Šta je novo?

Koridor 10

Da li se još nekome čini da su autoputevi koji se izgrade u okruženju kvalitetnije odrađeni nego kod nas? Naročito oko vertikalne signalizacije, uređenja putnog pojasa, ograda i digital signage-a.

Ne mogu da se otmem tom utisku kad poredim npr. Ljig-Preljina sa Doboj-Prnjavor, Sarajevo-Tarčin ili evo ovu deonicu u MK.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=491059#p491059:ut5hakd9 je napisao(la):
Kartograf » Pet Nov 10, 2017 2:54 pm[/url]":ut5hakd9]Da li se još nekome čini da su autoputevi koji se izgrade u okruženju kvalitetnije odrađeni nego kod nas? Naročito oko vertikalne signalizacije, uređenja putnog pojasa, ograda i digital signage-a.

Ne mogu da se otmem tom utisku kad poredim npr. Ljig-Preljina sa Doboj-Prnjavor, Sarajevo-Tarčin ili evo ovu deonicu u MK.
Lako je njima po tim ravnicama :D :D :D ,ali kod nas je najteza deonica ,najteze gradiliste u celoj Evropi,u celom svetu....i na Marsu.... :lol: :o :D :D :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=491059#p491059:2g0oonxf je napisao(la):
Kartograf » Pet Nov 10, 2017 2:54 pm[/url]":2g0oonxf]Da li se još nekome čini da su autoputevi koji se izgrade u okruženju kvalitetnije odrađeni nego kod nas? Naročito oko vertikalne signalizacije, uređenja putnog pojasa, ograda i digital signage-a.

Ne mogu da se otmem tom utisku kad poredim npr. Ljig-Preljina sa Doboj-Prnjavor, Sarajevo-Tarčin ili evo ovu deonicu u MK.
Osim neravnog betonskog kolovoza u par tunela sto jeste bio propust, ne vidim neke razlike. Mozda malo u sminkanju okolo sto ti kazes, ali nista bitno.
 
Miladinovci (ka Kumanovu)

DSC06793.jpg


DSC06794.jpg


DSC06795.jpg



DSC06796.jpg


DSC06797.jpg


ima i ovoga
DSC06798.jpg


DSC06800.jpg


DSC06802.jpg


DSC06805.jpg


DSC06807.jpg


nova naplatna Kumanovo

DSC06810.jpg


DSC06812.jpg
 
Pa dobro, napreduje Grdelička. Glavno im je još da prokrče Momin kamen, tj. završe etaže na njemu. Sigurno još par meseci za završetak etaža.
 
B92: Opet frka na koridoru: Aktor dužan milione € http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1323972

Jel ovo tačno? Po mom, skromnom, misljenju autoput na istocnom kraku nije dobrog kvaliteta. Prolazim deonicom od Dimitrovgrada do Nisa bar 3x nedeljno. Ima dosta neravnina a cini mi se da na pojedinim mestima ima i sitnih rupa. Obilaznica oko Pirota, tacnije jedan mostic potpuno neravan, pri brzini od 120 km/h auto bukvalno poskakuje. Velika neravnina i kod Sukova, iz pravca Pirota prema Dimitrovgradu. Kod Bele Palanke isto ima puno neravnina. Generalno, utisak je da asfalt nece dugo izdrzati.
Neka me neko ispravi ako gresim.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Dužni jesu, a i to što si napisao je tako, kod odmorišta Jerma baš loše, ima i između Staničenja i Crvene reke loših delova, dilatacije su posebna priča, svaka treća je kako treba. To je sve još u garanciji kod izvođača, videćemo da li smo država ili ne!
 
Koliko sam ja informisan, najveci broj deonica, ili bar veci, na koridoru 10 u Srbiji i Makedoniji radi Aktor. Kako uvek oni dobiju posao iako je bilo milion primedbi na njihov rad? Da li je istina ono sto se prica da kradu na slojevima asfalta? Nema nista od garancija...Aktor ima dil sa vlastima a ni bugarski Trace se nije proslavio...

