Šta je novo?

Bioskop "Jugoslavija"

Ne mogu da verujem da na tom setalistu ispred -pozorista-, pijace i TC Novi Beograd uglavljuju biciklisticku stazu!!! :violina:
 
'ajde uz Boziju pomoc nek se to obnovi da lici na nesto :kk:

Inace me fascinira nasa sposobnost da i od modernih zgrada XX veka napravimo vasar-bazar-cepenak. Izdeli na radnjice, svaku zakuj u metalne resetke razne boje, istakni nekakvu firmu iznad... kao sa fasadama, klima uredjaj ovde, klima uredjaj onde, jedna terasa ovakva, druga onakva... svako uvodjenje kakvog-takvog reda pozdravljam!
 
Da li ce biti biciklisticka staza ili ne, ne znam. Ali su prosirili to setaliste, tj. shire ga. Izbetonirali su treba da se stavi asfalt. Inace rade celu fasadu bioskopa Jugoslavije i koliko sam video verovatno ce i onaj mali trg izmedju Jugoslavije i hotela Putnik. Danas kada sam prolazio je vec skinuta skroz ona sarena tapeta sta je vec iznad ulaza. :)
 
Ne verujem da će da ubacuju biciklističku jer i prekoputa TC Merkator i ispred Doma zdravlja prolazi dvosmerna biciklistička staza.
 
Ovo se privodi kraju. Skinuse skelu sa glavnog ulaza. Poceli su da sredjuju stepeniste. A prethodnih dana tu su drugari iz "MN Loznice" koji ocigledno spremaju teren iza objekta za svoj cuveni behaton. Inace, na objektu je vec osvanuo i prvi grafit :rolleyes:

Jos jedna stvar koja ide u prilog tome da se rekonstrukciji blizi kraj jeste i to sto je na sajtu Grada Beograda objavljen javni poziv za izvodjaca radova rekonstrukcije i dogradnje pozorista "Dusko Radovic", a posto se "Radovic" privremeno seli u "Jugu", jasno je da ovaj nekada cuvenii bioskop uskoro ponovo otvara svoja vrata.
 
Sređuje se i plato između bioskopa i hotela. Takođe i stepenište i cela okolina do ulice. Izgleda za sada ok.
Koliko sam video, glavni izvođač radova za te "spoljne" radove je MBA.
 
U zurbi. Slika nije uspela, ubio me kontraliht, ali kontam da ljudima znaci bar neka slicica, kao CAM na piratebayu :D

jugaskop.jpg
 
Nema ni skela ni radnika vise. Nisam odusevljen rekonstrukcijom ali je kud i kamo bolje nego sto je bilo. Naravno vec je fasada na nekim delovima unakazena tinejdz navijackim grupama i tagovima :(
 
Grafiti, pa jos ona musava prekrecavanja istih. Bode oci ovoliko belilo. I neki delovi su nezavrseni, npr. oko ulaznih vrata nije zavrsena fasada. Bese ranije bio mural iznad ulaza? Zar je toliko tesko napraviti repliku - mladi umetnici umiru za takvom sansom i rado bi posao odradili besplatno. Okolina, iako behatonirana, izgleda pristojno. Mada smesno mi je da su na Tasu postavili moderne klupe, a ovde slicne onima na Kalisu.

Kraj radova je izvestan jer Radovic mora da se seli do pocetka sledece pozorisne sezone buduci da pocinju radovi na Pozoristu na Tasu.
 
BOKI SMOKI":2pifyruh je napisao(la):
+1 Kakav preobrazaj!! :shok:


:shok: :vops:


Takve nase impresije samo pokazuju koliko smo se navikli na oronulost i prljavstinu beogradskih pejzaza. :|

A sto se grafita tice, dovode me do ludila! :rant: Mislio sam da su devedesete bile raj za grafitere, kad, "grafitiranje" Beograda je, moj je utisak, najintenzivnije u poslednjih 20 godina. :mad:
 
Sadašnji izgled ulaza u "Novobeogradsko pozorište", nakon rekonstrukcije

395644_235799989832272_154426217969650_534781_45087526_n.jpg


i sale

397135_235800063165598_154426217969650_534784_533749871_n.jpg
 
Ta zgrada je vrlo očigledan pokazatelj kako svaka depresivna brutalistička zgrada može ponovo da zasija istim sjajem kojim je sjajila kada je prvi put bila otvorena!
 
Idem danas tamo na predstavu, pa javim kako je. :)
 
A zasto se ulazi na sporedni bocni ulaz a ne na centralni pored glasnika felks+ za slike :kafa:
 
Ne znam koji je zvanično glavni, ali ovaj izgleda glavnije jer je na prometnijem bulevaru:

1356282_Bioskop_Jugoslavija.jpg


Očigledno je da to nije isti ulaz kao ovaj:

395644_235799989832272_154426217969650_534781_45087526_n.jpg


Taj ulaz koji izgleda glavnije uopšte ne izgleda reprezentativno kao ovaj
 
Ово је иначе и био главни улаз у некадашњи биоскоп Југославија, а излаз према Булевару Михајла Пупина
 
Hvala Gaga na pojasnjenju ja nisam imao priliku da posjetim to zdanje dok je bilo bioskop nadam se da cu sad to uspjeti :)
 
Od prošle ili pretprošle godine je useljeno pozorište lutaka "Pinokio" u ovu zgradu.


Septembar 2016.
 
Vrh