Šta je novo?

Stari Sajam i naselje Staro sajmište

dragan

Professional
Učlanjen(a)
09.12.2006.
Poruke
12.325
Pohvaljen
5.354
Lokacija
Fruška gora
Postovi preneti sa 'Pitanja i odgovori...' jer ova tema zaslužuje da bude posebna
pošto se odnosi na značajan deo N.Bgd.....pogotovu u budućnosti.

arad":2nfk5j34 je napisao(la):
Interesujen me šta se planira sa Starim Sajmištem.Vlasnik sam kuće na toj lokaciji sa kojom ne znam šta da radim.Ne živim u njoj da bi je uređivala,a ne mogu je ni ostaviti takvu kakva jeste sada.Priča se već godinama da će se naselje rušiti jer ono jeste ruglo Novog Beograda.Što bi ja rekla selo u centru metropole.
Steva":2nfk5j34 je napisao(la):
Nemoj me uzimati za reč, mogu ti reči samo ono što jedna naš poznanik iz tog istog kraja radi. Naime on je isto tako vlasnik kuće tu, samo on još i kupuje okolne placeve jer se nada da će dobro da ih proda ili da dobije kompenzaciju u nekretninama kada se tu kuće budu rušile da bi se izgradio novi poslovni centar. Budi svestan da ti je kuća na najatraktivnijoj lokaciji u centru Beograda, ja mislim da to može dobro da se iskompenzira kada bude krenula realizacija savskog amfiteatra. Loša stvar u celoj priči je da ja ne verujem da će tu išta da se dešava najmanje sledećih 5-6 godina.
Milance":2nfk5j34 je napisao(la):
5-6 godina? Stevo da nisi zaboravio da napises koju nulu iza? :D
neven":2nfk5j34 je napisao(la):
Mislim da je to investicija koja dolazi posle ulaska Srbije u EU.
dedinje":2nfk5j34 je napisao(la):
Kakvo rušenje straog sajmišta neki pominju. ? Ijoš kazu da je to selo u gradu!
Staro Sajmište je pod zaštitom i ono će biti obnovljenoi kakvo je bilo pre rata a bilo je vrlo lepo. Već ove godine trebao je da se obnovi centralni toranj, tako je bar rekao gradski arhitekta.

Na ovom forumu su bile i objavljene slike starog sajmišta kada je radilo kao sajam 1938 i 1939 godine. Paviljoni su bili vrlo elegantni i ukusni. Kasnije je tu bio fašistički logor pa i samo to je razlog da se sačuva. Posle rata je nazalost upropašćeno ali ne toliko da ne moze da se obnovi. Ona priča o špekulantu koji kupuje placeve da bi ih preprodao i da bi se obogatio jer će se tu graditi poslovni centar?! Stevo, je li moguće da ti to pišeš, da se nije pojavio neki drugi Steva to nije tako retko ime.
dragan":2nfk5j34 je napisao(la):
dedinje":2nfk5j34 je napisao(la):
Kakvo rušenje straog sajmišta neki pominju. ? Ijoš kazu da je to selo u gradu!
Staro Sajmište je pod zaštitom i ono će biti obnovljenoi kakvo je bilo pre rata
Stari Sajam je pod zaštitom i treba ga obnoviti.

Staro Sajmište, naselje nastalo u bivšim baštama između mostova bez građ.dozvola, treba
i biće srušeno (gore je od svakog sela) i umesto njega biće Europolis,Megapolis i Novi Centar. :)

savskiamphyv6.jpg
dedinje":2nfk5j34 je napisao(la):
Nađi neku sliku starog sajmišta iz perioda 1936-1939 po ćeš videti šta si napisao. Tih slika je bilo i na ovom forumu... Inače, Europolis je planiran na desnoj obali Save.
Nenad":2nfk5j34 je napisao(la):
A jel moze neko da objasni koji objekti sa ove slike jos uvek postoje? Ja jedino znam za toranj u sredini! I ako bi se ceo komplex obnavljao (sto podrzavam) jel bi se onda obnovile sve ove zgrade na slici? Koja bi bila namena objekta?

