Šta je novo?

Zgrada Narodne skupštine Republike Srbije

Da li ste za vraćanje stare ograde oko zgrade Skupštine Srbije?

  • Da

    Glasovi: 103 62,0%
  • Ne

    Glasovi: 49 29,5%
  • Nisam siguran

    Glasovi: 14 8,4%

  • Ukupno glasača
    166
Nisam baš oduševljen ovim renoviranjem.

Na stranu diskoteka na vrhu, nekako mi je Skupština izgubila malo na monumentalnosti.
Kao da su uradili "fade" na ivicama.

Baš mi liči na ono glupo sređivanje bioskopa Jugoslavija.
 
Erysimum Cheiri":5t3iphb0 je napisao(la):
Mogli su ove dve skulpture da ociste i srede ovo zelenilo...

Од чега да их очисте? Не мислиш ваљда од зеленкасте патине? Па она им даје шмек и чува их од пропадања.
 
A trg ispred skupštine... propali asfalt i rasklimatane ploče,a o parkingu pored da i ne govorim bruka!
 
Mozda bude gradjena podzemna garaza kod skupstine ove godine u Kosovskoj.Videcemo sta ce biti :)
 
vucko":8h97be1l je napisao(la):
Mozda bude gradjena podzemna garaza kod skupstine ove godine u Kosovskoj.Videcemo sta ce biti :)


па јесте...далеко им је она гаража преко пута...после морају и улицу да прелазе..јадни наши посланици :rant:
 
Hoće li onda skloniti one parkinge ispred skupštine? :)
 
O Boze, kako mrzim taj parking kod Skupstine. Ne znam, nervira me ta zapusenost srca grada, pa ako cemo iskreno, i same drzave. Nerviralo me i dok je Skupstina bila u mraku. Ali nervira me i kada se skrka milion evra u osvetljenje Skupstine i kada radovi traju 100 godina i pri tom se neko dobro opari na rentanju skela. Ne znam - rat u meni. Super je da je Skupstina lepa spolja, ali bi bilo jos bolje kada bi bila lepa iznutra (ne mislim na enterijer)... Znate ono, kao prelepa i sredjena devojka, a kad progovori glupa k'o *****.
 
milanobelgrade":14qtly4s je napisao(la):
vucko":14qtly4s je napisao(la):
Mozda bude gradjena podzemna garaza kod skupstine ove godine u Kosovskoj.Videcemo sta ce biti :)


па јесте...далеко им је она гаража преко пута...после морају и улицу да прелазе..јадни наши посланици :rant:

Iskreno ovo nije za njihov luksuz,bice im jos veci cim da onako debeli silaze u parking i van njega uzbrdo.

Nego bih hteo da okolina skupstine bude lepa bez tih prokletih automobila.A i stanovnici kosovske ce dobiti novi parking.

Druge dve aktuelne lokacije su skerliceva kod Narodne Biblioteke i Francuska kod pumpe(prekoputa crkve).Ako im je verovati do kraja godine ce poceti jednu da grade.
 
milanobelgrade":37mw10tj je napisao(la):
vucko":37mw10tj je napisao(la):
Mozda bude gradjena podzemna garaza kod skupstine ove godine u Kosovskoj.Videcemo sta ce biti :)


па јесте...далеко им је она гаража преко пута...после морају и улицу да прелазе..јадни наши посланици :rant:

Можда ће Чеда Прашак опет да тражи да се направи нови пешачки прелаз, директно од улице Драгослава Јовановића до Дома Народне Скупштине !!! "Јадници" други део !
 
Чеда Прашак би да паркира џип равно испред врата саме хале за посланике :D
 
2012":1gxsfcdu je napisao(la):
A trg ispred skupštine... propali asfalt i rasklimatane ploče,a o parkingu pored da i ne govorim bruka!

Predsednica opštine je kazala da su napravili drugu garažu koja je trebalo da zameni tu pored skupštine, međutim i ta je ostala. To je stvarno sramota, na takvoj lokaciji između dva najvažnija gradska trga i turističke atrakcije. Skandal.

