Opština Rakovica: opšta tema

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

B.Vladimir
Intermediate
Pridružio se: Pon Nov 02, 2009 4:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 53
Pohvalio: 13

Re: Opština Rakovica: opšta tema

Postod B.Vladimir » Ned Sep 30, 2018 12:33 am

Losu situaciju u rakovici su doneli sami stanovnici, nova kalucerica, nema kuce koja nije nadzidana, a tome se ne nazire kraj.
Pohvale za post: 1
Žika
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 7:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6245
Pohvalio: 1655

Postod Žika » Ned Sep 30, 2018 9:28 am

Taj stil se ekspresno preselio sa Čukarice u Rakovicu.
hiavata
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Mar 19, 2015 8:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 744
Pohvalio: 2408

Postod hiavata » Pon Okt 01, 2018 8:58 am

Onaj Rakovački put (Patrijarha Dimitrija) je apsoulti užas. Prestali su apsolutno bilo šta da rade. Ne menjaju se sijalice, ne krpe se rupe, ne obeležava se horizontalna signalizacija. Ono što meni nije jasno je da prođu trasu puta kroz Košutnjak (onaj krivudavi kor šumu) i odrade horizontalnu signalizaciju celom dužinom, a ovamo ne mogu. Ovo kroz Košutnjak je za svaku pohvalu, ali dajte ljudi redom. Kad izađem ispod onog podhondika preko puta glavnog ulaza u IMR, ne smem sa detetom iskreno da prelazim kada krene da pada mrak jer vozaci jako slabo vide pešake tu (pešački skroz izlizan, ulična rasveta ne radi). Prijavljivao sam Beokomu više puta, ali uzalud.

Najviše me brine to što se za rekonstrukciju pominje samo Bul Patrijarha Pavla, tj deo Most na Adi - Žel. stanica Košutnjak, deo odatle pa do Capitola se ni ne pominje, a kamoli nešto više, tako da izgovor "to će sve da se sređuje pa se zato ne radi ništa"!stvarno ne pije vodu.
Pohvale za post: 2
tragac
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2962
Pohvalio: 5674

Postod tragac » Pon Okt 01, 2018 10:19 am

Mi smo opština naseljena konformistima i poluobrazovanom sirotinjom.
Otkad smo dobili predsednika opštine iz Resnika, sve pare se slivaju u Resnik.
Trpi se teror i samovolja Vesićevih i ko zna čijih pajtaša koji rekonstruišu ulice predugo duplo probijajući rokove.
Komunalni problemi se gomilaju: sve više rupa na ulicama - i to onim nedavno rađenim. Vrtići prepuni, za 30 godina broj stanovnika se popeo sa 85000 na 120000, samo jedan manji vrtić je otvoren - namenski za opštinarsku decu. Valjda se računa da oni jedini rade jer je sva industrija ugašena.
Tranzicija i "međunarodna podela rada" su pozatvarale fabrike širom zemlje, ali retke su opštine poput Rakovice gde je ugašen kompletan industrijski basen tako da baš ništa nije opstalo. Nova radna mesta nisu stvorena. Ljudi sad gravitiraju ka centru a autobusi sa Miljakovca i dalje idu samo do Slavije, kao nekada kad je 2/3 svih zaposlenih radilo na teritoriji opštine. Linije prevoza nisu prilagođene. Tu su i problemi sa divljom gradnjom, nedostatkom parkinga, čak i tamo gde nema divlje gradnje, nedostatkom lekara...
Stop nejednakom razvoju grada. Rakovica Independent!
tribi
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Feb 20, 2012 5:23 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 411
Pohvalio: 100

Postod tribi » Pon Okt 01, 2018 11:51 am

tragac » 28 Sep 2018 04:50 pm napisao:Rakovica je otcepljena od ostatka grada. Bez ikakvog razloga su nam raskopali ključne ulice i više nije moguće funkcionisati. Već sat vremena putujem a odmakao sam samo tri km. Prevoza ili nema ili su zaglavljeni.
Koji je interes Grada da sabotira i teroriše našu opštinu?

Ovo u Miška Kranjca je stvarno bezobrazluk... ne znam kada su tačno počeli radovi, ali sam ih zatekao 18. avgusta kada sam se vratio sa odmora... danas je 1. oktobar, a radovi u dužini od 300 metara još nisu završeni... više od mesec dana je kolaps koji doseže i do Banjice... više od mesec dana autobusi idu nekim obilaznicama... deca krenula u školu okolo... zbog 300 metara

direktor » 28 Sep 2018 09:28 pm napisao:A da nam docaras te radove fotkama i usput vidi sta rade i zasto toliko kilave ... sta se konretno ceka ...

Mislim da je neko već odgovorio na ovo pitanje: zato što dva-tri radnika čeprkaju nešto kao po svooj bašti... u stvari, sve poslove po Beogradu dobijaju isti, nemaju mnogo radnika, pa malo trknu do Rakovice, malo do Mirijeva gde je takođe svakodnevni neviđeni kolaps, malo do Pere Velimirovića, pa malo do Doma omladine i Slavije da nešto poprave...
tragac
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod tragac » Sre Okt 03, 2018 4:41 pm

Još jedna ulica je danas besprizorno raskopana metodom blickriga.

Počinilac je BVK. Ostavljeno je manje od 2 i po metra širine puta, možda ne više od dva metra u delu ulice u kojoj je vrtić. Bezbednost vozača, pešaka i dece je ugrožena. Nema trotoara.

