Šta je novo?

POREZ na Imovinu

svsavic

Higher intermediate
Učlanjen(a)
25.12.2011.
Poruke
751
Pohvaljen
263
Dobio sam novo rešenje za porez. Stan (~70m2) i parking mesto (~17m2) je ukupno 12000 (10000+2000) din, uz popust 50% za stan.
Gledala se naka tržišna vrednost, ali mislim da je za garažu veliki porez. U odnosu na prošlu godinu, povećanje je oko 25% (garaža 100%).
S obzirom na lokaciju (Železnik, 4. zona), mislim da je porez malo poveći.
Koliki je Vaš iznos za porez?
 
Vidi temu cene ,,nekretnine,, koja se i uzima kao osnovica :)
(izgleda da koriste podatke procenitelja stanova za hipoteke vezano za dobijanja kredita)
 
Stan 22 kvm - najuži centar - 4000 din, stan 52 kvm - Vračar - 9000 din, stan 88 kvm uži centar - 14000. Poslednja dva su predratni stanovi. Mislim da su i dalje porezi na imovinu simbolični. Nije realno da ovako malo plaćamo vlasništvo. Drugo pitanje je što mi je i plata simbolična u odnosu na obrazovanje, posao i instituciju u kojoj radim. Al realno mali su porezi. Očekujem da će ih dizati i dalje sledećih godina.
 
Stan u Stepi, 83m2, 3. zona, porez je oko 13000 dinara.
Koliko vidim ne uzima se tržišna vredost, nego prosečna cena po zonama. :bash:
 
Za rubriku "verovali ili ne": Beograđanki odgovorili na žalbu posle celih pet godina

Marija Nikolić | 17. 09. 2014. - 20:02h | Foto: M. Mitrović | Komentara: 25
Zaboravila sam i kad i zašto sam se žalila, kaže u neverici Jadranka Mladenović (53) koja je još jula 2009. poslala žalbu Upravi za javne prihode, držeći odgovor koji je stigao - prošle nedelje!

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/495736 ... pet-godina
 
Nisu mjenjali porez ali su promjenili osnovicu i kao nismo povecali kako nam dobro ide
 
Прекјуче се у јутарњем програму студијаб јавио неки чича и каже да му је порез 80% већи, рече Врачар у питању, чини ми се.
Нама на Б.коси још нису стигла нова решења!
 
Poreski sitem je toliko nakrdno nazadan da je neveropvatno placanje prve rate na osnovu proslogodisnejg reijsenja i mora u ratama kako je to nazadno organizovan sistem nisu sposobni da urade rijesenja na vrijeme .
U cg se poreska rijsenja urcuju licno moraju da se potpisu ,mogu odma da se plate pri urucenju , u roku od 15 dana ili u istom roku prva rata na 4 jednake rate . U tivtu je visina naplcenog poreza na imovinu preko 75%
 
Ja plaćam 0 dinara jer je objekat, kao i celo naselje u beskonačnom postupku legalizacije. A iskreno jedva čekam da nas legalizuju i razrežu nam poreze pa da se barem malo reši komunalni haos. Samo zbog nedostatka kanalizacije mesečno gubim oko 7 do 8 hiljada dinara. Toliki je porez na dedinjske vile.
 
Porez digli prosle godine pa evo i ove, o ovome se slabo prica ali izgleda da im ocajnicki trebaju pare.
Nama digli za jedno 40%.
 
tragac":2k0553pe je napisao(la):
Ja plaćam 0 dinara jer je objekat, kao i celo naselje u beskonačnom postupku legalizacije. A iskreno jedva čekam da nas legalizuju i razrežu nam poreze pa da se barem malo reši komunalni haos. Samo zbog nedostatka kanalizacije mesečno gubim oko 7 do 8 hiljada dinara. Toliki je porez na dedinjske vile.
Dve zablude su u onome sto si rekao.
1. I kad (ako) budes legalizovao i dalje ces imati problem sa kanalizacijom, jer ga imaju i ljudi koji su pre 40 godina legalno uz sve papire gradili, plativsi naravno i takse za uredjenje zemljista.
2. Skoro 8 hiljada je porez za 30m2 u zgradi, 3 sprat, na Dedinju, a ne za 'Dedinjske vile'

Neko rece kako su mali porezi na vlasnistvo.
Jesu, ako gledamo apsolutne iznose. Ali su mala i primanja.
Zaboga, pa ovde se onaj ko prima platu 100.000din posmatra kao 'tezak burzuj', jedni mu zavide, drugi ga preziru!!!
A realnost je da ima platu nesto preko 800EUR koliko recimo ima pocetnica radnica u pekari u Becu ili Minhenu....
 