I zaista, rastinje ispred skupštine, zašto uopšte postoji? Guši zgradu
 
A sad jedno fantastično poređenje

iqbpZ.png


VERSUS

ik0mn.png


edit: imam neki ludi osećaj da nisu rekonstruisali dfeo fasade iza drveća xD
 
Jao evo me najzad u Beogradu i moram priznati da sam bio SOKIRAN osvetljenjem kad se tuda prosetah pre neko vece. Uvek sam se zgrazavao nad serijatskim a i singapurskim sistemom pravosudja koji predvidja sibu za odredjene prekrsaje ali kad videh ona raznobojna svetla u trenutku promenih misljenje. Za ono nema bolje kazne od pruta po %&$@#...

Inace, i ostatak osvetljenja je KRIMINALAN. Ogromna energija se rasipa, manjim delom po krovu i kupolama a vecim delom na dozivanje vanzemaljaca jer ide pravo u nebo, a ponesto od toga verovatno uspeva da zaslepi nekog pilota ili dezorijentise ptice. Za razliku od krova koji sljasti, fasada je prakticno u mraku. Way to go, majstore, ko god da si.

Jedino sto malo ublazava utisak je obliznji park sa statuom "oca nacije" Azerbejdzana i jos jednim suludim lajt souom koji putnika namernika navodi na pomisao da su i skupstina i park deo neke konceptualne postavke ciji je jedini cilj da sokira i izaziva nevericu.
 
Sve je stvar ekspozicije, a to se vidi po tome da ulica nikada nije toliko svetla nocu kao na ovoj slici na kojoj je to prakticni "dansko" osvetljenje. Fasada je stvarno poluzamracena, a kupola osvetljena nesrazmerno jako mada manje nego na ovoj slici. Video licno, i gledao 15 minuta prosle nedelje. Vrlo lose samo po sebi a kad dodas i raznobojna svetla - katastrofa!
 
Slike sa dugom ekspozicijom prikazuju stvari mnogo svetlijim nego sto jesu, ovde izgleda da je pred skupstinom nocu maltene dan. I zato se jedva i prepoznaje da je onaj ocajno light show na kupoli u plavoj fazi na ovoj slici. Nice try, though :rolleyes:
 
Дај Џони, није човеку циљ да нешто докаже. Човек је фотограф, и постује фотке невезано за дискусију, а сваки фотограф, вештином извлачи најбоље из онога што фотографише.
 
Samo kazem da su fotografije previse osvetljene i daju pogresan utisak. Treba ili kraca ekspozicija ili ako su pravljene klasicnom kamerom krace razvijanje, to je sve.

Mada se i ovde vidi KOLIKA kolicina energije leti u nebo svake noci, kupola i krov su osvetljeni preko svake mere, a naravno kad nesto osvetljavas reflektorima bar 30% energije to promasi i ide negde pored. Katastrofa. I naravno MI to sve placamo.
 
Наравно, фотографија је вид уметности нема ту бог зна колико документарности. Људско око је далеко савршенији инструмент који потпуно другачије функционише од камере. Оно што се види је само ауторов однос према слици, његово лично виђење нечега. Тако у званичној виртуелној тури наше скупштине можете запазити човека како се "упасава" (вади или трпа кошуљу у гузицу, нисам сигуран за смер радње), каблове који штрче на све стране, гомиле разбацаних папира, штампача на све стране. Наравно да тога има и на Каппитол Хилу, али се приликом сликања мало потруде да лепше представе свој парламент.
 
JohnyBgood":z9calas4 je napisao(la):
Samo kazem da su fotografije previse osvetljene i daju pogresan utisak. Treba ili kraca ekspozicija ili ako su pravljene klasicnom kamerom krace razvijanje, to je sve.
Уметничке фотографије и не приказују реалност. За реалност се користе обични дигиталци, тј. туристичке камерице.
 
Vrh