Šta je novo?

Terazijska terasa

zexland":20h0jxe6 je napisao(la):
zexland":20h0jxe6 je napisao(la):
Evo je TT sa podvoznjacima za kolski saobracaj :)

29f9rmo.jpg

Sa teme Paralelni Beograd :)

odlicno! bilo bi lepse da ima vode, cemu imamo dve velike reke kad nema kanala, fontana i sl? :)
 
Ne uklanjanje tih valjkastih (geometarskih) stubova iz zapuštenog parka (usliko ih i Direktor)
mi govori da se nije odustalo od projekta simetralnosti (bliznaknje zgrade) MK


Glavna spona SA (BnV) sa gradskim jezgrom, jeste upravo Teraziska terasa

Nije nemoguce da po uklanjanju šina da krenu i radovi na terasi jer
tu je već isticanje roka za ,,napušteno gradilište,, tj. da vlasništvo predje gradu
a dalje. . . šarene kockice same slažu.... :)
 
Predlog za Terazije:

Terasu pretvoriti u amfiteatar otvoren prema Savi.

Čumićevo sokače iznajmiti Kinezima i stvoriti jedan kineski kvart.
 
JarJarBinks":l6dc9c0t je napisao(la):
Predlog za Terazije:

Terasu pretvoriti u amfiteatar otvoren prema Savi.

Čumićevo sokače iznajmiti Kinezima i stvoriti jedan kineski kvart.

Kakvi kinezi u cumicevom sokacetu, samo nam oni fale tu.
 
Za nove članve sa prve strane ove teme :)
neko_daleko":2yhbof0q je napisao(la):
...ovo ce da izgleda mnogo amaterski ... ali .. evo...
terazije8.jpg
i sa neke naredne strane
zexland":2yhbof0q je napisao(la):
...TT je fantasticna lokacija ! Prosto inspirise i mami da se sredi ! :vops:
Za drvece se slazem u potpunosti...postoji zilion fantasticnih nizih vrsta koje bi jako dobro pasovale u sklopu terase. Nisam mogao da odolim :)
ftio8y.jpg
 
dsci4216.jpg

Летњи изглед Теразијске терасе
 
Samo da zaplačeš kad staviš ove dve slike jednu pored druge

TERAZIJE-TERASA-PROJEKATHOPE-ScaronENTAL001.png
dsc07179.jpg
 
Nije se imalo para tada, nema se ni sada.
Cudo kako drzava decenijama ne moze da pronadje sredstva za finansiranje tako bitnih stvari kao sto su uredjenje trga republike i terazijske terase, kao da nam turizam ne donosi bas nikakav profit (po stranu toga sto svi zelimo lepsi grad za sebe).

Do sada bi od sakupljanja dobrovoljnih priloga i dobrovoljnog rada od terazijske terase moglo da se napravi mesto kojim bi se svi ponosili, makar to trajalo privremeno , a ovo danas sto imamo traje privremeno otprilike od kad postoje terazije.
 
Homer Jay":29ip0v36 je napisao(la):
Hvala, Miloše što si se iscimao. Eto, i astrodule je bio u pravu - tekst su ipak, sa određenim zakašnjenjem, objavili i na internet izdanju.

Znači ipak ćemo umesto modifikovanog Re:actovog projekta (možda) dobiti modifikovan ARCVS-on projekat. Renderi deluju prenašminkano, ali to je već postala globalna praksa (npr. teško mi je da poverujem da će ljudi gackati po vodenoj povšini):

terazijska-terasa.gif


terazijska-terasa1.gif


Terazijska terasa je jedno od onih ukletih mesta u Beogradu koje smo oduvek želeli da uredimo, ali nikada nismo uspevali (naravno, to su sva najbolja mesta u gradu - Slavija, Trg republike, Savski amfiteatar...). Međutim, za najbolja rešenja nismo imali novca, a ona za koje smo imali novca nisu baš bili najbolja. Ne znam u koju bih kategoriju svrstao Redžićev projekat, ali mogu reći da mi kao laiku i korisniku prostora, deluje prihvatljivo.

Projekat se komotno moze svrstati u kategoriju loseg plagijata.

A evo izvornog dela:

1334841381-ufe-0805-ext-am-03.jpg


http://www.perraultarchitecte.com/en/pr ... rsity.html
 
Ovo sto je prikazano je do kraja sterilno i bez prisustva zelenila. Ja bih voleo da smo mi Kalifornija po pitanju klime ali mi imamo ipak solidna leta i zime a svako insistiranje na ovolikim vodenim stepenicama i nije bas bezbedno za decu a zimi postaju sablasna stepenista tj ogromna betonska povrsina sa zelenilom koje je na samim krajevima tj obodu spoljnjeg letnjeg setalista.

Takodje veliki problem makar na osnovu ovih rendera je to sto prostor ne zove prolaznika da se zadrzi odmori u prijatnom ambijentu vec je koncipirano kao prolazno tj kao mahom pesacka veza.
 
bolje je i to nego ovako kako je sad skroz unisteno.
 
zidar":3lxoa11p je napisao(la):
[
Projekat se komotno moze svrstati u kategoriju loseg plagijata.

A evo izvornog dela:

1334841381-ufe-0805-ext-am-03.jpg

Зидар, па АРЦВС је до сада више пута потврдио да ништа ново нису у стању да осмисле и пројектују. Ни они ни Ре:акт
 
Izvor: Beobuild.rs

Terazijska terasa u planu ove godine

150318-TTERASA-03.jpg


Jedna od najlepših i svakako perspektivnijih atrakcija Savskog amfiteatra je čuvena Terazijaska terasa. Ona je dragoceni atribut beogradske topografije, koja ima potencijal da bude direktna veza između priobalja i vrha starogradskog grebena na Terazijama.

Koncept ovog prostora razvijan je decenijama, kroz različite predloge idejnih rešenja i konkursa, ali nikada nije implementirano nikakvo celovito rešenje. Sekcija Terazijske terase između Balkanske i Ulice kraljice Natalije je najrazrađenija tema u tom pogledu, a poslednji konkurs za idejno rešenje javnog dela trga održan je 2007. godine. Sada kada je tema Terazijske terase ponovo aktuelna, jedno od tada pobedničkih rešenja razmatra se kao osnova najavljene rekonstrukcije...

Celu vest kao prikaze idejnog resenja pogledajte u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/735.html
150318-TTERASA-04.jpg

Celu vest kao prikaze idejnog resenja pogledajte u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/735.html
 
To je super vest, ali isto što sam ostavio i na Beobuild fejsu:

Samo bih ipak voleo to da vidim na javnom uvidu, zato što ja kao građanin koji se prevozi biciklom koristim stazu na obodu parka da se spustim od Terazija do Zelenog venca, jer ta staza nema stepenište i super je veza, budući da su okolne ulice jednosmerne i drugi put bi mi bio značajno duži.

Staza koja je planirala ovim projektom je previše krivudava i mislim da je potrebna direktnija veza što za ovu namenu zbog koje bi meni ovakva pristupačna veza bila zgodna, što zbog OSI i ostalih gradskih točkaša.

U tom smislu, mislim da obodnu stazu treba zadržati, još ako bi se mogla nivelisati tako da bude još manje strma, to bi bilo sjajno, ali ne i neophodno.

11079577_1417022208600643_3797751900717358095_o.jpg


Vidim da se u projektu nazire funikular, mada će on verovatno imati neko radno vreme, možda čak i koštati.

Šta mislite o ovakvoj pristupačnoj stazi?
 
Vrh