Šta je novo?

Petlja "Petlovo brdo" - Zaštitimo šumski pojas na Petlovom brdu

Aha,sada tek vidim da je kruzni tok planiran kod Forda. Ja sam bio ubedjen da ce on da zameni onaj nepotrebni semafor kod Metroa. Zaista,taj semafor pravi neverovatnu guzvu i zastoj .
 
Hvala Gago!

Juče u prolazu ošinuh ove dve:


Pogledajte prilog 1

Jedva čekam da se ova crna tačka i usko grlo sredi. Kružni tok je odlična ideja i zlatna praksa kad treba da se uspori saobraćaj koji se uliva u gradsko tkivo. Potrebno je isto uraditi kod Metroa, uz pešaki hodnik ili pasarelu.
 
To je to - obzirom da je potrebno proširiti ibarsku na 2+2 format i izgradnjom kružnog toka eliminisati semafor.
 
Човек просто да не поверује на шта су све појединци и њихови следбеници, спремни да ураде само да би дошли до свог неког циља (негативног).

Данас поподне је човек,. „Петлово брдо“ Дејан Јовановић, са неколицином својих следбеника буквално извршио напад на градилиште и рушио грађевинску ограду и оквире за ограду овог градилишта !!! Приведен је у полицију и надам се да ће пријава да уследи. Срећом нико од радника извођача радова није повређен, а они су се држали строгог договора са инвеститором радова (Путеви Србије), да се никако не смеју супростављати, па ни вербално, оваквим или сличним ситуацијама, које су иначе биле очекиване од ове групе грађана. Иначе се очекују још ескалације, па чак и радикалније по овом питању.

Снимак рушења можете видети на следећа два документа
https://ufile.io/fw5zs
https://ufile.io/xlf5u

И данас преподне је Дејан направио још један ексцес, упао је у просторије извођача радова где седи она госпођа Биљана, која комуницира са грађанима око овог пројекта, према њој је био прилично дрзак и груб, и у неким моментима је вређао. Позвана је полиција, брзо су дошли, али овај „човек“ одмах побагао.

Надам се да ће грађани који га подржавају, коначно схватити о чему је реч, и да су дебело изманипулисани и да ово све већ прелази у патолошку мржњу појединаца.

Мислим да на смиривању тензија треба да ради и ово друго, или прво, удружење „Зелено насеље Петлово брдо“ са којим је и потписан споразум о измени пројекта. Прилично се незаинтересовано сад понашају као да их се то више не тиче, јер су ето они завршили свој део посла !

Што се посечених стабала тиче на ова два ортофото снимка је приказ докле се ишло са сечом стабала.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=540318#p540318:u2tt3wq5 je napisao(la):
GOJE » 25 Мај 2018 09:15 am[/url]":u2tt3wq5]Hvala Gago!

Juče u prolazu ošinuh ove dve:

Jedva čekam da se ova crna tačka i usko grlo sredi. Kružni tok je odlična ideja i zlatna praksa kad treba da se uspori saobraćaj koji se uliva u gradsko tkivo. Potrebno je isto uraditi kod Metroa, uz pešaki hodnik ili pasarelu.
Молим @Гоје и други пут :sesir:
Па да кажемо да од фебруара 2019. године овде неће више бити те црне тачке.
 
Vladivoje » Pet Maj 25, 2018 10:29 pm

Ko zna kakve se sve tu "igrice" igraju, i sa kojim ciljem...

G. Dejan Jovanović je juče postigao svoj trenutno osnovni cilj - da bude priveden. Posle neuspešnog sprečavanja seče stabala "lancima i katancima", njegove pozicije su bile poljuljane među sledbenicima. Da bi povratio svoj poljuljani ugled, morao je da dobije status heroja, tj. žrtve. Kada nikako nije uspevao da bude priveden, čak ni posle drugog napada na neku ženu (Aleksandra, pa Biljana), odlučio se da matira nadležne i primora ih da ga privedu. Na svojoj fejsbuk stranici objavio je juče video-klip na kojem se vidi kako izvršava uništavanje javne imovine, što je, u najmanju ruku, prekršajno delo. Juče, popodne, policija ga je privela, a tužilaštvo pustilo, iako je trenutno nosilac četiri prekršajne prijave. Sa oreolom žrtve i heroja, vratio se da povede narodne mase sa Petlovog brda u "bolje" sutra.

