Šta je novo?

JKP Gradska čistoća

astrodule

Professional
Učlanjen(a)
05.08.2009.
Poruke
17.754
Pohvaljen
30.611
Lokacija
Novi Beograd, Fontana
Mislim da nemamo glavnu temu za JKP Gradska čistoća

Zvanični sajt je http://www.gradskacistoca.rs/

Evo malo istorije

Актом некадашње Београдске општине од 1. августа 1884. регулисано је наплаћивање услуга изношења смећа, што се узима као дан оснивања ЈКП „Градска чистоћа“. Основна делатност ЈКП „Градска чистоћа“ је одржавање чистоће јавних површина, одношење кућног смећа, кабастог смећа, олупина аутомобила и грађевинског шута и њихово депоновање, као одвоз и депоновање фекалних материја, одржавање градске депоније и сакупљање секундарних сировина.

У делокругу „Градске чистоће“ је 11 београдских општина које обухватају готово пола милиона домаћинстава, са преко 25 милиона стамбеног и више од 13 милиона квадратних метара пословног простора. Запослено је 2560 радника и 133 повремених радника. Радници и механизација редовно чисте 2250 градских улица, чија је површина око 16,5 милиона квадратних метара. Прање београдских улица почиње чим спољна температура премаши 4 степена Целзијуса, из цистерни или директно из хидрантске мреже обухваћено је око 13 милиона квадратних метара јавних површина. „Градска чистоћа“ дневно прикупи и депонује око 1500 тона смећа. Београд има само једну депонију у Винчи, на површини од 65 хектара, која је у употреби од 1977.

Teme sa foruma koje su u vezi sa ovim JKP su

Reciklaža - Sortiranje otpada i nove tehnologije viewtopic.php?f=24&t=1387

Divlje deponije - viewtopic.php?f=24&t=2218

Podzemni kontejneri - viewtopic.php?f=24&t=1113

Kante za otpatke i nadzemni kontejneri - viewtopic.php?f=24&t=2556

Verovatno ih ima još, ali ovde bi mogle da idu neke opšte vesti i stvari vezane za ovo JKP
 
Pošto sam primetio da je pražnjenje kontejnera kod mene smanjeno sa 6-7 puta nedeljno na 3-4, vrlo me je pogodila vest objavljena danas u nekim medijima

http://www.gradskacistoca.rs/?p=12029

У писаној изјави достављеној медијима, Попадић истиче да осим повећања квалитета и интензитета чишћења, повећана је и површина чишћења и прања за скоро 20 одсто у односу на површину која се чистила у прошлој години, јер су настале нове површине изградњом блоковских насеља, уређењем градских саобраћајница, уређењем нових пролаза и пешачких стаза.

Ostatak vesti ne bih prenosio jer se u svakoj drugoj rečenici pominje gradonačelnik koji nije na vlasti već skoro 6 godina.

A evo kako kontejneri ispred moje zgrade izgledaju svakog drugog dana od jutarnjih časova.

Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1

Već prvog dana se napune do vrha, i onda ceo sutrašnji dan se to dodato đubre rasipa okolo, kese lete...

Slično je bilo u Bloku 34, kod Arome i problem su rešili dodavanjem još kontejnera.
 
Треба чистоћу као и зеленило децентрализовати и свака општина да има оперативу са људством и механизацијом сразмерно својим потребама. Отприлике неке мање општине по Србији имају своје ЈКП иако су неупоредиво мање.
 
To je raspanje para na jos na neke nepotrebne pozicije ...
Mozda natrpati sva jp u jedan holding ...
 
Ne može ta čistilica da pokupi kese koje su ispale iz punog kontejnera i zavukle se ispod kola, uz ivičnjak ili u žbunju.

Kako će ona da pokupi svu onu štroku što se uhvati uz ivičnjake što se uklanja lopatom?

