Šta je novo?

Priključivanje električne energije u garaži zgrade

savam

Novice
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruke
0
Pohvaljen
0
Da li neko zna proceduru za priključivanje električne energije u garažama po bloku (stepenaste zgrade blokovi 61-64)?
Jasno mi je da su se neki priključivali na zajedničko brojilo, što mi je apsolutno kriminalno - pa me zanima koja je legalna procedura kada se ne poseduje stan u zgradi iznad?
EPS-u da se plati ugradnja novog brojila, da li neko ima iskustva sa tim?
 
Takodje me jako zanima ova tema.

Kakva je procedura za uvodjenje sopstvenog el mesta na zidu garaznog mesta koje se nalazi u okviru zgrade gde je kupljen stan, sve iz razloga buduce spremnosti za posedovanje tj punjenje elektricnog auta?

U garazi gde je garazno mesto, ima dosta kablova strujnih i poneko suko mesto, na kojim nije dozvoljeno pojedinacno koriscenje elektricne energije.
 
Ako mislis legalno, izacice ti sve na nos verovatno dok dobijes. Ali ako hoces brze - uclani se u SNS, pa da vidis kako ide brzo po skracenoj proceduri.
 
@Blade - Šta je to sve što treba da se dobije? Dodatno brojilo u zgradi ili nešto drugo?
Nije hitna procedura, samo me zanima da li neko ima već iskustva sa ovim.
 
Mislim, nisam siguran, ali po onome sto znam kako su drugi prikljucivali, da se garaza tretira kao poseban objekat i kada se iznova prikljucuje na elektricnu mrezu, trebace dovodni kabl naravno i novo brojilo, pa da se razvede struja po garazi. I sve to ne deluje kao neka nauka, ali u praksi mislim da nece ici bas brzo. Procedura je malo. Tesko da ce ti legalno dozvoliti da spustis kabl iz stana do garaze.

Ali cekaj, jel moguce da nema struje u tim garazama bas do zgrada? Ni sijalica?
 
Blade jel moze i odgovor na moje pitanje, malo je drugacija situacija.
 
Otprilike, da odes u distribuciju i da za to podneses zahtev. Sto se tiče samog posla, to ne moze da ti uradi ,,komsija Pera", koji zna oko struje. Da ti dovede kabl do sata i ugradi isti, moze majstor iz distribucije koji ima sertifikat ili majstor neke firme koja se time bavi, a koja takodje ima sertifikat, da bi mogla da ti izda potrvde o radovima. Zatim ides u distribuciju sa tom dokumentacijom da njihov covek izadje na teren i pregleda uradjeno. Posle toga mogu da ti puste struju. To je to otprilike, a najbolje je da se detaljnije u EDB informises, ako se nesto promenilo.
 
Malo se kasno uključujem u diskusiju, a vrlo me zanima. Da li si uveo struju na kraju u garažu?

Inače kod mene u bloku su komšije uglavnom razvodile struju od svog brojila do garaže, baš zbog toga što je skoro nemoguće dobiti priključak od EDB-a. Ne znam da li je to legalno i kakve posledice mogu biti?

Pozdrav
 
Ja sam pokusavao nekoliko puta prosle godine. Naima garaza mi je uknjizena, vodi se na mene, zidane garaze na Karaburmi, podneo zahtev i sve, ali ne moze. Potrebna je potvrda o kucnom broju, da bi se uvelo el. brojilo. E sad po nekom izmenjenom zakonu iz 2018-e, potvrdu o kucnom broju mogu da dobiju samo stambeni i poslovni objekti, ne i pomocni. I tako se sva prica tu zavrsava, i ako neke garaze pored moje, vec imaju el. brojilo. Kako su mi rekli u eps-u, do 2018-e mogao si brojilo da uvedes i u šupu, ali vise ne moze...
 
Vrh