dedinje":2nfk5j34 je napisao(la):
Ova slika je lepa ali ima i mnogo lepših sa paviljonima u krupnom planu. Na tom sajmu 1936 prvi put je u BG prikazana televizija. Sajam je pobudio ogromno interesovanje i priblizio Srbiju Evropi. Kompletan Sajam moze biti obnovljen osim dve velike zgrade krajnje levo pošto će tuda proći nastavak bul. J. Gagarina i spojiti se sa bul. Nikole Tesle. Sajmište je Beogradu onda značilo ono što nama danas znači blok 26, arena, hram Svetog Save. I sad zamislite da neko za par decenija predlozi da se to ruši. Svakako ne bi reagovali hladnokrvno.
 
dedinje":161xgzvj je napisao(la):
Nađi neku sliku starog sajmišta iz perioda 1936-1939 po ćeš videti šta si napisao.
Tih slika je bilo i na ovom forumu... Inače, Europolis je planiran na desnoj obali Save.
Napisao sam:
"Stari Sajam je pod zaštitom i treba ga obnoviti.
Staro Sajmište, naselje nastalo u bivšim baštama između mostova bez građ.dozvola, treba
i biće srušeno (gore je od svakog sela) i umesto njega biće Europolis,Megapolis i Novi Centar. " ..:)

Nadam se da je jasno i da nema nekih nesporazuma oko toga šta treba obnoviti, a šta srušiti.
Evropolis ili već neki drugi naziv za budući centar na Savi, planiran je sa obe strane reke.
To može da se vidi na GUP-u ( slika na predhodnom mom postu, obeleženo crvenim).

sajamrr9.jpg

Stari Sajam

ssajmitejp7.jpg

Deo naselja Staro Sajmište

Znači, oivičeno plavim-Stari sajam i spomenik, treba sačuvati,obnoviti i održavati.
Oivičeno crvenim - naselje Staro sajmište, treba srušiti i izgraditi novi centar na Savi.

ssajmitecx2.jpg


Grad.arhi. Đ.Bobić - blog na 'B92'
Staro sajmište je u proceduri tendera za izbor projektanta.
Prostor je zakonom zaštićen kao spomenik kulture i po planu koji je urađen pre nekoliko godina treba da bude vraćen u prvobitno stanje.
Namera je da se centralna kula i okolina urede ove ili sledeće godine i da se po izradi projekta (mnogo toga je uništeno i promenjeno u proteklim godinama, o imovinskim problemima da i ne govorim) odredi strategija daljih akcija.
Zaštićene celine Beograda

mapa2.jpg

Zavod za zaštitu spomenika kulture : http://www.belgradeheritage.com/cyr/kdb/mapa_2.html
 
Ovo kako sad pišeš 100% je drukčije i naravno da se slazem sa tobom i to u potpunosti. Tvoje tekstove sam inače uvek cenio i utoliko je bilo veće moje zaprepašćenje kad si napisao da je "staro sajmište gore od sela, divlja gradnja i da ga treba što pre srušiti". Ali, ipak nije u pitanju nesporazum već tvoja nepreciznost. Ti nisi napisao "Stari Sajam je pod zaštitom i treba ga obnoviti". To si kasnije dopisao. Logično,jer da si to stvarno napisao ja ti ne bih ni pisao onako zučno pismo jer ne bi bilo potrebe. Ti si napisao "Staro sajmište nastalo u baštama, divlje naselje treba srušiti i biće srušeno". Već decenijama se zna na šta se misli kad se kaze "staro sajmište" i nije čudo što sam te ja pogrešno razumeo naime m islio sam da misliš na sam sajam. Drago mi je što smo ovo razjasnili a biće mi još draze kad se bar deo starog sajma obnovi. Izvinjavam se ali ja ne znam kako se piše ono "Dragan wrote" pa još u boldu.
 
