IN MEMORIAM

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 15072
Pohvalio: 6272

Re: IN MEMORIAM

Postod direktor » Pon Apr 02, 2018 8:42 pm

40 dana minimum
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Vladivoje
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Nov 13, 2017 2:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1776
Pohvalio: 3002

Postod Vladivoje » Pon Apr 02, 2018 9:05 pm

Kakav god da je bio, Mirko Alvirko je mnogo doprineo na polju bezbednosti saobraćaja u Srbiji, a i šire.
Pohvale za post: 5
Žika
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 7:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4936
Pohvalio: 1246

Postod Žika » Pon Apr 02, 2018 9:16 pm

Mirko Alvirović, urednik emisije SAT koji je vozilom marke "tojota" nepropisno skretao i sudario se s tramvajem na Novom Beogradu, tvrdi da on nije kriv za saobraćajnu nesreću, već da je vozač tramvaja udario u njegovo vozilo.

- Laž je da sam ja nepropisno skrenuo i udario u tramvaj. Tramvaj je udario u mene. Kako? Ne znam. Možda je vozač nešto prevideo. Moje vozilo ima oštećenje, i to sa strane - tvrdi Alvirović.

Avrilović kaže i da je on odmah pozvao policiju.

- Zvao sam policiju najviše da bi se utvrdilo da li je možda vozač tramvaja pijan. Ali nije. To je moglo svakome da se desi. Nikome ne zameram i hvala Bogu niko nije povređen - kaže Alvirović.

Prema nezvaničnim informacijama iz policiije, Alvirović je na raskrsnici ulica Milutina Milankovića i Milentija Popovića nepropisno skrenuo i svojom "tojotom" udario u tramvaj.

U policiji navode i da je Alvirović napravio prekršaj jer "tramvaj uvek ima prednost ukoliko je vozač prošao na zeleno", piše "Blic". U udesu nije bilo povređenih, ali je pričinjena veća materijalna šteta.

OK , napraviš grešku ali što onda čoveku da napakostiš , vozač tramvaja pijan ?
Pohvale za post: 2
Vladivoje
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Vladivoje » Pon Apr 02, 2018 9:24 pm

Svi mi znamo i kakvi su vozači tramvaja.
Njihov bezobrazluk nije nimalo naivan...
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2510
Pohvalio: 4384

Postod tragac » Pon Apr 02, 2018 10:40 pm

A i mnogi stariji tramvaji su previše slabo osvetljeni za vozila koja imaju apsolutno prvenstvo prolaza u raskrsnicama.

Inače, neki postovi na ovoj temi osetno prelaze granice dobrog ukusa. Što se niste setili radničkih prava dok je Alvirović bio živ? Njemu hvala za mnoge dobre emisije, što je pružao to neformalno obrazovanje o saobraćaju koga ovde mnogo fali. Kakav je bio kao poslodavac je nešto čime treba da se bave institucije i osobe kojima je to posao. Da li je dugovao, kome i koliko nije rasprava koju ovde treba voditi. Uostalom, dužnici i poverioci se mogu pojaviti na ostavinskoj raspravi, pod uslovom da su dobili neki papir o radu kod Alvirovića. Ako nemaju, sami su krivi što pristaju na svakakve uslove rada. Ako niste sami poverioci pokojnika, krajnje je neumesno da ovde abrovišete o tome.
Poslednja izmena od tragac u Pon Apr 02, 2018 11:12 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
A da mi odemo u Kruševac, raskopamo Trg kosovskih junaka i sve glavne ulice tamo?
Kad on može da razara NAŠ GRAD onda možemo i mi NJEGOV.
Pohvale za post: 4
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10858
Pohvalio: 2758

Postod astrodule » Pon Apr 02, 2018 11:02 pm

Stvarno, o’ladite malo sa kritikama bar mesec dana.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Pohvale za post: 1
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 11529
Pohvalio: 13659

Postod Igor » Pon Apr 02, 2018 11:04 pm

Slazem se nije primereno ni situaciji ni temi na forumu.
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9156
Pohvalio: 15933

Postod Гага » Uto Apr 03, 2018 12:42 am

Јесте да је Мирко Алвирко прошао тежак животни пут, али многи га неће памтити по доброти, верујте ми. Један од њих је и возач трамваја, који је Жика споменуо, човек умало није добио отказ, а ни мало није био крив. Да не причам пуно, ..............

Игоре извини, али морао сам.

ТУЖНА СУДБИНА МИРКА АЛВИРОВИЋА: Нисам имао шта да једем, мешао сам малтер, прву ноћ у Београду спавао код непознатих људи

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... atih-ljudi
Pohvale za post: 3
SerbPacker
Intermediate
Pridružio se: Uto Mar 14, 2017 8:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 145
Pohvalio: 13

Re: RE: Re: IN MEMORIAM

Postod SerbPacker » Uto Apr 03, 2018 11:39 am

tragac napisao:A i mnogi stariji tramvaji su previše slabo osvetljeni za vozila koja imaju apsolutno prvenstvo prolaza u raskrsnicama.

