Šta je novo?

Грчка улица Бежанијска коса - Сурчинска улица Ледине

Ovo poslednje sa rasipanjem zemlje je već težak komunalni prekršaj pa bi nadležne inspekcije trebale da reaguju... Olakšavajuća (ali ne i opravdavajuća) okolnost je što Grča baš i nije neka prometna ulica...
 
Mogli su taj sut da naspu uz ogradu groblja. Preko toga 1-2 malo kvaltetnije zemlje. Tako bi se napravilo zemljano uzvisenje od 3-4 m na koje se moze zasaditi one tuje i dobije se paravan koji je visok 7-8 metara.
 
Molim moderatora ukoliko je to moguce ili onog forumasa koji je postavio temu, da istu prosirimo i na trasu T-6 od Kvantaske pijace do Grand kafe (dodatak bi jednostavno bio Grcka ulica i nastavak T-6)jer su prirodno povezane teme, tacnije realizacija jednog projekta, prirodno ce povuci i realizaciju drugog. Inace, na T6 se nesto inetersantno zbiva doneta su prva dva resenja o izuzimanju zemljista, ja ocekujem za mesec-dva dana jos oko desetak, petnaest resenja. Ukoliko se Direkcija za gradjevinsko zemljiste ne bude zalila, eto nama resenih imovinskopravnih odnosa na tom delu T-6. U tom slucaju i nastavak Grcke dolazi vrlo brzo u igru.
 
I još ako bi produžili dr ivana ribara do grčke pa da se lepo sve to spoji to bi bilo sjajno.......
 
Pa hoce sigurno. Treba da se sruse dole samo 2 kuce. jedna je ekstra problematicna, i trebalo bi je samo malo zaobici, jer treba da je zakace ali bukvalno za nekih 10 kvm objekta. Samo za toliko zaneti udesno saobracajnicu i onu sa druge strane resavaju iz keca u kec, jer je u pitanju ne udzerica, nego je pitanje da li ce izdrzati do eksproprijacije do tada. To sve kad se spoji, Ledine ce postati lokacija bara-bar Bezanijskoj kosi, a ja sasvim slucajno dejstvujem na tom terenu, eh, eh , eh, sto mi nesto tesko pada.
 
belka":3jhnyeh5 je napisao(la):
Molim moderatora ukoliko je to moguce ili onog forumasa koji je postavio temu, da istu prosirimo i na trasu T-6 od Kvantaske pijace do Grand kafe (dodatak bi jednostavno bio Grcka ulica i nastavak T-6)jer su prirodno povezane teme, tacnije realizacija jednog projekta, prirodno ce povuci i realizaciju drugog. Inace, na T6 se nesto inetersantno zbiva doneta su prva dva resenja o izuzimanju zemljista, ja ocekujem za mesec-dva dana jos oko desetak, petnaest resenja. Ukoliko se Direkcija za gradjevinsko zemljiste ne bude zalila, eto nama resenih imovinskopravnih odnosa na tom delu T-6. U tom slucaju i nastavak Grcke dolazi vrlo brzo u igru.
Е па комшија Белка имаш укњижен плусићћћ од мене за ову лепу вест. Значи Грчка улица полако али сигурно долази до свог окончања и окончања саобраћајног лудила у овом делу насеља Бежанијске коса односно у 3-ој месној заједници.

Наслов теме требају да допуне или Игор или Вучко и могла би сад да се зове "Грчка улица-Бежанијска коса-саобраћајница Т6".
 
belka":52x56n8j je napisao(la):
Pa hoce sigurno. Treba da se sruse dole samo 2 kuce. jedna je ekstra problematicna, i trebalo bi je samo malo zaobici, jer treba da je zakace ali bukvalno za nekih 10 kvm objekta. Samo za toliko zaneti udesno saobracajnicu i onu sa druge strane resavaju iz keca u kec, jer je u pitanju ne udzerica, nego je pitanje da li ce izdrzati do eksproprijacije do tada. To sve kad se spoji, Ledine ce postati lokacija bara-bar Bezanijskoj kosi, a ja sasvim slucajno dejstvujem na tom terenu, eh, eh , eh, sto mi nesto tesko pada.
Јел' та екстра проблематична кућа, она кућа код оног ауто сервиса или нека друга ? Гледаћу за викенд да одем до доле и снимим па да поставим на форум, а и ту "уџерицу".

