Bioskopi

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

varos kapija
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Okt 04, 2007 3:06 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 725
Pohvalio: 630

Re: Bioskopi

Postod varos kapija » Čet Mar 22, 2018 4:44 pm

Dvorana Doma sindikata postaje Kombank dvorana
Slika

https://www.ekapija.com/news/2069227/dv ... nk-dvorana
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11762
Pohvalio: 4641

Postod direktor » Čet Mar 22, 2018 6:49 pm

A da napisu to cirilicom niko to tako zvati nece
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Pohvale za post: 3
Вожд
Expert
Pridružio se: Uto Apr 15, 2014 11:47 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6424
Pohvalio: 6138

Postod Вожд » Pet Mar 23, 2018 1:18 am

DSC_0240.JPG
DSC_0240.JPG (195.91 KiB) Pogledano 2910 puta
Pohvale za post: 1
zoran_m
Intermediate
Pridružio se: Sub Sep 27, 2014 3:03 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 569
Pohvalio: 67

Postod zoran_m » Sub Apr 14, 2018 12:24 am

Dom sindikata tj Kombank dvorana:SlikaSlika

Sent from my iPhone using Tapatalk
Pohvale za post: 6
sizif
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 4:58 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1202
Pohvalio: 758

Postod sizif » Pon Apr 16, 2018 1:33 pm

E, ово је већ нешто.
Сизиф не одустаје!
abrines
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Maj 04, 2017 9:25 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 535
Pohvalio: 510

Postod abrines » Uto Apr 17, 2018 12:42 am

Надам се да ће добити платформу за рефлекторе и да ће добити завесу. Да ли неко ко је био унутра може да одговори да ли је позиција тонаца остала на истом месту. Чак ми се чини да је сцена скраћена. Видећемо..Штета ако постане само биоскопска дворана, сала је одлична за разне врсте концерата.
DzonTravolta
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 2:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2028
Pohvalio: 1858

Postod DzonTravolta » Uto Apr 17, 2018 9:20 am

Neće biti samo bioskopska, naravno.
Treba ubediti svakog pojedinca da je samo i isključivo on odgovoran za sopstvenu nesreću, usled oskudnog znanja, ograničenih sposobnosti, ili nedovoljnog truda. Tako nesiguran i potcenjen pojedinac, opterećen osećajem krivice, odustaće od traženja pravih uzroka svog položaja i pobune protiv ekonomskog sistema.
Kokos
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Mar 17, 2011 3:19 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 804
Pohvalio: 1749

Postod Kokos » Uto Apr 17, 2018 11:13 am

Rambo svira već 1. maja.
"Najzad, Beograd je najidealnije mesto na svetu da se uhvati autobus za Zemun." - Momo Kapor

https://prugomokoevrope.wordpress.com/
DzonTravolta
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod DzonTravolta » Uto Apr 17, 2018 11:28 am

Npr. A dvoranu isto otvara koncert one neke kombinacije SO RTS-a i pijaniste Frančeska Tristana.
Treba ubediti svakog pojedinca da je samo i isključivo on odgovoran za sopstvenu nesreću, usled oskudnog znanja, ograničenih sposobnosti, ili nedovoljnog truda. Tako nesiguran i potcenjen pojedinac, opterećen osećajem krivice, odustaće od traženja pravih uzroka svog položaja i pobune protiv ekonomskog sistema.
Homer Jay
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Jan 03, 2007 5:06 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3149
Pohvalio: 3472

Postod Homer Jay » Uto Apr 17, 2018 1:45 pm

Već su tri koncerta zakazana za april/maj (Tristano, Olivera Katarina i neki Željko Vasić), plus stand up predstava Nikole Đuručka. Za jun je valjda planirana dodela nekih muzičkih nagrada za najbolje spotove u regionu.

Dakle, neće biti samo bioskop. A i bina nije smanjena, već proširena, dok je gledalište sada pod većim nagibom zbog bolje preglednosti.

Pritom je velika pažnja prilikom rekonstrukcije posvećena akustici, kako bi koncertni doživljaj bio što bolji.

