Nana Wall

Saveti za primenu građevinskog materijala u izgradnji i uređenju prostora
aleck
Novice
Pridružio se: Pet Sep 19, 2008 12:36 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 0

Postod aleck » Pet Sep 19, 2008 12:42 pm

Valjda sam izabrao dobar forum, obzirom da su urbanističke teme a ovo je više za neku privatnu izgradnju. S druge strane ne znam za neki dobar arh. forum na srpskom, a ovaj pratim duže vreme i sviđa mi se šta čitam.

Da ne dužim, prilično mi se dopada NanaWall pa me zanima da li u Beogradu/Srbiji postoji nešto slično, da li je negde već rađeno itd. U planu nam je gradnja kuće, pa u ovoj idejnoj fazi istražujem šta sve postoji - kasnije će biti svođenje na realnost.
shabanajzer
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 8:40 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2

Postod shabanajzer » Pet Sep 19, 2008 12:52 pm

ispravite me ako gresim, ali mislim da ovo moze da uradi maltene svaki bolji proizvodjac pvc ili alu stolarije, ako mu se da detaljna specifikacija.
All the cities that have ever held dominion over the world, and that have been jewels of empires not their own, someday people will ask where they were.
Steva
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Dec 08, 2006 11:34 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 908
Pohvalio: 631

Postod Steva » Pet Sep 19, 2008 12:56 pm

aleck napisao:Valjda sam izabrao dobar forum, obzirom da su urbanističke teme a ovo je više za neku privatnu izgradnju. S druge strane ne znam za neki dobar arh. forum na srpskom, a ovaj pratim duže vreme i sviđa mi se šta čitam.

Da ne dužim, prilično mi se dopada NanaWall pa me zanima da li u Beogradu/Srbiji postoji nešto slično, da li je negde već rađeno itd. U planu nam je gradnja kuće, pa u ovoj idejnoj fazi istražujem šta sve postoji - kasnije će biti svođenje na realnost.

Imaš na vrhu stranice baner alukönigstahla/ shüco, oni su specijalizovani za prozore i aluminijumske elemente, možda mogu da ti pomognu oko izbora ekvivalenta nanawall-u :)
Slika
jovanovm
Advanced
Pridružio se: Pon Apr 09, 2007 11:54 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 65
Pohvalio: 19

Postod jovanovm » Pet Sep 19, 2008 1:03 pm

Ma da ovo je strasno prosto... pitam se samo sta to radi sa energijom/koliko bi bilo problem grejanje :(
shabanajzer
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod shabanajzer » Pet Sep 19, 2008 1:07 pm

hm, da... nisam siguran koliko je citav zid od stakla energetski efikasan. inace sad sam se nesto bavio nekim tekstom o tome: UNDP ima podatke da se u srbiji potrosi vise energije za grejanje nego u zapadnoj evropi. nas prosek je 340 kW godisnje za grejanje jednog kvadrata prostora (rezidencijalnog i poslovnog), strasno
All the cities that have ever held dominion over the world, and that have been jewels of empires not their own, someday people will ask where they were.
shmeksi
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sre Okt 24, 2007 1:50 am
Kontakt:

Postod shmeksi » Pet Sep 19, 2008 1:09 pm

Znam da je na inhabitatu bila neka prica o novoj vrsti stakla koja ima isti izolacioni faktor kao cigla ili tako neki materijal a taj faktor je valjda 12 dok obicno staklo ima faktor 1 ili 2. Sad pitanje je da li je to uopste pocelo da se proizvodi.
"Ja volim Starbucks - đaba je wc i ne moram ništa da pijem." by Ambassador
"Gde ja stadoh, ti izdaj na 99 godina i uzmi svoje deo..." by Relja
"Mislim da jedini metro koji će ova generacija da napravi jeste linija M1: Imaginationland - Land of Make Believe." by ACR
"Zaboravio si i M2: Neverland - Imaginationland" by JohnnyLee
shabanajzer
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod shabanajzer » Pet Sep 19, 2008 1:10 pm

^^ moguce je da je tu razlika izmedju tog nana walla i obicne stolarije? evo linka za energy star testiranje, s tim sto ja nisam dovoljno tehnicki potkovan da to pravilno protumacim

http://www.nanawall.com/products/Features.asp?Display=DetailView&f=2
Poslednja izmena od shabanajzer u Pet Sep 19, 2008 1:12 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
bigvlada
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Jun 29, 2007 7:58 am
Kontakt:
Pohvaljen: 8

Postod bigvlada » Sub Sep 20, 2008 8:24 am

U Scientific American-u su pre više od 20 godina govorili o energetskoj efikasnosti u svim sferama ljudskog bitisanja. Postoje skale kojima se meri (valjda) energetska efikasnost. R1 je običan prozor sa jednim staklom, R2 je sa dva itd... Zid od cigle je valjda R20. Još onda su eksperimentisali sa duplim prozorima između kojih je ubačen neki od plemenitih gasova plus specijalna folija sa spoljne strane. Pod tim uslovima bi takav prozor imao isti učinak kao i zid.
The world is not based on reality but on the perception of reality. The problem is that for most, illusion is the reality...
aleck
Novice
Pridružio se: Pet Sep 19, 2008 12:36 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0

Postod aleck » Sre Sep 24, 2008 8:38 am

Hvala na odgovorima, javiću ako se na kraju odlučimo za nešto slično. Po onome što sam pročitao ne postoje energetski problemi - svi spojevi su zaptiveni a samo staklo je prekriveno emulzijom koja dodatno poboljšava energetski rejting.

Povratak na “Građevinski materijali i upotreba materijala”