JKP Gradska čistoća

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 14765
Pohvalio: 4715

Re: JKP Gradska čistoća

Postod astrodule » Sre Feb 19, 2020 3:10 pm

Zna li neko nesto vise o ovome?
http://rs.n1info.com/Vesti/a570723/SzS- ... ivacu.html
Odbornička grupa Saveza za Srbiju u Skupštini Beograda podržava uzbunjivača Bogosava Nešovića, koji je dobio otkaz pošto je gradonačelniku Zoranu Radojičiću ukazao da se radnicima JKP "Gradska čistoća" preti otkazom ako ne skupe sigurne glasove za Srpsku naprednu stranku, izjavio je šef te odborničke grupe Nikola Jovanović.

edit: Evo i u drugim medijima

Radnik Javnog komunalnog preduzeća „Gradska čistoća“ Bogosav Nešović, predsednik sindikalne organizacije Udruženih sindikata Srbije „Sloga“ u toj firmi, dobio je otkaz nakon što se kao uzbunjivač obratio gradonačelniku Beograda Zoranu Radojičiću, kažu za Danas u Udruženim sindikatima Srbije „Sloga“.

Kako nam je rečeno, u svom dopisu Nešović je obavestio gradonačelnika da direktor Marko Popadić pod pretnjom otkazom zahteva od radnika da skupljaju sigurne glasove za SNS.

Nešović tvrdi da Popadić zajedno sa predsednicom Zajednice srpskih sindikata i odbornicom Srpske napredne stranke u Skupštini grada Beograda, Mirom Bastom, primorava radnike da idu na mitinge SNS i Aleksandra Vučića a sve pod pretnjom uz stalno kažnjavanje svih koji se pobune protiv takve prakse. Između ostalog, Nešović je spreman da iznese dokaze da JKP „Gradska čistoća“ plaća radnicima dnevnice za prisustvo na mitinzima SNS, da se radnici primaju na osnovu članstva u SNS i da je direktor naplaćivao od 2.000 do 5.000 evra postavljanje na rukovodeća mesta.

– Pozadina ovog napada na ugled i čast rukovodstva JKP „Gradska čistoća“ i direktora Marka Popadića je zapravo lični interes pojedinca, koji pokušava da na bilo koji način skrene pažnju javnosti sa nezakonitih radnji koje je činio a dokazane su, a skrivajući se iza navodnog sindikalnog delovanja. Bogosav Nešović zloupotrebljava pravna sredstva i pokušava da odloži sprovođenje disciplinskog postupka koji je pokrenut protiv njega zbog davanja lažne dokumentacije i netačnih podataka, koji su bili odlučujući za zasnivanje radnog odnosa. JKP „Gradska čistoća“ je Nešoviću najpre uručilo upozorenje da su se stekli uslovi za otkaz ugovora o radu zbog kršenja radne discipline. Zakonskim odredbama je propisano da poslodavac može da otkaže ugovor o radu zaposlenom koji ne poštuje radnu disciplinu odnosno ako je dao
netačne podatke, dokumenta, koji su bili odlučujući za zasnivanje radnog odnosa. Nakon redovne kontrole diploma zaposlenih u JKP „Gradska čistoća“, prosvetni inspektor Sekretarijata za obrazovanje i dečju zaštitu je utvrdio brojne nepravilnosti koje ukazuju da diploma o stručnoj spremi Nešovića nije verodostojna i da se ne nalazi u evidenciji Tehničke škole GSP u Beogradu – navodi se u saopštenju JKP “Gradska čistoća”.

Verujem da su u pravu i Nesovic i rukovodstvo :bash:
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Pohvale za post: 1
crveni karton
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sub Avg 24, 2019 10:34 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 645
Pohvalio: 136

Postod crveni karton » Čet Feb 20, 2020 10:11 pm

Дошљак
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 11141
Pohvalio: 26566

Postod Дошљак » Pet Feb 21, 2020 12:43 am

Све је речено, од запошљавања за паре 2000их и 90их, преко условљавања сертификатима, до скупљања сигурних гласова и кол центра, запошљавања партијских кадрова уместо оперативаца... Слика и прилика већине јавних предузећа у Србији, као и других државних институција, а Богами и приватних фирми исто.
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Pet Feb 21, 2020 9:42 am

Ovoliki trulež može da se reši jedino privatizacijom jer mi nemamo kapaciteta da to iščistimo.

Sve je toliko trulo da se raspada, kao rak kada napadne ljudsko telo, samo se širi i širi i sve uništava.
Duletov blog
Slika
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Pet Feb 21, 2020 9:35 pm

Aj što ne čiste redovno, već i lažu.

Naime, redovno prijavljujem prljavštinu na parkingu.

cistoca parking ociscen nooot.png
cistoca parking ociscen nooot.png (5.87 KiB) Pogledano 715 puta
parking prljav 2.jpg

I danas dobijem odgovor da su ga prekjuče očistili. Naravno, svaki dan tuda prolazim i to metlu videlo nije.

parking prljav 1.jpg

Evo kakvo je stanje danas (isto kao i prethodnih meseci).

manje-IMG_0046.jpg
manje-IMG_0047.jpg
manje-IMG_0049.jpg
manje-IMG_0050.jpg
manje-IMG_0051.jpg

Istina je da su pre par nedelja (posle moje prijave) cisternom prešli tuda, ali ja im stalno govorim da to mora da se prođe duvalicama i da se sve sa zelenih površina pokupi, a sistematski lišće nije kupljeno u kraju od početka jeseni (mada nisam siguran za moj blok ni da su tada).

