Cene nekretnina

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

mariks
Intermediate
Pridružio se: Čet Jul 26, 2018 1:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 101
Pohvalio: 59

Re: Cene nekretnina

Postod mariks » Uto Sep 24, 2019 5:49 pm

najviše izgleda lupaš ti pa se javiš čim neko napiše post da želi da kupi stan. Ili ti sujeta radi 24h ili imaš neke druge probleme. Nego el tebe interesuje neka nekretnina ili si samo došao da soliš pamet?

Stan u centru i sada imaš za 2000e+pdv i to novogradnja, po tvom znači cene će biti 1000e-1400e plus pdv posle te tvoje krize. Čekamo 2020 tj 2021-2022 da vidimo te cene. Inače da, prvo si predvidjao krizu krajem 2019, pa si pomerio sada na 2020 no nebitno, keš spremljen da kupimo pola lazarevca 2021ve :D
Pohvale za post: 1
Assad84
Intermediate
Pridružio se: Ned Jun 16, 2019 12:32 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 97
Pohvalio: 19

Postod Assad84 » Sre Sep 25, 2019 12:02 am

@imemperor1
Aha ,a ne reče koliko će se srozati cene onih stanova sa CG od 67m2 u Barajevu što sad koštaju ,,suludih" 20K ,o ostatku Srbije da ne govorim gde živi 2/3 stanovništva inače,ne računajući NS i Zlatibor cene su prosečno verovatno ispod 500 evra po m2 koliko su te cene se napumpale od 2015. ,koliko će se one ,,srozati" ili si ti stručnjak samo za nekoliko centralnih beogradskih opština?
gamblerNBG
Novice
Pridružio se: Sre Jul 10, 2019 7:37 am
Kontakt:
Pohvaljen: 12
Pohvalio: 3

Postod gamblerNBG » Sre Sep 25, 2019 2:24 pm

Covek nije ni pominjao cenu Grocke i Barajeva. Samo je ukazao na to prema nekim parametrima moze doci do krize i skorije vreme i da je za ocekivati da ce cene pasti. E sad, mozda vam njegov stil pisanja zvuci malo senzaconalisticki, ali mnogo ozbiljnih analiticara to naslucuje.

Kada bi mi sad znali tacno u dan i euro koliko ce kriza trajati, koliko ce sta pojeftiniti..itd, bili bi bogati. Ja mislim da danas kupuje stan samo ko bas bas bas mora iz nekog razlga, koji ja ne vidim.
Doka_1
Novice
Pridružio se: Uto Avg 30, 2016 11:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11
Pohvalio: 16

Postod Doka_1 » Sre Sep 25, 2019 2:54 pm

Iseceni pausalci. kreativna Brnb digitalizacija likvidirala 80% IT sektora. Kokice spremne.
mariks
Intermediate
Kontakt:

Postod mariks » Sre Sep 25, 2019 3:20 pm

gamblerNBG » Sre Sep 25, 2019 2:24 pm napisao:Covek nije ni pominjao cenu Grocke i Barajeva. Samo je ukazao na to prema nekim parametrima moze doci do krize i skorije vreme i da je za ocekivati da ce cene pasti. E sad, mozda vam njegov stil pisanja zvuci malo senzaconalisticki, ali mnogo ozbiljnih analiticara to naslucuje.

Kada bi mi sad znali tacno u dan i euro koliko ce kriza trajati, koliko ce sta pojeftiniti..itd, bili bi bogati. Ja mislim da danas kupuje stan samo ko bas bas bas mora iz nekog razlga, koji ja ne vidim.

covek je omasio forum. Ovo nije forex forum. A inace vidis da on zna kada ce, koliko i gde cene pasti tako da on verovatno jeste bogat, samo nikako da skupi za taj stan u Beogradu.

Kupuje stan onaj kome treba, zašto plaćati kiriju ako može ratu, bar je tvoje ili ja nešto pogrešno tumačim? Takodje dosta ljudi se doseljava iz drugih gradova u bg i to su najtrazenije upravo te lokacije koje se spominju. Otuda i toliko povećanje. Normalno je da će se cene stabilizovati samo niko ne zna sa koje sume će početi i gde će se završiti, osim jednog pojedinca koji verovatno broji njegove stanove kao neko karte.
niki
Intermediate
Pridružio se: Pet Dec 28, 2007 11:58 am
Kontakt:
Pohvaljen: 56
Pohvalio: 7

