Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

ko kaže da kod nas rokove postavlja struka?
ko kaže da se rokovi namerno ne produžavaju od strane vlasti da bi se obezbedilo da ne bude bruke kad se isti probiju?
a ipak se i takvi probiju.
ko kaže da se rokovi namerno ne montiraju da bi bili pred neke očekivane izbore?
ne govorim samo o sadašnjoj vlasti već o svakoj koja je kod nas obitavala.
nisu crnogorski kinezi na steroidima već grade normalno kako se gradi.
ko kaže da ljig preljina nije moglo da bude gotovo brže od 24 meseci da se radilo na svim deonicama istovremeno u dve smene?
u redu je da tunel ima svoju brzinu gradnje na koju se ne može baš mnogo uticati.
ali ko kaže da ne možeš paralelno sa tunelom završavati sve ostalo odjednom.
nama je deo oko dića bio gotov 18 meseci pre puštanja ostatka AP...
i tako... nemojmo biti naivni...
 
A ko kaže da struka ne postavlja rokove?!!!
Pa ako bi vlast podstavljala rokove, recimo duže, onda bi joj odgovaralo da onda završi pre roka i pokupi političke poene, a nikako da duže rokove probije.
Svakoj vlasti bi odgovaralo da se neki posao završi što pre i tako profitira i povećava biračko telo. To je dobro i sa aspekta ekonomije, jer kad se već zadužuje uzimajući kredite, onda joj je bitno da se novac, odnosno, projekat realizuje. Da je prethodna vlast završila koridor, a trebalo je, mislite da bi izgubila izbore. Ili da su prethodna vlast ili ova sad već iskoristila odobren kredit za sva 4 klinička centra, situacija bi bila drugačija. Političari su čudo, oni da mogu oni bi svaki dan nešto otvarali, ali na njihovu nesreću, realizacija je slaba.
 
Kada su rokovi u pitanju, ja uvek volim da pomenem primer Empire State Building-a. Pre gotovo 90 godina, sa tada dostupnom tehnologijom i materijalima, sagradjen je za 410 dana! Manje od 14 meseci je njima tada bilo dovoljno za poduhvat kakav nikada niko pre njih u svetu nije uradio.

Prema tome, rokovi koji se ovde odredjuju sa autoputne deonice, ali i ostale infrastrukturne projekte, su davno prestali da budu smesni, vec su samo bezobrazni i uvredljivi za zdrav razum.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471059#p471059:2b1tk2az je napisao(la):
srdjanprpa » Ned Avg 13, 2017 11:24 am[/url]":2b1tk2az]Jel se zna koliko vremenski treba da se predje asfalt od Obrenovca do Ub-a?
Nisam našao precizan odgovor, jer to zavisi od mnogo faktora, tipa: usklađenosti dostave asfalta, veličine finišera i slično. Ali reče mi jedan kolega da je Azvirt otprilike asfaltirao 1 km dnevno. E sad, s obzirom da prvi sloj - binder ima debljinu recimo 20 cm, on se možda prelazi i iz dva puta, a habajući od 5 cm može iz jednog. Znači 26 km x asfaltiranje 1 km dnevno x 3 prelaza = 78 dana (ako je dva prelaza onda 52 dana). Ali to je totalno odokativna računica, zavisi od gornjih faktora, kolko imaju finišera da rade istovremeno, valjaka da to prate, vremenskih uslova ... Mislim da ni oni sami tačno ne znaju u dan kolko im treba da isasfaltiraju Obrenovac-Ub.
 
