Šta je novo?

Javne zelene površine

Javljaju mi da je poseceno zadnjih dana 50tak stabala na tasmajdanu i da ne prestaju da seku,sad su stigli do crkve..Naravno,elaborata nema nego seku odokativno...
 
Pa rekli su da ce poseci sve sto zaklanja pogled na crkvu. To znaci da bi mogli sve da poseku, jer ce bar jedno stablo uvek iz nekog ugla da zaklanja crkvu.
 
Deja vu...

drvok.jpg


drvo1.jpg


Evo slika...Prosvetljuju svaka im cast...Verovatno hoce da ostvare eye contact izmedju crkve i madere.

http://www.facebook.com/album.php?aid=32163&id=100000808761019&page=2

tas2d.jpg


tas3y.jpg


tas4.jpg


tas5.jpg
 
Senke":2by0gio3 je napisao(la):
stf":2by0gio3 je napisao(la):
Pa rekli su da ce poseci sve sto zaklanja pogled na crkvu. To znaci da bi mogli sve da poseku, jer ce bar jedno stablo uvek iz nekog ugla da zaklanja crkvu.
J***la ih crkva.
Ma to je samo izgovor. Crkva se i do sad lepo videla iz Resavske i sa Malog Tasa, odakle i treba.
 
Senke":7qcbp8u8 je napisao(la):
stf":7qcbp8u8 je napisao(la):
Pa rekli su da ce poseci sve sto zaklanja pogled na crkvu. To znaci da bi mogli sve da poseku, jer ce bar jedno stablo uvek iz nekog ugla da zaklanja crkvu.
J***la ih crkva.
ПАТРИЈАРХ СРПСКИ ИРИНЕЈ ДОДЕЛИО ЗАХВАЛНИЦУ „ЈКП ЗЕЛЕНИЛО БЕОГРАД“


Између многобројних признања које наше Предузеће добија за оно шта и како ради, и за помоћ коју пружа другима у делатности коју обавља, једном без сумње припада посебно место. У питању је Захвалница коју смо добили од Патријарха Српског Иринеја за уређење слободних и зелених површина манастирског комплекса. У њој 45. Поглавар Српске Православне Цркве је одао признање и изразио захвалност нашим радницима за „несебичан допринос“ у свечаности његовог устоличења у Пећкој Патријаршији.

20101105100003-big.jpg
 
Ovo je sasvim logican nastavak epopeje zidanja crkava po sumama i parkovima Beograda, seca stotine drveca zarad lepseg pogleda itd. Jos da mu daju orden Svetog Save. :rolleyes:
 
Pravoslavlje zaista jeste i veselje i radost neizmerna, ali i premudrost beskrajna .

Nas vekovima pravoslavni narod je uvek bio blizak prirodi, voleo je, bio zahvalan i imao strahopostovanje prema njoj, to znaju svi koji jos pamte seoski zivot i obicaje pre elektrifikacije, o tome svedoce brojni nasi i strani pisci i putopisci.

Ali sta cete, industrijalizacija i televizijacija su porodile neke drugacije genera cije.
 
Istina, poenta mi je i bila da istaknem kako se nesto sto u osnovi nije lose koristi u potpuno druge svrhe samim tim sto su nove generacije tome podlozne.
 
Da li se u Gradskom zelenilu podsećaju malo socijalizma, pa svojim radnicima daju besplatna drva za grejanje umesto plate?

Naravno da nema smisla. Ovolika posečena stabla u poslednje vreme ni rušenje Hrama Svetog Save zato što ispod njega postoji lekovita voda i otvaranje banje na tom području ne bi opravdalo.
 
Glas prirode":1b6comqv je napisao(la):
Sta mislite ima li sada smisla ova tzv. Zelena debata ?
Ima,jer ako znamo sta se desilo u proslosti i sta se desava trenutno ne znaci da ce tako biti i ubuduce.Potrebno je da gradski sekretarijat za zastitu zivotne sredine dobije veca ovlascenja,da javnost bude vise ukljucena i da se digne ekoloska svest.To se i cini ovom debatom.
 
Hmmmm, sta znam! U pocetku me je prijatno iznenadilo otvaranje Zelene debate, mada sam ga uzeo sa dozom rezerve.
Slazem se Vucko da treba biti istrajan u borbi za humaniji zivot i lepsi grad ali sam si sve rekao. Jednostavno malo ljudi ucestvuje u debati.
Ljudi nazalost nisu zainteresovani dovoljno a njihovo okruzenje je u pitanju. Grad ne haje mnogo za zelenilo, vise ga posmatra kao buduce gradjevinsko zemljiste. Duplo golo!
 
Tako ce jednog dana kad sve izgrade i ne budu mogli da disu, rusiti kvartove da bi pravili parkove. Krug se okrece.
 
Aj da dozivim i vidim tu zelenu mafiju,ne moze biti gore od ovoga.

