Šta je novo?

Patnja zivotinja, da li biste voleli da postoji Animal Police ?

plet

Novice
Učlanjen(a)
20.01.2010.
Poruke
12
Pohvaljen
2
Svi smo culi za formiranje Komunalne Policije, videcemo da li ce imati od njih neke vajde ili ce se opet ponoviti ista prica kao sa
svim drugim institucijama - obesmisljenim i utopljenim u "neformalni" poredak, korumpciju i nepotizam, birokratiju,
koji svi zajedno vode u potpunu nefunkcionalnost. (kao pravosudje)

Ali hajde da mastamo, i da pretpostavimo da ce stvarno da imaju efekta kako je predstavljeno javnosti.

Da li smatrate da bi paralelno sa njima trebalo da postoji i radi Animal Police ? (ko ne zna sta je to, neka progugla)

Ja nisam ekstremni neracionalni pobornik bilo koje utopije, pa ni ideje da ce covek ikada prestati da eksploatise zivu i nezivu prirodu,
ali smatram da se borbom protiv surovosti, ili puke nebrige i neznanja, koje zivotinji nanose patnju, drustvo u stvari bori za svoje dobro.

Ja licno sam tuzan i lose se osecam kada vidim i saznam da neko/nesto pati zbog cinjenja ili necinjenja drugih ljudi.

Ovo drustvo je zaostalo u tom smislu da ne postoji javni, zvanicni niti nezvanicni, zakonski ili kulturni, mehanizam koji ce reagovati da zaustavi
pojedinca ili organizaciju koji nanose patnju zivotinjama.

Jedan primer koji sam i licno video, poslednji put pre par dana kada je bilo veoma hladno, a dobro je dokumentovan ovim snimkom na youtube-u.
 
Hm, po totalnoj neprimećenosti ove moje poruke čovek bi mogao da izvuče mnogo zaključaka...

Ali hajde da se nadovežem sam na sebe;

Pre par dana je objavljeno sledeće o zapuštenosti životinja na farmi "Vojvodina" iz Starčeva: Link na novinski članak

A ovo je Link na youtube snimak TV reportaže

Skrenuo bih pažnju na momenat 2´05˝ u snimku, gde g. Zoran Mićović, direktor Uprave za veterinu u Ministarstvu poljoprivrede,
kaže šta uraditi kada primetimo zlostavljanje životinja - jasno i glasno.

Pa narode i sugrađani, ja bih dodao da se sedište Ministarstva poljoprivrede, Uprave za veterinu i njihove Inspekcije
nalazi u ulici Omladinskih brigada br.1 (poznatija kao SIV 3, odmah do zgrade Opštine Novi Beograd)
Ovo je Link na stranicu Ministarstva gde su brojni telefoni i e-mail adrese, među njima i oni za Група ветеринарске инспекције за здравствену заштиту и добробит животиња

Takođe znam da se jedna "kancelarija" veterinarske inspekcije nalazi u upravnoj zgradi Kalenić pijace, a druga u
upravnoj zgradi pijace u Bloku 44.


Nemojte okretati glavu !
 
plet":2mm5kj9w je napisao(la):
Svi smo culi za formiranje Komunalne Policije, videcemo da li ce imati od njih neke vajde ili ce se opet ponoviti ista prica kao sa
svim drugim institucijama - obesmisljenim i utopljenim u "neformalni" poredak, korumpciju i nepotizam, birokratiju,
koji svi zajedno vode u potpunu nefunkcionalnost. (kao pravosudje)

Ali hajde da mastamo, i da pretpostavimo da ce stvarno da imaju efekta kako je predstavljeno javnosti.

Da li smatrate da bi paralelno sa njima trebalo da postoji i radi Animal Police ? (ko ne zna sta je to, neka progugla)

Ja nisam ekstremni neracionalni pobornik bilo koje utopije, pa ni ideje da ce covek ikada prestati da eksploatise zivu i nezivu prirodu,
ali smatram da se borbom protiv surovosti, ili puke nebrige i neznanja, koje zivotinji nanose patnju, drustvo u stvari bori za svoje dobro.