Prema prilozenoj karti Veliko ratno ostrvo i ada Ciganlija nisu pod zaštitom? Takođe nije pod zaštitom ni park prijateljstva. Mislim da je kalemegdan trebalo bolje rangirati.
 
dedinje":2qu8m1x7 je napisao(la):
Ovo kako sad pišeš 100% je drukčije .........
Nije tačno ! ...naravno da sam isto pisao, a ima i svedoka ovde na forumu.Tačno je ovo:
dragan":2qu8m1x7 je napisao(la):
dedinje":2qu8m1x7 je napisao(la):
Kakvo rušenje straog sajmišta neki pominju. ? Ijoš kazu da je to selo u gradu!
Staro Sajmište je pod zaštitom i ono će biti obnovljenoi kakvo je bilo pre rata
Stari Sajam je pod zaštitom i treba ga obnoviti.

Staro Sajmište, naselje nastalo u bivšim baštama između mostova bez građ.dozvola, treba
i biće srušeno (gore je od svakog sela) i umesto njega biće Europolis,Megapolis i Novi Centar. :)
dedinje":2qu8m1x7 je napisao(la):
Tvoje tekstove sam inače uvek cenio i utoliko je bilo veće moje zaprepašćenje kad si napisao da je "staro sajmište gore od sela, divlja gradnja i da ga treba što pre srušiti". Ali, ipak nije u pitanju nesporazum već tvoja nepreciznost.
Vrlo precizno sam napisao : " NASELJE Staro sajmište je gore od svakog sela i treba ga srušiti"
Tvoj problem je što ne razlikuješ Sajam od Naselja ...sa istim imenom- Staro sajmište
dedinje":2qu8m1x7 je napisao(la):
Ti nisi napisao "Stari Sajam je pod zaštitom i treba ga obnoviti". To si kasnije dopisao. Logično,jer da si to stvarno napisao ja ti ne bih ni pisao onako zučno pismo jer ne bi bilo potrebe.
Ni to nije tačno ! da neupotrebim neku težu reč ...za ovakve NEISTINE.
Možeš, još jednom, da pročitaš šta sam tačno napisao u gornjem postu
dedinje":2qu8m1x7 je napisao(la):
Ti si napisao "Staro sajmište nastalo u baštama, divlje naselje treba srušiti i biće srušeno".
Već decenijama se zna na šta se misli kad se kaze "staro sajmište" i nije čudo što sam te ja pogrešno razumeo naime m islio sam da misliš na sam sajam.
Da, decenijama se zna ! ..da postoji 'Stari sajam' u naselju 'Staro sajmište' :
"Између два рата, у суседству села Бежаниjа никли су Ново насеље и Старо саjмиште."
Istorija N.Bgd. : http://www.novibeograd.org.yu/default.asp?jez=c&str=1
dedinje":2qu8m1x7 je napisao(la):
Drago mi je što smo ovo razjasnili ......
Kako smo razjasnili?...tako što se Ti sada slažeš,jer sam ranije pisao 100% drugačije ?

Nisi dobro pročitao i shvatio šta sam napisao ( a, svi ostali jesu!) i to vrlo precizno.
Sada kad si naučio da postoji NASELJE Staro sajmište koje je dobilo ime po Starom Sajmu,
pokušavaš da neistinama sakriješ svoju brzopletost i nemarnost kod čitanja i pisanja.
Vidim da si polemičar na drugim temama, ali da se služiš ovakvim očiglednim neistinama, to
nije potrebno ...dovoljno je bilo da priznaš svoju grešku, a ne da se opravdavaš...na ovaj način.
 
dedinje":3hjpdlie je napisao(la):
Prema prilozenoj karti Veliko ratno ostrvo i ada Ciganlija nisu pod zaštitom?
Takođe nije pod zaštitom ni park prijateljstva.
Ovo je još jedan primer sa kojom pažnjom i razumevanjem se čita text.