Postod niki » Sre Sep 25, 2019 3:39 pm

Jedan od jasnih indikatora da cene nece dalje rasti je intezivno spamovanje po medijima zadnjih nedelja. Hoce li padati zavisi od recesije koja je ocekivana naredne godine i koliko ce biti intezivna...sve je na stolu,od blage do dramaticne :)
Pohvale za post: 2
srdjan
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Sep 29, 2010 10:19 am
Kontakt:
Pohvaljen: 498
Pohvalio: 64

Postod srdjan » Sre Sep 25, 2019 3:56 pm

Mislim da je izvesnije da će zbog potencijalne recesije doći do regulacije ponude (broja novih stanova) u toj luksuznoj kategoriji koja gura cene na gore. Cena stanogradnje je ionako relativno statična.
gamblerNBG
Novice
Kontakt:

Postod gamblerNBG » Sre Sep 25, 2019 4:07 pm

mariks » Sre Sep 25, 2019 3:20 pm napisao:
gamblerNBG » Sre Sep 25, 2019 2:24 pm napisao:Kupuje stan onaj kome treba, zašto plaćati kiriju ako može ratu, bar je tvoje ili ja nešto pogrešno tumačim?

S ratom placas i kamatu, plus na ove trenutne cene. Ko veruje da ce se cene smanjiti, bolje mu je da saceka. Ako npr, za cenu jednog kvadrata stana od 40m2 na nbg, mozes godinu dana da placas zakup, pitnje je sta je pametnije.

A kad pricas o cenama sve se i svede na forex u nekom trenutku :-) on nagadja, ti nagadjas, ja nagadjam... svako ima neku svoju logiku, videcemo ko je u pravu...
mariks
Intermediate
Kontakt:

Postod mariks » Sre Sep 25, 2019 6:11 pm

Svako kome ne treba stan ima takvo slicno razmisljanje, ko je podstanar ima neku drugu racunicu... Placas kamatu svakako ako nemas kes da kupis odjednom kad god kupio, pogotovo je pitanje sta je bolje sada kada su manje kamate ili kasnije kada su vece... A kad saberes koliko si kirija platio dok ne resis da kupis svede ti se na isto. Ako cene ne padnu mnogo u minusu si, ako cene padnu drasticno u plusu si ili si na istom, pa ti sad gledaj u pasulj. A troclana ili jos gore cetvoroclana porodica tesko ce u 40m2.
SerbPacker
Intermediate
Pridružio se: Uto Mar 14, 2017 8:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 282
Pohvalio: 13

Re: RE: Re: Cene nekretnina

Postod SerbPacker » Sre Sep 25, 2019 8:45 pm

gamblerNBG napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663845#p663845]mariks » Sre Sep 25, 2019 3:20 pm[/url] napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663810#p663810]gamblerNBG » Sre Sep 25, 2019 2:24 pm[/url] napisao:Kupuje stan onaj kome treba, zašto plaćati kiriju ako može ratu, bar je tvoje ili ja nešto pogrešno tumačim?

S ratom placas i kamatu, plus na ove trenutne cene. Ko veruje da ce se cene smanjiti, bolje mu je da saceka. Ako npr, za cenu jednog kvadrata stana od 40m2 na nbg, mozes godinu dana da placas zakup, pitnje je sta je pametnije.

A kad pricas o cenama sve se i svede na forex u nekom trenutku :-) on nagadja, ti nagadjas, ja nagadjam... svako ima neku svoju logiku, videcemo ko je u pravu...
Ne razumem, cena kvadrata stana od 40 kvm je po tebi koliko?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
gamblerNBG
Novice
Kontakt:

Postod gamblerNBG » Sre Sep 25, 2019 9:10 pm

Ne moze cena da bude "po meni" :) cena ja tolika kolika je, imas halo oglase pa vidi. Ako izuzmes Ledine i suterene za staru gradnju te velicine ide oko 2000, a za novu vise ne smem ni da gledam. Eventualno paviljoni mogu da se nadju za oko 1500 il malo vise, ali uglavnom zgrade iz 50ih godina bez lifta.

Al cemu rasprava, ko voli nek izvoli... Da je po meni, jedino Karaburma ima neke pristojne cene u odnosu na "kvalitet".
SerbPacker
Intermediate
Kontakt:

Re: RE: Re: Cene nekretnina

Postod SerbPacker » Sre Sep 25, 2019 9:38 pm

gamblerNBG napisao:Ne moze cena da bude "po meni" :) cena ja tolika kolika je, imas halo oglase pa vidi. Ako izuzmes Ledine i suterene za staru gradnju te velicine ide oko 2000, a za novu vise ne smem ni da gledam. Eventualno paviljoni mogu da se nadju za oko 1500 il malo vise, ali uglavnom zgrade iz 50ih godina bez lifta.