Ja licno sam tuzan i lose se osecam kada vidim i saznam da neko/nesto pati zbog cinjenja ili necinjenja drugih ljudi.

Ovo drustvo je zaostalo u tom smislu da ne postoji javni, zvanicni niti nezvanicni, zakonski ili kulturni, mehanizam koji ce reagovati da zaustavi
pojedinca ili organizaciju koji nanose patnju zivotinjama.

Jedan primer koji sam i licno video, poslednji put pre par dana kada je bilo veoma hladno, a dobro je dokumentovan ovim snimkom na youtube-u.
У праву си, али овде је то утопија.

Као и много шта друго, на жалост
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=71026#p71026:19kba42z je napisao(la):
plet » Uto Feb 02, 2010 7:46 pm[/url]":19kba42z]
...
Ja licno sam tuzan i lose se osecam kada vidim i saznam da neko/nesto pati zbog cinjenja ili necinjenja drugih ljudi.

Ovo drustvo je zaostalo u tom smislu da ne postoji javni, zvanicni niti nezvanicni, zakonski ili kulturni, mehanizam koji ce reagovati da zaustavi
pojedinca ili organizaciju koji nanose patnju zivotinjama.

Tužna sam i pretužna dokle god je dece u Zvečanskoj i ostalim prihvatilištima za nezbrinutu decu. Dotle me neće potresati sudbina životinja koje, po prirodi stvari, svoja staništa pronalaze van kućnih pragova.
 
^ :)
6Yyab4D.png


Tom logikom bilo kakvu stvar možemo stvar da opravdavamo drugom - trenutna vlast approves.
"Je li Rajko, 'si čuo ono za most? Samo što se ne sruši." - Rajko: "Pusti most, da li si ti video decu u Zvečanskoj?".

Veze jedno sa drugim nema, kao prvo. Kao drugo, opet su ljudi krivi za obe stvar (i za nezbrinutu decu, kao i za napuštene/zlostavljane životinje).
 
Дефинитивно је проблем у недостатку одговорности, функционалног система кажњавања и хаотичног преплитања надлежности свих могућих институција.
 
Voleo bi da postoji policija za zivotinje, ali pre toga bi voleo da se reše drugi, od toga preči problemi. Daleko od toga da mislim da to nije problem, ali ima stavki koje su ispred, kao na primer da se standard prosecnog radnog coveka u nasoj zemlji dovede na nivo normalnog zivota, da se poboljsaju uslovi u zdravstvu i ustanovama za nezbrinutu decu, koji su daleko od neke minimalne normale, da se zaustavi pljačka radnih ljudi Srbije i da izađemo iz robovlasničkog drustva i još par prečih stavki.

Ali mi se isto tako se.e od ljudi koji glume neke velike zastitnike zivotinja,...Kao vide psa na lancu i to je sacuvaj Bože, smrtni greh i počnu da spočitavaju kako je to slika našeg naroda, bla, bla, bla,...A zive u zemlji gde je svaki peti čovek gladan, a svaki, a 6 od 7 ljudi to svakog časa može da postane. I onda im kazem da su malo izgubili kompas. Ne kazem da psu nije bolje, ako umesto lanca i kucice ima boks, ali ako i nema, nije tragedija. Godinama, a i dan danas, posebno na selima, u većini slučajeva, ljudi drže pse na lancu i nikad nije bio problem, a sada je to mučenje životinje odjednom. Pazi, Boga ti,...Ljudi takođe umeju da izgube kompas, pa počnu da prave centralnu personu u kuci od psa i poistovecuju sa čovekom, zaboravljajuci da je to zivotinja koja se vodi nagonom. I da od nje ne moze da se napravi brat i drug. Cim je neki pas vezan ili u bosku, ima razlog zasto je tako, bez razloga nije sigurno...Jer koliko god da je on pametan i dresiran, to je zivotinja kojoj svakog časa, nešto u glavi može da klinke, pošto nije čovek koji ima razum, pa može da se iskontroliše. Za psa se često ljudi odlučuju kao za ljubimca, ali je, ako izuzmemo zivotinje koje spadaju u teraristiku, najzahtevniji...Finansijski, a i vremenski.
 