Ispod karte jasno stoji: 'Zavod za zaštitu spomenika kulture' : http://www.belgradeheritage.com/cyr/kdb/mapa_2.html

VRO i ada Ciganlija NISU spomenici kulture, već 'zelene površine', kao i park.
Da li ćeš i sada tvrditi da sam ranije stavio 100% drugi link i ime sipod slike.?
 
dobro dragane, ne moraš da budeš toliko grub, svako greši poneki put :) Čovek ti se lepo izvinio pa možete da nastavite diskusiju onako kako treba da izgleda.

Za staro sajmište generalno treba zaista obnoviti, urediti okolinu u skladu sa njome, a delove sajmišta pretvoriti u muzeje i spomen park, tu bi fino mogli da legnu neki muzeji istorije balkana i srbije.
 
Da i ja htedoh da predlozim nesto poput muzeja na tom mestu kako bi se kulturno ozivelo staro sajmiste. Ne znam da li ce da dignu tu operu ili ne ali ako se to desi i jos i muzej neki to bi bila prava stvar! Ta lokacija ce u nekoj buducnosti biti verovatno jedna od najskupljih u gradu.
 
Steva":2qbwljve je napisao(la):
dobro dragane, ne moraš da budeš toliko grub, svako greši poneki put :)
Čovek ti se lepo izvinio pa možete da nastavite diskusiju onako kako treba da izgleda.
.
Kad neko napiše : " Ovo kako sad pišeš 100% je drukčije ..." onda znači da ja lažem i varam ceo forum.
Moj odgovor je vrlo umeren u odnosu na ono što bih tek mogao da napišem.

Razumem da svako može nešto da previdi i pogreši...i sam grešim,ali svoje greške
neopravdavam na takav način, već sasvim normalno priznam i ispravim grešku.

Svako izvinjenje, iskreno dato, naravno da prihvatam ....i sa ovim završavam 'ovu temu'.
 
Ako ste se ispraznili, ja bih ako mogu da skrenem pricu na pravi put.
Drago mi je da je neko otvorio posebnu temo o Sajmistu, ja sam sve planirao, ali obaveze....

Dragane, crvenom si uokvirio i deo prostora "pravog" Sajmista, onaj izmedju tramvajske pruge i prilazne rampe Brankovog mosta, na tom mestu su se nalazili najveci paviljoni.
sajam2.jpg

sajam3.jpg

sajam5.jpg

sajam6.jpg

sajmiste2.jpg

sajmisteaerofoto-1.jpg

7503_1_b.jpg


I na kraju ono sto je danas ostalo od celog kompleksa, oznaceno crvenim strelicama:
ostacisajmista.jpg

Paviljon zaduzbine Nikole Spasica - Klub posejdon (Bože oprosti), Italijanski paviljon - danas ruina na prikljucenju Brankovom mostu iz pravca tramvajskog mosta, ostaci Madjarskog paviljona, ona simpaticno sredjena zgradica u kojoj je The Engilsh Book i naravno centralna kula, u sablasnom stanju.
 
relja":uklkt5bo je napisao(la):
Ako ste se ispraznili, ja bih ako mogu da skrenem pricu na pravi put.
Drago mi je da je neko otvorio posebnu temo o Sajmistu, ja sam sve planirao, ali obaveze....

Dragane, crvenom si uokvirio i deo prostora "pravog" Sajmista, onaj izmedju tramvajske pruge i prilazne rampe Brankovog mosta, na tom mestu su se nalazili najveci paviljoni.
I na kraju ono sto je danas ostalo od celog kompleksa, oznaceno crvenim strelicama:
ostacisajmista.jpg
reljaet2.jpg


Ispraznili 'smo se', ali.......nije 'neko' postavio temu, već ja. ;)
Uokvirio sam orjentaciono, nije mi bila tačnost primarna, ali nisam ni mnogo pograšio
u odnosu na fotku koju si ti postavio.
Tu se sada nalaze neke firme sa svojim objektima, a i u GUP-u je komercijalna zona.
Nadam se da će i te objekte zameniti nekim malo boljim....jednog dana.
----------------------------------------------------------------
ps....Pronašao sam ovu kartu 'Zavoda za zaštitu spomenika kulture' i
na njoj je izgleda obuhvaćen ceo bivši sajam ....što je onda malo u koliziji sa GUP-om.