Kako će ona da pokupi sve ovo đubre koje se preliva i završava svuda po kraju svakog drugog dana ispred mog ulaza

7bab862b7b49c8dd2b1ef105a1f662d6.jpg
d886c49c5f82c87fdea322ee4fa3edc8.jpg
3ad602d8cd6f0a7f8d650dee6ad1cd27.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Sretnem komšinicu iz ulice pre mesec-dva-tri, zapričasmo se... Prolazi pored nas jedna od tih čistilica i ona mi oduševljeno kaže da je sadašnji direktor Gradske čistoće sa Banovog Brda i da zbog toga nama sada više i bolje čiste! :shock: :shock: :shock: Nisam je pitala je li član sekte, pardon, partije ili je prosto samo srećna zato što se čisti. Primetno jeste da su se, posle mnogo godina, te čistilice pojavile na Banovom Brdu, kao i da su par puta prali ulice po kraju cisternom i šmrkovima.

Juče se baš jedna čistilica i ja mimoišle. Okrenuh se i zastadoh da pogledam kako će očistiti uvučenu rešetku slivnika prekrivenu granjem, lišćem i inim talogom... normalno, džabe sam se nadala. Ta četka uopšte nije dobacila do tamo i ja ne znam je li uopste moguće korigovati poziciju četke.Inače je to bilo staro vozilo, ne ovo što su sad kupili. Dakle, imamo situaciju da je gomila tih slivnika uvučena ka trotoaru i da ove mašine njih ne pipaju. Pitanje je: ko to onda čisti?

Jutros mi upade u oči radnik gradske čistoće dok sam kuvala kafu. Ide niz ulicu, kolovozom, vuče kantu i u njoj metlu. Naivno pomislih kako će on da pokupi svasta sa rešetke. Ma, kakvi... prošao je pored nje kao pored turskog groblja. Valjda nije bio njegov reon? Ne znam, ali baš dok sam pisala ovaj post prodje čistilica za danas, slivnik i dalje zatrpan. :kafa:

Džabe "veza" u Gradskoj čistoći kad se sve radi samo pro forme.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634285#p634285:3ecuuq7p je napisao(la):
direktor » 28 Јун 2019 12:09 am[/url]":3ecuuq7p]To je raspanje para na jos na neke nepotrebne pozicije ...
Mozda natrpati sva jp u jedan holding ...
Ми смо имали ту варијанту и испоставило се да је лоше решење. А уштеда новца није нека, јер свакако унутар холдинга сваки сектор има своју екипу, са све директорима.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634314#p634314:2h87s8rp je napisao(la):
nervozna baba » Today, 07:30[/url]":2h87s8rp]Primetno jeste da su se, posle mnogo godina, te čistilice pojavile na Banovom Brdu, kao i da su par puta prali ulice po kraju cisternom i šmrkovima.

Juče se baš jedna čistilica i ja mimoišle. Okrenuh se i zastadoh da pogledam kako će očistiti uvučenu rešetku slivnika prekrivenu granjem, lišćem i inim talogom... normalno, džabe sam se nadala. Ta četka uopšte nije dobacila do tamo i ja ne znam je li uopste moguće korigovati poziciju četke.Inače je to bilo staro vozilo, ne ovo što su sad kupili. Dakle, imamo situaciju da je gomila tih slivnika uvučena ka trotoaru i da ove mašine njih ne pipaju. Pitanje je: ko to onda čisti?

Jutros mi upade u oči radnik gradske čistoće dok sam kuvala kafu. Ide niz ulicu, kolovozom, vuče kantu i u njoj metlu. Naivno pomislih kako će on da pokupi svasta sa rešetke. Ma, kakvi... prošao je pored nje kao pored turskog groblja. Valjda nije bio njegov reon? Ne znam, ali baš dok sam pisala ovaj post prodje čistilica za danas, slivnik i dalje zatrpan. :kafa:

Džabe "veza" u Gradskoj čistoći kad se sve radi samo pro forme.

Kao što reče @Direktor, slivnike treba da čisti BVK, jer ovaj sa lopatom i metlom ne može ništa da uradi.

Kod mene su se ponovo pojavili ti radnici sa metlom i kantom pre par meseci i to tačno tada kada su prestali da prazne kontejnere svaki dan. Džaba ta automatizacija kada su najpotrebniji upravo ti radnici na ulici sa kantama, lopatama i metlama.

Sinoć oluja razbacala đubre iz prepunih kontejnera svuda po okolini. Ko će to da očisti? Mašina sigurno neće.

Cisterna koja čisti je postala retkost, a za vreme prethodnog gradonačelnika je išla barem jednom u dve nedelje (a možda i svake nedelje).

Očigledan je trend smanjenja radnika Čistoće (i Zelenila i Beograd puta) jer sve ono što je njihova nadležnost je očajno održavano.
 
Evo slike od svakog drugog dana. Đubre leti po kraju, i tako već nedeljama, mesecima i to samo zato što su smanjili frekvenciju pražnjenja kontejnera. Danas sam prijavio i predložio da ili prazne svaki dan, ili da naprave nišu i dodaju još neki kontejner.


Ista je situacija i kod ostalih kontejnera koji su mi "u dometu"

Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3
 
Ovo novinama treb slati mjere stednje .....
 
U pisanoj izjavi dostavljenoj medijima, Popadić ističe da osim povećanja kvaliteta i intenziteta čišćenja, povećana je i površina čišćenja i pranja za skoro 20 odsto u odnosu na površinu koja se čistila u prošloj godini, jer su nastale nove površine izgradnjom blokovskih naselja, uređenjem gradskih saobraćajnica, uređenjem novih prolaza i pešačkih staza.


U svojoj izjavi je čak OSAM puta spomenuo gradonačelnika koji nije na vlasti 6 godina
Popadić:Uspeli smo uprkos dugovima prethodne vlasti
Tanjug | 25. jun 2019. 23:13 | Komentara: 0
Direktor JKP „Gradska čistoća“, Marko Popadić izjavio je danas da je to preduzeće, uprkos sivm teškoćama sa kojima suočava zbog dugova koje je ostavila prethodna gradska vlast

Direktor JKP „Gradska čistoća“, Marko Popadić izjavio je danas da je to preduzeće, uprkos sivm teškoćama sa kojima suočava zbog dugova koje je ostavila prethodna gradska vlast na čelu sa gradonačelnikom Draganom Đilasom, uspelo da značajno uveća nivo investicija i samim tim unapredi kvalitet i poveća obim pružanja usluga, jer se grad razvija.

U pisanoj izjavi dostavljenoj medijima, Popadić ističe da osim povećanja kvaliteta i intenziteta čišćenja, povećana je i površina čišćenja i pranja za skoro 20 odsto u odnosu na površinu koja se čistila u prošloj godini, jer su nastale nove površine izgradnjom blokovskih naselja, uređenjem gradskih saobraćajnica, uređenjem novih prolaza i pešačkih staza.

Za tu svrhu, ukazuje, grad je obezbedio značajno veća sredstva, a JKP „Gradska čistoća" postiže odlične rezultate upravo novom i boljom organizacijom i planiranjem sredstava, kao i izuzetno racionalnim korišćenjem svakog dinara koji naši sugrađani izdvajaju.

Popadić ističe i da je u samo u ovoj godini biti investirano više nego što je Đilasova vlast, koju direktor tog JKP naziva lopovskom, investirala za čitave četiri godine.

"U ovoj godini će u resurse JKP "Gradska čistoća" biti investirano ukupno 2,3 milijarde dinara, dok su investiciona ulaganja u periodu od 2010. do 2013. godine iznosila svega 1,6 milijardi dinara, s tim što je u poslednjoj godini vladavine lopovske vlasti uloženo sramnih 120 miliona dinara", naveo je Popadić.