Trebalo bi JKPima zabraniti zatvaranje ulica i bilo kakve rekonstrukcije dok se ne završi sve što je započeto.
Vladivoje
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Nov 13, 2017 2:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1864
Pohvalio: 3584

Postod Vladivoje » Sre Okt 03, 2018 4:42 pm

Ako je BVK odradila blickrig, verovatno je bilo debelog razloga za tako nešto.
tragac
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod tragac » Sre Okt 03, 2018 4:47 pm

Čisto sumnjam da je moralo da se zbog ikakvog urgentnog razloga moralo kopati 50 metara u dužinu. Nema tragoca havarije niti nestanka vode u tom delu. Kanalizacija tu ne postoji.
tragac
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod tragac » Sre Okt 03, 2018 5:43 pm

A takođe ni radnika nije bilo nigde u sred bela dana u 4 popodne
N_L
Intermediate
Pridružio se: Pon Okt 27, 2014 10:33 am
Kontakt:
Pohvaljen: 105
Pohvalio: 283

Postod N_L » Sre Okt 03, 2018 9:40 pm

Zna li se kada ce teror u Miska Kranjca se okoncati? Postoji li kakav rok, ne nadjoh na internetu nista?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
DzonTravolta
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 2:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2439
Pohvalio: 2418

Postod DzonTravolta » Pet Feb 07, 2020 8:21 pm

Evo jedne davno obećane, usputne foto-reportaže kroz Rakovicu, kakvu sam već pravio pre 2-3 godine.
Nije se baš mnogo toga promenilo, tako da će akcenat ovog puta biti na onome što jeste (čitaj: Bulevar Patrijarha Pavla i IMR).
Izvinjavam se što su pojedine fotke mutne, nisam koristio blic, a bilo je predveče.
Najpre, centralna zgrada IMR-a. Mislim da je fasada očišćena, posečeni su žbunje i drveće, tako da se tek sada vidi da to uopšte nije loša površina:
1.jpg

2.jpg

Najveća sporedna zgrada. Dodato je dekorativno osvetljenje neke vrste, ali je fasada i dalje musava:
3.jpg

4.jpg

Za te dve zgrade sam jedino siguran da ih neće dirati. Sve ostalo je upitno. Pre svega ovaj samački hotel, koji (izuzev "Juga" na drugoj fotografiji) apsolutno ne pokazuje znake života:
5.1.jpg

5.jpg

Pretpostavljam da će sve dodatne zgrade sasvim sigurno "pod mač":
8.jpg

Pogled i na sam Bulevar. Na prvoj slici se vidi zašto je odavno vapio za rekonstrukcijom. Na drugoj se vidi jedan od sporednih portala za podzemni prolaz. Sam prolaz je u lošem stanju, ali mi se čini da je portal nedavno krečen, mada je ujedno i grafitiran:
6.jpg

7.jpg

Divlje naselje preko puta Robne kuće "Beograd". Čini mi se da je primetno manje, mada svakako još uvek postoji, vide se kontejneri u daljini, kao i neka stara udžerica. Mnogo je smeća. Na drugoj fotki se vidi gde je to u odnosu na RK, a na trećoj moj argument zašto mislim da se smanjilo.
9.jpg

10.jpg

11.jpg

Nekada zlosrećni Dom samoupravljača, pa ništa uspešniji tržni centar, danas, jednostavno, ruglo. Čudi me da se apsolutno ništa ne zna šta vlasnik (firma "Marbo") planira sa njim.
13.jpg

12.jpg

Konačno, malo i Kanarevog brda. Jedna zgrada u ulici Kanarevo brdo (slikana iz parka), sa fasadom koja vapi za bilo kakvom rekonstrukcijom.
Na poslednjoj fotki je parkovska površina između dve zgrade.
14.jpg

15.jpg
Poslednja izmena od DzonTravolta u Pet Feb 07, 2020 8:25 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
The odds are never in our favor
Pohvale za post: 8
tragac
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod tragac » Pet Feb 07, 2020 10:37 pm

Dzontra, Hvala što nam prinosima slavu zavičaja. Jako mi je drago ako zgradu montaže (žutu) u IMR sačuvaju
DzonTravolta
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 2:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2439
Pohvalio: 2418

Postod DzonTravolta » Sub Feb 08, 2020 1:41 am

Služimo narodu! :sesir:
The odds are never in our favor
abrines
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Maj 04, 2017 9:25 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1423
Pohvalio: 1235

Postod abrines » Sub Feb 08, 2020 3:44 pm

Те старе зграде на Канаревом имају толко дебеле зидове да им не треба термоизолација.
tragac
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod tragac » Sub Feb 08, 2020 4:21 pm

Jedno od retkih naselja građenih u kratkoj eri staljinizma 45-48. Zanimljivo je da je jednosoban stan davan dvema porodicama da ga dele.
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 16000
Pohvalio: 6829

Postod direktor » Sub Feb 08, 2020 4:49 pm

To bilo privremeno ili trajno ...
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
tragac
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod tragac » Sub Feb 08, 2020 5:21 pm

Privremeno za došljake koji su radili u IMR.
Tu su i čuvene Samački zgrade u ulici Kanarevo brdo 4-6 gde još uvek žive cele porodice u sobama-kuhinjama sa zajedničkim kupatilima.
Euelpis1987
Novice
Pridružio se: Čet Mar 12, 2020 1:23 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 2

Postod Euelpis1987 » Čet Mar 12, 2020 1:26 pm

Pozdrav Dzontra, hvala na fotografijama. Da li se zna sta ce se graditi, odnosno sta ce biti na mestu fabrike IMR u Rakovici?
Hvala unapred.

Povratak na “Gradski život i vesti”