Inače, neki postovi na ovoj temi osetno prelaze granice dobrog ukusa. Što se niste setili radničkih prava dok je Alvirović bio živ? Njemu hvala za mnoge dobre emisije, što je pružao to neformalno obrazovanje o saobraćaju koga ovde mnogo fali. Kakav je bio kao poslodavac je nešto čime treba da se bave institucije i osobe kojima je to posao. Da li je dugovao, kome i koliko nije rasprava koju ovde treba voditi. Uostalom, dužnici i poverioci se mogu pojaviti na ostavinskoj raspravi, pod uslovom da su dobili neki papir o radu kod Alvirovića. Ako nemaju, sami su krivi što pristaju na svakakve uslove rada. Ako niste sami poverioci pokojnika, krajnje je neumesno da ovde abrovišete o tome.

Pa vidiš, niko nije pevao himne o dobroti Alvirovića inače bih spomenuo.
Samo da razjasnim, ja se više neću javljati...
Da , jesam imao iskustvo i to vrlo loše. Koje se završilo na sudu, i to jedva. "...jer nećemo se valjda povlačiti po sudu, meni je bitan ugled..."
A ovo da nisu krivi prevaranti, nego prevareni to je tek odlično....
DzonTravolta
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 2:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2228
Pohvalio: 2187

Postod DzonTravolta » Uto Apr 03, 2018 12:06 pm

Neću ni ja više učestvovati u ovoj temi, ali, ako se već sada spominje ko je i kakav Mirko bio... Šta li će tek biti kad 40 dana prođe.
Smatram da je moje prisustvo na ovom forumu izlišno, dok su na dotičnom aktivni stranački aktivisti vladajuće opcije.
JohnnyLee
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 10:17 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4417
Pohvalio: 6584

Postod JohnnyLee » Uto Apr 03, 2018 12:47 pm

људи, мислим да је то какав је био Алвировић тотално небитнио за ову тему, тако да предлажем Игору да обрише све оф постове
где год да кренем, тај град ме прати
Београд мој, себи ме врати
где год да одем, тај град ме чува
кроз моју главу кошава дува
DzonTravolta
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 2:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2228
Pohvalio: 2187

Postod DzonTravolta » Uto Apr 03, 2018 1:06 pm

Znaš kako, Džoni, strogo teorijski, in memoriam znači "u pamćenju".
Eto kakvo je pamćenje o njemu.
Smatram da je moje prisustvo na ovom forumu izlišno, dok su na dotičnom aktivni stranački aktivisti vladajuće opcije.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 25, 2015 12:25 am
Kontakt:
Pohvaljen: 884
Pohvalio: 315

Postod Blade » Uto Apr 03, 2018 1:07 pm

Mirkovo delo, emisija SAT je nešto uz šta su generacije ljubitelja autombila odrastale. Godine patrola, izveštaja sa saobraćajnih gradilišta i drugih korisnih informacija, kao sam nacin na koji je ovaj covek to radio su bili odlicni. Kroz to treba gledati njegovu ličnost. Bez šale, bar jedan autoputni tunel u Srbiji bi trebao da nosi njegovo ime.

Emisija ,,SAT" bar iz poštovanja prema njemu, treba da nastavi da živi, iako bez njega sigurno nece biti ista, ni približno. Ne zato što Mladen Alvirović neće dobro raditi patrole i ostale stvari, možda će raditi i bolje...što bi pokojni MIrko, kao i svaki roditelj najviše voleo. Cilj svakog normalnog roditelja je da njegovo dete bude naprednije od njega.

Neka mu je laka zemlja i večna slava.

A kakav je bio čovek,...pa ne znam zašto bi me to zanimalo i dodirivalo. Nije mi bio ni brat, ni drug, ni kum,...Niti sam ikad sa njim imao bilo kakvu poslovnu saradnju. Hvala mu za ono što je za svog života, a što se tiče njegovog rada i dela, podelio sa nama.
Slika Slika
Gram rada, vredniji je od tone teorije!
JohnnyLee
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod JohnnyLee » Uto Apr 03, 2018 1:53 pm

DzonTravolta » 03 Апр 2018, 13:06 napisao:Znaš kako, Džoni, strogo teorijski, in memoriam znači "u pamćenju".
Eto kakvo je pamćenje o njemu.

