Šta je novo?

Tehnički crteži zgrada

vucko

Professional
Učlanjen(a)
20.04.2008.
Poruke
23.728
Pohvaljen
22.787
Lokacija
Zvezdara
Mislim da nemamo ovu temu. Naime, hteo bi da nađem tehnički plan svoje zgrade koja je građena 1965. godine. Ako se ne varam to mogu učiniti u Istorijskom arhivu Beograda. Da li je to neko do sada radio, koliko košta i kakva su mu generalno iskustva?

P.S. Dokumentacija mi treba između ostalog radi raspodele zajedničkih prostorija jer nije jasno definisano šta su ostave, podrumi, zajedničke prostorije i.t.d.
 
Temu imamo mislim da se zove planovi zgrada a moze i u temu o stanovanju
 
Ако само прегледаш и преписујеш податке из техничке документације руком, у читаоници, то не кошта ништа.

Фотокопирање докумената, наравно, наплаћују, али то се онда мораш конкретно распитати, јер постоји распон цена, у зависности шта ти све и колико тога треба...
 
П. С. ово важи за старије зграде, од пре рата и раније, а техничке документације за новије требало би да има и у Урбанистичком заводу (Палмотићева, тј. сад Милана кашанина улица), а нешто и у МНиТ...

Питај, уосталом у ИАБ, они ће те све даље љубазно упутити...
 
Takodje projekat mora da postoji i u arhivi firme koja je zgradu napravila
 
Под условом да та фирма још постоји, а и ако постоји, дал чува сву архиву.

Ево, баш код мене у комшилуку, био је "Трудбеник"... Њега су пропали одавно, а онда зграду изнајмљивали разнима. Умеђувремену, сву архиву односили су некуд данима камиони... Сад је реновирају комплетно, биће да је неко купио...
 
Zgrada kmg trudbenik je kupljena na licitaciji a arhivu firme je po zakonu trebala biti predata arhivu grada
Bas u uzicu je bila izlozba pokojnih firmi uzica
 
Dakle, ako neko ima iskustva, gde bi mogao da tražim (i dobijem) plan zgrade koja je u Bloku 70. Ako se ne varam useljena je 1975. Godine...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Vrh