Šta je novo?

Škole, fakulteti i druge obrazovne ustanove

yexica

Novice
Učlanjen(a)
01.10.2016.
Poruke
0
Pohvaljen
0
Ja se izvinjavam ako ovakva tema postoji, nisam se snasla da je pronadjem...
Uskoro nam je aktuelan odabir skole, ali ujedno i kupovina stana. I, moram priznati, skola mi u toj potrazi igra znacajnu ulogu - blizina pre svega, ali i da nije neka bas na losem glasu...
Ali, ispade da sve skole u kraju gde mi gledamo i gde nam prema ostalim parametrima odgovara za zivot nisu na nekom glasu. U pitanju je Cukarica i to Cerak vinkgradi, Filmski grad, Skojevsko, Vidikovac (neka od ovih naselja ni nemaju skolu), Zarkovo...
Ima li roditelja skolaraca ovde, zanimaju me sveza iskustva?
Pri tom me ne interesuje mnogo struktura dece i nastavnika u nekom snobovskom smislu, nisam u tom fazonu i pretezem stavu da u svakoj skoli dete moze da ispuni svoj kapacitet i tome da je najbliza skola najbolji izbor. Zanima me najpre odsnos prema nasilju, organizacija (boravak) i slicne stvari.
 
Direktore, sa sve časovima u prirodi i vannastavnim aktivnostima u Košutnjaku...

Ta je škola savršena, osim one očajne sale skraćenih dimenzija.
 
Crnjanski je pristojna skola, malo odeljenja jer pored drzavne tu je i privatna, tako da ne verujem da ima nasilja i sl.
 
Kod škola "na glasu" postoji jedan veliki problem, a to je: vremena i uslovi se menjaju brže nego dobar ili zao glas.

Krajem prošlog veka ;) moj otac nikako nije hteo da me pusti da studiram FON zato što je imao informaciju da je to đubre od megableja fakulteta izmišljeno za proizvodnju diploma partijskim botovima SFRJ. Nije znao da su još devedesetih praktično uveli tada naš najprogresivniji computer science kurikulum po američkim uzorima, sa velikim brojem konkretnih jednosemestralnih predmeta. Naravno, nisam ga poslušao i nisam se prevario, a kasnije kada sam na godinu dana otišao na jedan manje zvučni državni univerzitet u USA, video sam da FON za njih može da bude MIT, uprkos desetostruko manjim sredstvima.

Tako je i sa osnovnim školama. Mi smo sada završili na Konjarniku, a sin u OŠ "Stevan Sinđelić". Pošto je u pitanju blok iz 1971. godine gde veliki deo ljudi živi od rođenja, koga kod bih pitao svi su bili složni da je Sinđa jedan geto od škole gde se po dvorištu spotičeš o bačene špriceve, gde se iza ćoška valja droga, skupljaju fukse itd. itd. Ljudi su verovatno polazili od sopstvenog iskustva iz devedesetih.

Međutim, nas je zatekla škola gde je kompletan plac ograđen (iako je ulaz slobodan), gde je po svim terenima urađena reflektorska rasveta tako da je uveče svetlije nego na Trgu Republike, gde se deca skupljaju radi sporta a ne ne znam čega, gde kolektiv vrlo pedantno funkcioniše, psiholog i pedagog rade svoj posao i svake nedelje rade sa problematičnom decom (samo ako se klinci pojave u školi), a tek što smo sa učiteljem imali sreće, taj ne može da se poredi sa tetkama koje su mene učile u doba SFRJ. Pa dovoljno je samo to što današnja odeljenja imaju 27-28 đaka u vrh glave, a ja iz devedesetih pamtim kao normalnu stvar 39-40 đaka u odeljenju, i to u dedinjskoj školi Radomir Putnik koja danas važi kao za elitnu, a ja je pamtim kao sprdnju i divlji zapad od škole. Pri tom učitelja mog deteta iz Sinđe angažovali su kao privatnog nastavnika roditelji te dece iz te gistro elitne škole sa Dedinja, zato što tamošnji nastavnici očigledno ne znaju šta će sa tom divnom decom tih divnih roditelja.

Naravoučenije ove priče je: nema pravila. Na sve strane gledam roditelje koji ulaze u te akcije da osam godina prevoze decu u ne znam koje osnovne škole po Vračaru, ovamo ili onamo, kako bi dete bilo u dobroj osnovnoj školi. Ljudi moji, elitnost škole je nažalost u velikoj meri u glavama roditelja, a usudio bih se da kažem, po školama gde se skupljaju deca roditelja opterećenih time gde će deca ići u školu, ako i ne bude droge/nasilja zna da bude jedan procenat dece nezgodnog karaktera, što povuku od pokondirenih roditelja...