па ето, моје памћење о њему је исто као што је Блејд рекао. дакле, добро (изузезв за инцидент са трамвајем). гледао сам САТ када год стигнем, и налазио корисне информације о свему везано за саобраћај
Poslednja izmena od JohnnyLee u Uto Apr 03, 2018 1:54 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2510
Pohvalio: 4384

Re: RE: Re: RE: Re: IN MEMORIAM

Postod tragac » Uto Apr 03, 2018 1:54 pm

SerbPacker napisao:
tragac napisao:A i mnogi stariji tramvaji su previše slabo osvetljeni za vozila koja imaju apsolutno prvenstvo prolaza u raskrsnicama.

Pa vidiš, niko nije pevao himne o dobroti Alvirovića inače bih spomenuo.
Samo da razjasnim, ja se više neću javljati...
Da , jesam imao iskustvo i to vrlo loše. Koje se završilo na sudu, i to jedva. "...jer nećemo se valjda povlačiti po sudu, meni je bitan ugled..."
A ovo da nisu krivi prevaranti, nego prevareni to je tek odlično....
Razumem tvoju ogorcenost zbog pretrpljene stete ali nisi uopste razumeo nista od toga sto sam napisao. Govorio sam u kontekstu ove teme, ne u kontekstu prava. Kao sto poslednji post kaze, Mirko je uradio mnogo na edukaciji ucesnika u saobracaju i turista. Kako je to postigao i kome je sve naneo stetu u tom procesu je kao sto rekoh stvar ostecenih i onih kojima su te stvari profesija.

Skoro uvek ima sopstvene krivice kad vas neko prevari. Ali to je druga tema. Slava mrtvima, pravda zivima.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
A da mi odemo u Kruševac, raskopamo Trg kosovskih junaka i sve glavne ulice tamo?
Kad on može da razara NAŠ GRAD onda možemo i mi NJEGOV.
Ksenija
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Jan 11, 2016 2:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2078
Pohvalio: 6440

Postod Ksenija » Uto Apr 03, 2018 5:07 pm

vucko » Pon Apr 02, 2018 8:32 pm napisao:
Ksenija » 02 Apr 2018 04:55 pm napisao:Neko pametan davno je rekao "O mrtvima govori istinu, prema živima imaj obzira."
U tom smislu, sve vaše opaske mogle su sačekati da se čovek makar "ohladi".
O mrtvima sve najbolje?

/moj bold/
Gde je navod boldovane rečenice? :shock:
Zbog čega me pitaš kada sam jasno izrazila svoj stav koji se, eto slučajnosti, poklapa sa mišljenjem Igoa, Balzaka ili nekog trećeg, zaboravih autora fantastične misli.

SerbPacker » Pon Apr 02, 2018 8:32 pm napisao:
Ksenija napisao:Neko pametan davno je rekao "O mrtvima govori istinu, prema živima imaj obzira."
U tom smislu, sve vaše opaske mogle su sačekati da se čovek makar "ohladi".

Ajde ti reci, koliko treba da prođe vremena da se čovek "ohladi" i kakve to ima veze sa tim da je bio đ...?

Ako je bio đubre (što stavljati tačkice kada reč "đubre" nije psovka) zbog čega se pre niste oglasili i pobrojali sve što mu sada zamerate? Ne, vi ste ćutali jer niste bili sigurni kako valja a da vas ne klepi po glavi.

Znam ko je pok. gospodin Alvirović ali dozvolite gospodo, postoji neki red. Kada se najveći zlikovac osudi na vešanje gospoda posmatrači ne aplaudiraju već ćute. Pa zaćutite i vi. Ne bih da mešam religiju ali etiku svakako hoću i zato vam kažem - niste pristojni!
Idealna lepota za žabca je žaba. /Volter
Veče glomazne poezije
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2277
Pohvalio: 409

Postod vucko » Uto Apr 03, 2018 5:18 pm

Javilo se nekoliko ljudi na fejsu da komentarišu tekst VICE-a koji ga predstavlja kao sveca. Blago rečeno, komentari nisu pozitivni.

https://www.facebook.com/vicesrbija/pos ... 3533728381
"Kad će taj metro? Mnogi Beograđani su već odavno pod zemljom i čekaju."
Ksenija
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Jan 11, 2016 2:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2078
Pohvalio: 6440

Postod Ksenija » Uto Apr 03, 2018 5:34 pm

Blade » Uto Apr 03, 2018 1:07 pm napisao:Mirkovo delo, emisija SAT je nešto uz šta su generacije ljubitelja autombila odrastale. Godine patrola, izveštaja sa saobraćajnih gradilišta i drugih korisnih informacija, kao sam nacin na koji je ovaj covek to radio su bili odlicni. Kroz to treba gledati njegovu ličnost. Bez šale, bar jedan autoputni tunel u Srbiji bi trebao da nosi njegovo ime.

