Šta je novo?

Stepeniste na savskom keju, blok 45

E stvarno svašta.
Počeo sam da sumnjam kada sam video da onih par divljih stabala u podnožju nije posečeno i da je površina padine onako fino izravnata, ali mi je bilo malo neverovatno.

A možda će da je rade na proleće, sada samo izvode grube radove i uređjuju teren?
Samu obnovu stepeništa sigurno neće raditi "Galovica", oni se bave kanalima i nasipima, a ne parkovima.
 
Izbori su na prolece,malo smarajte opstinsku vlast i ce srede to. ;)
 
Mislis da cekaju izbore pa onda? Ma jok, bio bi stvarno vrhunac da se bas toliko zezaju sa inteligencijom gradjana, ovo je posao od nedelju do desetak dana. Ali ako vidim da PRED IZBORE krecu da rade stepeniste licno cu dolaziti u sitne sate sa nekim budakom sa ortacima da to rasturamo i glasacu za Vucica naravno, a i ovako razmisljam da glasam za njega.
 
Zanimljivo , likovi iz 70-og ruse po 45-om , nista novo , a da li znas da je Vucic iz 45-og.
 
Ako ti je to glavni zakljucak koji si izveo iz mog posta onda ne vredi ni da ti odgovaram ..
Cuo sam da je nekad ziveo u 45om, ali sad koliko znam nije tu vec tamo negde kod opstine.
 
Pa i Antic je ziveo u Mirijevu bas gde su nazvali onu lokaciju 6tim parkicem,cak mu i dalje zivi tamo majka pa to nista nije pomoglo Mirijevcima oko njihove stvari.Shvatite da to nema nikakve veze gde su rodjeni,te kreature nemaju niti korena niti morala a kamoli socijalne odgovornosti.
 
Mašine su otišle. Uređena je padina nasipa tamo gde je do sada bila provalija iz koje je su rasla divlja stabla.

Ovo su do bili grubi zemljani radovi i seča drveća. Pošto ama nigde nam najave popravke stepeništa, mislim da je ovo bilo sve što ćemo videti do proleća.
 
У сваком случају је много лепше и боље него што је било оно ругло. Па и пролеће ће доћи јако брзо.
 
gago, iz tvojih usta u božije uši

ja mislimd a će ova zima biti preduga kako je počelo
 
Гага":xzdpskvj je napisao(la):
У сваком случају је много лепше и боље него што је било оно ругло. Па и пролеће ће доћи јако брзо.
Valjda ce doci a do tada ima da plivamo u bari i da se lecimo u blatu koje su ostavili za sobom po celoj sirini gornje staze na nasipu! Sto nisam bio tu kad su zavrsavali sljaku da im j...m sve po s....u :mad:
A ovi iz msz-e naravno pojma nemaju kako sad staza izgleda nit ih to uopste zanima ..
 
Nebojsa":acg3gk1y je napisao(la):
Valjda ce doci a do tada ima da plivamo u bari i da se lecimo u blatu koje su ostavili za sobom po celoj sirini gornje staze na nasipu! Sto nisam bio tu kad su zavrsavali sljaku da im j...m sve po s....u :mad:
A ovi iz msz-e naravno pojma nemaju kako sad staza izgleda nit ih to uopste zanima ..

Seljačka posla.
I staza u podnožju je skroz kaljava.

Prostor oko gornje staze održava "Zelenilo" i njima nije problem da dodju sa cisternom (kao kada zalivaju sadnice) i šmrkom speru to očas posla.

Da li će Komunalna da odreaguje?
 
Bolje piši Zelenilu, pre će oni da odreaguju nego komunalna, komunalna reaguje samo kada neko treba da se kazni
 
Relja care, zaboravih i donju stazu, +
Sto se tice komunalaca jlaki je vec rekao tako da nemam sta da dodam.
 
Trenutno stanje nekadašnjeg stepeništa na Savskom keju u Bloku 45

WNzmD.jpg


IoPwV.jpg


x7tya.jpg


Imam utisak da će tako i da ostane. Svakako je bolje nego ranije.
 
Da bi se shvatilo o čemu se zapravo radi, treba fotografisati i suprotnu stranu, ka reci, jer su stepenište i plato koji se kaskadno spušta ka Savi (bili) deo jedne celine.
 
Zahvaljujući našem vrednom članu milos.tro evo i jedne fotografije stepeništa i okoline, pre rušenja

milos.tro":2gutajqf je napisao(la):
Blok 45. Šetalište u bloku ka keju.
Autor fotografije: Jelena Žitić-Filipov
759331015219620078094328.jpg


I pored mnogobrojnih apela, ni jedna vlast do sada nije ništa uradila da se stepenište obnovi. Jedino što je urađeno je što je zjapeća rupa sanirana da se naip ne bi urušavao i da se u žbunju ne skupljaju beskućnici.

U predizbornim kampanjama se spominju svakakve gluposti, ali ovo nikome ne pada na pamet da reši, a problem je zapravo - zicer...
 
To je zato što je naš narod politički nepismen. Za gradske izbore uglavnom ppminju neke zaokrete, borbu protiv korupcije, radna mesta i slično, a stvari koje čine život i koje su zapravo srž onoga što bi mi na lokalnim izborimo se nepominje....

Tako, izuzev dss-a, nijedna partija nema viziju metroa niti kakav bi metro sostem trebao da bude, viziju gradakog prevoza, urbanizma....

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Те степенице су иначе само кап у мору. Цело то шеталиште ка савском кеју са простором између зграда је руинирано до непрепознатљивости.Када би се иначе огромни и одлично осмишљени јавни простор блокова 45 и делимично 44 реконструсао то би би било без премца најбоље београдско насеље.
 
Delija, samo bih dodao i 70 koji je relativno clican 45, a sada muku muci zbog TC koji je pretezno iskorisen za kineske radnje. Iako sam donedavno bio u 44 :)
 
E da je samo ovo zaboravljeno u Savskim blokovima, Gangulu van kruga opstine a dotle mu seze vidokrug ne zanima dal izbijaju vulkani
 
Ovaj deo stepeništa je nedavno očišćen od zemlje...

file.php


Nisam mogao da napravim dobru fotografiju u mraku, ali sada se vide stepenici (bez gazišta) i još neki betonski elementi...
Ova polikružna betonska klupa, žardinjera... šta li je... je sada ofarbana u belo.
 
Vrh