Šta je novo?

Veliki propusti u JGPP

Хвала на подршци, поштено сам намучио очи, то је био онај бус са ПИНК осветљењем салона. :lol:

Иначе, вечерас сам се враћао истим тим бусом. Папир је замењен. Изгледа да неки лишинари из ГСП-а читају теме о себи, па су брже-боље затрли документацију.....сад ми је жао што нисам дрпио папир, па са тим у Београдску хронику....овако је наша реч против њихове..... :|
 
Evo jednog lepog bisera ljudi iz Direkcije za javni prevoz. U originalu prenosim odgovor koji sam dobio od njih preko m@ila na pitanje zašto je na njihovom sajtu izostavljen red vožnje za liniju 308:

"Postovani,

Rad voznje za naveeenu liniju je postavljen.
Hvala na sugestijama.

S postovanjem, "

:laugh: :laugh: :laugh:
 
Ne postoji nista glupje od sistema naplate kazni koji sad postoji u JGP. Direkcija za javni prevoz, ili kako se vec zove, ucenom da se kazne iz prethodnog perioda moraju platiti kao USLOV za dobijanje legitimacije zapravo samo stimulisu narod da se i dalje svercuju. Pritom ne obracaju paznju na cinjenicu da kazne na sverc zastrarevaju, pa cak i ako se preinaci to pravilo o zastarivanju, iznose tih kazni ce vremenom progutati inflacija. Zar ne bi bilo lakse da se uvede neki modalitet, npr. da se svakome ko ima neplacene kazne omoguci da izvadi busplus legitimaciju, i da za svaku kaznu u prevozu mesecno placa povisenu cenu "mesecne karte" u odnosu za ostale, ili da se uvede placanje na rate. Malo ko ce im platiti sve odjednom. Druga stvar, vecina stajalista GSP nema u blizini objekat u kojima se moze kupiti ni karta za pojedinacnu voznju. To se posebno odnosi na periferiju pa svako ko zivi na periferiji mora da kupuje veci broj karata za jednu voznju. Takodje ostajemo mozda jedini veci grad u Evropi bez "dnevnih karata" tako da oni koji moraju da presedaju, makar putovali samo u uzem centru ostaju diskriminisani ukoliko nemaju neki vid "pretplate" koji je velikom broju gradjana onemogucen!
 
Kazne gspa yastarjevaju u roku godinu dana ako doticni ne podignu tuzbu po zakonu o obligacjonim odnosima srbije koji vazi i za gsp tako ako nece da vam izdaju legitimaciju vi se pozovite na ZOO i recite da ce te ih tuziti jer vam uskracuju vasa gradjanska prava a sad uvjeek mozete uzeti nepresonalizovanu kartu i svercovati se i dalje
 
lepo je to, a sta ako neko vise nece da se svercuje, recimo, porastao mu je standard i sad moze komotno da placa prevoz ali nece da se cima stalno sa kupovanjem (dopunjavanjem)? :)
 
Ne mozete tako uraditi da nekom skuplje naplacujete kartu.Jedino da mu naplatite dodatnu kartu za svercovanje i to je to.

Cena povlastice mora biti ista za sve.
 
kod nas je godinama dodatna karta za svercovanje na licu mesta 75 puta skuplja, a ako se ne plati odmah (mnogi ni nemaju toliko novca) onda je 150 puta skuplja. Bilo bi normalno da kazna za svercovanje u vozilu iznosi 500 din pa i manje, mislim da se negde o tome vec pricalo ranije na forumu. Ne znam samo ko se u GSP-u nada da ce se namlatiti para od tih kazni...
 
GB 49 na liniji 79 danas u saobracaju bez poklopca na elektronskoj kutiji iza vozaca

fotografija0165.jpg
 
@vucko
+1 :)

Uf , dobro je što si slikao ja mislio da unutra sede neki mali u žutim prslucima i okreću prekidaće
kad ono automatika :laugh:

Koliko ima puno zaposlenih i koliko ih dođe na jedan autobus
šta drugo da pomislim
nego da ih kriju
i po takvim kutijama :laugh: :lool: :laugh:
 
Vucko priznaj da nisu mog da odlis da necapnes koji dio :laugh:
 
Izvukao je jedan kabal i sistem je automatski zakočio autobus, upalio se alarm, a vozač je pozvao policiju i uhapsili su Vučka :D
 
Матеја Бељан":h11v6iud je napisao(la):
Izvukao je jedan kabal i sistem je automatski zakočio autobus, upalio se alarm, a vozač je pozvao policiju i uhapsili su Vučka :D

pazi molim te šta pišeš. Nemoj da nam Cuburac izgubi ceo dan tražeći Vučka po Padinjaku!
 
Већ више од недељу дана не постоји истакнута листа полазака са редовима вожње за линије 302, 303, 304 и 305 на почетном терминусу Устаничка.

Пре недељу дана сам приметио да недостају али помислих; ваљда мењају на летњи режи, па штампају, и окачиће у току дана.,.....али НЕ. Седам дана касније ....нема промене.

fc5vds.jpg
 
ZASTO? Zasto svaku sitnicu moramo da prijavljujemo? Pa zar ne postoji neko ko se time bavi? :o

Bojim se da ce se, kad budu krenule prijave nadlezni pre svega opustiti jos vise, zbog toga sto ce sve probleme da prijavi 'onaj tamo Vuksa'...
 
b_tuta":3p5bcags je napisao(la):
ZASTO? Zasto svaku sitnicu moramo da prijavljujemo? Pa zar ne postoji neko ko se time bavi? :o

Морамо да будемо свесни у каквој земљи живимо. Овде се не води рачуно ни о много озбиљнијим стварима, а камоли о стајалиштима ГСП. Зато треба да учинимо све што можемо да се стање промени, а треба почети локално, од малих ствари. Мени није посао да пријављујем запушен сливник, недостатак решетки или да косим траву иза зграде, али опет то радим.
 
Ma nije meni problem da prijavim iskreno, nikada mi nije bio problem. Ali, to ne moze zauvek tako... Gradjanska inicijativa je jedno, ali ima smisla do neke tacke, ali treba naterati institucije da delaju, ne samo raditi posao umesto njih. Inace cemo dobiti Direkciju za SOP (sortiranje i odbijanje prijava)! A to ne zelim da se dogodi.

Prosto mi je neverovatno koliko mnogo truda treba da se ulozi za opravku nekoliko sitnica, i koliko nadlezni to obave preko 'one stvari'.

Ako lokalno delanje ne isprate institucionalne promene, ono ce ostati lokalno i neprimetno zauvek.

@CSI Nadam se da nisi pogresno protumacio ovo sto sam napisao, ja sam potpuno uz tebe i ono cime se bavis i nastojacu da pomognem koliko god mogu!
 
Pa poenta gradjanskih inicijativa je da ukaže na propuste institucija sa ciljem reorganizacije istih. Nije proenta da dzabe rade tudji posao!

Inače, redovi vožnje na Ustaničkoj su postavljeni. Vidite kako može rekordno, čim neko fotka problem....
 
Vrh