Hvala na odgovoru, znaci postoji mogucnost da zavrse asfaltiranje krajem oktobra, ja jos uvek imam neku nadu da ce zavrsiti ove godine :D
 
uporedio bih to oko rokova sa čekanjem u redu za registraciju vozila ili za sipanje goriva.
za vreme Slobe smo čekali satima i za jedno i za drugo, i kad završimo taj smešan posao ispuni vas neko zadovoljstvo, osećate se kao da ste danas nešto važno u životu završili.
sada kada sipate gorivo za 5 min ili za isto toliko registrujete auto, taj čin vam se čini nekako nevažan i lak i nemate taj osećaj kao ranije.
kada bi oni napravili AP do čačka za godinu dana svi bi rekli ok ali to nije bilo teško.
ovako, kad ga "zidaju" 10 godina, ljudi samo što ne idu u crkvu da se mole da sve bude ok i da nam bog podari AP.
kad ga završe biće veselje kao da je put do meseca.
zato se i nadvlače kao ribar Santiago sa sabljarkom u romanu starac i more.
to je psihologija mase i to političari dobro znaju i rado koriste.

ima i toga da kada bi moralo da se završi za godinu dana, onda bi podizvođači morali da budu profi.
ovako može ko hoće da radi ako da reket, može nesposoban kadar da upravlja i nadgleda, mogu radnici da piju, i uzimaju bolovanje i da raduckaju, kriju se u hladu i sl...
i opet se kao sve na vreme završi i svi dobiju pohvale i priznanja a deonica koja se radi se nazove "najteža u Evropi" ili najveće gradilište u Evropi.
 
Evo jedna brzinska fotka s obale, vidi se glava Kineza koji se kupa u Savi :laugh: :laugh: :laugh:
 
http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/mini ... ta/8trr8gf

Pocele su psiholoske igre i pripreme gradjana na pomeranje rokova. Izgleda nista od deonice Obrenovac -Ub. Rokovi ce tesko biti ispostovani. Klasika. Zemlja debila smo postali. Ruku na srce teren je jedan od najtezih u Evropi. Tepsija fazon. Ma ovo nije normalno kako se ponasaju i koji stepen neodgovornosti i lopovluka prolazi bez sankcija. Dno dna smo ...... Necu da mracim ali realnost je surova.
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1294824

opet komedija, izađe se jednom godišnje u kao nenajavljenu posetu i kao šok što dinamika nije kako treba.
kao da ne postoje građevinski dnevnici iz kojih se može videti dinamika radova.
kao da ne postoji nadzor i kontrola.
kao sad su preterali stvarno, pa su im dali 4ti žuti karton, još 3 žuta i dobiće crveni.
sad će ministarka da zalupi vrata ljuta, ima kvaka da otpadne...

a radnici negde pod šljivom diskutuju o politici, mrzi ih da asfaltiraju po suvom, a kad bude kiša, biće vremenske prilike nisu dozvolile da se završi u roku.
pa će biti...posle grdelice najteža deonica u evropi ili svetu.
samo gledajte.
a ovo je jedna od najsušnijih godina u novijoj istoriji Srbije.
 
Dobro je sto se na nekim slikama vidi da je pocelo asfaltiranje Obrenovac-Ub. Ajde ajde mozete to vi ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472232#p472232:ggofjkfa je napisao(la):
dobri_samaricanin » Sub Avg 19, 2017 4:00 pm[/url]":ggofjkfa]http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=08&dd=19&nav_id=1294824

opet komedija, izađe se jednom godišnje u kao nenajavljenu posetu i kao šok što dinamika nije kako treba.
kao da ne postoje građevinski dnevnici iz kojih se može videti dinamika radova.

na komediju samo komedijom. prvom prilikom pitati predsednicu vlade u cemu je problem sa komunikacijama u vladi? da li neko krsi zakon i ministar nije u stanju da obavi uvid u dokumentaciju ili tih papira zaista ima toliko da tek e-vlada treba da donese olaksanje u radu?
 
Jel ste provalili da vise nemamo ni emisiju gde mogu da se postave takva pitanja uzivo. Pre je bilo koliko toliko nekih emisija , ne racunam samo utisak vec i neke druge ali sve je to prestalo sa emitovanjem i tako i ono malo kritike sto je bilo je nestalo. Laz je pocela da caruje svuda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472232#p472232:338z1rnu je napisao(la):
dobri_samaricanin » 19 Avg 2017 04:00 pm[/url]":338z1rnu]..kao da ne postoje građevinski dnevnici iz kojih se može videti dinamika radova.
..kao da ne postoji nadzor i kontrola.
Nadzor mora da podnosi svaki dan Izveštaj o radovima ili ih treba otpustiti

pa angažovati nap. englesku firmu koja zna kako se utiče na brzinu radova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=461057#p461057:3if26hyh je napisao(la):
Orfanelin » Pet Jun 23, 2017 9:45 pm[/url]":3if26hyh]Kaze covek da je realan rok za zavrsetak jesen 2018e godine.
Ova druga deonica koju rade iskljucivo kinezi na kojoj nije tunel peoblem, ima losiji stepen zavrsenosti nego ova "problwmaticna" sa tunelom.




