Šta je novo?

Beogradska Arena

Boki_Vankuver

Novice
Učlanjen(a)
30.01.2009.
Poruke
6
Pohvaljen
0
Pozdrav svima iz dalekog Vankuvera.

Imam jedno pitanje u vezi BGD Arene za vas koji ste sigurno bolje upuceni. Da li je arena kompletno zavrsena? Kad pogledam arenu sa polja, izgleda mi kao da je nedovrsena. Siva fasada izgleda pravo depresivno i nemoderno. Taj objekat mi uopste ne izgleda kao neki "novi" objekat koji je izgradjen prije tek 5 godina, vec nesto sto je izgradjeno u doba razvoja BGD blokova. Da me niko pogresno ne shvati - mislim da je arena divna iznutra. Ali sa polja mi je zesce depresivna i da ne kazem jadna. Recimo ona arena u Zagrebu izgleda mnogo "modernije" s' polja. Da li iko planira da sredi tu fasadu ili to je to?

BGD Arena:

dsc_0376_46de7ee7e69b7.jpg


Zagreb Arena

59033.jpg
 
Dobrodosao, Boki... :)

Mislim da je fasada radjena nekim jeftinijim kamenom, iako je po prvobitnom projetku to trebalo da bude mnogo kvalitetnija i efektnija kamena obloga... I ja se slazem da spolja izgleda prilicno jadno.
A sto se tice Arene Zagreb, ona je mnogo novija (projekat BG Arene je prilicno star, nekih 20-ak godina) a i Zagrepcani su se, kako i sami kazu, trudili da njihova hala bude lepsa i modernija od nase... Mada je malko manja... A inace bas podseca na stadion Paris Saint-Germain-a u Parizu, najvise zbog ovih zastrasujucih betonskih lukova.
 
Zagrebacka Arena je od beogradske bolja samo po spoljnoj fasadi. Pogledaj malo na sta lici u nutra :laugh:
 
Boki_Vankuver
Predpostavljam ta ti BG- arenu nikada nisi video uživo.
Uživo (posebno spolja) izgleda veoma moćno i novo!

Što se tiče Zagreb Arene, ona je po meni veoma jadna :notok:
Žele da dobiju na velični sa nekim lukovima. :laugh:
U prevodu nemaju para za veću.

Beogradska je veća i lepša i nije naka kopija.
 
mitadigimon":1ye3o5fn je napisao(la):
Mislim da je fasada radjena nekim jeftinijim kamenom, iako je po prvobitnom projetku to trebalo da bude mnogo kvalitetnija i efektnija kamena obloga...
И ја се сећам да су то помињали, да су уместо мермера ставили неке плоче...колико се сећам, било је модификације у односу на пројекат и у самој Арени, да ли у вези ледене подлоге, базена или нечег трећег...али је с обзиром на динамичност дешавања у нашој земљи у дууугом периоду у назад, ОДЛИЧНА, понос Београда, вееелика реклама...многи градови би волели овакву арену у свом ,,дворишту"...

Да, и мени много боље изгледа уживо него на сликама, што се спољашњости тиче, а унутрашњост је скроз солидна...

smel9t.jpg

iembg8.jpg

2450j9w.jpg

1idco0.jpg

2livlvd.jpg

246rtax.jpg
 
Zasto se ovo pretvara u jos jedan BG vs ZG thread??? Bolje ga onda zakljucajte. Ako je tema BG Arena, neka se o njoj govori. A, ako zelimo da je uporedjujemo sa drugim arenama u Evropi, ima ih jos mnogo pored ZG.

ZG Arena nije savrsena, ali ja komsijama skidam kapu, buduci da su se izgradnjom iste (sa svim manama koje ima) svrstali iznad mnogih, cak bogatijih i popularnijih, gradova u Evropi. Tako da bismo mogli malo da im se skinemo sa kicme.

