Здравствене установе (болнице, домови здравља..)

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

Bezaninac
Intermediate
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 8:59 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 145
Pohvalio: 397

Re: Здравствене установе (болнице, домови здравља..)

Postod Bezaninac » Čet Jun 20, 2019 1:02 pm

Sasa75 » 25 Jan 2019 01:18 am napisao:
nekianonimnilik » Čet Jan 24, 2019 9:25 pm napisao:
Vračarac » Sre Jan 23, 2019 8:04 pm napisao:
Igor » Sre Jan 23, 2019 6:56 pm napisao:Objekat infektivne klinike je u toliko lošem stanju da je pitanje ima li smisla raditi rekonstrukciju ili ga jednostavno srušiti i izgraditi novi objekat.

Bas o tome je jutros na rts-u pricao nacelnik klinike i pojasnio zasto ne moze da se rusi i gradi nova niti tu a jos manje na nekoj drugoj lokaciji, ukratko ne sme da se rusi iz razloga sto ne sme da se prekine rad klinike ni jedan jedini minut posto je specificna bolnica i nema alternative za pojedine pacijente. Dakle radice se rekonstrukcija iz vise etapa kako bi mogli da rade uobicajno a dodatno ce se sagraditi kako sam razumeo neka dodatna zgrada tu pored. Ako imas opciju da vratis unazad rts jutarnji pogledaj malo sam ja izlupao ;)

kako bre nema alternative? pola zgrade klinickog centra zvrji prazno

Pre nekih mesec dana, pocela je rekonstrukcija i izgradnja nove kule u KBC-u, tako da ce konacno cela zgrada, u kojoj je 70% prostora godinama zvrjalo prazno, zavrsava i privodi njenoj funkciji.

Preseljenje infektivne klininke, kao i još nekih zdr ustanova, se planira i za nju je predviđena lokacija u kompleksu javnih službi i ustanova, odmah do postojećeg KBC Bežanijska Kosa, prema nacrtu PDR-a za taj deo, koji je trenutno u izdradi, mislim da je već bio na javom uvidu.... vest su preneli neki mediji, Mislim da je "Politika" opširnije pisala o tome pre par meseci...
Mirjana1975
Novice
Pridružio se: Pon Jun 19, 2017 3:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3
Pohvalio: 7

Postod Mirjana1975 » Čet Jun 20, 2019 4:28 pm

Da li znate nešto više o tom PDR-u mislim da nije usvojen u martu kad je bio na javnom uvidu .Trebalo bi prvo porodilište da se gradi.
Bezaninac
Intermediate
Kontakt:

Postod Bezaninac » Čet Jun 20, 2019 4:51 pm

Mirjana1975 » 20 Jun 2019 03:28 pm napisao:Da li znate nešto više o tom PDR-u mislim da nije usvojen u martu kad je bio na javnom uvidu .Trebalo bi prvo porodilište da se gradi.

Draga Mirjana, plan se i ne usvaja na javnom uvidu... Javni uvid je samo jedna faza postupka izrade i usvajanja plana, tokom koje zainteresovani gra]ani mogu da se zvanično informišu o detaljima plana i eventualno podnesu pisane predstvake, tj. sugestije, primedbe, i sl. na predstavljeni nacrt.
Nakon toga sledi javna sednica komisije za planove,(održana 21. marta) tokom koje se raspravlja o ovim pisanim podnetim primedbama, one se usvajaju ili odbacuju... potom ide zatvorena sednica komisije, gde plan dobija svoju konačnu formu, i takav ide u Skupštinu Grada, skupština ga usvaja, objavljuje se u Sl. listu grada, i stupa na snagu... tekst i grafiku plana možete preuzeti ovde [url]
http://www.beograd.rs/lat/gradski-oglas ... jska-kosa/[/url]
Mirjana1975
Novice
Kontakt:

Postod Mirjana1975 » Pon Avg 05, 2019 8:18 am

Hvala puno Bezaninac na odgovoru!Nadam se da ce uskoro da urade nesto po tom pitanju,stoji mi plac tamo jos od kada a ne mogu nista da uradim sa njim.
Bezaninac
Intermediate
Kontakt:

Postod Bezaninac » Pon Avg 05, 2019 2:06 pm

Mirjana1975 » 05 Aug 2019 07:18 am napisao:Hvala puno Bezaninac na odgovoru!Nadam se da ce uskoro da urade nesto po tom pitanju,stoji mi plac tamo jos od kada a ne mogu nista da uradim sa njim.

Nema na čemu Mirjana1975... uzmite tekst plana i vidite da li se Vaša katastarska parcela nalazi u popisu parcela za objekte i površine javne namene... ukoliko jeste, nda još dugo nećete moći nipta da uradite s njim, jer Vam u budućnosti predstoji ekspropirijacija...
Pohvale za post: 1
Mirjana1975
Novice
Kontakt:

Postod Mirjana1975 » Uto Avg 06, 2019 4:39 pm

Nema na čemu Mirjana1975... uzmite tekst plana i vidite da li se Vaša katastarska parcela nalazi u popisu parcela za objekte i površine javne namene... ukoliko jeste, nda još dugo nećete moći nipta da uradite s njim, jer Vam u budućnosti predstoji ekspropirijacija...
[/quote]

Videla sam plan jos u januaru kad je izasao,odmah posle svih objava na vestima da ce Narodni front biti premesten.Samo pitanje je kada ce realizacija te eksproprijacije :).Bilo je na javnom uvidu ali sam dobila obavestenje da je bilo dosta promedbi pa jos nisu resili :x .
Prikačeni fajlovi
Screenshot 2019-08-06 16.33.54.png

Povratak na “Gradski život i vesti”