A sad da se vratimo na Vladivojevu pretpostavku o igranju nekih "igrica".

Poređaću vam nekoliko odrednica iz CV mog komšije "narodnog heroja", i još po nešto:
- 80-ih godina prošlog veka drug Dejan Jovanović važio je za jednog od najboljih mladih informatičara i bio jedan od prvih snabdevača vojske računarskom opremom;
- tokom bogate političke karijere bio je član nekoliko političkih (DS, DJB, PGS) i društvenih organizacija (UG "Zeleno naselje" i sl.) iz kojih je ili sam izlazio ili bio najuren, ali ih je sve destabilizovao i klevetao u javnosti;
- i prilikom protesta 2013. godine i prilikom ovogodišnjih protesta "najšire otvorena vrata" u medijima su mu bila u "Večernjim novostima". Ovaj list je, za nedovoljno upućene, već više decenija glasilo (miljenik) vojnih službi;
- da 2016. godine nije bio bio postignut "Sporazum" o petlji, kreditor- Evropska investiciona banka(EIB), bio je blizu odluke da napusti ovaj projekat zbog velike "frke" u javnosti. Žalba g. Dejana Jovanovića EIB-u, protiv izgradnje petlje, ranije je odbijena, a SADA on javno najavljuje žalbu OLAF-u protiv EIB-a. (OLAF je evropska kancelarija koja istražuje prevare). Obzirom da je tržište Srbije "mali zalogaj" za EIB, s jedne strane, a sa druge strane veliki izvor afera i potresa, može da se očekuje potpuno povlačenje EIB-a iz Srbije. Tako bi se "širom otvorila vrata" investitorima sa "bližeg i daljeg istoka", koji su daleko prihvatljiviji preostalim uniformisanim drugovima (i drugaricama).
Možda je ovo samo jedan trag, ali je vidljiv.
 
Гага
Мислим да на смиривању тензија треба да ради и ово друго, или прво, удружење „Зелено насеље Петлово брдо“ са којим је и потписан споразум о измени пројекта. Прилично се незаинтересовано сад понашају као да их се то више не тиче, јер су ето они завршили свој део посла !
Већ написах, да смо прошлог петка, пред најављјени велики протест г. Дејана Јовановића, упутили саопштење за медије. Нигде није објављено "ни словце". "Успели смо" да га објавимо на свом блогу и на овом форуму. Наравно, на терену радимо на смиривању тензија, док г. Дејан "полива бензином" по насељу.
 


Mene najviše zanima kako su ovi delovi "parka" stradali i što ih niko nije branio :).
 
После свих акција, саопштења, референдума, личних квалификација, на крају морамо да будемо задовољни што смо бар куће сачували. За сада. :shock:
 
Ta priča na Petlovom brdu traje dosta dugo, tako da je njeno višegodišnje trajanje pokazatelj nekih "zakulisnih radnji" i "isprepletanih interesa", što se na kraju samo građanima obija o glavu, na ovaj ili onaj način...

Dok narod ne isklepa sve aktere ove priče, ali i svih drugih priča, odnosno SVE POLITIKANTE - crno mu se piše...
 
samo za Vučka:



Lepo sam rekao da smo dobili još jedne sektaše iz valjevske Gračanice. Samo da ne krenu u litiju ibarskom..... :grand:
 
Litija Ibarskom,ahahahahahhahahahahahha.... :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Kada naidju Vreocano sto ih iselio kop pa pokupovali dzipove,ima da ih pogaze kao svinje dudinje..... :D :D :D :D :D
 
Baš sam išao iz Vreoca, ali nešto ne videh te džipove. Dobra fora.
 
