Šta je novo?

Novi gradski arhitekta Milutin Folić (očekivanja, planovi..)

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.632
Pohvaljen
37.239
Izvor: Beograd.rs

Imenovan gradski arhitekta

1607137_Milutin_Folic_3_s.jpg


Gradonačelnik Beograda Siniša Mali imenovao je Milutina Folića, diplomiranog inženjera arhitekture, za gradskog arhitektu.

Milutin Folić je rođen 1979. godine u Prištini. Diplomirao je 2004. godine na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu i kao jedan od najboljih studenata generacije dobitnik je brojnih stipendija.

Kao član projektnog tima David Cherky & Ass, 2001. godine radio je u Izraelu na projektu obnove i rekonstrukcije ulice Hayehodim i na projektovanju nekoliko objekata u Gornjem gradu Jerusalima, a 2002. kao član projektnog tima Barbosa & Corbucci Arquitetos Ass, radio je u Brazilu na projektu „Victoria International Airport” Viktorija, Espirito Santo, Brazil. Nakon diplomiranja 2004. godine, autor je i koautor raznih projekata uključujući brojne poslovne i komercijalne objekte od kojih su značajniji: „Green Hill Dedinje” apartmanski kompleks od 11.000 kvadrata u Beogradu, proizvodno-poslovni objekat „EuroBravo” u Beogradu, idejno rešenje za Ho Chi Minh Tower od 65 spratova i 120.000 kvadrata u Sajgonu, Vijetnam, urbanistički projekti za nekoliko objekata u Beogradu...

Godine 2008. osniva Biro „Folic Architects doo” kao partner i glavni arhitekta. Govori pet jezika, engleski, španski, francuski, ruski i portugalski.
 
Posle epohe vremesnog Djordja Bobica i vise pr nastrojenog Dejana Vasovica dobijamo novog gradskog arhitektu.

Sta mozemo ocekiviati u ovakvim investicionim okolnostima, treba li se posvetiti velikim projektima i izvuci koliko se moze ili planovima za neko bolje vreme i doterivanjem postojeceg stanja.

Zvanicni sajt arh studija naseg gradskog arhitekte http://www.folicarchitects.com/#

Za forumase ce biti interesantno da pogledaju odeljak links :)
 
Bilo bi dobro da nj. ,,nik,, ostane tajna ,
meni je dovoljno i samo nj. pracenje BB foruma
kako bi se makar jedna kap ogromnog BB entuzijazma
prelila u nadležne grad. službe i organe :)
 
Уторак, 10. јун 2014.

Градски архитекта: Поједностављењем процедура привући стране инвеститоре

Нови градски архитекта Милутин Фолић истакао је да ће приоритет у његовом раду бити поједностављење различитих административних процедура и скраћивање времена за добијање дозвола, како би се што више привукли страни инвеститори.

– За почетак радићемо на анализи предлога Генералног урбанистичког плана са циљем да се он усвоји до краја године. Затим ћемо са републичким органима учествовати на доношењу новог закона о планирању и изградњи, где ћемо инсистирати на томе да се поједноставе различте административне процедуре – рекао је новоименовани градски архитекта Милутин Фолић гостујући на РТВ Студио Б.

Према његовим речима, намера је да Београд постане град кранова и да покретањем грађевинске индустрије заживи цела привреда.

– Највећи потенцијал Београда су његов географски положај и људи, а мана је управо неискоришћеност ових потенцијала. Баш кроз реализацију пројекта „Београд на води” то ће бити делимично исправљено – истакао је Фолић.

Izvor: Grad Beograd
 
архитекте су сујетне до бола. отприлике у рангу доктора и глумаца. ко зна, можда нам је градски архитекта активан на форуму
 
Ако је активан, то може бити само добро .
 
Šta drugo očekivati od komentatora na Šlicu nego pljuvanje, sujetu, cinizam? Oni ne bi trebali da budu merilo (mislim na "zlatni prosek" njihovih komentatora kao i čitalaca njih i ostalih tabloida).
Ovaj Ho Chi Minh tower je :kk:. Nadam se da će prekinuti idolatriju zemunica i potleuša u urbanističkom zavodu našeg grada.
 