Kako bi braca ameri rekli-the tables have turned :)
 
Поштоване колеге,

У зони мира, одмора и шетње, предвиђеној само за пешаке (на пресеку улица Кнез Михаилове и Краља Петра) која је и једна од незаобилазних туристичких дестинација, озелењене су четири жардињере.

На њиховој површини од око 240м2 формирaни су травњаци од травног бусена. Претходно је однето 31 м3 шута, извађена постојећа стерилна и разастрта земља и испланирана хумусна земља (285м). Засађено је и 18 садница липа, што ће читав овај простор учинити још лепшим и атрактивнијим.

Сви који потраже одмор и предах у баштама постојећих угоститељских објеката од сада ће моћи да уживају и у зеленилу.

Овај посао уговорен је са Београд-путем, а финансиран од стране Градског секретаријата за саобраћај.


У прилогу Вам достављамо фотографију..

За све додатне информације стојимо Вам на располагању.

С поштовањем,

Гордана Миљојковић

ЈКП „Зеленило Београд“

Ул. Сурчински пут бр. 2

Телефон:

011-2602-186
011-2676-776
 
Evo i slike sa sajta zelenila
20101210090225-big.jpg


Mislim da je los izbor drveta,jer se lipe lako lome,Recimo u bulevaru je kod coska sa batutovom breza stara 20-30 godina se polomila od vetra.Verovatno ce tako i biti sa obim cackalicama

Fontana u Pionirskom parku,slikao Pedja nbg na SSC

photo0352.jpg


photo03530.jpg
 
Ne volim ovakav kamen - podseca me na 90-e - bordo plocice, flekavi mesing, filadendron u saksiji, ogledala i prenasminakana zena u sakou sa naramenicama u drustvu zalizanog biznismena sa pejdzerom. Fuj.
 
vucko":q0e8xedy je napisao(la):
,Recimo u bulevaru je kod coska sa batutovom breza stara 20-30 godina se polomila od vetra.
Mogu da garantujem da je pala jel su joj sasekli korenje prilikom rekonstrukcije.
Vrlo dobro sam video iz tramvaja, da je palo celo drvo iz korena, tj. nije se slomilo.

Na stranu to sto su ove zardinjere u Kralja Petra, zalosne. Postovacu sutra sliku takvih zardinjera iz Grocke, koje su uradjene davne 1995. da uporedite, sta se tada radilo u jednoj varosici, naspram onoga sto je 2010. odradjeno u strogom centru Beograda.
 
Vrlo dobro sam video iz tramvaja, da je palo celo drvo iz korena, tj. nije se slomilo

Ovo sam cuo i od drugih ljudi.Seckali su pre nekoliko dana,to jest podrezavali ih.dakle i ostalih 2-3 ce tu pasti jer je tu opstinski odbor znamo vec koga...

Znaci nema brige,ok :)

Slazem se za zardinjere,bezveze su...
 
Jel vam zvuci poznata prica seckanja zdravog drveca?Sada strucnjaci sumarskog fakulteta,a zapravo samo jedna osoba,a to je Cedomir Markovic koji je isto to i uradio i u bulevaru.Ocenio je da je 200 stabala u valjevu za secu...Ocigledno je 2010. godina zaraznih bolesti kod stabala u Srbiji,mora da je neka epidemija.

Opština Valjevo demantuje da se seku zdrava stabla u parkovima
Beta | 08. 12. 2010. - 23:49h

» Komentara: 1
VALJEVO - Direkcija za izgradnju i uređenje Valjeva demantovala je tvrdnje lokalne Ekološko šumarske organizacije "Ekošum" da se u gradskim parkovima, umesto bolesnih, seku zdravi četinari..
U demantiju, koje je preneo Odsek za odnose sa javnošću Gradske uprave, piše da se u "park šumama Pećina i Vidrak" seku samo bolesna stabla.

Za sada je posečeno oko 50 stabala, dok će do kraja godine biti posečeno još 150 obeleženih, bolesnih stabala, navodi se u saopštenju.

Precizira se da je borove napao "šestozubi potkornjak" što dovodi do njihovog sušenja, te im "nema spasa", kako su ocenili i stručnjaci Šumarskog fakulteta iz Beograda, koji su definisali mere koje treba preduzeti kako bi se to (sušenje četinara) sprečilo.

Dodaje se da će posle sanitarne sece zaraženih četinara biti zasađene druge vrste odgovarajućih sadnica, dok će se "posečena drvna masa iskoristiti za rustik mobilijar (klupe, nastrešnice, ograde, korpe za otpatke i sl.) koji će biti postavljeni na zelenim površinama u gradu".

Iz Direkcije za uređenje Valjeva upozoravaju da bi pored Zdravstvenog centra, koji je već pristupio seči i uklanjanju suvih i zaraženih stabala u bolničkom krugu, to isto trebalo da urade i OŠ "Nada Purić" i Gradski vodovod u krugu Fabrike za prečišćavanje vode na Promaji.
 
Vrh