Šta je novo?

Most Beška 2, E75.

magnezijum

Novice
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruke
28
Pohvaljen
0
Lokacija
Beška
Duži period posećujem "Beobuild" i pratim izveštaje sa raznih gradskih gradilišta, i reših da podelim sa vama neke fotke iz ostatka ove naše zemljice, za one koji se nisu baš upućeni, zainteresovani ili nešto treće, za objekte van grada. Pa za one koje interesuje kako most napreduje i dokle se stilglo, izvolite....
Inače slike sam "ukrao" od prijatelja koji radi na mostu, tako da, hvala njemu. :)
o86i6o.jpg

2vrwk7c.jpg

2h7laoy.jpg

2e5p89v.jpg

30mrak6.jpg

jtw9ir.jpg

zssuu9.jpg

rlatdh.jpg

21mt1tc.jpg

2wn7plx.jpg
 
Одличне слике.
Да ли се варам или су ово прве слике моста на форуму?
 
Магнезијуме, на овом форуму све форумаше везује жеља за просперитетом читаве Србије. Па нисмо ми политичари да централизујемо форум као државу. Иначе, слике су одличне (+1). По твојој процени, чини ми се да си компетентнији и од Мрке, када ће бити завршен овај Скадар на Бојани?
 
Ma to je malo više kroz šalu rečeno, naravno da želite. Pa most se radi punom parom, mislim da će do oktobra 2011, biti gotov, pa se Alpina seli za Novi Sad, tamo valjda počinju još jedan most da rade, naravno to je po priči poznanika koji rade za Alpinu, ali uvek posstoji, nekoliko rokova je probijeno pa ni za ovaj nije sigurno. Inače, stari most čeka rekonstrukcija, o tome još ne znam ništa.
 
@magnezijum hvala na slikama! Super su, hvala i tvom drugu.
Rekonstrukcija starog mosta ce poceti kada novi bude gotov, onda valjda preusmeravaju saobracaj na novi, tako da ce jos dugo vremena proci dok ne budu i jedan i drugi u funkciji u isto vreme... ako se ne varam ovaj most je trebao da bude gotov pre dve godine...
 
Nema na čemu, ja ću nastaviti da izveštavam sa slikama kako bude napredovao most, kao i sa rekonstrukcijom starog,a mislim da je rok bio septembar 2009, tako je barem Mrka pričao po medijima.
 
Dobrodošao na forum i hvala ti za odlične slike.
Mislim da smo svi i te kako zainteresovani za Bešku 2.
 
Dobrodosao.Dakle Mrka laze kada kaze mart sledece godine da ce biti gotova Beska,hehe...

Sto se tice mosta koji je trenutno u funkciji,nnjega bi trebalo da rade kada zavrse ovaj.
 
Odlicne fotke. Konacno da se vidi i sta se radi na tom mostu. Na netu je vrlo malo informacija, pogotovo slika.
Zapazio sam jednu stvar koja me malo zapanjila, da li mi se samo cini, ili su stubovi za novi most cak i u samom koristu Dunava pravougaonog oblika. Stari stubovi su u recnom toku sestougaoni, tako da smanjuju vrtlozenje vode. Ako su ovi zaista potpuno pravougaoni, kako ce se to odraziti na vrtlozenje vode? A s obzirom na to da je dno Dunava pescano, jako vrtlozenje moze vremenom iskopati prave rupe u dnu i mozda potkopavati same stubove. Pogotovo u prostoru izmedju starog i novog stuba.
 
Jel ovaj novi most predviđen u budućnosti samo za jedan smer, tj. da jedan smer ide starim a drugi novim, ili je neka druga fora u planu?
 
Novi most će biti smer ka severu, a stari (postojeći, razvaljeni, ...) ka jugu (Beogradu)...
 
Radi se još naplatna stanica Beška, naplatna stanica Novi Sad, znači kompletno se taj deo autoputa zatvara, Temerinska petlja, tu kod Novog Sada u jednom trenutku imas osecaj da 3 autoputa paralelno prolaze jedan pored drugog, još uvek nisam siguran čemu tolike trake i kuda vode ?! :D Ako budem u prolazu odradicu neke fotke.
ah, da, što se tiče dna Dunava tu oko mosta, sve je tucani kamen, kada su postavljali čeločne šalunge za stubove sipali su ogromne količine tucanog kamena, tako da tu dno sigurno nije muljevito.
 
Imaš + i od mene. Nego gde ti se prijatelj popeo da slika ovo? :shok:

zssuu9.jpg
 
Odlicne slike,hvala na sjajnim prvim postovima na forumu,nisu mogli biti bolji..

Da li znash kada ce biti gotov drugi deo autoputa koji nedostaje izmedju Beske i Novog Sada?
 
Autoput izmedju Beške i NS-a je kompletan sve do Novog Sada gde se odvijaju radovi na nadvožnjacima i petljama..
Blagoje, menjao je sijalicu na kranu ! :)
 
!?

a mostovi na autoputu na Moravi kod Mijatovca i Gazela su pretpostavljam više udaljeni jedan od drugog? :)

da ne pričamo da ima još autoputskih mostova i preko Dunava :)
 
+ za slike. Fantasticno. :kk:
 
Nek poteraju mrku uz te stepenice i ima da usrece ovaj narod uveliko :kk:
 
Vrh