Za Popadića je, kaže, neverovatno da je Đilas, kao gradonačelnik, uspeo da JKP „Gradska čistoća“ zaduži za više od 1.900, kako kaže, beskorisnih podzemnih kontejnera, za koje je godina otplaćivan kredit od par miliona evra, a poslednja je otplaćena u januaru ove godine.

Popadić se stoga pita kako se Đilas danas uopšte usuđuje da komentariše i iznosi bilo kakve optužbe na račun gradskih preduzeća.

Kao primer besmislenog ulaganja Đilasove vlast, Popadić je naveo i kupovinu zgrade nekadašnjeg „Ineksa“, koja je, kako kaže, kupljena sredstavima za razvoj JKP „Gradska čistoća“.

Direktor "Gradske čistoće" je kritikovao i izave predstavnika odborničke grupe Saveza za Srbiju u Skupštini Beograda, za koje kaže da lažima pokušavaju da dospeju u žižu javnosti.

"Naime, upravo zbog Đilasovih nameštenih tendera i prelivanja novca svih građana u privatne džepove, umesto u investiranje u gradsku infrastrukturu, godinama se već borimo sa problemima i pokušavamo da Beograd podignemo na nivo koji imaju veliki gradovi ekonomski razvijenih zemalJa", tvrdi Popadić.

Uz podsećanje šta je sve nabavljeno u 2018., Popadić najavljuje da će u ovoj godini biti realizovana nabavka neophodne opreme i vozila u vrednosti od 560 miliona dinara, zatim nabavka opreme za reciklažu 317 miliona dinara, cisterni za pranje ulica u vrednosti od 300 miliona dinara, a individualna domaćinstva će i dale dobijati kante za mešani komunalni i reciklabilni otpad.

Za sugrađane u centralnim gradskim zonama uvodiće se postpeno i kontejneri sa karticom, kaže Popadić.

"Ovo je samo deo investicija i napora koje JKP "Gradska čistoća" ulaže, a građani su svakodnevno uvereni u angažovanje i požrtvovanje naših radnika u svim vanrednim situacijama", kaže Popadić koji smatra da je stoga neprimerena svaka kritika aktuelnoj vlasti koju izgovara Đilas.
 
IMG-20190704-004008.jpg


Evo prazne kontise u bka rece sad da rade 3 puta sedmicno...
 
Pa vozači i čistači valjda najbolje znaju koliko često treba da se prazne i da li negde ima manje nego što treba kontejnera. Pitanje je da li se njihove sugestije uopšte uzimaju u obzir i da li oni te sugestije daju. Kada su kontejneri prepuni, onda se gubi i dodatno vreme na čišćenje oko njih (radnicima svaka čast jer uvek pokupe svo đubre koje je prelilo)

No da nastavimo sa ukazivanjem na nerad ovog javnog preduzeća.

Kada su bile poplave? 23.6.

Nedelju dana kasnije sam prijavio gomile peska na kolovozima i trotoarima

Pogledajte prilog 1Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 3

Danas sam dobio odgovor da su to vanredno očistili 3.7.



Znači, oni posle svih tih poplava nisu vanredno očistili dok im neko nije prijavio? Pa sutradan su morali šmrkovima da izađu i operu sve ulice :bash:
 
Dule mojne se nerviras lupas glavu opsti javasluk i stednja je svuda ...
 
Ma znam, ali me baš pogodi u živac izjava direktora Čistoće da čiste bolje i više nego za vreme prethodnog gradonačelnika. Ne pamtim kada sam video cisternu poslednih godina, a za vreme Đilasa je cisterna prolazila pored mog ulaza (znači nije glavna ulica, nego unutrašnja blokovska saobraćajnica) sigurno 2 puta mesečno.