Pisao sam ja o tome 23. Juna. Ne znam sto se cudite sada?
 
Nije mi jasno čemu drama? Sem tunela Brančić koji će verovatno kasniti (mada neko mi reče da je izašla oplata iz cevi što bi značilo da je ta probijena), Lajkovac-Ljig je do sada bar nekim slojem asfalta asfaltiran preko 50% (čekamo nove snimke satelita da vidimo kolko), a na ovoj deonici Obrenovac-Ub je vidimo na slikama uveliko počelo asfaltiranje plus na svim slikama vidimo dosta kamiona, masina pa I radnika. Dakle krenuli su završni radovi, a rok je za 3,4 meseca. Za to vreme se može mnogo izasfaltirati. Za mene ništa strašno.
Meni je najvažnije da sad u novembru sa Kinezima potpišu već dogovoren nastavak Preljina-Požega da bi mogao da počne da se gradi sledeće godine.
 
Danas, deonica Ljig-Lajkovac:
Slika 1 - tunel Brančić
Slika 2 i 3 - nadvožnjak kod petlje Ljig
Slika 4 - oko 13 km iznad Ljiga, ukrštanje autoputa i puta za Bogovađu (pogled ka Ljigu)
Slika 5 - isto to samo pogled ka Lajkovcu.
Kolko vidim na snimku satelita Snetinel od pre 3 dana, asfaltiranje je stiglo do oko 2 km ispod ovih slika 4 i 5
 
Ja sam na tom snimku deonice Lajkovac - Ub koja je vec zavrsena, na dva mesta video pukotine, iako covek koji snima vozi jako brzo. Na jednom mestu mu se kod tih pukotina automobil i zaljulja. Ne znam tacno gde su na snimku, davno sam gledao, ali postoje. Nisu to velike pukotine, ali treba imati u vidu da put nije pusten u saobracaj i zapitati se kolike ce biti kada preko njih predje 10000 slepera za godinu dana.
Pregledao sam ponovo, pukotine na 2:30 i 4:00 na snimku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472456#p472456:3at131hc je napisao(la):
prostorni planer » Ned Avg 20, 2017 5:45 pm[/url]":3at131hc]Ja sam na tom snimku deonice Lajkovac - Ub koja je vec zavrsena, na dva mesta video pukotine, iako covek koji snima vozi jako brzo. Na jednom mestu mu se kod tih pukotina automobil i zaljulja. Ne znam tacno gde su na snimku, davno sam gledao, ali postoje. Nisu to velike pukotine, ali treba imati u vidu da put nije pusten u saobracaj i zapitati se kolike ce biti kada preko njih predje 10000 slepera za godinu dana.
Pregledao sam ponovo, pukotine na 2:30 i 4:00 na snimku.

rekao je neko da je put ulegao, zato se auto i ljulja. pogledaj ogradu sa leve strane na tom deu puta. izgleda kao da se urusila malo.
 
"Osim na tunelu, ne teče sve po planu ni na mostovima na potezu od Lajkovca do Ljiga. Završena je izgradnja 15 konstrukcija, ali im poslednji pravi najviše problema. Na njemu su obustavljeni radovi, jer je izvođač napravio grešku u tehnologiji prilikom izlivanja betona."

Znaci onaj most koji nedostaje je zbog greske, a nije u pitanju menjanje toka reke i pravljenje nasipa...
 
Da li je moguce sve ovo sto citamo zadnja 2 dana?!?!

21.Vek i pogrese tehnologiju izlivanja betona???

Koja dno smo mi kao drzava dotakli...
 
Vrh