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Inace veliki pozdrav za sugrađanina, Caribroda ;)

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Dobrodošao Vostić :sesir:
Apropo kraduckanja na slojevima asfalta, podseti me na jedan vic koji je kružio među putarima 2008-e ili tako nešto kad je bila ona čuvena Veljina izjava oko kraduckanja.
Kaže: došao Velja kod nemačkog ministra građevinarstva, kad ovaj živi u prelepoj vili.
Velja ga pita: odakle ti sve ovo?
Kaže mu Nemac "dođi vamo iza na brdo da ti nešto pokažem..." Odu oni na brdo, i pokaže mu: "vidiš onaj put tamo u daljini?".
Kaže Velja "vidim".
"E vidiš, taj asfalt je trebao biti 2mm širi i 1mm deblji... Eto odakle mi..."
Prođe godinu dana, sad dođe Nemac kod Velje, kad ono Velja ima dvorac! Pita ga ovaj : "je li, odakle sad tebi ovo?!"
Kaže mu Velja "Dođi ovde na brdo da sad ja tebi nešto pokažem". "Jel vidiš onaj put?" pita ga Velja.
"Ne vidim" odgovori Nemac.
"Pa i ne treba da ga vidiš"... :sesir:
 
Hvala Earthmoving :)
Haha dobra fora. Svaka slicnost sa nasom zemljom je slucajna :D
Citam vase komentare ovamo vec neko vreme pa rekoh da se ukljucim u diskusiju...a i stalno prolazim gore pomenutom deonicom...

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Srpska kuca -Levosoje , da li ce biti gotovo do kraja godine kako nam ovih dana obecavaju ....Da li ce biti ,yna li neko,kako napreduju?????
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=491954#p491954:33zw70uy je napisao(la):
Niko Kažanegra » Pon Nov 13, 2017 2:48 pm[/url]":33zw70uy]Srpska kuca -Levosoje , da li ce biti gotovo do kraja godine kako nam ovih dana obecavaju ....Da li ce biti ,yna li neko,kako napreduju?????
Najavljeno je 6,5 km a ostatak u poluprofilu.
 
Grdelička klisura
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=D3ajJTd0mh8[/youtube]
 
Juče sam išao poslom do Gornjeg Gradinja, a put za taj zaselak ide iznad useka Gradinje, gde još nisu završene desna i leva strana AP u fulu.
Gornji "spratovi" kosine dopiru skroz do puta, a poslednji ide malo i iznad njega, a pogled seže od tunela Progon do petlje i dalje ka OMV.
Osim stanja kosine odozgo može se dosta dobro videti stanje na trasi - najpre pogled ka mostu 6 i premazanoj stabilizaciji posle devijacije i levo i desno:



Pa sa istog mesta ka petlji, u podnožju su još radovi na kosini, ovde me malo tlači žbun - kraj devijacije, u desnoj premazana CS



ovo je negde po sredini devijacije, u levoj samo mali deo posle CS nije na 0-63, možda je čak i 0-31 položen



akcenat na 5. sprat kosine, koji je iznad puta za Gornje Gradinje, veliki kanal ide ispod njega



i akcenat na klizište koje je krenulo na 3. spratu, nije povuklo kanal, imaju neki projekat sanacije, dole su mašine u novoprobijenoj desnoj



pogled na ogromnu deponiju, jedva sam uhvatio celu širinu, mada možda ima još malo materijala levo



i pogled na levi deo petlje Gradina, koja je završena 99%, ali nisu puštena preostala 2 kraka, vidi se i deo desne sa premazanom CS



Leva je OK, ostalo je 10-15m da odrade podlogu pre CS i još 150m stabilizacije, biće to na 2. BNS do kraja meseca, desnu su probili do kraja.
Sinoć je pao prvi sneg, nekih 10 cm je bilo, a sada pada kiša koja ga je sprala, ostalo da se beli po krovovima još malo, otopiće se brzo.
Najavljuju suvo vreme cele nedelje, uz jutarnje mrazeve, ali dnevna oko +10, valjda im neće pokvarititi planove ovde i na 5A, gde se dobro gura.
 