Al cemu rasprava, ko voli nek izvoli... Da je po meni, jedino Karaburma ima neke pristojne cene u odnosu na "kvalitet".
Pa ne ide, stan od 30-40 kvm 21.blok prizemlje, 1500€ kvm

A iznajmljuje se za 210€ namešten

gamblerNBG
Novice
Kontakt:

Postod gamblerNBG » Sre Sep 25, 2019 9:49 pm

Prizemlje, suteren - isti djavo. Ja nista ovde ne vidim za 21.blok da nije blizu 2000, ne znam da l gledmo iste halo oglase? Jedimo je malo jeftinije poslednji spratovi ili prizemlja. Al ajde nek ti bude, da ne spamujemo temu. Meni je sve ovo prenapumpano, a ti ako hoces izvoli... :D
SerbPacker
Intermediate
Kontakt:

Postod SerbPacker » Sre Sep 25, 2019 10:12 pm

Ovo što ti ja navodim je ostvarena prodaja, a ti gledaj oglase...

mariks
Intermediate
Kontakt:

Postod mariks » Čet Sep 26, 2019 9:34 am

upravo, pa nek je i 2000e po m2 po tome onda kirija je negde oko 250e mesecno minimum za 30kv (gledajući oglase) što dolazimo na cifru oko 3000e godišnje što je opet više nego cena kvadrata. Ili ko gleda A blok gde je kirija za 50kv 500e,a cena kvadrata 2500e. Kažem kome stan nije potreban, a ima keš i hoće da investira u dodatni stan i još živi sam pa mu je dovoljno 30-40m2 on ima neku svoju računicu, kome treba stan za život i porodicu on gleda i računa malo drugačije. Problem je što je nekima uvek skupa cena kvadrata ma koliko ona bila, kada raste rastu i kirije, kada pada padaju i kirije i onda se uvek vrtiš u krug.
Agent001
Beginner
Pridružio se: Pet Apr 10, 2009 6:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 36
Pohvalio: 12

Postod Agent001 » Pet Sep 27, 2019 2:02 am

mariks » 26 Sep 2019 08:34 am napisao:upravo, pa nek je i 2000e po m2 po tome onda kirija je negde oko 250e mesecno minimum za 30kv (gledajući oglase) što dolazimo na cifru oko 3000e godišnje što je opet više nego cena kvadrata. Ili ko gleda A blok gde je kirija za 50kv 500e,a cena kvadrata 2500e. Kažem kome stan nije potreban, a ima keš i hoće da investira u dodatni stan i još živi sam pa mu je dovoljno 30-40m2 on ima neku svoju računicu, kome treba stan za život i porodicu on gleda i računa malo drugačije. Problem je što je nekima uvek skupa cena kvadrata ma koliko ona bila, kada raste rastu i kirije, kada pada padaju i kirije i onda se uvek vrtiš u krug.

Mala ispravka, cena po oglasim za ablok je oko 3500 za m2.
mariks
Intermediate
Kontakt:

Postod mariks » Pet Sep 27, 2019 9:42 am

mozda sada da kod preprodavaca, samo je to preterano i ne verujem da neko kupi po toj ceni, uvek kada dodje do realizacije dodje i do manje cene ;) Ja sam pre par meseci nailazio na stanove u A bloku 56m2 sa oko 2600m2 po m2. Sve i da je 4000e po m2 opet je manje nego godišnja kirija. Naravno sve je ovo nebitno već samo primeri kako takvo računanje i nema nekog smisla i da svako ima neku svoju računicu.
nensav
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Jan 16, 2014 6:03 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 267
Pohvalio: 219

Postod nensav » Pet Sep 27, 2019 1:20 pm

I pord svih najava cene nekretnina ne padaju, čak u nekim delovima grada , kao što je Banovo Brdo na primer, još uvek rastu. Kako novogradnja tako i starogradnja. Agenti samo sležu ramenima, ne znaju ni oni dokle će trajati.
A u bankama isto tako. Jeftini krediti će potrajati još neko vreme izgleda.
Isto važi i za Novi Sad, neka naselja i centar grada su još uvek (pre)skupi po periferiji još može da se nadje nešto po pristojnoj ceni.
bushwick
Beginner
Pridružio se: Uto Mar 05, 2019 2:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 126
Pohvalio: 58

Postod bushwick » Pet Sep 27, 2019 5:00 pm

evo još jednog tvrdog podatka sa terena: odlicno očuvan salonski stan, kneza miloša kod kanadske ambasade, 100+ kvm, 1600 po kvadratu.
unedfined
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 13, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 867
Pohvalio: 2323

Postod unedfined » Pet Sep 27, 2019 5:07 pm

Teško je u istoj rečenici reći "jeftino samo 1600e/m2" i "cirka 200,000 eura".