Emisija ,,SAT" bar iz poštovanja prema njemu, treba da nastavi da živi, iako bez njega sigurno nece biti ista, ni približno. Ne zato što Mladen Alvirović neće dobro raditi patrole i ostale stvari, možda će raditi i bolje...što bi pokojni MIrko, kao i svaki roditelj najviše voleo. Cilj svakog normalnog roditelja je da njegovo dete bude naprednije od njega.

Neka mu je laka zemlja i večna slava.

A kakav je bio čovek,...pa ne znam zašto bi me to zanimalo i dodirivalo. Nije mi bio ni brat, ni drug, ni kum,...Niti sam ikad sa njim imao bilo kakvu poslovnu saradnju. Hvala mu za ono što je za svog života, a što se tiče njegovog rada i dela, podelio sa nama.

Slava mu!

Svaka čast na komentaru Blade!

vucko » Uto Apr 03, 2018 5:18 pm napisao:Javilo se nekoliko ljudi na fejsu da komentarišu tekst VICE-a koji ga predstavlja kao sveca. Blago rečeno, komentari nisu pozitivni.

https://www.facebook.com/vicesrbija/pos ... 3533728381

Zaboga, pa neću svoje mišljenje formirati kako mi drugi nametnu a tek ne FB!
Nije lako ostati IN MEMORIAM.

Hajde se vi hrabri drznite pa opletite po nekome ko je još živ pa da ne čitamo degutantne postove nakon što se neko upokoji pod uslovom da budemo u toj prednosti.
Idealna lepota za žabca je žaba. /Volter
Veče glomazne poezije
SerbPacker
Intermediate
Pridružio se: Uto Mar 14, 2017 8:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 145
Pohvalio: 13

Postod SerbPacker » Uto Apr 03, 2018 9:12 pm

@Ksenija
Rekao sam da neću više, ali pošto si me citirala...
Kako da ti kažem, ja sam po njemu opleo za života, pred sudom tako da ti to ne stoji.
I naravno da ću uvek govoriti onako kako se sećam ja njega....

Sada je stvarno dosta....
paradox polje
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Nov 01, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 834
Pohvalio: 533

Postod paradox polje » Sre Apr 04, 2018 9:15 am

САТ је емисија са печатом, препознатљива и јединствена у нашем етру, и за то је свакако заслужан искључиво МА.
Све остало, а чуо сам и ја приче од запослених код њега, спада у причу коју треба избегавати. Барем тако пише у Библији, како судиш другима тако ће се и теби судити.
Бог да му душу прости.
Pohvale za post: 8
Mićo
Novice
Pridružio se: Čet Feb 22, 2018 12:38 am
Kontakt:
Pohvaljen: 80
Pohvalio: 0

Postod Mićo » Sre Apr 04, 2018 7:54 pm

Kako Drago (Jove) Torbica objašnjava Boškiću put do grčkog letovališta. Ni GARMIN mu nije ravan:

Lep gest zaista. Ostade tužna SAT patrola. :bg4:
Ničija nije do zore.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 25, 2015 12:25 am
Kontakt:
Pohvaljen: 884
Pohvalio: 315

Postod Blade » Ned Apr 08, 2018 11:46 pm

Emisija ,,SAT" će nastaviti da postoji, što pokazuje ovaj snimak. Uz saučešće porodici, zelim naslednicima da uspešno nastave put Mirka Alvirovića. Kakav je on bio čovek - to ne znam, ali koliko rada stoji iza emisije čiji je osnivač, to vidim, pa zbog toga ne mogu da ga ne cenim.

Slika Slika
Gram rada, vredniji je od tone teorije!
Pohvale za post: 8
Vladivoje
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Vladivoje » Pon Apr 09, 2018 12:16 am

Mirko Alvirko je mnogo doprineo bezbednosti saobraćaja u Srbiji i širem regionu, tako da će njegove emisije biti dugo pamćene i prepričavane.

Mirko je uradio neke velike stvari za opšte dobro, i to je činjenica koju niko živ ne može, ne treba i ne sme da osporava ili da dovodi u pitanje.
Svaka čast i veliko HVALA Mirku na svemu što je uradio za opšte dobro. :kk:
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 15072
Pohvalio: 6272

Postod direktor » Pet Sep 07, 2018 11:38 am

Slika

Beograd je napustio arhitekta autor zgrade urbanistickog zavoda ,mostarske petlje ,keja kod hotela yu ,rukovodilac projekta metroa ,pjesacke zone knez mihajlove sa okolnim ulicama itd ...
Branislav Jovin 1935-2018
Hvala mu za sve sto je uradio za ovaj grad
Vjecna slava i hvala
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Pohvale za post: 11
JohnnyLee
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod JohnnyLee » Pet Sep 07, 2018 12:11 pm

оде Брана. јес' био задрт и сујетан до бола, али је био стручњак над стручњацима

Povratak na “Gradski život i vesti”