21.jpg

http://www.belgradeheritage.com/cyr/kdb/map.php?id=21
 
Prema slici koju je postavio relja izgleda da je ostalo svega par omanjih zgrada od celog kompleksa. Da li je stvarno u planu obnavljanje celog Sajma kao sto je bio pre WWII? Sa druge strane, sta je pod zastitom na toj lokaciji kada veliki deo kompleksa vise ne postoji?
 
To što je ostalo od S.Sajma nije mnogo, a u kakvom je stanju....najbolje da se napravi par fotki.

Neki planovi o obnovi se rade ili postoje, ali pitanje je kojeg obima.

A, šta je pod zaštitom na toj lokaciji i mene interesuje, jer tamo su objekti raznih firmi.
 
.
Postoji mogućnost da su ti objekti izgrađeni kao privremeni do sprovođanja
lokacije pravoj nameni s'obzirom šta je Đ.Bobić napisao u svom blogu na B92 :

"Staro sajmište je u proceduri tendera za izbor projektanta.
Prostor je zakonom zaštićen kao spomenik kulture i po planu koji je urađen pre nekoliko godina
treba da bude vraćen u prvobitno stanje."

Sad treba videti koliki je taj 'prostor' i da li obuhvata ceo Stari Sajam.
 
sajam-ostaci.jpg


1 Centralna kula
2 Spasićev paviljon
3 Italijanski paviljon
4 Madjarski paviljon
5 Danasnji The Engish Book
6 položaj prvog spomenika, trenutno zapušten i raspada se, nekad se tu nalazio Rumunski paviljon
7 položaj Filipsovog paviljona odakle je prvi put emitovana televizija u Beogradu
8 kućica kod jedne od kapija

U potkovičastoj zgradi na zapadu je bio smesten salon AUTO-UNIONA, koliko ja shvatam-preteče AUDI-ja.
 
Molim, nema na čemu :)

Nadam se da će se taj prostor pre svega rascistiti i pristojno urediti, ovo je bruka i sramota ovog grada. Treba imati na umu da i ljudima koji sada tamo žive treba obezbediti adekvatnu zamenu, sigurno i oni nisu najsrecniji trenutnom "lokacijom". Ne bih da me neko pogrešno razume da bih ja da raseljavam ljude, ali mislim da bi se i oni slozili da im se nadje nesto bolje.

Naravno, treba dobro osmisliti sta posle. Ako se rekonstruišu postojeći i ponovo izgrade stari objekti, čemu će da služe? Memorijalni muzej Logora Sajmište bi mogao da se smesti u jedan ili dva paviljona, a sta sa ostalima? Mozda neka postavka Muzeja grada Beograda o istoriji grada u XX veku, izložba dela umetnika koji su stvarali na Sajmistu posle rata, neki kulturni centar?

Usput, na tom parčetu obale Save je još ranije gradskim propisima zabranjeno postavljanje splavova, a trenutno ih ima tri. Od dva vlasnika "Kolosa" jedan vise nije živ, a drugi trenutno "nije na slobodi". Pored i ispod splava se nataložio mulj koji je nanela Sava, za koju godinu neće plutati već će skroz stajati na suvom....


E, da, trebalo bi i spojiti ulicu Vladimita Popovića i Bulevar Nikole Tesle. Ne mnogo veliki radovi za ovaj grad, treba pre svega raseliti sve one tehničke servise i auto-parkove da bi se napravila ulica, a potom rešiti kako da Vladimira Popovića "preskoči" tramvajsku prugu.
Sada moraš da se na kraju Vladimira Popovića (slepa ulica) spustiš desno, pa levo, pa preko tramvajske pruge pa preko Sajmišta na Brankov most. Bez veze.
 
