Šta je novo?

Saobraćajnica T6

"Da li ekipa koja vrsi vlast ima interes da izgradi ovu saobracajnicu tj koji efekat ce njenom izgradnjom postici kod gradjana?"
Interesantno da to ne bi trebalo da ima ikakve veze sa celim projektom. Po meni, naucen na nekim drugim mestima, ako se vec izradi studija i zoniranje, treba da se nastavi, e sada da li odustaju zbog politickih ili nekih drugih razloga, ne znam. Naravno, da li se ima novca to je drugo, ali secam se da si citirao nekoga koje rekao da imaju love ko "sase". Uostalom, kontinuirani rad na izgradnju bi izgledao dobro po ekonomiju.
E, sada, ako se uzme u ubzir da ce uz prugu od mosta da rade sledece godine, sto znaci da ce uzeti godinu, a mozda i malo jace, pa dok pripreme s'ovu gore stranu do T Bunara, pa dok sruse BekaBeku, pa tuze INEX, to ce biti bas k'o sto si rek'o tamo neke 2014-15, sto znaci 2016. A znamo da je planiran zavrsetak do 2021. godine i to sve spojeno sa Pancevcom. Hmmm, ne pije vode zar ne.
Ali ako se krene iz Munze-a, recimo ka blokovima ili recimo na Banetovo Brdo, morace da se ide opet naokolo, a ne onako kako bi trebalo. Znaci postoji interest, pretpostavljam. Izgleda ono sto je normalno za nas nemora biti normalno za njih.
 
Bice to sve lepo uradjeno kad vlast bude imala interesa.
Videh danas iz 82 da su posadili borove i neko listopadno drvece duz celog groblja (odma iza ograde).
Svaka im cast, super uradjeno kao da su mene pitali.
 
Ево слика дивље депоније на Бежанијској коси, а које сам обећао Лакију, а да их он пошаље за акцију „Очистимо Србију“, пошто већ тачно зна коме.

Са сликама које сам снимио пре неки дан тј. 04. децембра 2011. убацио сам и пар слика снимљене 27.марта 2011., а које још више показују праву слику стања (нереда) у овом делу насеља. Ова дивља депонија се налази на једном делу поља које се званично зове „Шевино поље“ (ја га назвах „Депонија Шевино поље“), а на сателитској карти, ради лакшег сналажења за оне који не знају где се ово налази, уоквирио сам ово поље са црвеним, а налази се омеђано са улицама Сурчински пут, Марка Челебоновића, „лакат“ кривином, саобраћајницом Т6 и саобраћаницом која иде према бившем мега маркету „Родић“, односно магацинима РК „Београд“ и царинским сместиштем за свакојака возила за лицитације и слично:

image hosting jpg

Ових првих пет слика је од 27.03.11. и то је Т6 од аутопута и Кванташа према „лакат“ кривини. Са десне стране слике је то Шевино поље (преко пута Кванташа) и то је почетак дивље депоније. Са леве стране слике је стање ситуације истог тог мартовског дана, снимљено све у круг:

gif image hosting

upload images

jpeg image hosting

png image hosting

jpeg image hosting

Слика показује стање истог снимљеног дела „лакат“ кривине на дан 04.12.11., а од марта месеца до почетка децембра мислим да су два пута односили смеђе, кога има на тоне !

image upload

Следеће три слике су снимљене 04.12.11. и то је тај почета „Депоније Шевино поље“, преко пута Кванташа:

jpeg image hosting

jpg image hosting

png image hosting

Слика од 27.03.11. показује почетак улице Марка Челебоновића тј. УМП-а, лево је „Депонија Шевино поље“, а десно је Ново Бежанијско гробље:

free image hosting

Слика од 04.12.11. исти део почетка ове улице:

image hosting png

Па даље низ ову улицу тј. УМП-ом побацано ђубре. Са те леве стране улице (УМП-а), тротоаром не може да се иде јер је све затрпано ђубретом, а на неким местима тротоар је „проходан“ ширином неких 30 цм !

