Фасаде / Fasade

Diskusije o objektima koji se rekonstruišu i obnavljaju

Moderator: Igor

astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7786
Pohvalio: 1669

Re: Фасаде / Fasade

Postod astrodule » Uto Feb 20, 2018 6:29 pm

Evo prilike da neki preduzetnici bliski vlasti naprave dobar biznis. Doneti odluku o obaveznom izmeštanju klime na unapred određena mesta (koje će odrediti novoosnovana Agencija za fasade).

Taman da se zaposle onoliki volonteri po izbornim štandovima po Beogradu. Znaju valjda da drže bušilicu.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Pohvale za post: 3
Vox91
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Avg 17, 2017 10:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1780
Pohvalio: 631

Postod Vox91 » Uto Feb 20, 2018 10:11 pm

Pitao sam Zagrepčane na hrvatskom SSC-u kako je kod njih rešeno pitanje klima-od 2008. uredbom je propisano postavljanje klima uredjaja, a kažu da je i ranije bilo zabranjeno kačenje na uličnu fasadu antena, klima i sušenje veša. Klima može da se okači jedino na dvorišnu stranu zgrade, ili na balkon ako se ne vidi sa ulice.
Nebojsa
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Avg 12, 2011 6:26 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1524
Pohvalio: 606

Postod Nebojsa » Uto Feb 20, 2018 11:30 pm

Bender Rodriguez » 20 Feb 2018 01:08 pm napisao:Jedno od mogućih rešenja za treću kategoriju bi bili boksovi odnosno kućišta u vertikalnoj ravni.

A tamo gde ni to ne može (zbog ukrasa, pojedinih terasa, ili čega god) ako ništa drugo, onda bar premeštanje klima u istu vertikalnu ravan.

A sto ponavljas i kopiras ono sto sam vec predlozio?
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Mar 12, 2017 2:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5244
Pohvalio: 4004

Postod Bender Rodriguez » Uto Feb 20, 2018 11:39 pm

A izvini, nisam znao da ti imaš monopol nad predlozima o uređenju klima.

Daj, odrasti.
Nebojsa
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Nebojsa » Uto Feb 20, 2018 11:47 pm

Bender Rodriguez » 20 Feb 2018 10:39 pm napisao:A izvini, nisam znao da ti imaš monopol nad predlozima o uređenju klima.

Daj, odrasti.

Posto si jos zelen da te naucim osnovama komunikacije na forumu, kad se slozis sa necijim misljenjem koje je sveze i staro je nekoliko postova pre onda ga citiras i dodas da se slazes sa tim pa onda u nastavku dodas svoje predloge i obrazlozis ili sta vec. To se zove fer odnos a ne preklapanje. Razumes? to je poenta, neradi se o nikakvom monopolu vec o osnovnoj kulturi.
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Bender Rodriguez » Uto Feb 20, 2018 11:53 pm

Pisao sam ja na forumima još dok si ti spremao malu maturu. A ti bi kao takav ekspert za forumsku komunikaciju trebalo da znaš da postovi na forumu nisu patenti pa da će tebe neko da pita za dozvolu svaki put kad napiše nešto što se poklapa sa tvojim stavovima i izjavama.

A kad smo već kod toga, evo pošto si toliko zapeo za to ko je prvi pomenuo klime, kućišta i vertikalna poravnanja u ovoj trenutnoj aktuelnoj diskusiji:

viewtopic.php?f=23&t=43&start=7900#p517299
viewtopic.php?f=23&t=43&start=7900#p517319

Znači ako sam i ponovio nečije reči, ponovio sam Duletove i Zeksove. Tako da ne drami bezveze.
Pohvale za post: 1
Nebojsa
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Nebojsa » Sre Feb 21, 2018 12:02 am

Bender Rodriguez » 20 Feb 2018 10:53 pm napisao:Pisao sam ja na forumima još dok si ti spremao malu maturu. A ti bi kao takav ekspert za forumsku komunikaciju trebalo da znaš da postovi na forumu nisu patenti pa da će tebe neko da pita za dozvolu svaki put kad napiše nešto što se poklapa sa tvojim stavovima i izjavama.

