Šta je novo?

Beogradska predizborna kampanja 2014.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.727
Pohvaljen
37.624
U ovoj temi mozemo diskutovati o predizbornim programima na gradskom nivou i predlozima i idejama koje dolaze od strane predstavnika stranaka tj pretendenata na vazne gradske funkcije.

Za pocetak prilazem video zapis gde su svoje stavove ukrstili predstavnici SNS, DS, SPS, DSS, LDP (in order of appearance) :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8tNOcBOohqo[/youtube]
 
Na stranu stranacko prepucavanje koje je negde i ocekivano, ja sam se iznenadio da predstavnik DSS-a inace rekao bih prilicno kulturan i odmeren prica tacnije kritikuje metro plan sa argumentom da je trasa na zemlji u Bulevaru Kralja Aleksandra. Neverovatno je da neko ko zeli da bude gradonacelnik nije upoznat sa usvojenim dokumentom koji ne predvidja nadzemne deonice u starom delu grada.

Kada se kritika jednog tako vaznog plana svede na nesto sto i nije aktuelno postavlja se pitanja kako doci do znacajnijih korekcija plana, doduse pomenut je veliki broj stanica sto smo se davno slozili da ih treba optimizovati itd
 
I ja sam se iznenadio oko metroa takodje mada mozda je samo upitanju taktika kao i ono sa lokomotivom i vagonima ,mada stav da se krene od malih stvari je ispravan ,mada su mi svi prilicno djelovali nekako nezainteresovano
 
а у ком делу емисије је то? нешто ме не интересује да гледам све
 
Igor":w0cyo0th je napisao(la):
ja sam se iznenadio da predstavnik DSS-a inace rekao bih prilicno kulturan i odmeren prica tacnije kritikuje metro plan sa argumentom da je trasa na zemlji u Bulevaru Kralja Aleksandra. Neverovatno je da neko ko zeli da bude gradonacelnik nije upoznat sa usvojenim dokumentom koji ne predvidja nadzemne deonice u starom delu grada.

па нису обавештени :)
 
Солариси су изнутра излепљени неким плакатима, видео сам кад сам излазио и било је нешто у фазону "Освајамо град" и "Напредујемо уз јавни превоз". Игоре, недостаје ми смајли који повраћа :mrgreen:
 
Aleksandar Popović: Potrebno proširiti pristanište u Beogradu
Autor: Beta 11.02.2014. - 15:00 Komentara (0)
Prvi na listi Demokratske stranke Srbije za Beograd Aleksandar Popović rekao je danas da se ta stranka zauzima da Grad preuzme pristanište od Luke Beograd i proširi pristanište kako bi se omogućio dolazak većeg broja turista brodovima.
Kako se navodi u saopštenju DS S-a, Popović je danas obišao deo pristaništa na kome pristaju strani brodovi sa turistima.

- U 2013. godini je 500 stranih brodova pristalo u Beograd, a naš glavni grad je posetilo 63.000 stranih turista. To bi moglo da izgleda kao impresivan podatak, ali ne treba zaboraviti da je, od svih velikih gradova na Dunavu, Beograd grad sa najmanjim brojem stranih turista koji su se sa Dunava iskrcali na njegove obale - rekao je funkcioner DS S.

Prema njegovim rečima, pristanište bi moglo da bude prošireno uz javnoprivatno partnerstvo, odnosno, uz učešće stranog partnera.

Kandidat DSS-a za gradonačelnika naglasio je da turističke organizacije Beograda i Srbije moraju da nađu načina, uz saradnju sa stranim turoperaterima, da se produži boravak turista u Beogradu i okolini, kako bi turizam zabeležio veći prihod.

- Time bi se veća količina novca slila i u gradski i u republički budžet i time bi se otvorila nova radna mesta - naveo je Popović.

http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest ... 5525.phtml
 
Bolje bi bilo naći šta su prethodni pobednici (opštinski i gradski) obećavali u predizbornim kampanjama pa videti šta je učinjeno.
 
Popovic i Antic su moji favoriti ako ocenjujem pojedinacne kandidate.
 
Ne verujem vise nikome od kandidata. Njihovo je ako os oje mandat da me u naredne 4 godine razuvere u ubedjenju da su to po pravilu lazna obecanja

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
U naselju Stepa Stepanovic polepljeni plakati tipa opstina zove stanare da se prikljuce razgovoru o uvodjenju linije u naselje, mnogo jeftin trik bivsih radikala
 
Busa lil traamvaja sta ce da im uvedu mozda trolu ,ili zamazuju oci do izbora
 
Какви клошари, боже ме сачувај.. :violina:
1507881_655662947812611_2069270897_n.jpg

1794689_655663124479260_2129805807_n.jpg

1619589_655663154479257_51134309_n.jpg

СНС Гроцка
 
Danas je dss obilazio staro sajmište i obećao izgradnju memorijalnog kompleksa.