image host

Још мало па ни људи неће моћи да стоје на аутобуском стајалишту за линије 612 и 708 !!!

jpg image hosting

Идемо даље низ УМП тј. Марка Челебоновића и разгледању туристичких знаменитости овог дела Бежанијске косе:

png image hosting

gif image hosting

hosting images

Иначе неки људи долазе и претурају по ђубрету, као овај човек на ове две наредне слике, човек пронађе неке бачене дебеле каблове !

image hosting gif

adult image hosting

Погле уназад, односно од раскрснице улица Марка Челебоновића (УМП-а) и Норвешке ка „лакат“ кривини, десно је депонија, а лево је гробље:

image hosting png

Можда ће неко помислити да ту нема пуно ђубрета, има га и те како, то је јако велика површина, поготово у унутрашњем делу овог Шевиног поља. Ово што сам снимио је само на ободу поља, а није ми се баш залазило у дубину да сликам. Већина ђубрета је већ зарасла у коров колико се дуго већ ту баца и таложи, а од пролећа овај зарасли део увек „озелени“ од назови траве, амброзије, дивљег растиња и свега и свачега !

Шта мислите шта су летос све помислили странци који су овуда пролазили колима када је рађена реконструкција аутопута, па је саобраћај регулисан овим делом завршеног УМП-а тј. преко Бежанијске косе, ала су тада шкљоцали фото апарати !

Ако се и размишља о уклањању и чишћењу ове дивље депоније, питање је како је након тога заштитити, неком оградом, видео надзором или сличним. Ова површина је идеална за стварање неког новог "нехигијенског насеља" (Бежанијавил :p ), а постоји озбиљна могућност да дође до тога, кад се буде расељавао Ромвил !!!!!!!
 
Pa jos pored svega toga vidi se jedan deo gde je sut. To znaci kamioni su dolazili i istovarali sut, tek tako. Znaci kamion dodje iskipuje i? Tako jedan, pa drugi itd i nista se ne desi? Niko da ga zaustavi, da pozove nekoga, policija statijaznam, Ghostbusters-e ako treba, samo da se zaustavi. I sad napustaju projekat na neko vreme?! Ti kazes stranci. Pa i mi smo ljudi i treba da to gledamo. Prodjoh letos tim putem i nisam ni sam mogao da poverujem. Stvara se divlja deponija i nijedna sluzba nije zaduzena niti da ocisti, a niti da zabrani bacanje. Daklem.....
Poneki put sam stvarno sretan gde sam. Kad sam god desperatan, pogledam ove slike i dam sebi jako dobar razlog sto sam otisao i odmah me prodje! :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:
 
@Лукас

Вала, ако си ти срећан и ми смо срећни што си отишао.
 
sizif":2lri15pr je napisao(la):
@Лукас

Вала, ако си ти срећан и ми смо срећни што си отишао.

A jel ti nemas nikakav pametniji komentar od toga? Pa ako sa takvim misljenjima i prepucavanjima na obicnim neutralnim forumima kao sto je ovaj, gde svako moze da da svoje vidjenje i misljenje, podleze takvoj primitvnoj kritici, onda mogu zamisliti kako je na nekim mestima gde stvarno treba nesto da se odluci. Znaci tropa.

A inace nisam sigurno hteo da ostanem pored takvih kao sto si ti. A sto se mene tice moze moderator opet da bude pametan pa da skloni moj komentar.
 
MaRkOs":3w1h5jve je napisao(la):
@Lukas, pa lep ti je kraj na GE. Zapevah pesmu: "Kuce male, krecene u belo..." :) :cool:

Pa kad gledas "odozgo", prava idila. Ali ovako je malo monotono. Doduse moram da im dam kredit, poslednji petnaestak godina, svaka ulica ima po dva stila, tako da izgleda malo lepse. Boja "cigle" je interesantna. Smejao bi se kad bi video tu polu-ciglu kad bi je video nenalepljenu na drvo. Najcrnje sto oni to zovu Brick-House. Ono jes' da je cigla ali daleko od nase, prave, pune cigle. Ali vrsi funckiju. Jeftina gradnja brate. :kk:
 