:lol: A JE!

OK onda se javno izvini astroduletu i Zexu ja cu ti ovog puta progledati kroz prste.
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Bender Rodriguez » Sre Feb 21, 2018 12:04 am

To kad ti jednog dana budeš imao svoj forum onda tako do mile volje izdaj naloge za izvinjenja i naknade za korišćenje patentiranih stavova i izjava.
Nebojsa
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Nebojsa » Sre Feb 21, 2018 12:11 am

Ok, ne nerviraj se salim se ja malo sa tobom vidim da ti brzo gori fitilj pa mi zabavno da te malo bockam svremena na vreme, nadam se da mi ne zameras
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Bender Rodriguez » Sre Feb 21, 2018 12:35 am

All in the game. 8)
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 12464
Pohvalio: 5227

Postod direktor » Sre Feb 21, 2018 1:24 am

Djeco mir da ne zovem Igora slazemo se da klime treba skloniti maskirati poredati itd
Pitanje je sad kako to kulturno izvesti i da grad treba da krene od svojih indrzavnih zgrada pod zastitom
Dvorovi ministarstva vlada itd
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
spatiotecte
Expert
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 8:58 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6538
Pohvalio: 1567

Postod spatiotecte » Sre Feb 21, 2018 2:13 am

Tako je, grad (tj drzava) da pokaze primer i prva ukloni klime sa svojih zgrada.
Realnost arhitekture Novog Beograda napokon otkrio Roger34:
"Zgrade kao zgrade i nisu lepe. Nisu pravljene da se u njih gleda"
varos kapija
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Okt 04, 2007 3:06 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 803
Pohvalio: 749

Postod varos kapija » Sre Feb 21, 2018 9:43 am

Komunalna policija dezura u kolima sinoc u parku kod zgrade Tanjuga. Nisu bas u zasedi, posto su im farovi upaljeni i usmereni ka onom parcencetu ociscene fasade.
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8696
Pohvalio: 1976

Postod stf » Sre Feb 21, 2018 10:08 am

Не видим зашто појединци манипулишу причом о климама на фасадама и представљају ситуацију као да постоје само две опције:
1. да нема климе на фасади (што је недопустиво јер нам објашњавају како Србија има климу као Мароко или Либија)
2. да климе морају бити ту и наређане како се коме дигне она ствар.

Зар није компромис ово што Зекс монтира све време? Климе да, али у некаквом реду и поретку. Чисто да не личимо на фавелу из Рија.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
Pohvale za post: 4
citizen
Beginner
Pridružio se: Uto Dec 05, 2017 12:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 27
Pohvalio: 1

Postod citizen » Sre Feb 21, 2018 11:13 am

Ne znam gde ti stanujes, ali ziveti u zgradi u beogradu leti bez klime je nezamislivo.
Druga stvar, kada bi postojala uredba koja regulise uredjenost fasada (npr boju), i uredjenost klima uredjaja, mislim da bi se neke stvari malo pokrenule. Takodje, ukoliko bi to bilo recimo preko usluga Gradskog Stambenog, gradjanima bi bilo dosta lakse za placanje usluga a i realizaciju istih.
Hadzipopovac :sesir:
Baston
Intermediate
Pridružio se: Pet Dec 25, 2015 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 227
Pohvalio: 384

Postod Baston » Sre Feb 21, 2018 12:04 pm

astrodule » Uto Feb 20, 2018 5:29 pm napisao:Evo prilike da neki preduzetnici bliski vlasti naprave dobar biznis. Doneti odluku o obaveznom izmeštanju klime na unapred određena mesta (koje će odrediti novoosnovana Agencija za fasade).

Taman da se zaposle onoliki volonteri po izbornim štandovima po Beogradu. Znaju valjda da drže bušilicu.

