoloskih gradova i jos sto sta izmedju).
 
Nisu srusili, vec je ono nevreme od pre neki dan oborilo ogradu, a juce kada sam prolazio video sam dvojicu majstora koji je ponovo sklapaju
 
kazite mi da gresim,ali savograd je najvisa IZGRADJENA zgrada u BG,u poslednjih 20 godina,.koliko ja izbrojah 13 spratova ima
 
Da,bas mi je delovalo ogromno i visoko..delovalo mi je malo na slikama,ali kad se pridje izzgleda grandiozno :D
 
Odlicno.
Zna li neko kada ce ova prva sto je i najvisa zgrada bidi zastakljena ?
 
Na projektu se aktivno radi. Najverovatnije ce u sledecih par meseci spoljasnja fasada bidi kompletirana.
 
da li su u toku i radovi na glavnoj zgradi (onom sa antenom) ? ona se nesto ne menja uobste, ili mi se cini?
 
Deo po deo Bobane, cim se zavrsi fasada na dva niza objekta, nastavlja se sa trecom zgradom.
 
Posto nisam skoro prolazio tuda,da li neko zna sta je sa zlatnom statuom i onim mostom,koji su planirani po projektu?Jel se grade?
 
dziggy":3o0o16fn je napisao(la):
Radasin":3o0o16fn je napisao(la):
Ovo izgleda odlicno i vise nego odlicno , sad jos samo da se sagradi Usce 2 i deltina poslovna kula , izgledace kao mali menhetn.
Upravo... I jos ksada se oslobodi savski amfiteatar, i grad preko terazijske terase spusti na taj deo, koji ce posebnim mostom biti povezan sa ovim prostorom na nbg i blokovima,- Bg ce dobiti jedan skroz novi deo grada i duh... Samo da se ne grade prevelike zgrade na bg strani, da ne zaklone pogled na stari grad... :) ajd nek bude za 10 godina :)
ma ovaj deo sa nbg strane izmedju gazele i tramvajsog mosta vec sad moze da se rasciscava i i polako "privodi nameni"
ne znam sta cekaju s tim, lokacija je idealna da se napravi nesto kao londonski city ili pariski defence
 
Vrh