Mali ce da izvadi stvar odrzace komferenciju za novine u vezi poreza .Masovno se ljudi zale isti stan ista adresa razlicit porez za po 30 posto
 
laki72":tfiww9pb je napisao(la):
tragac":tfiww9pb je napisao(la):
Ja plaćam 0 dinara jer je objekat, kao i celo naselje u beskonačnom postupku legalizacije. A iskreno jedva čekam da nas legalizuju i razrežu nam poreze pa da se barem malo reši komunalni haos. Samo zbog nedostatka kanalizacije mesečno gubim oko 7 do 8 hiljada dinara. Toliki je porez na dedinjske vile.
Dve zablude su u onome sto si rekao.
1. I kad (ako) budes legalizovao i dalje ces imati problem sa kanalizacijom, jer ga imaju i ljudi koji su pre 40 godina legalno uz sve papire gradili, plativsi naravno i takse za uredjenje zemljista.
2. Skoro 8 hiljada je porez za 30m2 u zgradi, 3 sprat, na Dedinju, a ne za 'Dedinjske vile'

Neko rece kako su mali porezi na vlasnistvo.
Jesu, ako gledamo apsolutne iznose. Ali su mala i primanja.
Zaboga, pa ovde se onaj ko prima platu 100.000din posmatra kao 'tezak burzuj', jedni mu zavide, drugi ga preziru!!!
A realnost je da ima platu nesto preko 800EUR koliko recimo ima pocetnica radnica u pekari u Becu ili Minhenu....

1. Ako su u stanju da prikupe više kroz porez na imovinu, biće i više para za finansiranje javne infrastrukture. To je naravno nedovoljno, ali kad u jednom naselju svi počnu da plaćaju poreze, taj budžet se lakše puni. Možda ne dobijemo kanalizaciju zahvaljujući tome, ali će se nešto drugo srediti.
2. Skoro 8 hiljada mesečno je 90 hiljada godišnje. Šta treba da imaš da bi ti bio toliki porez na imovinu?
 
Evo svih mojih poreza (u dinarima, tj evrima) na imovinu od 2000. Narodnih heroja, 63 kvadrata.

2000: 305 / 27
2001: 625 / 11
2002: 927 / 15
2003: 1015 / 16
2004: 1271 / 18
2005: 1445 / 18
2006: 1621 / 19
2007: 1560 / 19
2008: 1654 / 20
2009: 2217 / 23
2010: 2054 / 21
2011: 3286 / 33
2012: 3256 / 29
2013: 3285 / 30
2014: 5913 / 51
2015: 9579 / 80

Podaci o kursu su sa http://www.investing.com/currencies/eur ... rical-data
 
Mene su upravo danas odrapili 7000din za tetkin stancic od 32km u starom Kumodrazu pritom stan nema ni brojilo ni struju.
 
rasho62":29zsjpm5 je napisao(la):
Астро, која је то зона?

Druga zona, amortizacija 40%, prosečna cena po m2 u zoni 126700 rsd

Za svastikn stan u novoj Napredovoj zgradi u blizini (Blok 34) sve je isto osim amortizacije koja je 1.6%
 
Četvrta zona, procenjena vrednost po m2 je oko 78.000. Za stan od 70m2 porez je 10.900 (manje je 50%), prošle godine je bilo oko 10.000.
 
И мени је порез знатно скочио. Али ја не кукам. Свестан сам да тако мора. Мора некако да се пуни буџет.

Шта је решење? Можемо да не плаћамо. Али онда ће се гомилати камата и у једном тренутку ће доћи да плене имовину. Према томе, нема кукњаве. Тако је како је.
 
CBET":2qaogn3h je napisao(la):
И мени је порез знатно скочио. Али ја не кукам. Свестан сам да тако мора. Мора некако да се пуни буџет.

Шта је решење? Можемо да не плаћамо. Али онда ће се гомилати камата и у једном тренутку ће доћи да плене имовину. Према томе, нема кукњаве. Тако је како је.
Što tako mora? Mora, zato što neko hoće da te opljačka. Kako se to amortizacija zaustavila na 40%, zgrade ne stare preko 50 godina? Kako je odjednom amortizacija sa 1% pala na 0.8% jel i to mora? Kako je odjednom porasla cena kvm? I to mora...
:blah: :blah: :blah:
 
Zahvat na teret gradjana
ako se vracaju penzije mozda se i zahvat iz poreza smanji :p

bez obzira na priče i prazne najave izdržavanje djabalebaroša iz kase,
samo je veće i više , što se proporcionalno odražava na zahvat od gradjana

te nije ni čudo što stambene zgrade moraju da ,,stanu,, sa starenjem u 40 g.
što nije fer za upis godišta u ličnim kartama, naročito prema sugradjankama :lool:
 
dishapaun":p0nphb2d je napisao(la):
CBET":p0nphb2d je napisao(la):
И мени је порез знатно скочио. Али ја не кукам. Свестан сам да тако мора. Мора некако да се пуни буџет.

Шта је решење? Можемо да не плаћамо. Али онда ће се гомилати камата и у једном тренутку ће доћи да плене имовину. Према томе, нема кукњаве. Тако је како је.
Što tako mora? Mora, zato što neko hoće da te opljačka. Kako se to amortizacija zaustavila na 40%, zgrade ne stare preko 50 godina? Kako je odjednom amortizacija sa 1% pala na 0.8% jel i to mora? Kako je odjednom porasla cena kvm? I to mora...
:blah: :blah: :blah:

Нажалост, мора тако. Власт мора да измишља неке начине да нам узме паре како би пунила буџет. Одакле они људи по општинама и јавним предузећима да примају плате? Од производње које нема? Од кредита који су све неповољнији? Ово је, нажалост, једини начин. Докле ће тако ићи - видећемо. Да је добро - није. Али ја не видим другу опцију.
 
Vrh