@astrodudle - Evo formalno i proceduralno sam saglasan sa tvojim stavom (da me neko ne opomene, a ti mi ne zameri mi sto se ne slažem s tobom, jer su me jos kao malog ucili da se drva slažu a ljudi su saglasni :D )

Ideja je dobra, daleko od toga, ali realizacija ??? Sve i da ne dozivimo AzF kao mesto za uhlebljenje partijskih kadrova, već kao ekipu stručnih i motivisanih ljudi koji bi stvarno želeli da nešto da urade po pitanju fasada i onda s druge strane njihovu borbu protiv vetrenjača sa rupama u Zakonu, katastrima, dobavljačima, EPS, Elektranama... ali i STANARIMA ! Nažalost, sadašnje stanje je umnogome ogledalo naše realnosti.
Vox91
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Vox91 » Sre Feb 21, 2018 1:01 pm

Ako stan ima balkon-klima na balkon. Ako nema balkona, a zgrada ima dvorište-onda može u dvorište, ako to ne iziskuje bušenje susednih stanova i skupe radove. Ako ni dvorišna strana ili krov nisu pogodna opcija-onda po ovom Zeksovom modelu napraviti vertikalne maske i tako sve klime poredjati i sakriti.
Pohvale za post: 2
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7786
Pohvalio: 1669

Postod astrodule » Sre Feb 21, 2018 2:02 pm

Baston » Today, 11:04 napisao:
astrodule » Uto Feb 20, 2018 5:29 pm napisao:Evo prilike da neki preduzetnici bliski vlasti naprave dobar biznis. Doneti odluku o obaveznom izmeštanju klime na unapred određena mesta (koje će odrediti novoosnovana Agencija za fasade).

@astrodudle - Evo formalno i proceduralno sam saglasan sa tvojim stavom (da me neko ne opomene, a ti mi ne zameri mi sto se ne slažem s tobom, jer su me jos kao malog ucili da se drva slažu a ljudi su saglasni :D )

Ideja je dobra, daleko od toga, ali realizacija ??? Sve i da ne dozivimo AzF kao mesto za uhlebljenje partijskih kadrova, već kao ekipu stručnih i motivisanih ljudi koji bi stvarno želeli da nešto da urade po pitanju fasada i onda s druge strane njihovu borbu protiv vetrenjača sa rupama u Zakonu, katastrima, dobavljačima, EPS, Elektranama... ali i STANARIMA ! Nažalost, sadašnje stanje je umnogome ogledalo naše realnosti.

To sam rekao u polu šaljivom, polu ozbiljnom tonu. Takav pravilnik nam treba (mogu Zeksa da uzmu kao savetnika), ali to treba da se odradi bez dodatnog zapošljavanja. Ima sasvim dovoljno ljudi na državnom platnom spisku.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
SRBO
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 9:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1175
Pohvalio: 30

Postod SRBO » Sre Feb 21, 2018 11:32 pm

Ма какво запошљавање

Прва потпуно аутоматизована државна агенција у свету :^)
neven_k
Intermediate
Pridružio se: Uto Maj 12, 2015 11:09 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 528
Pohvalio: 203

Postod neven_k » Sre Feb 21, 2018 11:57 pm

Gledam slike Lisabona, nema klima nema maski, sve fasade uredno ofarbane, a nisu toliko bogati. Pitanje kulture, kulturna i prosvecena nacija.
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 12464
Pohvalio: 5227

Postod direktor » Čet Feb 22, 2018 4:57 am

Slika
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8696
Pohvalio: 1976

Postod stf » Čet Feb 22, 2018 9:10 am

citizen » 21 Феб 2018 10:13 am napisao:kada bi postojala uredba koja regulise uredjenost fasada (npr boju), i uredjenost klima uredjaja, mislim da bi se neke stvari malo pokrenule.