KOliko sam shvatio ne kritikuju ga obicni citaoci blica vec kolege sa faksa koji su njegova generacija. No vrlo moguce da je u pitanju ljubomora.
 
Xaxaxa, tek sto si je okacio na forumu vise je nema na fejsu.
 
spatiotecte":3gky1a8d je napisao(la):
KOliko sam shvatio ne kritikuju ga obicni citaoci blica vec kolege sa faksa koji su njegova generacija. No vrlo moguce da je u pitanju ljubomora.
Na internetima svako može da tvrdi da je završio Arhitektonski i da to koristi kao temelj svoje zlonamerne kritike na račun dotičnog.
 
Uklonili ste sliku, nije u redu, bas je bila kul ona riba sa cvidzama. :)
 
fotka nije sa javnog dela profila tako da je uklonjena ;)
 
Igor":37pm07zp je napisao(la):
fotka nije sa javnog dela profila tako da je uklonjena ;)

Znaci neko ga ladno ovde ima kao prijatelja na fejsu. :D

On ima 3-4 drugarice jedne moje prijateljice na fejsu. Covek voli mlade umetnice. :wink:
 
Ne znam zasto je tako neocekivano za coveka njegovih godina da ima facebook profil. Sobzirom da je arhitekta sansa da ima nekog tvog prijatelja za svog prijatelja je velika buduci da si i ti arhitekta.
 
Da raščistimo: ukoliko ima da je neko sumnjao - ja nisam taj, iako sam 1 - em član Beobuilda, 2 - em volim mlade umetnice - naime ja nikad nisam imao fejsbuk profil :p



Ozbiljno - ne bi bilo loše da neko objasni suštinu posla gradskog arhitekte Beograda.
Počasna titula ili....?
 
spatiotecte":35iwesfj je napisao(la):
Igor":35iwesfj je napisao(la):
fotka nije sa javnog dela profila tako da je uklonjena ;)

Znaci neko ga ladno ovde ima kao prijatelja na fejsu. :D

On ima 3-4 drugarice jedne moje prijateljice na fejsu. Covek voli mlade umetnice. :wink:

Drug je share-ovao tu sliku pa odatle meni to :)

Igor: Ih sad, kao fol nije javni deo profila ovo ono, priznaj da si se uplasio da ti ne obore sajt :D salim se, sta god mislis da steti forumu, razvoju diskusije ili slicno, slobodno uklanjaj :wink:
 
relja":15ftu9kg je napisao(la):
Ozbiljno - ne bi bilo loše da neko objasni suštinu posla gradskog arhitekte Beograda.
Počasna titula ili....?

Можда ова објашњења главних архитеката Крушевца, Новог Сада и Сомбора из 2007. године дају мало више светла на ову "почасну" функцију. Практично више протоколарно (саветодавно) "радно место" које не одлучује апсолутно ништа. Чланак из Е-капије:

Koliko je glavni opštinski/gradski arhitekta zaista – glavni?
Petak, 10. 08. 2007.|15:31 | Izvor: eKapija
Prema rečima Snežane Milešević, glavnog arhitekte Sombora, ova funkcija ima ulogu da preventivno deluje, upozoravanjem predstavnika lokalne samouprave na sve nedostatke i arhitektonsku i urbanističku problematiku u gradu. Gradske arhitekte ne odlučuju, ali svojim radom doprinose kvalitetu i izgledu grada.

http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... sta-glavni

Такође и чланак-интервју са портала "Грађевинарство" са бившим градским архитекто Београда, Дејаном Васићем:
http://www.gradjevinarstvo.rs/TekstDeta ... kstid=3330
 
Ovo je vreme zvučnih titula sa namerom da zasene prostotu (time ne želim nikoga da uvredim, takva savetodavna pozicija treba da psotoji, ali naziv nije odgovarajući).
 
Njegov posao nece biti da se bavi arhitekturom. Pre bi naziv funkcije bio nesto poput gradskog menadzera.
 
Vrh