Значи цена квадрата на Лединама има да скочи, само тако... Нека је теби само таквих послића што више, а то значи и уређивање и сређивање Новог Београда, његових саобраћајница,...
 
Problematicna je kuca u kojoj se nalaze lokali kada krenes ka gore prema Surcinu sa desne strane, od kruznog toka u Vojvodjanskoj. Nine problematicna, vec moze da se stvori nepotreban problem jer trasa ide preko te kuce samo nekih desetak kvadrata, koliko treba da je zasece, tj nekoliko tih lokala. A kako je to u katastru sto posto jedinstven objekat, morace da se rusi cela kuca i jos jedna u dvoristu i tako dalje. Za tim nema potrebe vec trasu treba zaneti malo ulevo kad se gleda prema Bez kosi, kako bi se to izbeglo. Preko puta nje je jedna teska udzerica koja ce lako biti resena, a lokali iznad nje su divlji, tako da ce takodje biti reseni lako.

A ako se ta putna veza zavrsi, Ledine ulecu sto posto u prvi plan samo tako.
 
Гага":3lydiaxu je napisao(la):
Наслов теме требају да допуне или Игор или Вучко и могла би сад да се зове "Грчка улица-Бежанијска коса-саобраћајница Т6".
naslov bolje da bude grčka ulica - surčinska - saobraćajnica T6 - dr ivana ribara...

to će biti raskrsnica u budućnosti kojoj se teži....


ili T6 - grčka - dr ivana ribara - surčinska..... to je u smeru kretanja kazaljke na satu.
 
MilisaV":jakmqo3z je napisao(la):
Гага":jakmqo3z je napisao(la):
Наслов теме требају да допуне или Игор или Вучко и могла би сад да се зове "Грчка улица-Бежанијска коса-саобраћајница Т6".
naslov bolje da bude grčka ulica - surčinska - saobraćajnica T6 - dr ivana ribara...

to će biti raskrsnica u budućnosti kojoj se teži....


ili T6 - grčka - dr ivana ribara - surčinska..... to je u smeru kretanja kazaljke na satu.
Може, гласам за овај други предлог, само да се испред дода одредница: "саобраћајнице: Т6 - Грчка - др Ивана Рибара - Сурчинска", која ће да "појача" наслов.
 
Ovaj drugi naslov je jaci, jer ce i ici realizacija upravo tim redom.
 
Evo kako sam ja zamislio ta spajanja, ispravite me ako grešim:



Uploaded with ImageShack.us

Crveno je T6 od sadašnjeg kraja do Ivana Ribara,
Plavo je spoj Grčke i Surčinske
Zeleno je jedan lep kružni tok :D

Ne zamerite na odsustvu talenta za crtanje :D
 
Mekbejn, tako je i po usvojenim planovima detaljne regulacije. Znaci urbanisticka osnova postoji, potrebno je samo rascistiti imovinskopravne odnose i izgraditi saobracajnice na toj trasi. Nema samo kruznog toka kao saobracajnog resenja, a ja ne znam moze li se pri izgradnji saobracajnice menjati unutrasnji sadrzaj i oblik saobracajnice, ne izlazeci iz njenog gabarita. Ako moze, nema smetnje da tu bude i jedan kruzni tok, ja bih licno bio presrecan.
 
Emisija koja prati izgradnju škole od sutra na “Studiju B“

G. A. | 22. 05. 2011. - 19:32h

Koliko je truda potrebno da bi se sagradila škola, kako izgleda gradilište i na koje probleme se nailazi u toku gradnje nove škole ne Bežanijskoj kosi, saznaće gledaoci Televizije Studio B u u emisiji Željka Veljkovića “Kako škola raste“ koja se od sutra emituje na ovoj televiziji.

144227_skola-02_f.jpg


Emisija će pratiti 100 dana izgradnje škole na Bežanijskoj kosi
- Radi se o dokumentarnom rijaliti programu koji će pružiti jedinstvenu priliku za praćenje rekordno brzog procesa gradnje, koji će se značajno razlikovati od uobičajenih standarda građevinarstva u Srbiji, jer škola će biti završena za samo 100 dana, već do prvog septembra - navode iz “Studia B”.

U gradnji škole, koju finansira Grad Beograd, biće korišćeni najsavremeniji materijali i tehnika gradnje. Sastojaće se od 6 objekata ukupne površine veće od 7500m2 i u jednoj smeni u 32 učionice moći će da primi 850 učenika.

