Šta je novo?

Stepin Lug

filip14586

Higher intermediate
Učlanjen(a)
12.11.2009.
Poruke
642
Pohvaljen
1.266
Lokacija
Belgrade
Приметио сам да не постоји одвојена тема Степин Луг па сам зато и отворио нову, Хтео сам да изнесем једну идеју. Да се од Степиног Луга направи нешто слично као Белград Ормани у Цариграду, са стазама за трчање и пешачење, мостићима преко потока, вештачко језерце, пикник део на пољани. Можда и да се једног дана Зоолошки врт пресели ту. Шума има прелепу природу, поготову на јесен када цела жути и црвени. :)
Предуго су Кумодраж и ВМЛ били запостављени.

stepinlug5.jpg

stepinlug2.jpg

stepinlug3.jpg

stepinlug4.jpg

stepinlug1.jpg

stepinlug6.jpg

stepinlug7.jpg

stepinlug8.jpg

stepinlug9.jpg
 
Да се изгради Стражарска Коса одради она окретница, и да се направи типа аквапарк доле у Бубањ Потоку, уз предложено уређење би постало можда и најјаче излетиште у васцелом Београду :gobb:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641867#p641867:62mlljmf je napisao(la):
SRBO » 24 Jul 2019 01:54 am[/url]":62mlljmf]Да се изгради Стражарска Коса одради она окретница, и да се направи типа аквапарк доле у Бубањ Потоку, уз предложено уређење би постало можда и најјаче излетиште у васцелом Београду :gobb:

Мислим да су одустали од тог насеља, барем 5 година нема никаквих информација ни помака о том пројекту. Пуно је то људи а мала школа, мала амбуланта, улице нису широке, једино да продуже булевар Пеке Дапчевића до Луга. Али крај је прелеп има пар места где се цео Београд види као на тацни, нешто попут поглед сијетла из стана Др.Фрејжр Крејна. :)
 
И пре тог комунистичког преименовања Баба Велкина Шума.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641867#p641867:3d3zzsqy je napisao(la):
SRBO » Wed Jul 24, 2019 1:54 am[/url]":3d3zzsqy]Да се изгради Стражарска Коса одради она окретница, и да се направи типа аквапарк доле у Бубањ Потоку, уз предложено уређење би постало можда и најјаче излетиште у васцелом Београду :gobb:

Фантастична идеја, само се плашим да ни викендом био кркљанац, због ауто пијаце
 
Mozda neke prirodu treba ostaviti da bude netaknuta i nekontaminirana ljudskim prisustvom?
 
Pogled na Stepin Lug u pravcu malog brda zvanog Stražarska kosa (slikao Lionel Mestre).

stepin-lug-strazarska-kosa.jpg
 
Vrh