Sve više razmišljam da na gradskom nivou glasam za njih.

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Daj ista ,nego popovic bio na starom sajmistu ,neznam sta je pricao ,djilas u stepi obeco skolu ,grubjeseicka nove opstine u borci ,itd
 
Igor":10ho17un je napisao(la):
Na stranu stranacko prepucavanje koje je negde i ocekivano, ja sam se iznenadio da predstavnik DSS-a inace rekao bih prilicno kulturan i odmeren prica tacnije kritikuje metro plan sa argumentom da je trasa na zemlji u Bulevaru Kralja Aleksandra. Neverovatno je da neko ko zeli da bude gradonacelnik nije upoznat sa usvojenim dokumentom koji ne predvidja nadzemne deonice u starom delu grada.
Мимо тога има убедљиво најсмисленије ставове о развокју града. А то што критикује план за такозвани београдски метро је одлична ствар и мени лично доста говори.То што је у једном детаљу погрешио му не замерам превише из бар седам разлога:

1. Тај пројекат је свеједно за сваку осуду.
2. Од 2002 године су грађане тровали беламом и тек пред крај те медијске кампање 2012 године су одбацили ту надземмну могућност у Булевару
3. С обзиром да је вуканова/ежисова студија и даље у 80% пресликани белам то и није толики превид.
4. С обзиром да би се свеједно градило у првој фази до Вука а знајучи ко стоји иза пројекта нико нам не гарантује да се након тога пројекат неће "рационализовати" и потерати по површини.
5. Мимо те његове грешке показао је добро познавање урбанистичких прилика у граду.
6. Ипак је политичар па то вероватно и није била случајна грешка.
7. Као једини кандидат који се отворено противи том кључном и најпогубнијем пројекту за Београд доказује и да је заправо једина алтернатива тандему дс/снс,барем када је метро у питању који су, као што сам и претпоставио идентичних ставова по питању метроа.Тачније без икаквог става јер се очигледно они не питају ништа.
 
Majko mila, ako su one ankete tačne, to znači da je druga najpopularnija stranka SPS sa oko 15% podrške.

Pa mi nismo normalni, kao nacija imamo te neke sadomazohističke sklonosti. Ejjjj SPS, pa koliko opičeni možemo biti.

U koje god preduzeće su oni zašli tu trava više ne raste
 
sps makar ima doslednu politiku svih ovih godina.

ta politika je opljačkati sve šta se opljačkati može.
 
E, TAKO SE TO RADI !!!!!




aleksandar-vucic1.jpg




Mi Srbi, polazim prvo od sebe, a potom i od onih mnogo važnijih od mene, koji nisu imali pravo na tu i takvu grešku, nismo shvatali politički značaj Evropske ekonomske zajednice, kasnije Unije. Mi smo, valjda, jedini koji su prespavali pad Berlinskog zida, ili uopšte nisu razumeli političke i ekonomske procese koji su se valjali Evropom i svetom.

Živeli smo u prošlosti, uživajući, lakomisleno, u našem herojskom otporu svakoj ideji koja bi dolazila iz sveta očekujući da neradom, podrškom s Marsa, ili neke druge planete, obezbedimo granice koje smo želeli, imamo plate kakve imaju oni koji rade dvostruko više od nas. Razume se, to nije moglo da prođe. Svi zajedno tresnuli smo na zemlju i taj slobodni pad sa visina bio je bolan za svakog od nas pojedinačno, ali i za ceo naš narod i našu državu. Jedino dobro u svemu tome je to što smo, bar posle dvadeset godina, uspeli da sagledamo, prihvatimo i priznamo sopstvene greške, pragmatično i realno pokušavajući da saniramo posledice svega štetnog što smo iza sebe ostavili.