Koja je svrha da malo počiste sa kolovoza kada čim dune vetar, sa zelenih površina lišće nadođe ponovo?
Duletov blog
Slika
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 15923
Pohvalio: 6729

Postod direktor » Pet Feb 21, 2020 10:04 pm

Traži im fotografiju prije i poslije čišćenja bagrovi lazljivi
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Pohvale za post: 3
Саша
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jul 25, 2014 1:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8235
Pohvalio: 1717

ЈКП Градска чистоћа

Postod Саша » Sre Mar 18, 2020 3:56 am

Често излазим увече око 11 да избацим ђубре и прошетам пса. Контејнери су увек отворени, пуни, с ђубретом около. Последњих неколико вечери виђам нешто што нисам годинама пре - уредне контејнере с навученим поклопцима! Моју улицу су прекјуче опрали после много времена. Реч је о насељу Церак-виногради.
Вечерас сам обишао неколико места с контејнерима - свуда је било тако:

Slika

Slika

Slika
Ћирилица се пише срцем!
Pohvale za post: 2
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Sre Mar 18, 2020 9:24 am

Kontejnere skoro uvek zatvore radnici čistoće koji čiste preko dana. Jeste da retko čiste, ali dešava se.

Inače, pre par meseci sam izdejstvovao da mi stave dodatni kontejner ispred zgrade. Naime, prazne ih svaki drugi dan i snimao sam 10-ak dana njihovo stanje svaki drugi dan pre podne gde se videlo da su već tada prepuni.

Međutim, posle par dana je neko taj dodatni kontejner prebacio do grupe kontejnera udaljene 50-ak metara.

Onda sam pisao gradu i pitao da li Maksi (i ostali) smeju da bacaju svoje đubre u "obične" kontejnere ili moraju da imaju svoje. Naime, jedan od razloga prenatrpanih "mojih" kontejnera su bile i velike narandžaste kese koje izbacuju iz Maksija.

Posle par dana sam video novi kontejner samo za Maksi (taj se prazni nevezano za "obične")

Međutim, i pored tih mera, "moji" kontejneri su i dalje bili prepuni, pa sam opet pisao Čistoći (i sve ovo im napisao), pa su opet dodali kontejner ispred moje zgrade i situacija je podnošljiva.

E sada, jedini problem nastaje kada duva jaki vetar i to onog dana kada uveče prazne kontejnere jer tada leti đubre iz kontejnera. Ni to se ne bi dešavalo "sakupljači" ne rascepaju skoro svaku zatvorenu kesu kada preturaju po kontejnerima.
Duletov blog
Slika
slk
Novice
Pridružio se: Sub Feb 25, 2017 11:16 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 56
Pohvalio: 30

Re: ЈКП Градска чистоћа

Postod slk » Sre Mar 18, 2020 11:03 am

Саша » Sre Mar 18, 2020 2:56 am napisao:Често излазим увече око 11 да избацим ђубре и прошетам пса.

Izgleda da sto si izlazio u 11 uvece, izlazio si :cry:
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Sre Mar 18, 2020 11:13 am

Evo jedne gluposti od jutros. Oko 7-8 su dva radnika Čistoće čistili metlama uz ivičnjake. Baš su bili detalnji i pokupili dosta đubreta. Posle sat vremena je došla cisterna i sve oprala. Ova dvojica su znači za džabe čistili.

Ako ne shvatam logiku, neka mi neko objasni.
Duletov blog
Slika
Београдски_Сомборац
Korisnikov avatar
Novice
Pridružio se: Uto Avg 13, 2019 2:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 48
Pohvalio: 261

Postod Београдски_Сомборац » Sre Mar 18, 2020 4:12 pm

Копачи по контејнерима су посебна пошаст и зло које у огромној мери доприноси развлачењу и расипању ђубрета прво око контејнера, а потом и даље од њих.

Радим у једној фирми поред које су на улици постављена 3 контејнера. Идем на посао, па сваки дан имам прилику да гледам шта се дешава. Наиме, комуналне службе редовно празне те контејнере, и увек чисте око њих кад их испразне. Кад год се нађе кабасти отпад, посебне екипе чистоће га однесу у току дана или евентуално сутрадан. Дакле, чистоћа свој посао ради за пример, барем у овом случају, у овој улици.

Али, око тог контејнера ја опет сваки дан видим разбацано ђубре, нагомилани отпад, ситнији или кабасти, углавном на тротоару иза контејнера. Пошто знам да чистоћа то редовно чисти и сакупља, једини закључак који имам је да је проклета гамад која иде и копа по контејнерима та која редовно оставља тај неред.

Одвратно за гледање.
/ако мислиш да је мени драго што сам овакав, грдно се вараш/ :sesir:
Pohvale za post: 2

Povratak na “Gradski život i vesti”