Ja koliko sam video, iza su neke kuce, a i parkic. Recimo, moja vikendica je jedno 100 metara od Ibarske, ali kada se spustim dole, niz moj sokak, nit vidim, nit cujem Ibarsku. I zato i volim da budem tamo. Kada bi neko poseko drvece izmedju mene i Ibarske i tu napravio put, ja bih izgubio najvecu vrednost moje vikendice i protestvovao bih i dan i noc protiv toga. Ne radi se samo o drvecu.
 
GOJE
Lepo sam rekao da smo dobili još jedne sektaše iz valjevske Gračanice. Samo da ne krenu u litiju ibarskom.....

Ne greši dušu...Predvodi ih čovek koji je bio fasciniran komunističkim službama, oko njega su uglavnom ateisti, nekadašnji "Titovi pioniri", a najbliže njemu, nekoliko njih poklonika "belog" (ne Preletačevića). Sa religijom nemaju sponu, sem što moraš da se prekrstiš kad ih ugledaš.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=541024#p541024:3ayufmvw je napisao(la):
astrodule » Pon Maj 28, 2018 5:45 pm[/url]":3ayufmvw]Da li to drveće pripada tebi?
Znaci, drzava moze da radi sta hoce? Tu je bio neki park, neke povrsine, neke udaljenosti od magistrale. Sada vise nije te povrsine i udaljenosti. Tebi bilo ok da recimo na Adi roknu autoput? Recimo, sa one novobeogradske strane, pored biciklisticke staze? Ljudi tamo dolaze da voze bajs jer je suma sa obe strane, a onda neko posece tu sumu i tu rokne autoput na metar od staze. Njihovo drvece, boli ih uvo. Neko je dolazio u taj park zbog odredjene udaljenosti od magistrale, neko je tu kupio kucu zbog odredjene udaljenosti od magistrale. Sada se sve to menja.

Ok, pravno gledano, mogu to tako, ali dajte malo razumevanja, dogovora...
 
Pa dogovreno je ovako kako se sada radi sto inace smatram losim dogovorom po bezbednost posto se ne radi druga strana petlje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=541054#p541054:3l3v9fsz je napisao(la):
Igor » Pon Maj 28, 2018 6:42 pm[/url]":3l3v9fsz]Pa dogovreno je ovako kako se sada radi sto inace smatram losim dogovorom po bezbednost posto se ne radi druga strana petlje.
Koliko ja znam, na dogovor je pristalo jedno udruzenje gradjana, a ono drugo, brojnije, nije.

Inace, izvinjavam se svim forumasima, posto ne volim da baratam poluinformacijama. Izneo sam neki svoj stav u prvom postu, posto sam danas prosao Ibarskom, a onda sam uvucen u diskusiju o temi o kojoj dovoljno ne znam. Takodje, pretpostavljam i da je o ovome svemu vec raspravljano na ovoj temi, sta vise, siguran sam, a ja prvi ne volim kad neko bane ovako i pise o necemu o cemu je vec raspravljano :D

Meni ovde zapravo najvise smeta, sto neko kao ja, ko nije pratio ovaj slucaj mnogo, na osnovu onogo sto na brzinu sazna iz medija, stice potpuno pogresan utisak. Ja sam imao utisak da to neki zaludjenici protestvuju zbog sece par drveca u sumi. Mislio sam, to su oni sto placu sto umiru kisne gliste :D Neki i ovde to pokusavaju da predstave tako. A zapravo, ljudima smanjuju povrsinu parka gde se igraju sa decom, gde izvode pse...smanjuju im razdaljinu izmedju njihovih stambenih objekata i magistrale tj. povecavaju ljudima nivo buke i zagadjenja u njihovim domovima.
 
Vrh