Šta je novo?

Zelenilo ulica i bulevara Beograda - Drvoredi, travnjaci, baštice

Ovog lika ću da prijavim i firmi i Beokomu.
Izlepio je drveće i bandere po kraju
b674cd9fe838856e974f0f95ccac46fd.jpg


Poslato sa telefona
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677233#p677233:ff100gaw je napisao(la):
astrodule » 05 Nov 2019, 14:55[/url]":ff100gaw]Ovaj travnjak ispred Carine je godinama već primer ukusnog i urednog održavanja zelenih površina. Demetra održava.
a6610879ab0e0adc1ef4f5dce176706d.jpg

I svakih par meseci promene biljke

 
Сви се жале на ове трапаве изразе залуђеног национализма од стране људи који не поштују ништа иоле вредно у својој земљи (а понајмање законе) али ја рецимо баш имам проблем са тим што стално заборављам у којој сам држави и много ми значе подсетници на сваких 20 метара. На крају крајева, шта ће нам чување сопствене културе, писма, обичаја, историје, мелоса, језика, естетике, архитектуре и таквих глупости када можемо да своје родољубље изражавамо кроз тробојне светлеће ваљкове на мостовима, јарболима, пропагандним знаковима и осталим неопходностима које коштају пореске обвезнике милионе и милионе евра сваке године у земљи у којој деца умиру од потпуно излечивих болести јер њихови родитељи немају довољно новца да им помогну.
 
Шта год да је било, питање је зашто до сад није замењено новим ? Ако је тако у сред најуређенијег дела града, како је тек мало даље...
 
Верујем да је оператива Зеленила толико пренапрегнута да не може све одмах да заврши. Тренутно реконструишу неколико паркова у граду. Тако је и у Поп Луконој било посечено стабло па се је неколико месеци стајала жардињера празна па ево сад су поново посадили дрво.
 
Ja sam lepo rekao da ce svo to staro drvece da strada kod Petlica i tako se i desilo. Trebalo je poseci sve i komplet posaditi nove mlade sadnice. Oni to i jesu odradili ali su ostavili 2-3 stara stabla. Ostalo je jos jedno staro drvo uz samu zgradu Pevca.
 
Ostajemo i bez zelenog pojasa između kolovoza i trotoara od okretnice do skretanja za Garden centar na Vidikovcu...





 
Moguce je da se za okresivanje angazuju podizvodjci, dobre stranacke firme patriotskog smera.
 
У Церској улици је неко стубиће офарбао у бело у убацио мало зеленила :3
8c1638eb4cfe7609e7f023ef4f339917.jpg
4c1c8ed0ca936d44e83effe2c21f887c.jpg


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Центар Земуна (месецима је овако)

kmRYU4.jpg


Исто Земун код КБЦ. Фале бетонске кугле или стубићи због оваквих билмеза, плус свако мало па фали дрво у дрвореду.

xfZBKN.jpg

BTxO09.jpg
 
Требао си само код прве слике да се окренеш на лево и сликаш оне клупице, ту је тек хаос... А од тога се стварно може направити леп мали плато/трг...
 
A da se s proljeća u te zardinjere zasadi nešto napravi akcija ozelenjavanja
Ima tih da kažem nicijh zardinjera sirom grada
Možda nebi bilo lose da ih mapiramo fotkamo
Ima u kosovskoj kod stamparije 10 kom
Takodje kod pumpe u despota Stefana isto 10kom
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=695662#p695662:julleqmq je napisao(la):
direktor » Нед Јан 05, 2020 2:47 pm[/url]":julleqmq]A da se s proljeća u te zardinjere zasadi nešto napravi akcija ozelenjavanja
Ima tih da kažem nicijh zardinjera sirom grada
Možda nebi bilo lose da ih mapiramo fotkamo
Ima u kosovskoj kod stamparije 10 kom
Takodje kod pumpe u despota Stefana isto 10kom

Мислиш ли на самоорганизацију? Ја сам за. :pob:
 
Zima je tu da se osmisli akcija i da se isplanira detaljno
 
Vrh