Verovatno bi se već i spojili ulica Vladimira Popovića i bul. Nikole Tesle da nije tramvajske pruge. Inače, zaista nije problem čemu će da sluze objekti rekonstruisanog starog sajma. Ima barem stotinjak stvari čemu mogu da posluze. Kako se našlo "posla" za onu dugu beton halu na desnoj obali. Dakle: kafići, galerije, izlozbeni prostor, bioskop, pozorište, restoran, ateljei slikara, mozda i neki manji luksuzni hotel, prostorije raznih umetničkih društava, manji muzeji (kao što će biti muzej sporta u beton hali) itd. Kako će se rešiti problem tramvajske pruge zaista nemam ideju. Bitno je da se stari sajam obnovi. Sad kad su objavljene fotografije na forumu verujem da će većina biti za to.
 
relja":23fu1v5d je napisao(la):
Nadam se da će se taj prostor pre svega rascistiti i pristojno urediti, ovo je bruka i sramota ovog grada.
Treba imati na umu da i ljudima koji sada tamo žive treba obezbediti adekvatnu zamenu....
Ako se rekonstruišu postojeći i ponovo izgrade stari objekti, čemu će da služe?
Da je bruka - jeste!....i sramota neviđena.
Danas sam malo prošetao 'tamo', a sledeći put nosim karabin, jer
verovatno ima i divljih zveri ...u onoj divljini što je zaštićen 'Spomenik od kulturnog značaja'.
Sve je u stanju raspadanja, unakaženo divljom gradnjom,zapušteno i obraslo žbunjem.
Ono ne može da se više ni renovira, najbolje je sve srušiti pa ponovo izgraditi po
originalnom projektu,ako postoji.Ima bar fotografija.

I tako dođosmo do potrebnih para za rekonstrukciju i raseljavane
jedno par stotina porodica sa dela područja Starog Sajma
A,sve one firme, koje su zauzele severni deo, teško da će se ikad raseliti.

To sto se prave neki planovi i raspisuju tenderi, nema mnogo veze sa stanjem St.Sajma.
Jedno od mogućih rešenja je da se ceo južni deo proda uz uslov da se rekonstrujiše St.Sajam.
Pa, nek novi vlasnik osmisli njegovu komercijalnu upotrebu ...da ima profit.

ss1uq3.jpg


ss2xw8.jpg


ss3sq3.jpg


ss4lh8.jpg


ss5oe3.jpg


ss6dy7.jpg


ss7zk8.jpg


ss8yw7.jpg

Ovi baš ne liče na privremene objekte,a i teško će se izmestiti sa ovog dela St.Sajma.

ss9ql3.jpg


ss10gx2.jpg

Tamo gde ima domaćina i objekat bolje izgleda ...ali je ovaj jedini takav.
 
Ето, катастрофа, брука и срамота :mad: а у тзв. јавности ни слова о овој теми. Ја знам да је институт "Симон Визентал" понудио помоћ при обнови објекта али стварно не знам како је могуће да ово место трули оволико деценија.
 
Vlado seti se devedesetih i kulturnih i ostalih vrednosti tada pa ces odmah znati odgovor na to kako je to moguce. Uzas!!! Ja stvarno ne znam u kom su odnosu grad i ti vulkanizeri i automehanicari ali ako je to divlja gradnja onda se zna kako se sa time postupa. Privremena gradnja isto ne bi trebalo da predstavlja neki problem jer pobogu to je "privremena gradnja" pa kad se zemljistu odredi namena ili se pronadje kupac onda molim lepo - iseljavanje. Ako vecina tih nakaradnih gradjevina ima neku dozvolu onda ce to vec trajati neko vreme. U svakom slucaju ja mislim da ce staro sajmiste tek za nekih 6-7 godina poceti da se sredjuje. Bilo bi lepo da gresim.
 