Meni je BG Arena odlicna. Eksterijer je malo zakazao, sto zbog zastarelog projekta, sto zbog izbora materijala (npr. za fasadu je trebalo da se koristi pravi, a ne vestacki kamen, stepeniste bode oci, deluje nakalemnjeno na arenu, cak i ovi sferni ulazi nisu neko najsrecnije dizajnersko resenje, ali je sama spoljna forma vrhunska i nekada deluje kao da je ET upravo sleteo na NBG) . Kada je enterijer pak u pitanju - uf, savrseno. Po mom misljenju jedna od najboljih u Evropi, pa cak i u svetu. Odlican raspored sedenja, ulaza/izlaza, savrsena preglednost, sve VIP loze u jednom nivou itd. Ostalo je nekih tehnickih dorada, kao sto su ozvucenje (koje Arena, zbog milion propalih tendera jos nema, pa ga renta) i medijska kocka (tzv jumbotrone). Za istu su propala cak tri tendera.

Arena pred predstojeci fed cup za vikend

dodji-v.jpg

Izvor: Alo

v122950p0.jpg

Izvor: Mondo

arena_tenis.jpg

Izvor: RTS
 
BEOGRADSKA ARENA: arhitekta VLADA SLAVICA

Funkcija, konstrukcija, Izgled
Занимљив податак ми је био да је мерио за колико се Арена испразни у нормалним условима (без панике)...само 5 минута!!!

Извор: Магазин ,,Планета"
Адреса: http://www.planeta.org.yu/10/arhitektura.htm
 
Meni je u tom tekstu zanimljivo to za kotu 74. Zna li neko koliko je to tacno? Mislim da ce prilikom gradnje kula na NBG da se zadre dmnogo dublje od te kote, pa mi zato to malo cudno.

To da se iz svih pozicija vidi teren malko ne stoji. ko sedne u drugi ili treci red galerije od sigurnosnih gelendera/ograde nece bas moci da ima najbolji pregled igre. Licno doziveo. :kafa:
 
Da me neko pogresno ne shvati, nisam mislio da ovu diskusiju pretvorim u BG vs ZG, vec sam cisto usporedjivao arenu susjeda, primjera radi. Arenu sam zadnji put vidio uzivo 2004., prije nego sto je bila kompletno zavrsena, tako da ste upravu - nisam je vidio kako uzvio izgleda zavrsena. Drago mi je da cujem da izgleda mnogo bolje uzivo. VIdio sam je na slikama i gledam iz perspektive osobe koja je obisla nekoliko sjeverno americkih dvorana, slicne velicine i godine gradnje.

Arena je predivna iznutra, ali ipak imam zamjerke na izgledu fasade sa polja (barem neke djelove) i cisto sam htjeo da vidim vasa misljenja. Recimo na onoj slici koju sam postavio gore, najruznije mi izgleda onaj dio oko stepenista. Stvarno me malo podsjeca na ulaz u moj stari neboder :) Mislim da se tu trebali malo bolje to da urade - barem da ne izgleda depresivno kad kisa pocne da pada.

Inace sjecam se dozivljaja kad dolazis blizu arene - izgleda ogromna i stvarno mocna. Stvarno ponos BGD-a, pa i Srbije.

Stvari koje bi ja promjenio su manje-vise kozmeticke:
- Izgled oko stepenista a i onaj na sva cetri ugla - bolji materijal se definitivno trebao koristiti. Takodje bi malo drugu boju koristio od bas te sive..a to je vjerovatno boja tog materijala kojeg su koristili
- Iznutra bi promjenio onaj jumbotron i ubacio ekrane izmedju donjeg i gornjeg sprata (tkz prsten). Ali evo citam da je to sve propalo radi raznih propali tendera.

Ovo je arena u Vankuveru (izgradjena 1995.) i nemoj te misliti da je ovo Van vs BG diskusija. Samo hocu da iskazem neke male detalje koje po meni prave razliku. Recimo vise mi se fasada svidja na ovoj dvorani jer su izbjegli da koriste onaj sivi kamen:

DSCN0058.JPG


A ovo je iznutra...Tek su prosle godine ubacili novi jumbotron i taj prsten o kojem ja govorim. Obratite paznju na ekrane izmedju gornjeg i donjeg sprata. To su te neke male (ali skupe nazalost) kozmeticke promjene koje mogu napraviti razliku

DSCF2334-2.jpg
 
Boki_Vankuver":2ok8kaxa je napisao(la):
Da me neko pogresno ne shvati
.
.
.
Ovo je arena u Vankuveru (izgradjena 1995.) i nemoj te misliti da je ovo Van vs BG diskusija. Samo hocu da iskazem neke male detalje koje po meni prave razliku
Добродошао на форум...не правдај се, неће нико да те погрешно схвати...;)

С обзиром на сиромаштво у Србији, један овакав семафор би био пуна капа и фантастично би изгледао!!!
 
Meni je ABG iznutra prelepa, a spolja mocna i monumentalna tako da joj nemam opsolutno nikakvih zamerki.

Jedina stvar koja me zestoko nervira je to shto je gornji prsten loshe osvetljen, i onda se ne stvara pun dozivljaj preko malih ekrana jer izgleda kao da je gore poluprazno chak i kad je prepuno :/
 
Sawovsky":3hk20kbk je napisao(la):
Jedina stvar koja me zestoko nervira je to shto je gornji prsten loshe osvetljen, i onda se ne stvara pun dozivljaj preko malih ekrana jer izgleda kao da je gore poluprazno chak i kad je prepuno :/
Ne znam ako si ikad gledao utakmice Lejkersa u poslednjih nekoliko godina, ali oni zamrace sve osim terena. Tako da kad gledas njihove utakmice, kao da gledas neku prestavu a ne utakmicu. Ni ja nisam ljubitelj zamracavanja ili lose osvijetljavanja publike.
 
[video]http://www.youtube.com/watch?v=lAwYqy5i3UA[/video]

:D
 
Hvala na videu :) Stvarno super izlgeda iznutra. Jos kad bi konacno basket igrali u Areni, kakva bi to paklena atmosfera bila.
 
Boki_Vankuver":3jp91pl4 je napisao(la):
Hvala na videu :) Stvarno super izlgeda iznutra. Jos kad bi konacno basket igrali u Areni, kakva bi to paklena atmosfera bila.
Србија тренутно нема ни један клуб који би могао да пусти ,,праве" навијаче (не позоришну публику ), а да после финансијски може да издржи одштету за поломљен инвентар...што због полиције - што због навијача...
Овде се још увек бију битке око продаје државне имовине и због тога, као жртвено јагње имамо Уроша Мишића осућеног на 10 година робије зато што је хтео да спасе другара кога је наоружани цивил који је пре тога снимао камером на северу и пуцао изнад глава деце (док је тражио патику по северу - није био угрожен у том тренутку), тукао са једним полицајцем...Када је полиција престала да туче публику, помешани полиција и мирна публика изашли су са стадиона...што јасно све говори...
А, мало ко зна да су неколико звездиних навијача били у притвору 2 месеца јер су викнули испред зграде суда ,,Правда за Уроша!!!".
Имамо ону слику када су Звездини навијачи тучени на кошаркашким утакмицама у више наврата...тако да, док не проће ,,приватизација", биће и даље оваквих ствари...НА ЖАЛОСТ...

До сада ова арена није угостила ни Делије ни Гробаре, тако да још нисмо видели како изгледа атмосфера када 20000 људи пева/виче/звижви у исто време...НА ЖАЛОСТ...прилике су такве, да то није могуће за сада...
 
retardinjo":3ms3d4f8 je napisao(la):
као жртвено јагње имамо Уроша Мишића осућеног на 10 година робије зато што је хтео да спасе другара кога је наоружани цивил који је пре тога снимао камером на северу и пуцао изнад глава деце (док је тражио патику по северу - није био угрожен у том тренутку), тукао са једним полицајцем...Када је полиција престала да туче публику, помешани полиција и мирна публика изашли су са стадиона...што јасно све говори...
Meni nije poenta da rasprava ode u nekom drugom smeru, ali moram da kazem nesto povodom ove izjave. Ovo sve sto si ti naveo je totalno netacno i to nije prvi put da slusam takvu verziju tog dogadjaja koja nema veze sa stvarnoscu. Decko je dobio kaznu koju je zasluzio.
 
shmeksi":15k03gxm je napisao(la):
retardinjo":15k03gxm je napisao(la):
као жртвено јагње имамо Уроша Мишића осућеног на 10 година робије зато што је хтео да спасе другара кога је наоружани цивил који је пре тога снимао камером на северу и пуцао изнад глава деце (док је тражио патику по северу - није био угрожен у том тренутку), тукао са једним полицајцем...Када је полиција престала да туче публику, помешани полиција и мирна публика изашли су са стадиона...што јасно све говори...
Meni nije poenta da rasprava ode u nekom drugom smeru, ali moram da kazem nesto povodom ove izjave. Ovo sve sto si ti naveo je totalno netacno i to nije prvi put da slusam takvu verziju tog dogadjaja koja nema veze sa stvarnoscu. Decko je dobio kaznu koju je zasluzio.
Dečko nije dobio kaznu koju je zaslužio. Za to što je uradio zaslužio je mnogo goru kaznu. I ne samo on, trebalo bi sve to pohapsiti i zatvoriti.
 
BG Arena pre nekoliko dana (Fed Cup)

06_l.jpg


PS Krajnje je vreme za novi jumbotron
 
E što ovi japanci prave slike. Što veći aparat, bolji japanac.
 
@GOJE
@shmeksi

Изнанађен сам оваквим размишљањем...али вероватно нисте упућени...Не бих ни ја да идем ван теме арене, али, чисто пошто су навијачи везани за арену и она не може да постоји без публике и све је везано за Београд, као појашњење, линк испод...нећу више о овоме...

http://www.aca-coa.rs.sr/
 
JBG naterao si me. Veruj mi da sam dosta podrobnije upoznat sa slucajem, i to na obe strane, tako da vrlo dobro znam sta se stvarno dogodilo. Bzvz mi da te ubedjujem, ali moram ti reci da se Uros Misic pred istraznim sudijom ponasao vrlo bahato i da je sam rekao da mu je zao sto nije prebio tog lika jos vise (u tom trenutku on jos nije bio svestan da je lik iz milicije). Nemoj tako slepo da verujes vodjama Zvezde i advokatima jer ne prenose ni izbliza celu sliku, isto kao i taj sajt koji tako iznosi u najmanju ruku debilne opservacije. Vrlo dobro znam kakvi su navijaci kod nas i cvecke nikako nisu iako oni tvrde da ne pokusavaju to da dokazu vec samo traze pravdu za svog saborca, a veruj mi da je dobio zasluzenu kaznu.

Od mene o ovom slucaju dosta, necu dzabe da gusim.

Nego zna li neko nesto o toj koti 74???
 
И мене интересује шта је кота 74...???

,,KOTA 74

Za Novi Beograd je poznata građevinsko arhitektonska odrednica da se zbog podzemnih voda ne ide ispod kote 74. Veliki objekat Arene je iznad te kote ali mala sala, sa čijim postojanjem nije tako dobro upoznata šira javnost, je probila tu kotu za 6 metara.

Ta sala, koja se nalazi ispod južnog ulaza, namenjena je zagrevanju sportista na velikim takmičenjima i podhodnikom je povezana sa velikom dvoranom. Sa visinom od 9 metara i mogućom pojavom podzemnih voda ova sala je napravljena primenom posebnih tehničkih rešenja takozvanih "kada" i upotrebom nepropusnih betona."
 
dal je to 74 metra nadmorske visine? Pitam onako bezveze. To mi je jedino logično, ali bi značilo i preko 20 metara dubine.
 
Meni nekako to cudno kako ne sme ispod te kote da se ide kada sam uveren da neki od objekata na NBG-u sigurno zalaze u tu teritoriju (uglavnom vise zgrade sa svojim temeljima, citaj Usce i slicno). Tu se opet postavlja i pitanje kako ce onda resiti taj problem prilikom izfradnje kula u bloku 26 i 25.

GOJE, znaci kota 74 = dubina od 20 metara???
 
Vrh