144228_skola-04_hs.jpg

Gledaoci će moći da upoznaju graditelje koji će učiniti sve da školu završe u rekordnom roku, ali i projektante, nadzornike, inžinjere, noćne čuvare... i sve koji su zaslužni za precizno planiranje i funkcionisanje procesa rada. U emisijama će učestvovati i komšije, roditelji i deca koja će od prvog septembra biti polaznici ove škole.

Emisija će se emitovati ponedeljkom, sredom i petkom u okviru programa “Beograde, dobro jutro Plus”, “Beograde, dobar dan” i u večernjem terminu u 22.30 sati.
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/255433/Emisija-koja-prati-izgradnju-skole-od-sutra-na-Studiju-B
 
О изградњи нове основне школе на Бежанијској коси нисмо дуго писали. Од задњих слика које сам поставио 16. маја, јако пуно се урадило. Ето раде већ кровну конструкцију ! Грађевинци стварно ударнички раде сваки дан и викендом, од 7 до 19 часова. Сад су управо завршили са радом док ово пишем и постављам нове слике, јер мали део грађевине видим са терасе.

Шта ће те, избори се приближавају, а жути обаћали школу за 100 дана, а нама са Косе "обавеза" да гласамо за њих, мало теже (шипак, штета што га нема међу смајлијима).

Ево и најновијих слика од јуче (19. јун), а за дивно чудо извођач радова је поставио и таблу са рендером и основним подацима. Једино од података нема, почетак и завршетак радова !

 
Гага":xoyopv64 je napisao(la):
Био сам и на делу где треба Грчка улица да "изађе" на Сурчински пут. Баш где сам стајао и сликао ту би требало да буде "спајање" ове две улице. На слици где се види стуб (лево) од мобилне телефоније ту је сад завршетак Грчке улице и одатле почиње наставак даље до места где сам сликао. Са десне старне слике су залеђина Гранд кафе, ергеле и ауто отпада. Види се и земљиште које треба да се откупи од физичких лица, о којем је Белка причао (око 10 хиљада квадрата).

На следећим двема сликама је садашња ситуација места "изласка" Грчке улице на Сурчински пут. Прва слика је превац према Б.Коси и виде се бетонска ограда ергеле и ауто отпада, а мало даље и од Гранд кафе. на другој слици је правац према Сурчину. Каква ће бити раскрсница, са семафором или кружни ток, то стварно не знам !


Пре неки дан сам приметио да се расчишћава терен на делу где би требало да се Грчка улица споји са Сурчинским путем. Зато сам јуче исто обишао овај део Ледина и направио пар слика.

Да ли су стварно са овим почели радови на спајању ове две саобраћајнице или не, то не знам ! Хтео сам да питам и неког од радника, али за инат никог није било у близини. Сву ону земљу и оне велике трупце су однели, а један део земље насипају према далеководима ! Можда неко и више зна, а ево и слика:

 
vucko":3hqhasm4 je napisao(la):
EVo gi i render :)

skola_kosa.jpg

Да Вучко, то је поглед на школу од спортских терена или од стране Грчке улице. На претходној страни, пост 99, сам поставио рендер школе са лица, али ево га још једном:

 
mekbejn":23nkie4i je napisao(la):
Evo kako sam ja zamislio ta spajanja, ispravite me ako grešim:



Uploaded with ImageShack.us

Crveno je T6 od sadašnjeg kraja do Ivana Ribara,
Plavo je spoj Grčke i Surčinske
Zeleno je jedan lep kružni tok :D

Ne zamerite na odsustvu talenta za crtanje :D

belka":23nkie4i je napisao(la):
Mekbejn, tako je i po usvojenim planovima detaljne regulacije. Znaci urbanisticka osnova postoji, potrebno je samo rascistiti imovinskopravne odnose i izgraditi saobracajnice na toj trasi. Nema samo kruznog toka kao saobracajnog resenja, a ja ne znam moze li se pri izgradnji saobracajnice menjati unutrasnji sadrzaj i oblik saobracajnice, ne izlazeci iz njenog gabarita. Ako moze, nema smetnje da tu bude i jedan kruzni tok, ja bih licno bio presrecan.