Kako je moguće da Sajam truli toliko godina?
Skoro sam prelistao jednu knjigu Istorija Novog Beograda ili tako nešto, objavljena negde 60-tih. U toj knjizi je najviše pažnje posvećeno neki tajnim sastancima članova KPJ u selu Bežanija, dok stari Aerodrom ilustruje slika neke niske daščare uz hangar, u krupnom planu, i uz nalsov «Detalj sa Zemunskog aerodroma». Od celog sajmišta se na samo jednoj slici vidi mali deo Italijanskog paviljona.

Novim vlastima nije odgovaralo da stanovništvo, koje je pretežno iz unutrašnjosti dolazilo u Novi Beograd, novi grad za novog čoveka i novo doba, simbol obnove i izgradnje nove države, u stvari već nastao u glavama kreativnih i preduzimljivih ljudi još u vreme trulog kapitalizma.
Zločinci sa Sajmišta su mahom bili kažnjeni za zlodela, a život ide dalje. Prostor Sajmišta je dat na raspolaganje avangardnim umetnicima, nije bilo jasne ideje i volje šta raditi sa nečim što simbol predratne ekonomije, a potom i stratište nevinih, koji najčešće nisu «pali u borbi za slobodu i revoluciju». Posle 60 godina - beogradjani prolaze pored Sajmišta svakog dana, 90% ni ne zna šta je tu bilo.

Na pretposlednjoj Draganovoj slici je ex-Italijanski paviljon, a ova mala sredjena zgradica je The English Book, verovatno neka bivša pomoćna zgrada.
 
Хтедох написати нешто много оштрије, али избрисах и ублажих пост са констатацијом да ми "није јасно" како је ово могуће. Нисам хтео да сада овде улазимо у полемику о томе шта је било, мада је то екстремно важно знати, већ сам хтео да изразим свој очај тренутним стањем а помињањем понуђене помоћи од Института "Симон Визентал" сам хтео да укажем да је неопростиво да Сајмиште и даље остаје запуштено.
Град једноставно мора ХИТНО да реагује и не сме се дозволити да и у овом случају папирологија и администрација (тендер за избор пројектанта и сл.) пролонгира акцију унедоглед.
 
@Vlada
Za ovakve projekte Vlado, tj. za njihovu realizaciju je nama potreban jedan Putin koji ce da tresne rukom o sto i da kaze - seli, cisti, gradi i cuti! Sa ovim nasim metiljima, nema od toga nista!

Pa zar nije opste poznato da je ceo daj potes u stvari jedno veliko divlje naselje? Ne znam zasto bi bio problem da se sve to srusi - od dozvola verovatno svi ti ljudi ni D nemaju. Koliko se vidi na onim starim slikama Sajmista, pored njega uz vodu se ne nalazi nista, tj. mocvara. Kada je uopste pocelo naseljavanje tog dela Savskog amfiteatra??

Naravno, ogroman problem ce biti smestiti te ljude negde drugde - gradnja socijalnih stanova kod nas i ne ide nesto spektakularno brzo! Jos kada se sve to uklopi sa readmisijom propalih azilanata iz Evrope, izgleda da cemo sledecih par godina samo socijalna naselja i graditi!

relja":3jn12f1z je napisao(la):
E, da, trebalo bi i spojiti ulicu Vladimita Popovića i Bulevar Nikole Tesle. Ne mnogo veliki radovi za ovaj grad, treba pre svega raseliti sve one tehničke servise i auto-parkove da bi se napravila ulica, a potom rešiti kako da Vladimira Popovića "preskoči" tramvajsku prugu.
Sada moraš da se na kraju Vladimira Popovića (slepa ulica) spustiš desno, pa levo, pa preko tramvajske pruge pa preko Sajmišta na Brankov most. Bez veze.
dedinje":3jn12f1z je napisao(la):
Stari Sajam i naselje Staro sajmišteVerovatno bi se već i spojili ulica Vladimira Popovića i bul. Nikole Tesle da nije tramvajske pruge.
Ulica Vladimira Popovica je na uzvisenju i mislim da je namerno tako ostavljena da bi mogla da se nadoveze na most prema Bulevaru N.T.
 
Vrh