Zato je moj utisak da je svaka osnovna škola OK ako vam je OK za život kraj u kome se škola nalazi, ako su vam OK ljudi iz tog kraja. Na urbanom prostoru Beograda po toj logici svuda bi trebalo da bude OK, nažalost načuo sam raznorazne priče kako je po školama kojima gravitiraju divlja i marginalna naselja Beograda, to je možebitno sasvim druga priča i tamni vilajet...

To nekako ide jedno s drugim: u krajevima grada gde ljudi žive po stanovima uknjiženim na nekoga, gde plaćaju račune Infostana sa svim svojim stavkama, ja očekujem da će u školi većinom biti neka deca naučena na neki red i da dijalog sa njihovim roditeljima nikada neće biti problem. Tamo gde se ljudi naseljavaju u stihiji, gde ih život ne mazi i navikava da sami sebe kuće, gde nemaju javne usluge i nikome ne polažu račune, gde je ker sigurnosni uređaj a ne kućni ljubimac, nažalost i u školi se može videti svašta.
 
Drugarica radi u banovicki i tamo je sitacuja sasvim ok
Meni je ostala u lijepom sjecanju
Sto se tice dedinja i skola ako roditelji nemaju para da isparete trendove djecije hireve skupe mobilne itd drug je radio u jednoj skoli djeca bahata kaze klinci dneno posiju gomilu pribora olovaka od telefona se ne odvajaju oblace se kao manekeni vecina ima privatne casove govorim za djecu do 4 razreda os skole
 
Eh, znam ja koje su tu najbolje, ali kako ide sve... tesko da cemo ziveti bas u krugu te dve skole.
Zato me ne zanima samo koja je najbolja, vec kakve su ove druge, koje su bas za izbegavanje... I jasno je da se to sve menja, zato i pitam za sveza iskustva roditelja skolaraca. Eto, ta banovicka je bila na losem glasu u moje vreme, sad je ona vrhunska skola. Ali za par godina ne verujem da se stosta menja mnogo.
Zanimaju me najvise zarkovacke skole i Ujedinjene nacije, ne znam puno ljudi kojima deca tamo idu.
 
Jel na zarkovu ona skola sto ima bazen cini mi se da osam skola ima bazen u bg
 
Jedna ima - Djordje Krstic, a druga ne. Ne zna kako se ta druga zove...
 
@stanislaw
Shvatio sam i slazem se sa sustinom tvog posta.
Zeleo sam samo da repliciram oko davanja casova. Rekao bih da to mnogo vise govori o detetu (djaku) i njegovim roditeljima nego o nastavnom kadru u nekoj skoli (R. Putnik).
Inace ja sam pohadjao tu istu osnovnu skolu, samo u ranijem periodu kada se zvala 22. decembar i mogu ti reci da nikako nije bila sprdnja od skole.
Nije imala epitet elitna, ali smo na svim takmicenjima dokazivali svoj kvalitet osvajanjem dobrih mesta.
Uostalom, iako si je nazvao sprdnjom, valjda i tvoj uspesan nastavak skolovanja dokazuju da je ipak malo drugacije ;)
Skola danas jeste u problemu jer u nju dolaze deca snobova koji sebe smatraju elitom. I to ne samo iz kraja vec i iz drugih delova grada.
Ali to su vec neki drugi socioloski problemi :D

@direktor
Da, skola u zarkovu (donja strana Trgovacke) ima bazen.

@yexica
Imam koleginicu na poslu kojoj dete ide u II razred Ujedinjenih nacija.
Pitacu je, pa prenosim utiske :)


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409325#p409325:33vzvldg je napisao(la):
laki72 » 06 Oct 2016 02:04 pm[/url]":33vzvldg]
Zeleo sam samo da repliciram oko davanja casova. Rekao bih da to mnogo vise govori o detetu (djaku) i njegovim roditeljima nego o nastavnom kadru u nekoj skoli (R. Putnik).
Inace ja sam pohadjao tu istu osnovnu skolu, samo u ranijem periodu kada se zvala 22. decembar i mogu ti reci da nikako nije bila sprdnja od skole. Nije imala epitet elitna, ali smo na svim takmicenjima dokazivali svoj kvalitet osvajanjem dobrih mesta.