U 90% slučajevi ljubitelji životinja su zapravo ljubitelji samo određenih vrsta, eventualno rodova i familija životinja. Sa jedne strane se zgražavaju što se u nekim udaljenim krajevima sveta kolju i pripremaju za ljudsku ishranu životinje koje oni smatraju za kućne ljubimce, a ovamo nemaju nikakav problem da neku drugu vrstu nabiju na ražanj, ispeku i pojedu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=487601#p487601:3hwvjfnu je napisao(la):
dzonihsv » Sub Okt 28, 2017 10:46 am[/url]":3hwvjfnu]^ :)
Tom logikom bilo kakvu stvar možemo stvar da opravdavamo drugom - trenutna vlast approves.
"Je li Rajko, 'si čuo ono za most? Samo što se ne sruši." - Rajko: "Pusti most, da li si ti video decu u Zvečanskoj?".

Veze jedno sa drugim nema, kao prvo. Kao drugo, opet su ljudi krivi za obe stvar (i za nezbrinutu decu, kao i za napuštene/zlostavljane životinje).

Naravno da most nema veze most sa Zvečanskom (dao si loše poređenje), samo te pitam, da li je u redu porediti te dve stvari? Govorim o deci, o ljudima a ne o građevini.
Svaka stvar na ovom svetu može se opravdati kada god iznad svega stavimo decu.
 
Pročitao tvoj post i ne slažem se sa istim, ali poštujem mišljenje.

Neću da odgovaram dalje jer su nam mišljenja očigledno različita i vrtećemo se u krug sve dok nekome ne dosadi da kucka.
 
Могли би смо да покренемо и тему о угрошеној и напуштеној деци у Београду. Има их много, и по домовима, али нажалост много и по улици, деце која просе или их родитељи злоупотребљавају да просе, као и деце џепароша, или деце која копају по контејнерима. Такође има и много деце запостављене од породица које лако постају плен манијака, нарко дилера, макроа и трговаца белим робљем. Свим тим проблемима се треба позабавити, а надлежни се углавном праве ћорави иако се таква деца виде и по најужем центру града. Такође нажалост ту је и велики пораст криминалитета међу малолетницима, што пљачки што све бруталнијег насиља.

Али мислим да опет не треба гушити тему о добробити животиња из разлога очајне заштите деце од стране институција.
 
Jedna stvar ne isključuje drugu. To je kao da kažemo da smo pare uložene u Koridor 10 mogli da prebacimo na bolnice.

Izvori finansiranja su razni i ne prepliću se toliko.

Mogu se naći novci i za azile za pse i za Zvečansku.
 
Апелујем на форумаше беобилдовске да одустану од логике бабускера са Каленића гумна и од њихове парадигме о приоритетима ("Важније је одељење онкологије у Крагујевцу од јавних тоалета у Београду, јер упишани може да стигне кући и да се пресвуче"), с обзиром да речено обилује за учена човека неопростивим грешкама у закључивању.

Све институције које су опстале у уређеним друштвима, укључујући анималну полицију, имају неку друштвену сврху. Ето, например, да имамо такву службу, ромске запреге не би јездиле друмовима савременог Сингидунума.

Чак и ако вам није стало до коња, не желите запреге на београдским улицама, ду Ју?


Узгред, Игоре, провери називе тема - недопустиво је да пише "би сте" одвојено, као и "Стадион Црвене Звезде" (треба "звезде") итд.
 
Panto hvala na sugestiji sredicu nazive tema premda ih nisam otvarao ali svakako ne bi trebalo da stoje pogresno.
 
Таман сам се питао која нам још полиција треба пошто обична, комунална, војна, жандармерија, специјална, саобраћајна и анти-терористичке јединице нису довољне. Фала богу па све квалитетно обављају свој посао тако да стварно нема разлога за неплаћање још једне нове врсте.
 
Vrh