Šta je novo?

Dokumenti

Steva

Advanced
Učlanjen(a)
08.12.2006.
Poruke
4.283
Pohvaljen
7.091
Kako bi bilo da pokušamo da skrpimo sve resurse sa kartama o Beogradu koje se nalaze online? Interesantni pdf.ovim, mape, planovi stari ili novi svejedno... koje bi posle razradio i stavio u odeljak sa dokumentima?

Svakako, ovde je lista meni poznatih dokumenata:

- Entwerfen Novi Beograd (Stvaranje Novi Beograd)
Na nemačkom je, ali ima interesantnu sekciju sa dokumentima
Dokumenti na sajtu
Pogotovu na "2. ARBEITSMATERIALIEN" imate odredjene fajlove za download kao vektorske karte NBGD.a :)

- Grad Beograd - GUP ovo verovatno svi znamo, ali nažalost nema u visokoj rezoluciji

imam još par samo treba da se setim gde su pa ću ih bacim on
 
Odličan predlog !... da napravimo "Narodnu biblioteku BEOBUILD" i odmah dajem mapu Aerodroma-Zemun.

airportzemunvnh5.jpg


Napiši na koji način da šaljemo slike,mape,pdf-doc. i ostalo.Da li tebi na mejl, pa da probereš šta može da se uvrsti u arhivu ? A, kad budeš imao vremena prevedi nemački na srpski, da te ceo svet razume.;)
 
^^ Dragane, razmotriću način da se direktno i otvoreno uploaduju takvi fajlovi na beobuildov server, ukoliko ne, bilo bi dovoljno mailovati meni za početak, ja ću da ih okačim :)
 
Možda je ipak bolje da ih šaljemo tebi na mejl, da odabereš šta može da uđe u "Dokumenta".
Tako bi izbegli dupliranja ili neodgovarajuća doc., jer kod slobodnog slanja može da se pretvori u "Svaštaru" u kojoj niko ne bi mogao da se snađe.
Trebalo bi ih razvrstati u 5-6 tema ili više :mape (stare i nove),republička,gradska,urbanistička,propisi,...itd.

3bgaz8.png

TREĆI Beograd
 
Odlicna tema !
Evo i mog doprinosa:

359z2x4.jpg

Beograd 1696. gledan sa juga

28b5kx1.jpg

Beograd 1739. u vreme Austrije

2vtrzg8.jpg

Beograd 1878.

5lnmab.jpg

Karta područja Beograda 1893. (izgrađen je železnički most)

2e2o01k.jpg

Plan Beograda 1930. godine

103ts1j.jpg

Karta Beograda iz 1960. godine

2i410w.jpg

Teritorija Beograda 1971., posle obuhvatanja šest prigradskih opština

2r4isjp.jpg

Beograd 1976. godine
 
Vrh