Pa zdravo komšija :) Može biti da si nešto stariji od mene, ja sam u 22. decembar stigao 1985. godine. To sa snobovskom decom je bio jako gadan problem još u to moje vreme, bilo je otprilike 50% buržujčića i 50% proleterske dece... Devedesetih je kraj bio jako izmešan i, što bi se reklo, u tranziciji. Kako li je danas, ne smem ni da pomislim.
Drago mi je da čujem da ste osvetlali obraz školi na takmičenjima, ja sam uvek služio tome da popunjavam donji deo tabele na gradu a ne sećam se da sam poznavao likove koji su videli republičko... Ali ako si bio iole zadovoljan kvalitetom nastave, verovatno nisi matematiku učio kod baba Živke kao ja što sam... tehničko kod Savatija... Možda ti se pali lampica na šta mislim kada kažem da školu pamtim samo po sprdnji...

Moja generacija je dala pregršt diplomiranih arhitekata, među kojima ja nisam... Mada to što je generalno skoro niko iz generacije nije ostao u zemlji više govori o dobrim mogućnostima roditelja nego o nekakvoj elitnosti škole.
Kako god bilo, izvinjavam se na privatizaciji teme, ono što sam generalno hteo da kažem je da mislim da na čovekovu karijeru daleko veći uticaj imaju srednja škola i fakultet nego osnovna. Pogotovo kada kao glavni nauk iz osnovne poneseš da se iz svih predmeta treba javiti da odgovaraš prvi, pa ostatak tromesečja ništa ne moraš ni da učiš. Što je blef iz 22. decembra / Vojvode Putnika koji sam sa velikim uspehom poneo i u srednju školu...
 
Jedna ima - Djordje Krstic, a druga ne. Ne zna kako se ta druga zove...

Druga se zove Ljuba Nenadovic, nalazi se u ul.Ace Joksimovica. Pored osnovne tu je i osnovna muzicka skola, ako nekom znaci ta informacija.
 
EKSKLUZIVNO Vrtićima 2.045 mesta, sportskoj gimnaziji - škola "Stari grad"
E. V. N. | 03. februar 2017. 12:14 | Komentara: 1

Ministarstvo prosvete i grad završili projekat: obdaništa u osmoletkama, gašenje i spajanje ustanova, prostor dobijaju i tri fakulteta

OD septembra će u prestonici biti dodatnih 2.045 mesta za mališane vrtićkog i predškolskog uzrasta, Sportska gimnazija, Biološki i Geografski fakultet će, konačno, dobiti svoje zgrade. Deo Elektrotehničkog fakulteta biće smešten posebno.

Tri tehničke škole u Novom Beogradu će se spojiti i postati jedinstveni obrazovni centar, a jedna obrazovna ustanova postaće Tehnička škola za dizajn kože i Škola za dizajn tekstila. Spajaju se i Građevinska i Građevinsko-tehnička škola, Mašinska škola "Radoje Dakić" i Tehnička škola u Železniku, Ekonomsko trgovinska i Mašinska škola u Sopotu. Osnovne škole "Stari grad" i "Sutjeska".

Kako saznaju "Novosti", ovo su zaključci radne grupe za optimizaciju i racionalizaciju mreže osnovnih i srednjih škola, koji bi uskoro trebalo da budu prezentovani javnosti. Najveće "kresanje" liste čekanja za upis u vrtiće biće i opštinama Novi Beograd i Zemun, gde svake godine i najviše mališana ostane ispod crte.

Tako će u prizemlju OŠ "Ratko Mitrović" šest grupnih soba i kuhinja biti prlagođeni za potrebe predškolaca, dok će na spratu predškolci biti u dve grupe. OŠ "Đura Strugar" primiće čak 11 grupa "malih đaka", a biće sređena i kuhinja.

Predloženim merama Predškolska ustanova "Dr Simo Milošević" u Zemunu će praktično rešiti problem neupisane dece na svojoj teritoriji. Premeštanjem dece iz škole za nagluve "Radivoj Popović" u "Stefan Dečanski", oslobodio bi se i sredio prostor škole i internata za smeštaj 500 dece. OŠ "Sutjeska" biće ugašena, đaci od prvog do četvrtog ostaće u zgradi kao istureno odeljenje OŠ "Gornja Varoš", dok će stariji razredi biti razmešteni po ostalim školama.

U slobodnom delu škole biće smeštene po četiri jaslene i vrtićke grupe, kao i jedna predškolaca.