Radim od kuće (sto mi je pored prozora) tako da vrlo dobro primećujem takve stvari.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636155#p636155:2knjrd11 je napisao(la):
astrodule » Čet Jul 04, 2019 2:58 pm[/url]":2knjrd11]Ma znam, ali me baš pogodi u živac izjava direktora Čistoće da čiste bolje i više nego za vreme prethodnog gradonačelnika. Ne pamtim kada sam video cisternu poslednih godina, a za vreme Đilasa je cisterna prolazila pored mog ulaza (znači nije glavna ulica, nego unutrašnja blokovska saobraćajnica) sigurno 2 puta mesečno.

Radim od kuće (sto mi je pored prozora) tako da vrlo dobro primećujem takve stvari.
Zanimljivo, covek koji je vaspostavio divlje deponije u sred dvomilionskog grada implementacijom najvece gluposti ikada - podzemnih kanti, uzima se kao primer cistoce.
Pogledajte prilog 1

O desetominutnom praznjenju jedne kante da i ne govorim.
 
Podzemne kante su OK, ali je bio problem u realizaciji. To jeste jedna od stvari koju zameram Djilasu i više puta sam to isticao.

Podzemne kontejnere je trebalo postavljati na pametnija mesta, poklopci su morali da budu veći i trebalo je obezbediti više kamiona za pražnjenje.
 
astrodule":73482npx je napisao(la):
Pa vozači i čistači valjda najbolje znaju koliko često treba da se prazne i da li negde ima manje nego što treba kontejnera. Pitanje je da li se njihove sugestije uopšte uzimaju u obzir i da li oni te sugestije daju. Kada su kontejneri prepuni, onda se gubi i dodatno vreme na čišćenje oko njih (radnicima svaka čast jer uvek pokupe svo đubre koje je prelilo)

No da nastavimo sa ukazivanjem na nerad ovog javnog preduzeća.

Kada su bile poplave? 23.6.

Nedelju dana kasnije sam prijavio gomile peska na kolovozima i trotoarima

Pogledajte prilog 1Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 3

Danas sam dobio odgovor da su to vanredno očistili 3.7.



Znači, oni posle svih tih poplava nisu vanredno očistili dok im neko nije prijavio? Pa sutradan su morali šmrkovima da izađu i operu sve ulice :bash:
Ovo oni zovu očišćeno?!
b2f95eb310e41352b7252c833e8017ba.jpg
8e0f7f4280939b0df20e854d0a74f49d.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Da li zbog mog pitanja preko Beokoma gde sam pitao kada su poslednji put čistili cisternom oko Fontane i kada misle da očiste naslage peska i blata koje su ostale od poplave od pre dve nedelje, jutros me je probudio zvuk cisterne posle dugo dugo vremena.

Na žalost, moram da primetim da je samo jedan radnik išao sa crevom (kao i pre par meseci) umesto dvojice pa je samim tim sve išlo više nego duplo sporije nego u zlatno doba pre par godina.

Pogledajte prilog 1

Ali tu je zato bio lik sa sveščicom pod miškom koji je snimao rad.

Moram da naglasim da nisam precizirao lokaciju, ali očistili su jedan blatnjav deo gde cisterna nikada nije zalazila, i šta više, ceo taj potez iza te zgrade su prelazili (morali su da nađu vlasnike vozila koji parkiraju an prilazu tom delu, čak su došli kasnije da završe i lopatama uklone blato
4a4ba24baf3ade780a84b718f1327ed7.jpg
 
Kod mene su prali na 20 dana sad na mjesec ...
 
Чини ми се да су доста десетковали и механизацију поред људства, не виђам више на улицама старе Фапове њушкаше цистерне.
 
Kod mene na BB često vidim vozilo sa velikim rotirajućim četkama koje čiste delove do samog trotoara, ne znam kako se zove i jako sam srećna zbog toga. Perače nisam videla od prošle ili pretprošle godine, a ulične čistače više godina.
 
Vrh