Biće to bombona :)

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
"You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one..."
DzonTravolta
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod DzonTravolta » Uto Apr 17, 2018 2:35 pm

Uz jedan ozbiljan minus za nestavljanje orgulja u funkciju, no hajde. Svakako je dosta bolje nego ranije.
abrines
Higher intermediate
Kontakt:

Postod abrines » Sre Apr 18, 2018 1:28 pm

Хомере то је одлично, једва чекам отварање. Занима колика ће сад бити цена закупа након реновирања?
DzonTravolta
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod DzonTravolta » Sre Apr 18, 2018 3:23 pm

Što, planiraš da pevaš? :mrgreen:
Izvini, morao sam.
abrines
Higher intermediate
Kontakt:

Postod abrines » Sre Apr 18, 2018 6:43 pm

Хахахахаха, твоје питање је на месту. Имао сам неколико концерата и наступа тамо са својим фолклорним ансамблом, чак сам имао и једну солистичку песму. :lol:
zoran_m
Intermediate
Kontakt:

Postod zoran_m » Sre Apr 25, 2018 2:44 pm

SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Mondo

Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 8969
Pohvalio: 9313

Postod Igor » Čet Apr 26, 2018 2:56 am

Izvor: Beobuild.rs

Pripreme za otvaranje obnovljene dvorane Doma sindikata
Slika
Jedna od najvećih i najpoznatijih koncertnih dvorana u Beogradu, Dom sindikata na trgu Nikole Pašiča, posle višemesečne rekonstrukcije biće otvorena ovog vikenda. Dvorana “Dom sindikata” potpuno je obnovljena i modernizovana sada, a dobila je i novo ime pa će u gradskim repertoarima sada stajati kao “Kombank dvorana”. Rekonstrukcija je trajala deset meseci i podrezumevala je transformaciju ovog prostora u multifunkcionalni centar za kulturu i zabavu. “Kombank dvorana” sada ima koncertnu, pozorišnu, kongresnu i festivalsku dvoranu i još pet bioskopskih sala. Glavni prostor prate brojni dodatni sadržaji, uključujući veliki hol sa VR zonom i kafeom, dečji zabavno-edukativni centar, pres-centar, laundž i džez bar itd. Ukupna investicija iznosi preko 4.5 miliona evra.

Celu vest kao i kompletnu foto reportazu zavrsnih radova mozete videti u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/pripreme-za-otvaranj ... p2777.html
Slika
Celu vest kao i kompletnu foto reportazu zavrsnih radova mozete videti u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/pripreme-za-otvaranj ... p2777.html
Pohvale za post: 3
Homer Jay
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Jan 03, 2007 5:06 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3149
Pohvalio: 3472

Postod Homer Jay » Sub Apr 28, 2018 11:24 pm

Lubarda na novoj poziciji u holu Dvorane:

Slika

Izvor: Večerenje novosti
"You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one..."
CASTELBIANCO
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Dec 17, 2011 2:34 am
Kontakt:
Pohvaljen: 769
Pohvalio: 484

Postod CASTELBIANCO » Čet Maj 03, 2018 11:00 am

Prisustvovao sam premijeri filma Izvan granica realnosti. Taj dan su otkazane dve projekcije nekih dečijih filmova u manjim salama zbog tehničkih nemogućnosti da se održe. Posetioci koji su kupili karte su bili vidno nezadovoljni obrazloženjem. Majstori su alatima još radili oko ulaznih vrata na maloj sali pored biletarnice. Što se tiče same glavne dvorane. Utisci su da je sve samo našminkano i to za male pare. Sedišta nisu ni prineti onim u Ušću ili Big-u. Niski nasloni!!! Svo vreme sam razmišljao o vratnim mišičima koliko su utrnuli. Stolice su masivne na prvi pogled, pogotovo sedalni deo, ali krute, sa malo prostora za noge ispred. Nasloni za ruke su uski i non stop sam se mahinalno dodirivao sa gospodjom sa strane, pri čemu nam je oboma bilo neprijatno ali prostora jednostavno nema. U prvim redovima nema odlagača za čaše, za ostale redove ne znam. Pošto je ovo multifunkcionalna sala i bilo je za očekivati da ne može biti sve zadovoljeno sto posto za filmske projekcije, ali je platno pomereno preblizu prvim redovima, tako da su prva tri reda beskorisna i prazna. Vrhunac blama je bio kada su na scenu trebali da izadju glavni glumac i režiser da se obrate publici, pa su morali da preskaču preko delova montažnih elemenata, na prostoru uskom oko 1,5 m. Organizacija tog dela događaja nula, pri tome Biković prevodi sa ruskog jer nema drugog prevodioca, voditeljka je glupa za medalju. Kako ih je prestavila prvo pitanje je bilo kakav je Banders uživo. Mentol. Ja sam sedeo u 5 redu, a izmedju 3. i 4. postoji prazan hod. I pored toga sam se osećao kao da sam u 1. redu. Gledao sam u vis kao u neboder. Boja stolica je ok. Neka miš boja, uz prošarane roze zelene itd. Sa strane dvorane su te zlatne trake koje sužavaju prostor ka dubini. Beton je ogoljen i ofarban. Ništa više od toga nije urađeno. Ipak su stari tepisi bili nivo luksuza za ovo. Sa strane su u galerijama ubačena plava led svetla, koja se prate sa već pomenutim zlatnim trakama, Dizajnerski dojam ili neki moderan trip šta znam. Uglavnom što se mene tiče udobnost za gledaoce nije pomerena ni milimetar, osim što su ubacili Kafeteriju, i biletarnicu u hol. Takodje pohvale za glavni ulaz i 3 automatskih vrata u dva reda. Pohvale idu i za zvuk, takodje i za oštrinu slike, boje i sve ostalo što prati te detalje vezano za opremu za puštanje filmova. Kapiram da je za viši naslon možda trebao veći pad i da je tu bila nemogućnost postavljanja istih, ali nesmetano sedenje od 120 min za ljude više od 180 cm je jednostavno opterećujuće.
"In the kingdom of the blind, the one-eyed man is king."
zoran_m
Intermediate
Kontakt:

Postod zoran_m » Čet Maj 03, 2018 2:21 pm

Takodje sam bio na premijeri, ali su meni najvise smetala led svetla u podu koja nisu bila ugasena tokom filma sto me je zaslepljivalo jer sam sedeo odmah do prolaza. Sto se tice filma, prosek.
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11762
Pohvalio: 4641

Postod direktor » Čet Maj 03, 2018 7:13 pm

Da li su stolice udobnije od starih ili ne. Imaju li 3d .
Koliko kostaju ulaznice
koliko na kraju sala velika ima manje mjesta
Da kakav je zvuk
Evo ga i repertoar

http://www.kombankdvorana.rs/svakog-dana
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
zoran_m
Intermediate
Kontakt:

Postod zoran_m » Čet Maj 03, 2018 8:29 pm

Sto se tice udobnosti mislim da se nista nije promenilo, sve sale imaju 3D, karta za premijeru je bila 500
Minnheima
Intermediate
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 6:29 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 165
Pohvalio: 946

Postod Minnheima » Pet Maj 04, 2018 8:51 am

Pravda za Dom sindikata! :D Ja sam bio u sali 6 (bivša sala 2, druga po veličini, na spratu) i ostao sam potpuno zatečen izgledom i udobnošću sedišta. To su najbolje i najlepše dvoranske fotelje u kojima sam u životu sedeo. Obično zbog svoje visine, a i "neurotičnog sedećeg temperamenta", imam problem sa nameštanjem (vrpoljim se samo tako, klizim, pridižem se, naginjem na jednu ili drugu stranu - naravno, ne po cenu da drugome smetam), a ovde jedva da sam se dvaput pomerio. Zaista prelepo izgledaju, otmeno, elegantno. Kvalitet projekcije je takođe bio na danas već standardno visokom nivou. Jedino sam imao utisak da Dolby Atmos (za koji mislim da ne postoji ni u jednoj drugoj dvorani u Srbiji, barem nisam video da se oglašava) nije bio u funkciji. Zvuk je bio kvalitetan, ali je, po mom mnjenju, dopirao samo spreda, od platna, dok zvuka sa strane i pozadi, a posebno odozgo (što je specifičnost Atmosa, jer ima zvučnike i na tavanici), nije bilo. No, oprostio sam im to, tek je bio treći dan rada, pripisujem to uobičajenim dečjim bolestima, tako je manje-više svaki put kod bilo kog novootvorenog objekta. Sve u svemu, ja sam veoma zadovoljan i ići ću da da proverim i ostale sale. Naravno, verujem da je velika sala puna kompromisa zbog svoje svestranosti, sedišta su preklopna, i više su za "đipajuće" koncerte, te samim tim i nije sasvim idealna za filmske projekcije.
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2242
Pohvalio: 407

Postod vucko » Ned Jul 01, 2018 11:20 am

Otvoren je Dom Sindikata ali nema duše u njemu. Video sam i da imaju projekcije do 6. jula samo. Da li ga zatvaraju posle do jeseni ili šta?
"Kad će taj metro? Mnogi Beograđani su već odavno pod zemljom i čekaju."
DzonTravolta
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod DzonTravolta » Ned Jul 01, 2018 1:14 pm

Gde si video?
honey79
Intermediate
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 8:54 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 87
Pohvalio: 17

Postod honey79 » Sre Avg 22, 2018 10:24 am

Slika https://youtu.be/lgZwEEL-Eo4

Povratak na “Gradski život i vesti”