Не би се покренуло ништа, јер и данас имаш уредбе и прописе које нико не зарезује 2 посто. И данас постоји пропис који каже да је потребна дозвола и општине и архитекте који је пројектовао зграду ако јој се мења спољни изглед а качење клима спада под то. Да ли је ико тражио дозволу иако је то обавезно? Па мислим да није. Јер да јесте, и те климе не би биле покачене тако како су покачене.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
ГЛАС ПРИРОДЕ
Intermediate
Pridružio se: Sub Avg 08, 2015 2:20 am
Kontakt:
Pohvaljen: 421
Pohvalio: 239

Postod ГЛАС ПРИРОДЕ » Čet Feb 22, 2018 10:16 pm

Vox91 » Сре Феб 21, 2018 12:01 pm napisao:Ako stan ima balkon-klima na balkon. Ako nema balkona, a zgrada ima dvorište-onda može u dvorište, ako to ne iziskuje bušenje susednih stanova i skupe radove. Ako ni dvorišna strana ili krov nisu pogodna opcija-onda po ovom Zeksovom modelu napraviti vertikalne maske i tako sve klime poredjati i sakriti.

Због чега се избегава постављање на доњим деловима зида, испод прозора на терасама и балконима. Изгледа да је некоме битније да се та скаламерија види него прикрије.

Архитектонска струка није учинила довољно да се заустави та појава која је њихову струку и рад, као и рад њихових претходника извргла руглу и бесмислености. И не само рад те струке него и свих оних који су стварали Београд од зидара и инжењера до било ког другог занимања које је доприносило стварању нашег града. Људи су век и по стварали са радошћу и надом да би се он у ових пар деценија јефтиним средствима као што су спрејеви, разне скаламерије и лоша решења претворио у нешто што никада није и не треба да буде.
Vox91
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Vox91 » Pet Feb 23, 2018 2:38 am

Zato što ljude očigledno nije briga i nemaju svest da i bez ikakvih uredbi sami zaključe da bi bilo bolje da klimu okače ispod prozora kako bi se zaklonila ogradom balkona..a tek što ostave po metar-dva creva da visi na fasadi, umesto da ga sprovedu unutar stana i lepo sakriju nekim gipsom. Ali ne, to je izgleda mnogo skupo i ruži se unutrašnjost stana, a što što se fasada uništava-nema veze. Kad je eto u Zagrebu još 2008. uredbom zabranjeno kačenje klima i antena na fasadi, moglo bi i ovde. Ne moraju izgovor biti London itd, Zagreb ima klimu kao i Bg, a ni standard nije ne znam kako bolji.
Baston
Intermediate
Pridružio se: Pet Dec 25, 2015 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 227
Pohvalio: 384

Postod Baston » Pet Feb 23, 2018 2:42 pm

Vox91 » Pet Feb 23, 2018 1:38 am napisao:Zato što ljude očigledno nije briga i nemaju svest da i bez ikakvih uredbi sami zaključe da bi bilo bolje da klimu okače ispod prozora kako bi se zaklonila ogradom balkona..a tek što ostave po metar-dva creva da visi na fasadi, umesto da ga sprovedu unutar stana i lepo sakriju nekim gipsom. Ali ne, to je izgleda mnogo skupo i ruži se unutrašnjost stana, a što što se fasada uništava-nema veze. Kad je eto u Zagrebu još 2008. uredbom zabranjeno kačenje klima i antena na fasadi, moglo bi i ovde. Ne moraju izgovor biti London itd, Zagreb ima klimu kao i Bg, a ni standard nije ne znam kako bolji.

Tako je !!! Nije ih briga, a tek što nemaju svest...

Neko je pomenuo da na novogradnjama postavljaju spoljašnje jedinice na terase, stavljaju maske, itd. Dobro, ovo i nije neka novogradnja, evo skoro pa 10 god, ali još jedan dokaz da - ništa im(nam) nije sveto !!!
Prikačeni fajlovi
20180221_100914.jpg

Povratak na “Rekonstrukcija i obnova objekata”