Zaprašivanje komaraca i gundelji

Javni parkovi, zelenilo i ekologija Beograda

Moderator: Igor

direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 15096
Pohvalio: 6284

Re: Zaprašivanje komaraca i gundelji

Postod direktor » Pet Jun 21, 2019 3:19 pm

Cujem nasa ce zaprasuju susjede tj hr sa avi....
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Pohvale za post: 1
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10901
Pohvalio: 2778

Postod astrodule » Pet Jun 21, 2019 3:26 pm

Da, danas pročitao da Hrvati nemaju poljoprivredne avione, pa će vrv da plati našima. Bitno da jure vojne avione i helikoptere, a građanstvo ko šljivi?!

Inače, zanimljivo je (mislim da je već spomenuto) da je onog dana kada su najavili prskanje iz aviona kod nas, tek tada pokrenuli javnu nabavku za prskanje iz aviona (edit, pardon, 3 dana ranije).
ЈН У-3/2019 ( JN U-3/2019)
Published 11/06/2019

Организација и сузбијање одраслих форми комараца из авиона на територији града Београда

http://novi.biocidi.org.rs/javne-nabavke-en/

VAŽNO OBAVEŠTENJE!!! Suzbijanja odraslih formi komaraca iz aviona, dan 14.06.2019. godine
Territory: BEOGRAD SUZBIJANJE IZ AVIONA

Saglasno odredbama člana 63. Zakona o stočarstvu („Službeni glasnik RS", br. 41/2009, 93/2012 i 14/2016), na osnovu Zaključka Štaba za vanredne situacije broj G-Broj: 82 - /2019 od 11.06.2019. godine , a po odobrenju od grada Beograda, obaveštavamo vas da će Zavod za biocide i medicinsku ekologiju izvoditi akcije suzbijanja odraslih formi komaraca iz aviona na teritoriji Beograda na dan 14.06.2019. godine (petak), u zavisnosti od meteoroloških uslova i to na levoj obali Dunava, od Pančevačkog mosta do Kovilova, Ratno ostrvo, levoj obali Save od Ostružničkog mosta do blokova, desnoj obali Save - Makiško polje, Umka, Ostružnica uz reku, Ada Ciganlija, Ada Međica i Zabran( opština Obrenovac), u obimu od 6.000 hektara, 3 aviona. Akcija suzbijanja odraslih formi komaraca će se vršiti u periodu od 17,00 do 21,00 časova. Akcija će biti sprovedene ukoliko vremenske prilike budu adekvatne.

Preparat koji se koristi za suzbijanje odraslih formi komaraca iz aviona je 0E1.TAZEST 1,2 ŠL/, upisan je kao biocidni proizvod u Privremenu listu biocidnih proizvoda za dostavljanje tehničkog dosijea Rešenjem Ministarstva poljoprivrede i zaštite životne sredine, broj 532-01-359/2015-19 od 20.12.2017. godine i namenjen je za suzbijanje odraslih jedinki komaraca u otvorenom prostoru i to primenom sa zemlje iz uređaja za termalno zamagljivanje, odnosno iz ULV uređaja za hladno zamagljivanje, kao i primenom iz vazduha, priskanjem iz aviona, u skladu sa Uputstvom za upotrebu.

U Uputstvu za upotrebu predmetnog preparata stoji da je od dejstva preparata potrebno zaštititi korisne medonosne pčele. Saglasno navedenom, odgajivači pčela su dužni da preduzmu potrebne mere zaštite pčela, i to:

1. zatvaranje leta košnice; 2. privremeno preseljavanje.

Vreme trajanja dejstva preparata koji će se koristiti za suzbijanje komaraca iz aviona, navedenog dana je 5 sati posle izvršenog tretmana.

Da li to znači da je ta javna nabavka ugovorena ekstremno brzo?

Da li je neko video avione?
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10901
Pohvalio: 2778

Postod astrodule » Uto Jul 02, 2019 11:21 am

U nedelju sam bio na Adi popodne dok su avioni prskali.

Bukvalno su samo dva puta preleteli iznad mene (a bio sam par sati tamo). Jednom su leteli duž plaže i jednom kroz unutrašnjost ostrva.

"Problem" je što pamtim kako su se pre prskali urbani delovi NBG. Tada su avioni buvalno preletali barem pet puta iznad mesta gde sam tada bio zatekao.

I sad će oni da kažu da rade sve od sebe "da su čak i avione podigli", ali da je to priroda i da ne treba da kukamo jer komarci grizu svake godine.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
DusanBG
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 26, 2012 11:42 am
Kontakt:
Pohvaljen: 717
Pohvalio: 607

Postod DusanBG » Uto Jul 02, 2019 4:47 pm

Ova godina je katastrofalna po pitanju komaraca nema šta.
Video sam i ja taj avion i to bukvalno isto da je prošao dva puta.

Doduše oni sa kamionima su prošli x puta, ali efekat je zbog vremena nikakav.
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pon Avg 08, 2011 1:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3336
Pohvalio: 13154

Postod Somi303 » Uto Jul 02, 2019 8:44 pm

Ја не видех ни камион ни авион, а ускоро ништа нећу ни моћи да видим од количине комараца..

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
"Све се нема, а два се бубрега шетају"

profa_chb napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9680
Pohvalio: 2190

Postod stf » Sre Jul 03, 2019 8:01 am

Гроцку су прелетели три пута у сат времена. Сувишно је рећи да је то било бесмислено и да је комараца било мање првих 12 сати.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!

Povratak na “Zeleni forum”