Šta je novo?

Prelazi Dunava kod Vince i Ada Huje-Tuneli ili mostovi?

Kul su tuneli ja sam uvek za. Nego u toj brosuri pise da je "ekonomski povoljnije" graditi tunel nego most??? Da li je to zaista tako? Uvek sam zamisljao tunel kao daleko skuplji. Ako su tuneli jeftiniji, pa sta onda cekamo!
 
Ја сам за јефтинију варијанту. То је једино на шта у овој чабар ситуацији треба обратити пажњу.
 
Više volim mostove, ali mislim da BG treba da ima bar jedan i tunel. Verovatno je bolje rešenje za tunel na Huji, jer u Vinči treba da bude prelaz i drumski i železnički. Ne znam kakva je razlika u ceni, čudno mi je da je tunel jeftiniji. U Vinči će sigurno biti most, jer ne verujem da bi ulazili u ipak komplikovaniji projekat od Huje sa tunelom. Mislim da će BG da prodiše kad završe most u Vinči i obilaznicu a o koristi oslobodjenih obala reka ne treba ni pričati. Ne bih da glumim političara ali od mosta preko Vinče osim BG korist će imati i Srbija.
 
Slazem se.Dakle ada huja tunel i onaj koji sam predlagao od bloka 45 do ibarske magistrale i ispunili bi kvotu od 1 mosta po reci kao sto pise u pdf-u koji sam postavio :)

P.S.Valjda nam taj u Vinci nece braca kinezi praviti.
 
Potpisujem, samo most u Vinči nam je toliko potreban da nije bitno ko će ga praviti.
 
Mislim da ako ga prave kinezi bice krajnje jadan kao ovaj zemun-borca,ali to nam je ocigledno sudbina(da imamo ocajno ruzne mostove preko dunava)
 
shumar":3t7ajowg je napisao(la):
Ne znam kakva je razlika u ceni, čudno mi je da je tunel jeftiniji.
Ako me secanje ne vara kada je pomenuto da bi ispod Ade mogao da prodje tunel (kao odgovor na ponovni protest protiv gradnje mosta preko same Ade - pocetak 2000ih), racunica je bila ista, tj. tunel je neznatno jeftiniji od mosta, ali je cena exploatacije dosta veca. (nemam vremena da guglam za konkretne cifre)

vucko":3t7ajowg je napisao(la):
Mislim da ako ga prave kinezi bice krajnje jadan kao ovaj zemun-borca,ali to nam je ocigledno sudbina(da imamo ocajno ruzne mostove preko dunava)
Ne bih da zvucim negativno, ali uvek ce neki za neke biti preskupi, a neki za neke jadni... ;) Ovo nije podneblje gde su moguci kompromisi jos uvek (na zalost).

Tako da je mnogo bitnije da se promenimo bar toliko da radimo nesto umesto sto se prepiremo i to uglavnom na papiru (ovo je opsti utisak i nema veze sa markiranim postovima).
 
Vucko, ne moraju biti jadni iako ih prave Kinezi, kakvi će biti kod nas uvek odlučuje politika i zato sam se iznenadio kad su za most na Adi napravili komisiju sa Nikolom Hajdinom kao predsednikom, odmah sam znao da će most biti i lep i funkcionalan.

Teshke, slažem se da nama kao narodu niko ne može da udovolji. Moj argument kad su mostovi u pitanju je da se retko grade a treba da traju "večno" i zato mislim da ne treba previše štedeti na njima.
 
Nije jedino pitanje, sta je skuple za izgradnju. Po meni je mnogo bitnije, sta je skuplje za odrzavanje, i rekonstrukciju kada jednog dana bude bila potrebna.
Ako je npr. tunel jeftiniji za izgradnju, ali skuplji za odrzavanje, treba bez imalo razmisljanja graditi most.
A sto se tice lepote mostova, kod nas se uveg gradilo jeftinije, sto znaci i estetski manje vredno (osim Igle). Posto Vinca ipak nije Stari grad, gradice se nesto slicno Ostruznickom mostu, sto znaci, najobicnija greda, cista funkcionalnost, bez imalo estetike,
 
Slazem se,zato i rekoh ono oko ruznoce i kineza.Nego jeste da je bila 99 godina i da su secanja na rat bila sveza ali mi je zanimljivo i to sa aspekta moguceg(ne daj boze) ratnog stanja,stvarno su tuneli korisni ili je to neko odvalio?
 
Pa, realno jesu, mnogo je lakse srusiti izlozeni most nego tunel koji je pod vodom, zar ne?
 
Jel uradjena neka skica ili projekat za most kod Ada Huje ?
 
Мост код Аде хује би требало да је део СМТ. Mислим да на теми о СМТ имамо планове трасе.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436568#p436568:1zll2cj6 je napisao(la):
boca-ica » 28 Феб 2017 06:43 pm[/url]":1zll2cj6]Jel uradjena neka skica ili projekat za most kod Ada Huje ?
@Боцо, не пазиш на часу.
Имамо посебну тему за будући мост преко Аде Хује коју сам отворио у септембру 2016, а после ју је Игор спојио са темом "Спољња Магистрална Тангента (СМТ)". Има и цртежа које сам поставио. Ту су и твоји коментари.

viewtopic.php?f=17&t=3662#p403674
 
Vrh