Da se razumemo, daleko od toga da je Evropa laka tema za Srbe. Nije. Ta i takva Evropa bezbroj puta se ogrešila o srpski narod i državu i to ni sami Evropljani ne kriju. Neretko su koristili dvostruke standarde i aršine za krizu na prostoru bivše Jugoslavije, krivac je uvek bio samo jedan. Pružali su i pružaju, čast izuzecima, nedvosmislenu podršku projektu stvaranja nezavisnog Kosova. To su činjenice. To su i njihovi politički interesi. Ipak, da pođemo od sebe. Kako smo to mi, uvek najpametniji, uspeli da sve ujedinimo protiv sebe. Nije li nas naš inat preskupo stajao? Nismo li mogli da budemo realniji u svojim željama i zahtevima, marljiviji u prikupljanju podrške za naše političke stavove, ili smo se samo oslanjali na naše mišiće, epsku retoriku i iščekivanje darova s neba?

Da ne bude zabune, ovo piše jedan od onih koji se, valjda, baš tako ponašao i zato to i te kako dobro razume. I, upravo zato, uveren sam da promena našeg stava, našeg odnosa prema Evropi i zapadnom svetu, ali i prema Rusiji, koju ćemo poštovati i voleti, ali ne i idealizovati, predstavlja početak stvaranja uspešnije, modernije i snažnije Srbije, Srbije koja će za koju godinu moći da bude stvarni lider u regionu, po visini plata i penzija, ekonomskom rastu, političkoj i svakoj drugoj stabilnosti, a ne da budemo lideri u regionu samo u toku izbornih kampanja, a da ni u čemu nismo ispred ni svojih najbližih komšija, a kamoli evropskih giganata.

Srbija može i hoće da bude pouzdan partner svima u regionu i Evropi, neko ko neće da krije ili da se stidi svojih stavova. Želimo da budemo neko ko će izvršavati svoje obaveze, ma koliko one bile teške, jer krajnje je vreme da u stvaranju pristojne i normalne Srbije, bar malo, zaboravimo na lične političke interese.

Evropa danas, u vreme svoje najveće krize, ekonomske i političke, u vreme podela na bogati Sever, uglavnom protestantski, i siromašniji Jug, katolički i pravoslavni, Evropa velikih dilema i razlika, istovremeno je i mesto koje privlači sve one koji maštaju o uređenim sistemima, šansi da trče ravnopravnu utakmicu sa drugim narodima, ekonomski napreduju, dele zajedničke vrednosti demokratije i ljudskih prava. Evropa je zajednica pet stotina miliona ljudi koji su uspeli da strogim pravilima naprave zajednički imenitelj vrednosti koje brane, ciljeva koje postavljaju pred sebe i mehanizama kojima rešavaju međusobne probleme.

Možemo li i mi Srbi u to da se uklopimo? Mislim da možemo. U stvari, moramo. Ne zbog njih iz Evrope, već zbog nas i budućnosti Srbije. Ne moramo ni da ih volimo, što nam, svakako, neće teško pasti, ali možemo i moramo da poštujemo njihove zakone, pravila, uređenost, prava, obaveze i ono što proizlazi iz svega navedenog: uspešna i napredna ekonomija.

Naša obaveza je da po dobijanju datuma za otpočinjanje pregovora o članstvu u Evropskoj uniji, svi zajedno, iz petnih žila pokušamo da nadoknadimo vreme koje smo izgubili, da pokušamo da se na ulazu u ciljnu ravninu izjednačimo sa većinom u regionu i u finišu budemo uspešniji od ostalih. Imamo sjajne mlade ljude, obrazovane, energične i zajedno s njima moramo da privučemo više investitora nego naše komšije, moramo da stvorimo ambijent u kojem će svi želeti da dođu u Srbiju, da radimo na promeni imidža, da Srbija postane mesto ekonomskog i političkog procvata, a ne večiti izvor problema, stvarnih ili izmišljenih, svejedno.

Uostalom, mi kao narod i država poznati smo po tome da ne odustajemo lako. Iako smo u toj evropskoj trci gubili korak i činilo se da ćemo sami odustati i napustiti stazu, mi smo tu, nismo diskvalifikovani i približavamo se grupi koja vodi trku. Uz istu snagu i volju, uveren sam da će neka deca Srbije u budućnosti živeti jednako, po istim, ili sličnim pravilima, kao što danas žive oni koji su ispred nas
 
E povraca mi se...
O uredjenosti prica neko ko bez konkursa "planira" BG na vodi, koji podrzava predsednika ove iste Srbije koji ima nelegalnu vikendicu na tudjem zemljistu...
Kakvih ci se jos gadosti naslisati narednih mesec dana...

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Pa, samo da ti kazem da se on javno ogradio od te vikendice, a i ja sam takodje komentarisao tu vikendicu. SRUSIO BI IH SVE NE SAMO TU, i jos da ti kazem da je to u mom kraju tako da imam motiv + !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh