Šta je uticajna grupa Imamo Plan?

Organizovana građanska inicijativa sa planovima za bolji Beograd

Moderator: Igor

zidar
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Mar 23, 2010 10:16 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1485
Pohvalio: 391

Postod zidar » Sub Nov 26, 2011 6:37 pm

Slika

www.imamoplan.com

Na svakom okupljanju forumaša vraćalo se isto pitanje : na koji način naše ideje da prikažemo javnosti ?

Pošto nije legitimno da nastupamo u ime celokupnog Beobuild foruma i svih ljudi koji ga posećuju, zaključili smo da je potrebno napraviti paralelnu strukturu koja će u neku ruku biti udarna brigada foruma. Udruženje građana koje će u javnom prostoru prikazivati naše radove i ideje.
Kada se postavilo pitanje imena te grupe, @Igor je predložio da iskoristimo već postojece « Imamo plan » sa sve sajtom i logotipom.

@jovanovm je zatim sa zadovoljstvom napisao MANIFEST OTVORENOG URBANIZMA koji definiše naše ciljeve i koji vas pozivam da pročitate.

Tako je rođena UTICAJNA GRUPA « IMAMO PLAN ».
Izraz « uticajna grupa » je prepev engleskog « think tank ». Nastupamo pošteno, iskreno i sa malom dozom ironije, mi smo skup pojedinaca, grupa, a uz mozganje i pričanje cilj nam je prvenstveno da utičemo na društvo.

Grupa je otvorenog tipa : ulaz je slobodan, izlaz je slobodan.
Za učešce u radu grupe nije potrebna članska karta već samo volja i energija.
Cilj nam je da ideje koje se rađaju i diskutuju na forumu pretvorimo u konkretne projekte i zatim ubedimo javno mnenje i nadlezne organe da ih primene.
Uz to želimo da budemo primer građanima, podstaknemo ih i pomognemo da svoje sopstvene želje izraze i odbrane.

Verujemo da su odluke o razvoju grada i života u njemu previse bitne da bi se prepustile iskljucivo uskoj grupi birokratskih činovnika već da u njihovom stvaranju i donošenju treba da učestvuje celokupno građanstvo.

Nadamo se da ce uz Beobuild Forum uticajna grupa « Imamo plan » postati referentni akter u razvoju našeg grada.
www.BelgradeMaps.com - mape gradskog prevoza
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.imamoplan.com - uticajna grupa
zexland
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Čet Jun 07, 2007 3:54 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1387
Pohvalio: 4767

Postod zexland » Sub Nov 26, 2011 11:52 pm

Zelim srecan pocetak rada na forumu ! :)

IMAMO PLAN ! ;)
Live, Love & Create
MilisaV
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Jan 12, 2011 12:03 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1296
Pohvalio: 1024

Postod MilisaV » Ned Nov 27, 2011 1:25 am

kako možemo da učestvujemo u radu grupe?

odnosno kad su okupljanja?
borac za bolje sutra

bez splavova na rekama
zidar
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod zidar » Ned Nov 27, 2011 4:37 pm

^^^^ okupljanja su za sada i dalje ovde na forumu zato smo otvorili zasebnu temu, a ko god hoce da se organizuje i van njega moze slobodno.

Ideja je da se ljudi kao i na forumu okupljaju po projektima, ne mora svako u svakom da ucestvuje.

Recimo ja trenutno radim sa @stf na prebacivanju tramvaja sa Slavije u Kralja Milutina i sa @Njiletom na reorganizaciji raskrsnice na Uscu, njih dvojca lmogu malo detaljnije o tome (novi post).

Mozgamo, crtamo i na kraju cemo sve to da negde izlozimo, novine, bilbord...

Sto se formalno pravnih stvari rice, cisto da znate, osnivaci grupe smo @c.s.i. , @direktor i ja.
Mi smo istovremeno i clanovi upravnog odbora, donosimo bitne odluke (lakse je kada su samo trojca), vodimo finansije (kada ih jednog dana budemo imali :) ) i snosimo pravne posledice delanja udruzenja.

Dogovorili smo se da portparol grupe bude @c.s.i. jer, jedan je serif :cool: mislim da ce se svi sloziti da je on prava osoba za to!

kao sto rekoh, ImamoPlan je otvorena grupa i na nama je da izmislimo kako ce ona funkcionisati.
Poslednja izmena od zidar u Ned Nov 27, 2011 4:38 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
BadMan
Intermediate
Pridružio se: Sre Jun 16, 2010 9:52 am
Kontakt:
Pohvaljen: 118
Pohvalio: 35

Postod BadMan » Pon Nov 28, 2011 1:45 pm

Za kancelariju/mesto za sastanke predlažem InexFilm.
zidar
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod zidar » Pon Nov 28, 2011 3:53 pm

^^^^ potajno sam se nadao da ce doci do tog predloga :)

uz to nam samo treba jedan prazan izlog u centru grada za izlaganje projekata i spremni smo.
Ima puno praznih radnji po centru samo treba privremeno preuzeti jedan izlog u Kralja Milana ili jos bolje Knez Mihajlovoj.

Taj izlog bi onda postao Imamo Plan galerija, jedan projekat mesecno da se okaci i eto dogadjaja.
zidar
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod zidar » Uto Nov 29, 2011 1:23 am

Uncle google je nas prijatelj, smestio nas je na prvo mesto u uvazeno drustvo :cool:

Dobar dan Predsednice, Imamo Plan :D

Slika
jlaki
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 3:29 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 204
Pohvalio: 40

Postod jlaki » Uto Nov 29, 2011 3:13 am

Ma ja sam iz nekog fazona da skvotujemo robnu kuću kluz, vidi fenomenalne galerije, taman dovoljno prostora za sve naše ideje, crteže, izložbe: beograd danas, beograd sutra, beograd preksutra, beograd juče, beograd kakav je mogao biti i beograd koga više nema :D

Slika
Stop automobilizaciji Beograda!
BadMan
Intermediate
Pridružio se: Sre Jun 16, 2010 9:52 am
Kontakt:
Pohvaljen: 118
Pohvalio: 35

Postod BadMan » Uto Nov 29, 2011 11:08 am

A što se tiče izložbenog prostora, čim bude gotova ulična galerija - eto prilike!
http://www.mikroart.rs/index.php?id=10

P.S. Kluz je kupio Filip Cepter, u principu sa njim se da dogovoriti oko privremenog korišćenja (bio je dizajn week, festival nauke i sl.)
Henry_Chinasky
Intermediate
Pridružio se: Čet Mar 03, 2011 5:09 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 0

Postod Henry_Chinasky » Uto Nov 29, 2011 5:21 pm

Da, da, bilo je reci o ovome na nasem poslednjem Beobuild okupljanju... Podrzavam! Zivela urbana gerila! :kk:
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1563
Pohvalio: 3075

Postod tragac » Sre Nov 30, 2011 7:09 pm

Kako d apredlozimo nove projekte? Recimo ja bih predlozio projekat reorganizacije i rekonstrukcije rakovickog tramvajskog kraka (linije 3) o cemu smo zadnjih par dana raspravljali na podforumu Tramvaji.
Stav urbanih planera da BG voz ne može dalje od Prokopa jer navodno nedostaju kapaciteti dokazuje da u Beogradu postoje opštine prvog i drugog reda. Rakovica je decenijama zapostavljena u mnogim segmentima, posebno u segmentu javnog prevoza i saobraćaja. Beograd bi trebalo da ukine dvostruke aršine poput gorenavedenog i postane grad svih njegovih građana.
Wile E. Coyote
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sre Jul 15, 2009 6:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5

Postod Wile E. Coyote » Sre Nov 30, 2011 9:30 pm

Ја бих предложио реорганизацију трака на Газели, комплетну денивелацију Мостарске петље и у сарадњи са Зидаром решење раскрсница код Ушћа.
Homer Jay: "Ko želi dostojanstvo, neka emigrira, ovo je zemlja za mazohiste... a ja sam jedan od njih."
Goldstein: "Što se nisi registrovao kao Њиле?"
mastercat: "93 strane o metrou bog te mazo, a od metroa ni milimetar"
GOJE: "Naši saobraćajni mozgovi najviše na svetu vole dve stvari: 1. SEMAFOR 2. 60km/h"
azbuki
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Mar 25, 2009 12:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3

Postod azbuki » Čet Dec 01, 2011 12:16 am

sta se podrazumeva pod resavanjem raskrsnice kod usca?
Wile E. Coyote
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Wile E. Coyote » Čet Dec 01, 2011 10:22 am

Елиминисање семафора и претварање неколико раскрсница у кружне токове са евентуалном денивелацијом главних праваца.
Homer Jay: "Ko želi dostojanstvo, neka emigrira, ovo je zemlja za mazohiste... a ja sam jedan od njih."
GOJE: "Naši saobraćajni mozgovi najviše na svetu vole dve stvari: 1. SEMAFOR 2. 60km/h"
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1438
Pohvalio: 218

Postod vucko » Pet Dec 02, 2011 12:39 am

Podrska za kruzne tokove.Pokazali su se kao sasvim dobro resenje,treba ih sto vise koristiti i u ostatku grada :kk:
"Kad će taj metro? Mnogi Beograđani su već odavno pod zemljom i čekaju."
vozdovacki
Intermediate
Pridružio se: Čet Apr 28, 2011 1:14 am
Kontakt:

Postod vozdovacki » Pet Dec 02, 2011 2:07 am

Ja bih predlozio ono sto predlazem od pocetka tj od kad sam na ovom forumu...a to je pretvaranje v,stepe u pesackoj tramvajsku zonu,..molim da se na ovo ne gleda neozbiljno..:D posto stvarno zelim da bar neko cuje za ovo,ako neko hoce da pomogne svojim znanjem daj da se to uradi..za lepsi Vozdovac.
Ja mislim da ima jos pristalica ove ideje,na forumu.
Takodje bih pokrenuo jedno pitanje koje je davno zaboravljeno bioskop Vozdovac,zgrada je krenula da se urusava,mesto je okupljanja narkomana i pasa lutalica.Da li neko zna kako moze da se pokrene neka peticija za uredjenje tog bioskopa(sumnjam da moze da se uredi) ali bar nesto da pokusamo..

Podrska za ovu akciju i nadam se da cemo saradjivati
Poslednja izmena od vozdovacki u Pet Dec 02, 2011 2:09 am, izmenjeno 1 put ukupno.
jlaki
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod jlaki » Pet Dec 02, 2011 11:01 pm

Wile E. Coyote napisao:Елиминисање семафора и претварање неколико раскрсница у кружне токове са евентуалном денивелацијом главних праваца.

MOLIM VAS DA MISLITE NA BICIKLISTE
Wile E. Coyote
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Wile E. Coyote » Pet Dec 02, 2011 11:27 pm

То се подразумева (подземни пролази прилагођени инвалидима и бициклистима или друга варијанта).
Kokos
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Mar 17, 2011 3:19 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 682
Pohvalio: 1328

Postod Kokos » Sub Dec 03, 2011 10:38 pm

vozdovacki napisao:Ja bih predlozio ono sto predlazem od pocetka tj od kad sam na ovom forumu...a to je pretvaranje v,stepe u pesackoj tramvajsku zonu,..molim da se na ovo ne gleda neozbiljno..:D posto stvarno zelim da bar neko cuje za ovo,ako neko hoce da pomogne svojim znanjem daj da se to uradi..za lepsi Vozdovac.
Ja mislim da ima jos pristalica ove ideje,na forumu.
Takodje bih pokrenuo jedno pitanje koje je davno zaboravljeno bioskop Vozdovac,zgrada je krenula da se urusava,mesto je okupljanja narkomana i pasa lutalica.Da li neko zna kako moze da se pokrene neka peticija za uredjenje tog bioskopa(sumnjam da moze da se uredi) ali bar nesto da pokusamo..

Podrska za ovu akciju i nadam se da cemo saradjivati

Baš mi je zanimljivo da neko sa voždovca to prokomentariše. Ja svaki dan idem kroz v. stepe kad idem na fakultet, tramvajem uglavnom, nekad 33om. Zanima me da li vi mislite da Kumodraška i bulevar mogu da izdrže saobraćaj iz v.stepe? Bulevar verujem da može lagano, ali Kumodraška? U svakom slučaju voleo bih da se to realizuje, nigde u Beogradu ne postoji tako nešto.
"Najzad, Beograd je najidealnije mesto na svetu da se uhvati autobus za Zemun." - Momo Kapor

https://prugomokoevrope.wordpress.com/
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1438
Pohvalio: 218

Postod vucko » Sub Dec 03, 2011 10:58 pm

Realno govoreci kao neko ko retko koristi vojvode stepe moze se pretvoriti u 1+1 ulicu sa tramvajem sa strane,ali sa denivelacijom tramvaja sve do centra ukljucjuci slaviju i kod veterinarskog fakulteta.Ovako nikako.Pesacka zona je nerealna,takve su jedino moguce u suvom centru grada uz metro.
"Kad će taj metro? Mnogi Beograđani su već odavno pod zemljom i čekaju."
vozdovacki
Intermediate
Pridružio se: Čet Apr 28, 2011 1:14 am
Kontakt:

Postod vozdovacki » Ned Dec 04, 2011 1:46 am

Kad je u pitanju kumodraska ,problem se da resiti,produziti je od crvenog solitera..darvinove..zato sto se tu nalazi samo prazan prostor i par ciganskih kuca od lima i kartona..pa opet ide prazan prostor pa potom marinkova bara koja u vec godinama trazi da se sredi..nalazi se na 5 min od samog centra,a ne moze biti vece ruglo.. sam projekat pesacko tramvajske zone moze da se odradi..naravno ne za godinu dana,vec tokom nekoliko godina postepeno..ja mogu to da zamislim..kao i dosta ljudi u mojoj okoliini koji zive u v.stepe i kojima se ideja svidja..a onda mi mogli da se sprovedu i cafovi tramvaji cime bi se smanjila buka u toj ulici a samim tim vozdovcani bi dobili jedno lepo setaliste sa kaficima i restoranima,da se odradi par drvoreda,a u basticama gde su tramvaji trava .i milina..ali do toga postepeno i sa dobrim odradjenim projektom..
Poslednja izmena od vozdovacki u Ned Dec 04, 2011 1:48 am, izmenjeno 1 put ukupno.
Johnest_Hon
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 12:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 231
Pohvalio: 509

Postod Johnest_Hon » Ned Dec 04, 2011 2:08 am

To sve sto kazes bi moglo da dodje na kraju. Prvo srediti katastrofalnu okolinu, sam Bulevar JNA nije dovoljan, druga strana je skoro kao Kaludjerica. One ulicice su jezive. Mnogo tu rusenja treba da se desi a vidimo i sami kako to sporo ide kod nas. Hint, Vojvodjanska, a ovde je to Vojvodjanska na kub.
Do tada nek urade pola posla u V. Stepe pa ce biti lakse. Ne zelim da kvarim raspolozenje ali mnogi planovi se vec uveliko rade kao na primer za tramvajsku liniju 3, tj. buduci bulevar. Mozda u buducnosti neko uvazi neke nase dobre predloge.
Poslednja izmena od Johnest_Hon u Ned Dec 04, 2011 2:11 am, izmenjeno 1 put ukupno.
zidar
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod zidar » Ned Dec 04, 2011 9:08 pm

tragac napisao:Kako d apredlozimo nove projekte? Recimo ja bih predlozio projekat reorganizacije i rekonstrukcije rakovickog tramvajskog kraka (linije 3) o cemu smo zadnjih par dana raspravljali na podforumu Tramvaji.

Wile E. Coyote napisao:Ја бих предложио реорганизацију трака на Газели, комплетну денивелацију Мостарске петље и у сарадњи са Зидаром решење раскрсница код Ушћа.

vozdovacki napisao:Ja bih predlozio ono sto predlazem od pocetka tj od kad sam na ovom forumu...a to je pretvaranje v,stepe u pesackoj tramvajsku zonu

Ti projekti su sustina postojanja uticajne grupe, na forumu se rodi ideja, dovoljno ljudi se slozi da je vredna objavljivanja u javnosti a zatim sve to treba nacrtati i spakovati.

Predlazem da se sa svaku od ideja otvori po jedan topic na temi "Imamo Plan" gde cemo moci, kao u temi "Radionica", da ideje razradimo a zatim da ih objavimo.

Bilo bi dobro kada bi od januara na dalje uticajna grupa objavljivala barem jedan projekat mesecno. To podrazumeva da su projekti razradjeni, realni i profesionalno prikazani.

Ceka nas puno posla ali:

Johnest_Hon napisao:Mozda u buducnosti neko uvazi neke nase dobre predloge.

nasi predlozi sa foruma vec godinama uticu na razvoj grada, danas taj uticaj jednostavno dizemo na visi nivo.
Galeks
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 4:20 am
Kontakt:
Pohvaljen: 965
Pohvalio: 386

Postod Galeks » Čet Dec 08, 2011 2:29 am

Jedan predlog, nisam siguran da je neko o vec predlozio, a ako i jeste onda neka na to gleda kao na neki vid podrske.
Naime bilo bi cool uraditi mapu sa biciklistickim stazama. Nedavno sam trazio i nisam nista nasao na netu, a i letos mi je prijatelj iz inostranstva trazio da mu to nabavim, a ja kada sam isao u TOB, oni mi rekli da to nemaju i da to nigde necu naci. Pa eto ako neko ima nesto da kaze na tu temu ne bi bilo lose. :)
Ћирилица :dil:
jlaki
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod jlaki » Čet Dec 08, 2011 4:07 am

A ja napravio pre koji sat: http://lakiubeogradu.tumblr.com/biciklisti

:D

Doduše, zarad malo viših ciljeva nego puke mape staza, ali eto, nije da nema.
A da bi na belgrademaps.com mogle da se pojave i biciklističke staze u poznatom formatu i dizajnu, mogle bi. :D

Povratak na “Imamo Plan - uticajna grupa”