Caribrode,
Svaka cast :sesir:

Znaci,tvoj zakljucak je da dobro tu napreduju i da ce u decembru usek Gradinje ( ili kako se vec zove),biti gotov u decembru kako su pricali.....
 
Čujem neke priče da na južnom kraku nadzor traži da se na najkritičnijem delu kod Mominog kamena još više obrade etaže u odnosu na postojeće stanje. U prevodu - dodatni posao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=494131#p494131:2ad5x4nt je napisao(la):
Earthmoving » Pon Nov 20, 2017 10:48 am[/url]":2ad5x4nt]Čujem neke priče da na južnom kraku nadzor traži da se na najkritičnijem delu kod Mominog kamena još više obrade etaže u odnosu na postojeće stanje. U prevodu - dodatni posao.
PA dobro,nije to problem ako treba da se poboljsa....Bitno je da uporedo rade svom snagom na ostalim delovima,da konacno zavrse Kucu-Levosoje,Tunele, onaj ogroman vijadukt ( ili kako se to vec zove kod Vladicinog Hana),i ostalo da asfaltiraju.....Valjda ce do leta biti gotovo...Ako neko zna vise o rokovima ( realnim) ,neka se javi.....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=494116#p494116:3rx50ncw je napisao(la):
Niko Kažanegra » Mon Nov 20, 2017 8:02 am[/url]":3rx50ncw]Caribrode,
Svaka cast :sesir:

Znaci,tvoj zakljucak je da dobro tu napreduju i da ce u decembru usek Gradinje ( ili kako se vec zove),biti gotov u decembru kako su pricali.....

Usek Gradinje (da, tako se zove) baš i ne znam, za to je potrebno da reše klizište, izbetoniraju sve berme, odrade gabionski zid...
Ono što će svakako biti gotovo jeste leva strana u delu gde nije trenutno (300m devijacije), to mogu dosta brzo.
Za desnu će im biti potrebno vreme, jer imaju nekih 400m gde nema ničega, delovi su tek prošle nedelje probijeni.
Između desne i kosine je pomoćni put, nekih 5-6m širine, to još nije probijeno do kraja, na početku posle B6 jeste i tu prolaze mašine trenutno.
Ono što sigurno neće biti gotovo je desni most B6, njega neče ni početi pre no što završe celu kosinu, a ove nedelje ima 3 miniranja, pri dnu useka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=494116#p494116:2xn5yta8 je napisao(la):
Niko Kažanegra » Mon Nov 20, 2017 8:02 am[/url]":2xn5yta8]Caribrode,
Svaka cast :sesir:

Znaci,tvoj zakljucak je da dobro tu napreduju i da ce u decembru usek Gradinje ( ili kako se vec zove),biti gotov u decembru kako su pricali.....

Usek Gradinje (da, tako se zove) baš i ne znam, za to je potrebno da reše klizište, izbetoniraju sve berme, odrade gabionski zid...
Ono što će svakako biti gotovo jeste leva strana u delu gde nije trenutno (300m devijacije), to mogu dosta brzo.
Za desnu će im biti potrebno vreme, jer imaju nekih 400m gde nema ničega, delovi su tek prošle nedelje probijeni.
Između desne i kosine je pomoćni put, nekih 5-6m širine, to još nije probijeno do kraja, na početku posle B6 jeste i tu prolaze mašine trenutno.
Ono što sigurno neće biti gotovo je desni most B6, njega neče ni početi pre no što završe celu kosinu, a ove nedelje ima 3 miniranja, pri dnu useka.
 
Hvala Caribrode,

Izvestaj iscrpan ,kao i uvek,svaka cast.... :sesir:

A ja poverovao Babicu kada skoro rece da ce do 15-og decembra biti gotovo sve kod Gradinja :bash: :bash:
 
Vrh