Plus takav stan traži još jedno 20-30 hiljda evra za rekonstrukciju.

Broj kupaca spremnih da iskeširaju četvrt miliona evra za salonac, koji verovatno nema parking mesta, nije veliki. Što opet ograničava cenu.
Trejsi
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Maj 07, 2013 11:17 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 667
Pohvalio: 748

Postod Trejsi » Pet Sep 27, 2019 6:11 pm

Cene nekretnina rastu i ima da rastu jer nam je politička, institucionalna, ekonomska i svaka druga stvarnost takva da ljudi čim dođu do nekih para, ušteđevine i gledaju u šta da ulože te pare da ne bi propadale pod dušekom ili u banci (niske, maltene nulte kamatne stope na štednju), ulažu u nekretnine. I to ne samo ljudi iz Beograda. Ovde u Beogradu se investicijski kupuju stanovi i od strane ljudi iz Crne Gore, Republike Srpske pa i Federacije. Dakle nije samo rešavanje stambenog pitanja. Plus pranje para kroz izgradnju i kupovinu nekretnina je kod nas dobro poznata činjenica.
unedfined
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 13, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 867
Pohvalio: 2323

Postod unedfined » Ned Sep 29, 2019 4:28 pm

Koliko sam shvatio od iduće godine stupa na snagu zakon koji u Srbiji ozakonjava razne tipove investicionih fondova. Bilo bi lepo da se pojavi još svetskih real estate igrača sem nesrećnog CBS.
Mivuma
Novice
Pridružio se: Pet Jan 25, 2019 2:46 am
Kontakt:
Pohvaljen: 15
Pohvalio: 65

Postod Mivuma » Uto Okt 01, 2019 2:22 am

Svi vi koji vagate i planirate kupovinu stana treba da znate bojazan mnogih investitora je sada vec počeo da se ostvaruje. Kriza je pocela.
Po pouzdanim informacijama svi veci investitori pocinju sa agresivnijom prodajom stanova (sto se vec dalo primetiti).
A tek ce uslediti period (narednih godinu dana) kada ce se nuditi stanovi kao da su hemija, kozmeticki proizvodi, last minut ponude za zimovanja i letovanja i sl.
Pretpostavka je kod svih njih da ce uslediti za 1 god a najkasnije do sredine 2021 dramatican pad prodaje a tako i pad cene nekretnine.
Vec su zastali mnogi veci projekti sa realizacijom.
I do sada su taktizirali sa izgradnjom. A neki su uzurbano gradili jer se ocekivao i ranije pad prodaje i pad cene. Sada je to vec neminovan scenario jer kriza je pocela a glavni udar je po proceni za oko 1 godinu kada se ocekuje i pocetak spuštanja cena nekretnina.
Pretpostavke su razlicite od toga da ce biti drastican pad pa do toga da ce se vratiti na 2014/15. Svakako ce zavisiti i od samih kupaca koji i svojim odlukama uticu na cenu.
Ali sigurno je 100% da cene idu dole najkasnije za 1 godinu. To su ocekivanja investitora a ne mene ili kupaca.
Zato uzdrzite se od kupovine, godina nije veliki period.
Isto tako je bilo i 2008 sa Belvilom, cene su cak isle do 2100 a posle hladan tus nije moglo ni za 1600. Belvil 2150 stanova projekat koji se prodavao 8 godina. Nije imao konkurenciju sem kasnije Westa65 po višoj ceni i Abloka koji je fantasticno krenuo 1670e ali sad kilavi i oba projekta zajedno imaju manje stanova od Belvila.
nensav
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Jan 16, 2014 6:03 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 267
Pohvalio: 219

Postod nensav » Uto Okt 01, 2019 9:34 am

Ukoliko stvarno nastupi kriza, a svi je nešto najavljuju, ond aje to loša vest za ljude koji su podigli kredite. Kriza znači manje plate, a to znači problemi sa servisiranjem mesečnih rata.
Assad84
Intermediate
Pridružio se: Ned Jun 16, 2019 12:32 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 97
Pohvalio: 19

Postod Assad84 » Uto Okt 01, 2019 11:46 am

Sada sam u nedoumici da li da kupujem onaj stan u Barajevu 300 evra po m2 ili da ipak sacekam pad koji se uveliko najavljuje...

Povratak na “Gradski život i vesti”