Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

Steva

Advanced
Učlanjen(a)
08.12.2006.
Poruke
4.269
Pohvaljen
6.972
080907-PLZV-04.jpg


080907-PLZV-03.jpg


080907-PLZV-02.jpg


080907-PLZV-01.jpg


Objekat će biti ukupne površine od oko 100 000 kvm, dok će za izdavanje biti predviđeno 48 000 kvm :vops:

Inače objekat sam po sebi izgleda sasvim kulturno. Meni je posebno drago što se konačno takve stvari grade i u "starom" delu grada a ne samo na NBGD.

Datum izgradnje je nepoznat, a s ozbiorm da oni žele da otvore to do kraja 2010, mislim da se sa izgradnjom mora krenuti nakasnije do kraja proleća 2009 ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
Vizuelno mi se bas dopada, mozda bi jedino ti prozorcici mogli da budu veci, ali je utisak generalno :kk:

Sad je pitanje ko ce prvi da otvori mall na staroj strani: Delta ili Plaza???
 
shmeksi":3cqsflug je napisao(la):
Vizuelno mi se bas dopada, mozda bi jedino ti prozorcici mogli da budu veci, ali je utisak generalno :kk:

Sad je pitanje ko ce prvi da otvori mall na staroj strani: Delta ili Plaza???
Definitivno Plaza, jednostavno imaju sve spremno dok se za Deltu još ne zna našta će da liče njihovi objekti, mada kada krene Plaza ubrzo će i delta :D
 
^^^Ne, rekli su ljudi da ce da dovedu IMAX u Srbiju
 
Kako su krenuli da grade sve ter trzne centre, bojim se da bi trebalo standard opasno da se poboljsa, ako zele da im centri ne propadnu.. :D
 
Ambassador":r02930og je napisao(la):
Kako su krenuli da grade sve ter trzne centre, bojim se da bi trebalo standard opasno da se poboljsa, ako zele da im centri ne propadnu.. :D
I ja se "bojim":)
Inače mi se sviđa izgled projekta. Jel mi neko može napisati tačnu lokaciju (ulica), pošto ne poznajem dobro taj deo BGa, i ne mogu da skopčam u glavi gde je tačno...
 
Visnjicka 84, iliti eks-fabrika Sportstar. Uokvireno zutim na mapi. Iako mnogi imaju utisak da je u pitanju nekakva pripizdina, mnogo je blize centu nego Delta city :)

o5pe1y.jpg
 
U pitanju je skopski Ramstore, ono forma objekta (izduženi pravougaonik) je ista..

ay1uad.jpg
 
Homer Jay":12g6far1 je napisao(la):
Visnjicka 84, iliti eks-fabrika Sportstar. Uokvireno zutim na mapi. Iako mnogi imaju utisak da je u pitanju nekakva pripizdina, mnogo je blize centu nego Delta city :)

http://i37.tinypic.com/o5pe1y.jpg
samo da bi dobili predstavu o veličini objekta, pogledajte koliki je plac a koliki omladinski stadion ;)
 
Pocelo je.. Sada Gazda Misko moze da se jedi...Ovi ljudi bas ulazu, i ne donose kopije i materijale iz Kine... Sramota za Delta City...Sve sama Kina..Ili ti bubreg za m...

P.S.
Izvinjavam se kineskom ambasadoru. Nemam nista protiv Kine
 
"Multicon inženjering" potpisao još dva ugovora sa „Plaza ceneters“ – predmet ugovora „Plaza Kragujevac“ i „Plaza Višnjica“

Multicon inženjering (www.multicon-engineering.com) je prošle nedelje potpisao čak dva ugovora sa izraelskom firmom „Plaza centers“.

Za objekat „Plaza Kragujevac“, pored projektovanja, Multicon je potpisao i ugovor o vođenju izgradnje. Reč je o šoping centru površine 67,000m2 čija je vrednost 60 miliona evra. Predviđen rok za završetak radova je kraj 2009. godine.

Pošto se u prethodnom periodu dokazao kao vrlo pouzdan partner komapnije „Plaza centers“, sa ovom multinacionalnom kompanijom je ugovoreno projektovanje još jednog reprezentativnog objekta - Plaza centra u Višnjičkoj ulici u Beogradu. Površina ovog objekta 89,000m2 , a predviđeno je da radovi budu završeni krajem 2010. godine.
Izvor E Kapija
 
Projekat izgleda sjajno, posebno sa ovom nebo plavom fasadom, nekako bi mi ovaj projekat najlepše pristajao uz Ušće kule bliznakinje, a ovaj crveni što se završava bih stavio u Višnjicu, nek se neljute Paliluci , i crveno je lepa boja.. :)
 
^
Na sajtu Chapman Taylora kao jedini projekat u Srbiji i dalje stoji samo USC, a od Plaze ni glasa. Inace na zvanicnom sajtu Plaza Centers se moze videti kako ce objekat izgledati iz vazduha i mogu reci da mi se bas svidja.
 
shmeksi":1k1rfkaa je napisao(la):
^
Na sajtu Chapman Taylora kao jedini projekat u Srbiji i dalje stoji samo USC, a od Plaze ni glasa. Inace na zvanicnom sajtu Plaza Centers se moze videti kako ce objekat izgledati iz vazduha i mogu reci da mi se bas svidja.
koja slika?
 


mada sad nesto pocinjem sa sumnjam da je to isto ovo sto i sa rendera...odluke, odluke :D
 
Chapman Taylor radi dva projekta za Plazu u Srbiji:

- Belgrade Plaza - megaperverzni kompleks u Kneza Milosa
- Visnjicka Plaza - soping mall na plavom Dunavu

Verovaqtno su samo njima poznati razlozi zasto jos nisu istakli ta dva projekta na svom sajtu. OK, kontam za objekte u Kneza Milosa posto ce tu biti jos zatezanja sa urbanistima, ali objekat u Visnjickoj ce biti ovakav kakav je predstavljen na Beobuildu. Multicon Inzenjering trenutno radi na projektovanju trznog centra i radovi na izgradnji bi trebalo da pocnu tokom 2009. godine.
 
Au koliko cudo. Visnjica ce relativno brzo postati jedan od elitnih lokacija u gradu. Ima jako lepih stanova i zgrada tamo, mirno je a blizu centra grada. Cak i kad se izgradi most kod Ade Huje ne verujem da ce se narusiti idila tog kraja.
 
@Homer
sad sam razmisljao o tome i verovatno na sajtu chapman taylor stavljaju samo projekte koji su realno poceli te stoga i stoji samo USC, a kada zvanicno pocne i Visnjicka plaza verovatno ce se i ona naci.
 
to sam i ja mislio, ali rekoh, aj da ne nagadjam :D

setimo se da se nova fasada Usca prvo pojavila na Beobuildu, pa tek onda na sajtu Chapman Taylora.
 
Nesto sam sada gledao Colliersov izvestaj za drugu polovinu 2008. i tamu kazu da ce GLA (ukupna povrsina za izdavanje) biti 80.000 kvm sto je skoro tri puta vece od onoga sto delta city ima (30.000 kvm).

Sad, ili ce Plaza stvarno pravitit toliko ogroman objekat (USC ce imati 47.000 kvm) ili su ovi iz Colliersa malko pogresili brojke oko GBA i GLA (a to je suvise ozbiljna firma da bi pravila takve greske pa se zato i cudim).
 
Vrh