belka":23nkie4i je napisao(la):
Problematicna je kuca u kojoj se nalaze lokali kada krenes ka gore prema Surcinu sa desne strane, od kruznog toka u Vojvodjanskoj. Nine problematicna, vec moze da se stvori nepotreban problem jer trasa ide preko te kuce samo nekih desetak kvadrata, koliko treba da je zasece, tj nekoliko tih lokala. A kako je to u katastru sto posto jedinstven objekat, morace da se rusi cela kuca i jos jedna u dvoristu i tako dalje. Za tim nema potrebe vec trasu treba zaneti malo ulevo kad se gleda prema Bez kosi, kako bi se to izbeglo. Preko puta nje je jedna teska udzerica koja ce lako biti resena, a lokali iznad nje su divlji, tako da ce takodje biti reseni lako.

A ako se ta putna veza zavrsi, Ledine ulecu sto posto u prvi plan samo tako.

Обећао сам пре нешто више од месец дана да ћу да сликам овај део који је Мекбејн уцртао и о коме је Белка писао, али имао сам доста обавеза. Ево слика и краћих објашњења.

На овој слици, коју сам снимио раније, би почео наставак Грчке улице (право) ка Сурчинском путу, а одатле лево би почела улица Др. Ивана Рибара, а са десне стране би долазила будућа саобраћајница Т6. Надајмо се да ће бити памети и слуха да се овде изгради раскрсница кружног облика:


Ово цигојнерско насеље се наравно мора уклонити да би улица могла у опште да се гради даље. Да ли ће ту бити проблема и уцена може се само наслутити. Ту је и привремена окретница линија 74, 75 и Е4. Слике исто снимљене раније:



Будући део улице Др. Ивана Рибара би требало да "пресече" улицу Недељка Гвозденовића код овог лежећег полицајца и наставља даље. Ту би дошла једна такозвана "Т" раскрсница јер се предвиђа да се ту и "затвори" улица Н. Гвозденовића. Иначе кад се буде урадила Грчка улица, моја улица Недељка Гвозденовића ће постати једносмерна улица и то у правцу од пијаце ка Сурчинском путу. Бараке које се виде из ових дивљих дрвећа се наравно руше:


Где се види овај усек у насипу туда ће пролазити будући део Др. Ивана Рибара. Поглед од садашњег Сурчинског пута према горе тј. према задњој линији насеља Бежанијска коса односно III месне заједнице.



Две слике са погледом са Сурчинског пута према доле тј. према делу где је кружна раскрсница где се спајају Војођанска, садашња Сурчинки пут и Др. Ивана Рибара, види се на дну слике. Са леве стране слика је усек куда ће проћи будући део Др. Ивана Рибара (правац према доле):



Сликано од кружног тока где се уливају Сурчински пут, Војођанска и Др. Ивана Рибара према горе тј. према Сурчину. Све ове уџерице и локали који су дивљи, а које је Белка спомињао, а који се налазе са леве стране на сликама, се руше без пардона. Што се тиче десне стране, гледано према горе, не знам тачно на коју је кућу Белка мислио да је проблематична. Ту са десне стране има доста локала, ауто сервиса и складиште грађевинског материјала.
Кад се стварно буде урадио увај део улице Др. Ивана Рибара, биће то још један прелепи део Новог Београда, који ће коначно бити сређен. А до тада....


 
Ја сам увек ту раскрсницу видео денивелисану, обзиром на висинску разлику...
 
Wile E. Coyote":1dghb2of je napisao(la):
Ја сам увек ту раскрсницу видео денивелисану, обзиром на висинску разлику...
Без обзира на висинску разлику остаће кружни ток. Боље и то него раскрсница са семафором !
 
Pozdrav svima na forumu!!!
Da li je neko skoro prosao surcinskim putem?
iza grand kafe, u stvari iza onog auto otpada ili sta je vec poceli su da nasipaju neku zemlju, to je po mom misljenju mesto gde bi Grcka ulica trebalo da se spoji sa Surcinskim putem. Da li neko zna sta se desava???
 
Dobrodosao :)

Pogledaj post 117 sa ove strane,tvoj komsija Gaga je napravio reportazu bas o tom nasipanju zemlje
 
e hvala nisam pazljivo gledao... bio sam malo pre tamo, kamioni i dalje dovoze zemlju... nadam se da ce ujedno da rade i T6 kad su vec tu :)))
Inace postavlja se semafor na surcinskom putu kod granda za skretanje ka Bez. kosi
 
Vrh