Šta je novo?

Vračar

Hm, sasvim moguće, pošto postoji rupa u mermeru na Hramu baš pored ulaza sa desne strane. :laugh:
 
Pa ne znam, u Hramu je inače hladno, tako da je leti prijatno. A za zimu mogu da instaliraju centralnu klimu, ima mesta u jednom od zvonika koji je prazan.
 
његошева, јун 2009
IMG_0124.jpg
 
Nova pjaceta ispred Kalenica:

55862-bgtrg01-foto-d-goll.jpg

148360_bgtrg01-foto-d-goll_f.jpg

2011-06-trg5.jpg

2011-06-trg1.jpg

2011-06-trg6.jpg


Fino, jos kada malo poraste ovo zelenilo oko fontane bice super. E sad, ja znam da Vracarci vole Kalenic i da su emotivno vezani za tu pijacu, ali jbg, valjda zato sto ja nisam iz kraja meni ona jednostavno bode oci. Nemam nista protiv da bude pijaca na tom mestu, ali trenutno stanje mi je uzasno. Nadam se da ce sredjivanje iste ubrzo doci na red.
 
Urbani dzep. I fino izgleda. prošao sam bajsom prošle nedelje i baš se iznenadio.
 
Superiska je,mala zamerka sto nema jos jedno il dva drvenceta i sto nema malo vise zemlje,ipak je sve beton.
 
Homer Jay":29km1hka je napisao(la):
Fino, jos kada malo poraste ovo zelenilo oko fontane bice super. E sad, ja znam da Vracarci vole Kalenic i da su emotivno vezani za tu pijacu, ali jbg, valjda zato sto ja nisam iz kraja meni ona jednostavno bode oci. Nemam nista protiv da bude pijaca na tom mestu, ali trenutno stanje mi je uzasno. Nadam se da ce sredjivanje iste ubrzo doci na red.
Evo ja kao Vračarac moram da kažem da je ta pijaca jedno od najvećih rugla Beograda, mislim da bi mogli da naprave zatvorenu pijacu na 2 do 4 nivo a na ostatku parcela da sazidaju zgrade ili naprave parking....
 
Za sve one koji vole retro kic izgradnju, evo neceg sto ce se navodno graditi na uglu Krunske i Koce Kapetana na Vracaru (ne na onom uglu gde se sada gradi ona moderna zgrada, nego prekoputa ka Njegosevoj, gde Koce Kapetana nije zona usporenog saobracaja).

Beograd,%20Ugao%20Krunske%20i%20Koce%20Kpetana%2001.jpg


Beograd,%20Ugao%20Krunske%20i%20Koce%20Kpetana%2002.jpg


Izvor: Sanidei

Isti investitor inace stoji i iza, ovde mnogo hvaljene, bele zgrade u Resavskoj (iza Fonda PIO).
 
,,retro kic,, al vidi terase (ove u G) kako su dobre... :kk: :) :kk: :cool:
U toku godine devet meseci života na terasi i tri bez nje
 
E moj Beograde.... :bash:
 
Zašto je ova zgrada kič? Ja ne vidim neke ljigave ružne skulpture, seljačke balkone...
Jedino je možda ovaj stub na terasama višak, prozori su odlični jer su veliki. jedino su ove ograde Mini mogli bolje da urade.
Biće jedna od boljih novijih zgrada na Vračaru.
Kič je ona zgrada autobuske stanice GO Vračar.
 
Bilo bi sasvim pristojno da nema ovog polukruznog krova, zasto to :notok:
 
ni meni se ne svidja ovaj luchan krov...da nema takvog svoda ova zgrada bi josh mogla da prodje kao retro arhitektura. Osim krova jedino sto mi se ne svidja sto ovi stubovi imaju konstantan prechnik, umesto da u parteru, odnosno u prizemlju budu malo drugachije obradjeni, odnosno masivniji, jer se to tako ranije radilo posto se nije armiralo nego zidano.
 
Krov je takav jer ce investitor da uvali potrkvolje kao luksuzni stan.
 
boca-ica":3maecbh3 je napisao(la):
,,retro kic,, al vidi terase (ove u G) kako su dobre... :kk: :) :kk: :cool:
U toku godine devet meseci života na terasi i tri bez nje

И кад још почну да застакљују те терасе (те у Г) ето нама кичераја !!! :notok:
 
Ja mislim da ovakve zgrade baš pašu Krunskoj! :D
Nekako, ulica je sva fenseraj, pa tako i treba i dalje da se gradi. :laugh:
 
Овакве зграде никако не пашу Крунској, као улици елитних вила и здања.
У ствари, гледајући данас, ко је "елита" ова зграда је сасвим задовољавајућа.

Далеко је више фенси она зграда социјалног становања у Валјеву, него овај неокич прављен за празилук станаре са ђиповима.
 
Smiljaniceva 27.

Raskosnija fasada:
SetWidth700-smiljaniceva-10.png

SetWidth700-smiljaniceva-12.png


Svedenija fasada:
SetWidth700-smiljaniceva-13.png

SetWidth700-smiljaniceva-14.png

SetWidth700-smiljaniceva-15.png

SetWidth700-smiljaniceva-16.png


Dvorisna fasada:
SetWidth700-smiljaniceva-11.png


Ne znam koja je od dve verzije fasade je konacna.

Izvor: Energodesign
 
Homer Jay":cb2qvftd je napisao(la):
Fino, jos kada malo poraste ovo zelenilo oko fontane bice super. E sad, ja znam da Vracarci vole Kalenic i da su emotivno vezani za tu pijacu, ali jbg, valjda zato sto ja nisam iz kraja meni ona jednostavno bode oci. Nemam nista protiv da bude pijaca na tom mestu, ali trenutno stanje mi je uzasno. Nadam se da ce sredjivanje iste ubrzo doci na red.


kalenic_rn-02.jpg


kalenic_rn-03.jpg


http://www.beobuild.rs/read.php/30.html

Ovo su vizuelizacije rekonstrukcije koje smo dobili u Junu 2007. godine. Vračar radi dobar posao i nije mi jasno kako to da je Kalenić još uvek u očajnom stanju, a nalazi se odmah pored zgrade opštine. Nikako mi to nema smisla.

Ali nadam se barem da nisu zaboravili ili da će Gradske Pijace u jednom trenutku početi i Kalenić sređivati.
 
I sad svi ponovite za mnom u glas:

Trg je pijaca, pijaca je trg, trg je pijaca, pijaca je trg... :D
 
Vrh