U učionice u prizemlju osnovnih škola "Stefan Nemanja", "Vojvoda Mišić", "Radojka Lakić" i "Isidora Sekulić" na Savskom vencu i "1.300 kaplara" na Zvezdari, useliće se po dve vrtićke grupe, a deo prostora u srednjoj školi "Tehnoart" postaće vrtić za smeštaj 200 mališana. U OŠ "Jovan Cvijić" na Paliluli biće smešteno 75 dece uzrasta od tri do pet godina.

Osnovna škola "Stari grad", koju trenutno pohađa 185 učenika, biće nova adresa Sportske gimnazije, a osnovci će biti razmešteni po oklonim školama. Učenici Baletske škole nastaviće da koriste fiskulturnu salu i jednu učionicu. Na ovaj način je konačno rešeno pitanje prostora za mlade sportiste, a i smanjeni troškovi koje Grad ima. Svake godine iz gradske kase odlazi šest miliona dinara za grejanje, a 5,5 miliona dinara za zakup sportske sale za nastavu fizičkog vaspitanja.

Jedinstveni tehnički obrazovni centar biće smešten u Tehničkoj školi "Novi Beograd", kojoj će se pripojiti "Politehnika" - Škola za nove tehnologije i Tehnička škola "Zmaj". Ove tri škole, koje treutno pohađa 1.561 redovan učenik, nastaviće da rade kao jedno pravno lice sa jedinstvenim menadžmentom. Obrazovni profil "zlatar" koji je u "Politehnici" biće prebačen u školu "Tehnoart". Planirano je da se "Politehnika" iseli iz dela zgrade OŠ "Đuro Strugar".

BILOŠKI I GEOGRAFSKI


Biološki fakultet će, prvi put u svojoj istoriji dobiti zgradu. Studenti će se useliti u u prostor Zavoda za urbanizam i Zavoda za izgradnju grada u Palmotićevoj ulici. Nova adresa Geografskog fakulteta biće Brankova ulica, gde se nalazila Tehnička škola za dizajn kože. U toku je sređivanje ovog prostora.

Mašinska škola "Kosmaj" u Sopotu sa 91 učenikom, biće "izbrisana" iz spiska srednjih škola u Beogradu, a njen pravni sledbenik biće Ekonomska trgovinska škola. U prostor koji je koristila Mašinska škola useliće se OŠ "Jelica Marinković". Školi za dizajn tekstila, koja ima 405 đaka, biće pripojena Tehnička škola za dizajn kože u koju je upisano 236 učenika, a prostor na Starom sajmištu koji ova ustanova koristi za praktičnu nastavu biće iskorišćen za smeštaj neke druge obrazovne ustanove.

Novom mrežom je predviđeno ukidanje Građevinske škole na Zvezdari, koju pohađa 375 učenika. Postojeći đaci i obrazovni profili biće pripojeni Građevinsko-tehničkoj školi "Branko Žeželj" i postati moderan centar građevisnke struke. U deo prostora, u Ulici Svetog Nikole 39, useliće se đaci koji se školuju za zlatare, a deo će biti adaptiran za potrebe predškolskih ustanova na Zvezdrai. Radionice koje su koristili đaci Građevinske škole postaće deo nove obrazovne ustanove.

Tehnička škola "Železnik" sa 373 učenika ukida se i pripaja Mašinskoj školi "Radoje Dakić u Rakovici, u koju je upisano 444 đaka. Ove škole raspolažu ogromnim prostorom od 5.067 metara kvadrtanih, odnosno 5.737 kvadrata samo zgrada i na još na toliko se prostoru dvorišta. Grafička škola u Novom Beogradu biće renovirana, a u deo zgrade biće smeštena neka visoka škola.

LISTA ČEKANjA

Na listi čekanja treutno se nalazi 8.500 mališana, od kojih su 3.000 njih iz prioritetnih grupa, a 5.500 su deca koja nisu prioriteti. Racionalizacijom mreže škola najozbiljnije će biti smanjenjen broj dece koji čeka na upis u obdanište.
U obdaništima u Novom Beogradu biće obezbeđeno dodatanih 500 mesta, Zemunu - 700, Rakovici - 270, Zvezdari - 300 i Paliluli - 75.