Ma nema veze vazno da sluzi svrsi. Inace ako ukucas na GE 43 37 21/79 38 58 ovako kako si napisao, prvo te baci u Kazakhstan, tacnije negde izmedju Kine, Kirgizije i Kazakhstana. 3K :laugh:
 
MaRkOs":3v3wc7hb je napisao(la):
Ma nema veze vazno da sluzi svrsi. Inace ako ukucas na GE 43 37 21/79 38 58 ovako kako si napisao, prvo te baci u Kazakhstan, tacnije negde izmedju Kine, Kirgizije i Kazakhstana. 3K :laugh:
Znam. Decoy, ha. Da zbunim neprijatelja! :laugh: Ipak mora N i W.
 
Nemam pojma nista, otisao? A gde?

Ja da sam moderator brisao bi sve sto je preko 5-6 redova a ne tu neko filozofiranje na 50redova koje kad procitas nemas pojma ni o cemu
 
@Лукас

Процена где ћеш живети је твоја и само твоја. Нико је не спори. Али да проналазиш оправдање за одлазак из Србије, па и личну срећу, у томе што на београдској периферији ст*** баца смеће тамо где му није место, па то је најблаже речено неваспитано и саможиво. То је увреда за оне људе на БеоБилду који се труде да такве глупости документују и на њих реагују, тако што ће надлежне подсетити да морају радити оно за шта су плаћени.

Не видим зашто би модератори склањали твоје писаније, осим у циљу заштите аутора који није свестан размере свог неваспитања.
 
sizif":3lqgpj18 je napisao(la):
@Лукас

Процена где ћеш живети је твоја и само твоја. Нико је не спори. Али да проналазиш оправдање за одлазак из Србије, па и личну срећу, у томе што на београдској периферији ст*** баца смеће тамо где му није место, па то је најблаже речено неваспитано и саможиво. То је увреда за оне људе на БеоБилду који се труде да такве глупости документују и на њих реагују, тако што ће надлежне подсетити да морају радити оно за шта су плаћени.

Не видим зашто би модератори склањали твоје писаније, осим у циљу заштите аутора који није свестан размере свог неваспитања.

Ajde lepo ispocetka. Prvo procitaj svoj prvi ironicni komentar upucen direktno meni, pa tek onda pricaj o necijem vaspitanju. Uostalom, zaobidji me, niti sam se tebi direktno obracao, niti sam tebe direktno prvi prozvao, te bi mogao da postujes misljenje drugih, a pogotovu moj komentar, koji bi BTW, mogao ponovo da procitas.

Nemoj da komentarises na licne komentare nego ono samo ono sto je Beobuild tema (mozda bi moderator na takve stvari trebao da obrati paznju). Drugo ne pronalizim nikakva opravdanja za licnu srecu osim da sam srecan sto nemam kontakata sa ljudima koji ne dozvoljavaju drugima da imaju svoja misljenja. Jedino sto imaju da dodaju je zajedljivi komentar poput tvog.
 
jlaki":xkcsmyqq je napisao(la):
Nema smisla da ja šaljem dva puta istu lokaciju, nego pošalji i ti - može samo da bude jači uticaj.
Ovde: http://www.ocistimosrbiju.rs/src/prijava-deponije.htm

Samo nemoj koristiti ove dve fotke, pošto sam njih ja poslao.
http://s7.postimage.org/8liqbm7e3/DSCF0498.jpg
http://s8.postimage.org/nf0yw9mt1/DSCF0499.jpg

I sve ful.
Лаки, наравно да ћу послати слике са текстом, једино што не могу да пошаљем свих 16 слика, осим оне две, јер на сајт "Очистимо Србију" може се послати само пет слика. Ништа, изабраћу пет најупечатљивијих, а мање више све су упечатљиве!
 
