Stari Sajam i naselje Staro sajmište

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

sizif
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 4:58 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1262
Pohvalio: 829

Re: Stari Sajam i naselje Staro sajmište

Postod sizif » Pon Apr 15, 2019 11:48 am

direktor » Данас, 08:43 napisao:Spasicev paviljon kao i svi objekti logora jesu dio buduceg muzeja i vec je predvidjeno sta ce u kom paviljonu biti iselili su kulu djelimicno i u taj iseljeni prostor su upali romi .

Ma jedno je namera, a drugo odluka koja proizvodi pravno dejstvo. Ti kao pravnik to najbolje znaš. Ja se ne sećam da je doneta odluka sa jasnim odredbama koji prostor i sa kojim objektima je određen za budući muzej genocida. Bilo bi mi drago da grešim, ali se bojim da je sve što je obećala gradska vlast još uvek na nivou onoga "Mi ćemo ovo, mi ćemo ono..."

A život u međuvremenu ide dalje i čovek koji je uložio milionska sredstva kupujući i renovirajući ono što mu je država prodala i masno naplatila, jasno pita šta je s njegovom imovinom posle više od dve decenije nakon što ju je, makar po papirima, legalno stekao.

Takođe, ako se ne varam, preko dela kompleksa bi trebalo da prođe saobraćajnica koja će povezivati kružni tok kod Zarićevog mosta i Ušće.

I kako uopšte u katastru stoje stvari sa svim ovim pitanjima?
Сизиф не одустаје!
relja
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Dec 13, 2006 3:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6179
Pohvalio: 1865

Postod relja » Pon Apr 15, 2019 12:10 pm

Nešto što u startu niie smelo da s eproda je prodato.
To ukazuje na korupciju, a korupciju su uvek umešane bar dve strane.

Isto tako, ni Toma "nije znao" da vikendica ne sme da se gradi podno nasipa.
I ovi sojeničari stalno tvrde kako "uredno plaćaju državi" i da "nisu znali".
Mani me tih koji "ne znaju" ali umeju da se "snađu".

Ima online katarstar, ima portal Geo Srbija na kojem možeš da nađeš brojeve parcela....
"Čovečuljci sa logaritmarima i računarima će naslediti zemlju." "Feniksov let" , 1965. g
Pohvale za post: 1
varos kapija
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Okt 04, 2007 3:06 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1102
Pohvalio: 1130

Postod varos kapija » Sre Jul 03, 2019 1:36 pm

U dva muzeja na Starom sajmištu sećanje samo na logor, ne na ukupan genocid?
...
Najnovija verzija ovog akta razlikuje se od prvobitne, koju je pre pet godina izradila Komisija Grada Beograda. Prema prvoj, memorijal je trebalo da se sastoji iz tri muzeja: Muzeja Holokausta, Muzeja srpskog stradanja i Muzeja Porajmosa (genocida nad Romima).

Prema najnovijoj, međutim, muzej stradanja Roma bio bi u sklopu Prolaznog logora Zemun. Ceo memorijal bio bi, praktično, vezan samo za stradanje u zloglasnom logoru na Savi, a ne za sveukupno stradanje u Drugom svetskom ratu.

https://www.ekapija.com/news/2559642/u- ... ogor-ne-na
Pohvale za post: 1

Povratak na “Gradski život i vesti”