ZAVODI U RAKOVICI

Zavodi za urbanizam i izgradnju grada preseliće se iz Palmotićeve ulice u Mašinsku školu "Radoje Dakić" u Rakovici. Pripajanjem Tehničke škole u Železniku ovoj obrazvnoj ustanovi oslobađa se prostor za racionalniju namenu.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... Stari-grad
 
Oho, ovo je prilično ambiciozna racionalizacija, ne sećam se da je davno nešto slično rađeno, ali uglavnom deluje kao da ima smisla. Ako u Beogradu osnovna škola ne može da sastavi jedno, a srednja dva odeljenja po 25 učenika po godini, onda ima smisla da se ukine i pripoji najbližoj većoj (čini mi se da je to bio kriterijum).

Takođe se radujem što se za Geografski fakultet renovira zgrada Kožarske škole u Brankovoj (čime se rešava problem Filološkog fakulteta gde su bili podstanari) ali apsolutni hit mi je ovo rešenje da se Biloški fakultet useljava u zgradu Urbanističkog zavoda, a Urbanistički zavod leti pravo u školu Radoje Dakić u Rakovici, gde će imati fantastičan pogled na jedan izvrstan kompleks divlje gradnje sa perionicama, motelima, restoranima, pečenjarama, balonima, teniskim terenima...
 
30dab9c410d24267e3f18275ca47177d.jpg


Nek se racionalizuju u ovome, lopine, lopovske...
Banda nesposobna... sve ono sto je reforma skolstva iz prosle decenije podrazumevala su ponistili i unazadili...
U stvari, gresim ja. Nisu oni nesposobni. Tacno su uradili ono sto su trebali i sto su im narucioci trazili...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Nadam se da ova racionalizacija znači i ukidanje zabrane zapošljavanja u vrtićima, jer nikad nije dovoljno vaspitačica/vasspitača, a tu teško mogu da se ubace partijski kadrovi, pa ne može da šteti.

Meni je jako žao što ima manje dece u osnovnim školama (moja OŠ je ukinuta), a mislim da više nema više od 10 odeljenja koliko je bilo u velikim školama u Blokovima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431810#p431810:4qmqc8oh je napisao(la):
astrodule » 03 Феб 2017 10:55 pm[/url]":4qmqc8oh]Nadam se da ova racionalizacija znači i ukidanje zabrane zapošljavanja u vrtićima, jer nikad nije dovoljno vaspitačica/vasspitača, a tu teško mogu da se ubace partijski kadrovi, pa ne može da šteti.
Управо тако Дуле, знам да су из ПУ 11 април (Нови Београд), већ неколико пута тражили од града да им одобри запошљавање васпитачица, јер су у мањку са њима, али није могло.
Иначе у овој ПУ су запошљавали по партијској линији, у администрацији, али то је било док је била бивша "жута" директора.
 
Meni u racjonalizaciji smeta selidba urb zavoda iz igrade namjenski pravljene za njih
Druga stvar geografskom faksu su dali zgradu os desanka maksimovic u zemunu
A to se u tekstu ne spominje sta ce biti sa tom zgradom
A pritom imaju praznu zgradu bg puta u nusicevoj itd
 
Druže, ja ne znam kako tebe nije sramota da budeš ovoliko nepismen.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431810#p431810:1jtzz5b7 je napisao(la):
astrodule » 03 Feb 2017 10:55 pm[/url]":1jtzz5b7]Nadam se da ova racionalizacija znači i ukidanje zabrane zapošljavanja u vrtićima, jer nikad nije dovoljno vaspitačica/vasspitača, a tu teško mogu da se ubace partijski kadrovi, pa ne može da šteti.

Kad smo već kod partijskog zapošljavanja, znam za jedan plastičan primer koji odlično pokazuje na koliko niske grane smo pali: u široj okolini Beograda, žena kvalifikovana za posao u jaslicama/vrtiću (završena srednja medicinska), da bi dobila angažman u vrtiću na ODREĐENO VREME, morala je nedavno da napredno pristupi Partiji i već su je jednom vodili na "teren", da dva sata stoje na zimi i čekaju Gospodara Vučića da aplaudiraju.
Idu nam izbori i mogu da zamislim kakav kuluk se sprema ženi koja radi na zameni, puno radno vreme.
Eto, to vam je Srbija 2017. godine. Sada čak i poslovi od dvadeset i kusur hiljada koji nisu dostojni uhlebljenja partijskih kadrova, da bi se uopšte dobili na određeno, moraju da se zarade službovanjem Partiji!

Inače, nisam kategorički protiv ovih pretumbavanja sa zgradama u državnoj svojini, ako je cilj da geografski i biološki fakultet dobiju normalne uslove za rad (ne znam da li biotehnologija uopšte pripada biološkom faksu, ako da, oni bi u 21. veku morali da budu prioritet).
Ne znam šta da mislim o "sudbini" Urbanističkog zavoda i šta bi onni tačno izgubili gubitkom "namenskog" prostora...
 
