Šta je novo?

Karte infrastrukture

ValterUdarnik

Intermediate
Učlanjen(a)
08.11.2016.
Poruke
215
Pohvaljen
458
Zdravo ekipa,

potrazio sam u forumu da li ima vec tema gdje se skupljaju razlicite karte u vezi urbanizma, a nisam mogao da je nadjem, pa sam se odlucio da otvorim ovu temu.

Usput evo jedan mali poklon forumu, prva je verzija a uskoro stize i finalna za koju se nadam da ce se podjeliti i na skyscrapercity :D



Ukoliko vec postoji takva tema molim da se karta premjesti u nju
 
ValterUdarnik,
Dobrodosao na forum i hvala na trudu za ovu kartu autoputeva na prostoru ex YU.

Inace postoji vec takva slicna karta na forumu Skyscrapercity koja se redovno azurira i koja je za sada najpreciznija sto imamo.
Mozes pogledati ceo topic o mapama i kartama autoputeva stare Jugoslavije na sledecem linku:
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 11&page=37

A evo i mape sa SSC.
NeeTH0W.png
 
Znam ja tu kartu, pošto pratim beobuild i skyscrapercity već duže vrijeme.

Moja namjera je bila da stvorim identičnu kartu ali vizualno ljepšu i sa Vektor grafikama što znači da je moguće uveličt sliku
 
Ova karta sa SSC je jako dobra, smem li te pitati zasto nisi dodao deonice u izgradnji na Kosovu i Makedoniji na tvojoj ako vec znas za ovu kartu?
 
Na deonici izmedju Nisa i Makedonske granice, tzv Juzni krak, ima nekoliko nedovrsenih sekcija, pa obrati paznju i na to.
Takodje ne bi bilo lose udatiti i detaljnije pozicije naplatnih rampi i samih iskljucenja (da lepo vidimo sistem zatvorene naplate), s obzirom da ce tvoja mapa biti u dosta vecoj rezoluciji, svima ce nam znaciti :)
Jos jedna digresija, Posto je Kosmet predstavljen isprekidanom linijom, valjalo bi isto uraditi i za Republiku Srpsku, odnosno Brcko distrikt.
 
Koja je razlika između 'brze ceste ili brzog puta' i 'autoputa bez zastavne trake'?
Te odrednice se koriste u legende obe karte.
 
Разлике нема, с тим што се прва, коју си написао, користи у "њиховој лепој", а друга у Србији. "Аутопут без зауставне траке" не постоји.
 
Није карта, али је интересантно, ноћни сателистски снимак аутопутева у целом свету од 24. априла 2015. године.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415954#p415954:1idmdgmw je napisao(la):
Гага » 11 Nov 2016 01:24[/url]":1idmdgmw]Разлике нема, с тим што се прва, коју си написао, користи у "њиховој лепој", а друга у Србији. "Аутопут без зауставне траке" не постоји.

Ako razlika između brzog puta i autoputa bez zaustavne trake ne postoji zašto se onda na obe karte ti putevi različito označavaju?
 
Šta je onda "put rezervisan za motorna vozila" po ovoj klasifikaciji? AP bez trake, ili brzi put?

Znam samo da AP može da nema zaustavnu traku samo na određenim deonicama poput mostova (gde ne bi ni smelo), na dugim usponima (gde postoji spora traka), i na nekim nizbrdicama (valjda idu logikom da neko najverovatnije može i da se skotrlja do dole).

ValtereUdarniče, samo napred! ;)
 
Dobar dan narode

Proslo je dosta vremena pa rekoh da pokazem sadasnje stanje karte i da poslusam po koja misljenja :D




Ja imam sljedeca konkretna pitanja za vas:

1. Svidja li vam se boja pozadine u okviru b. Jugoslavije ili mislite da bi radi bolje preglednosti trebalo ubaciti drugu boju ?

2. Da li se slazete sa time da se oznake autoputeva i brzih cesta (n.p. A1) mogu nalijepiti na trasu ukoliko nisu u izgradnji, bez zaustavnih, kod naplatnih stanice i ako su na prilicno ravnicarskoj trasi ?

3. Smetaju li previse rezane linije koje sam ucrtao kao "perspektivne" i da li ima uopce smisla ucrtavati ih?


Raduju me svaki prijedlog i misljenje :)

PS: Tunele, mostove i naplatne stanice ce se ucrtati u buducim verzijama
 
video sam vec mapu na ssc-u, sve pohvale za dosadasnji trud a vidim i zelju da je dalje usavrsavas, bice to odlicno..

moje skromno misljenje da treba da se drzis samo zvanicno planiranih trasa, sa ovim "perspektivnim" je nepregledno (granice, koridori..) i subjektivno
 
Mislim da bi granice država trebale biti iste boje kao granica SFRJ, tamno siva linija ili neka druga boja koja bi došla do izražaja.

Planirano / perspektivno, mislim da je ovako podeljeno zbunjujuće, treba ucrtati samo što je realno planirano u narednih 10 godina.

Brzi put / autoput bez zaustavne trake je isto tako da mi nije jasno zašto je to obeleženo kao različito.
 
"Brze ceste", to ne ono sto je bilo od NS do Subotice pre izgradje autoputa. Izgradju ovih puteva treba zakonom zabraniti,
jer su asocijacija na najcrnju statistiku u saobracaju. Sam naziv daje vozacima pogresnu ideju.
 
донекле. а опет, и брзе цесте су им 2+2 без зауставне траке
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=419862#p419862:2boqckwz je napisao(la):
ValterUdarnik » 28 Nov 2016 05:52 pm[/url]":2boqckwz]
Raduju me svaki prijedlog i misljenje :)

Super napreduje karta, sve pohvale.
Moja sugestija je da obratiš pažnju na još neke detalje koji su na staroj karti sa SSC-a preciznije ucrtani.
Na primer, trasa autoputa Bratstva i jedinstva na krajnjem severu Slovenije, u zoni Jesenica, još uvek je autoput bez zaustavnih traka.
A kroz Karavanke na prelazu prema Austriji postoji samo jedna tunelska cev. Tu se stanje nije izmenilo još od SFRJ.
 
Шта се десило са овом темом, односно са новим картама? Врло корисне мапе, не знам да ли постоји новија верзија или је пребачно на неки други подфорум?
 
Vrh