@Лукас

Како теби за срећу мало треба! За разлику од нас несрећника који морамо да гледамо шут преко пута гробља на Бежанијској Коси. :notok:
 
sizif":2ib7dz0p je napisao(la):
@Лукас

Како теби за срећу мало треба! За разлику од нас несрећника који морамо да гледамо шут преко пута гробља на Бежанијској Коси. :notok:
Nekom manje treba, nekom vise. Nema veze, ne ljutim se ja, ali to je nasa nesreca sto nemamo instituciju ili vec sta, da ocisti taj mess. Koliko sam shvatio postoji i komunalna policija, pa mi se cini da bi joj to bio domen, da se bar zabrani bacanje jos djubreta. Mozda se varam? Inace i ja sam bas odatle pa mi je to smetalo i smeta kad god dodjem, a nemocan sam, pa kukam. To mi je jedino ostalo.
 
Belka (ili neko drugi), imam jedno hipoteticko pitanje. Ako je Grad planirao neku parcelu za eksproprijaciju, a vlasnik je nedostupan (u inostranstvu npr.) koji je postupak?
 
Postupak je sledeci. Podnosi se zahtev za eksproprijaciju nadleznom odeljenju za imovinskopravne poslove gradske opstine na cijoj teritoriji se nalazi zemljiste. Ako je vlasnik u inostranstvu, a to ne znaju ni podnosilac zahteva i ni organ koji vodi postupak eksproprijacije (odeljenje za imovinskopravne poslove), salje se poziv za raspravu tom licu na adresu po kojoj je upisan u katastru nepokretnosti kao vlasnik te parcele (ili se za tom adresom traga dalje, ali ne preterano, eventualno se obrate MUP-u za adresu tog lica ali vrlo, vrlo retko).

Kako se tom pozivu lice ne odazove ili mu se poziv ne uruci, posto je postupak eksproprijacije relativno hitan (mada si video na ovoj temi za T6 u sta sve to moze da se izrodi) tom licu se postavlja privremeni zastupnik. On prima resenje u njegovo ime na koje se u 99,99% slucajeva ne zali. Tu resenje o eksproprijaciji postaje pravnosnazno.

Zatim sledi postupak sporazumnog utvrdjivanja naknade pred opstinskim odeljenjem za imovinskopravne poslove u kome takodje to lice zastupa privremeni zastupnik i on moze da na tom rocistu ukoliko podnosilac zahteva za eksproprijaciju da ponudu za naknadu, da tu ponudu prihvati i zakljuci sporazum o naknadi, pri cemu se novac uplacuje u depozit i ceka pojavu sada vec bivseg vlanika zemljista da dodje i podigne naknadu.

Medjutim, ovo se vrlo retko radi, jer se privremeni zastupnik obicno boji da zakljuci sporazum o naknadi u necije ime, (jer bi licilo na prevaru, postavljen si po sluzbenoj duznosti da me zastupas, nisam te ovlastio i ti u moje ime i za moj racun zakljucujes neki sporazum o naknadi po nekoj ceni koju ja mogu da smatram i nepovoljnom i pozelim sutra kad se pojavim da te priupitam licno da mi objasnis sta si to uradio u moje ime) vec se predmet dalje upucuje sudu kao da sporazum o naknadi nije postignut, da sud u vanparnicnom postupku odredi naknadu i obaveze korisnika eksproprijacije na placanje iste. Tu takodje sud mora da odsutnom licu postavi privremenog zastupnika i po pravnosnaznosti resenja o naknadi, odredjuje da se taj iznos ima isplatiti u depozit suda, gde takodje ceka pojavu bivseg vlasnika ili njegovih naslednika da podignu taj novac.
 
Е, то се зове адвокат - упућен, компетентан, реалан. Белка, част ми је што смо чланови истог форума. Да је среће да ми некад затреба твоја услуга. :rolleyes:
 
Pitanje za Belku
Zaboravio si na moje pitanje od pre više od dva meseca. Ako si u mogućnosti da mi odgovoriš bio bih ti zahvalan. Pitanje se odnosi na zemljište preko puta škole na ledinama i budućnost cele te zone. Hvala
 
Vrh