Ja znam da su iz KC Cukarica morali da idu nekoliko puta na poklonjenje vodji, kad su otvarali parce autoputa, neku fabriku... Zamisli u sred radnog vremena da to rade, sta reci tek za kancelarije za mlade koji tokom celog radnog vremena u stvari rade za svoju stranku a ne za ono sto su placeni.
 
Negde se ukidaju a kod nas na opštini ih nema dovoljno.
 
Ova tema se mora gledati i kroz prizmu prica o natalitetu i demografiji.
Necu da placem ako se zatvori neka skola Starom gradu. Pozdravicu to.
Nema dece, nema ni potrebe za skolom.
Ali ne mogu da shvatim da se godinama ili decenijama ignorise cinjenica da u nekim sredinama nedostaje skolskih kapaciteta!
Takodje, ako se potrose silna sredstva namenjena za reformu skolstva i dodje do nekih zakljucaka, utvrdi neki redosled poteza i neko sprovodjenje zapocne, kako okarakterisati potez "puj pike ne vazi" i to samo zato sto je doslo do smene vlasti?!
(Nije poslednja smena u pitanju, mada to nije bitno).
Zar se obrazovanjem dece i obrazovnim sistemom bave politicari, a ne ljudi koji su strucnjaci u obrazovnom sistemu?

U obrazovanju se prvo mora odustati od idiotskog dvojnog finansiranja.

Programi su zastareli.

Programi su preobimni.

Rezultati...
Pa rezultati su po onoj poslovici "spolja gladac, a unutra jadac"
Imamo decu sa peticama i odlicnim uspehom, ali su ta ista deca bez znanja.
Toga je svestan svaki realan i iskren roditelj.

A deca ne mogu ni da imaju znanje, ako im u udzbenicima razlicitih izdavaca pisu razliciti podaca za najvisu planinu u Srbiji....
Niti kada ministar suzbija 'epidemiju' za dva dana...


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
DOZVOLILI IM DA SREDE ŠKOLU, PA IH SELE Tehničkoj školi za dizajn kože posle 90 godina rada najavljeno iseljenje
M. R. | 06. 02. 2017 - 16:08h
| Komentara: 3

Samo dan nakon početka dugoočekivanih radova na rekonstrukciji Tehničke škole za dizajn kože u Brankovoj ulici, objavljena je nova mreža škola prema kojoj je ovoj ustanovi predviđeno - preseljenje na novu adresu!

Tehnička škola za dizajn kože smeštena je u zgradi pod zaštitom države, na kojoj se nikakvo sređivanje niti rekonstrukcija ne mogu raditi bez saglasnosti nadležnih službi. Nakon višedecenijskog rada u lošim uslovima, kolektiv škole izborio se sa dokumentacijom, tenderom i ugovorima, a radovi na kompletnoj rekonstrukciji konačno su počeli 2. februara.

- Poslednjih 26 meseci potrošili smo kako bi obezbedili sve što je neophodno kako bi škola mogla da bude renovirana. Nastavnici, đaci i roditelji, svi smo se obradovali početku radova, misleći da će se sav taj trud isplatiti za 90 dana, da bi preko novina saznali da će taj prostor biti poklonjen nekim drugim ljudima - u šoku je profeskorka srpskog jezika Branijeta Kondžulović.

Naime, nova mreža osnovnih i srednjih škola ovoj ustanovi predviđa se spajanje sa Školom za dizajn tekstila, dok bi se zgrada ustupila Geografskom fakultetu.

-Zaista ne verujem da u toj školi ima prostora za sve, za naše učenike koji moraju da rade u malim grupama, za mašine, jedino ukoliko ne planiraju da gase naše smerove. Kome god smo se obratili, niko ne zna da nam kaže šta se zapravo sprema, a učenici stalno zovu da se raspituju - ističe ona.

Kako kaže, ovu školu pohađa dosta učenika iz prigradskih naselja, kojima bi mnogo teže bilo da putuju do Ustaničke ulice, nego što je do centra grada. Ipak, ni to nije najveći problem u celoj priči.

- Ukoliko nam ugase profile, školu, pitanje je kako će i cela struka opstati. Za sada smo svi zbunjeni - ističe Kondžulović.

http://www.blic.rs/vesti/beograd/dozvol ... na/ch3kzy5
 
Vrh