Šta je novo?

Стајалишта

bojan87":26s86rew je napisao(la):
Jako mi je zanimljivo nesto sto malopre vidoh u gradu. Ispred beogradjanke stoji vozilo alma quatro i detaljno pere stajaliste. Sapunicom se peru sva stakla i ciste od bilo kakve prljavstine.

kada bi ta firma prala tako i svako vozilo gspa vozili bi se urednim i cistim vozilima svaki dan
I ja sam primetio isto,ta firma vrlo temeljno održava stanice.Rado bihim poverio i vozni park.. :kk:
 
Ja bih samo kupo cetke sa kojima rade gspu i uvo strozu kontrolu .Firmi koja pere vozila trenutno istice ugovor u maju .Mogli bu da se organizujemo i da mi dobijemo posao ciscenja :kafa: .A pro po gornjeg stajalista to hitno treba prijaviti jeli treba neko da pogine da bi nesto uradili .Sta kazete za ferocementna stajalista cvrsto jako trajno :gobb:
 
Da ne bude da samo kudimo - pohvala za one (Sekretarijat za saobraćaj ili GSP?) koji su jasno obeležili sva privremena stajališta linija 7A, 83, itd. uoči ovog vikenda, povodom zatvaranja tramvajskog mosta za saobraćaj.
 
Meanwhile in Zaklopača.
04012012640.jpg
 
@Somi303
+1 :)

Nova akcija , obeležimo sva stajališta kojima je vec godinama potrebno uređenje :laugh: :lool: :laugh:
 
Šomi, ne budi zaklopocentričan :) Većini stajališta koja ne održava AQ potrebno je uređenje
 
Матеја Бељан":55vbed8p je napisao(la):
Šomi, ne budi zaklopocentričan :) Većini stajališta koja ne održava AQ potrebno je uređenje

ахахахахахаххаха, али у неким насељима су стајалишта барем покривена или избетонирана/асфалтирана, а код мене су само нека избетонирана, и то бре минимум 20 година :rolleyes:
 
Bilo bi veoma interesantno da u odredjenim delovima grada, pored autenticnih gradskih celina, npr skadarlija, kalis imamo i autenticna stajalista. To bi mogli da odrade studenti lepih umetnosti, ne bi mnogo kostalo a bilo bi lepo i drugacije.
 
to bi bilo dobro za podzemna metro stajališta.

recimo da po ugledu na taš tražimo od stranaca da nam daju pare za stajalište, a za uzvrat to stajalište mi napravimo stajalište - muzej za onoga ko nam da pare.
 
^^

Cek' prvo da budemo sigurni da cemo dobiti makar tri podzemne metro stanice, ondak se tek mozemo kreativno rasplinuti. :lol:


Somi, dobro vam to stajaliste! :laugh: :bash: :(
 
recimo da po ugledu na taš tražimo od stranaca da nam daju pare za stajalište, a za uzvrat to stajalište mi napravimo stajalište - muzej za onoga ko nam da pare.

Pa dobro ne moramo da budemo bas totalne kurve. Podzemne metro stanice kostaju mnogo vise od obicnih autobuskih stajalista koja bi sredila nasa omladina sa raznih akademija na primer. I to samo 5-10 stanica u strogom centru. Bilo bi prepoznatljivo za bg, moderno, drugacije od svakodnevnih sterilnih stajalista a i veoma lepo.
 
У праву је 11030, тим потезом испадамо шлихтаре и курве :lol: Боље је да свака подземна станица буде "музеј" неког града или неке знаменитости у Србији и у њој ће писати историја града, слике истог и разне ствари. Много је боље да "рекламирамо" домаће градове јер ако 50% омладине не зна државну химну, сигурно не знају ништа о Нишу, Новом Саду, Крагујевцу... Замислите једну станицу у којој би биле постављене слике нпр. Ђавоље вароши :) Боље домаће :D :p
 
Najbolje je da svaka stanica bude jeftina i brzo izgrađena, a za muzeje imamo dovoljno mesta i na površini.
 
Ја сам за то, нека буде подземна :D велика и да има по неку клупицу :D , а ако већ мора да буде неки музеј онда нека буде нешто домаће :D :p
 
Primetio sam da je "milka" izbrendirala gomulu stajališta u centru. Prekrili su čak i mape i one nalepnice "zabranjeno lepljenje propagandnog materijala i ispisivanje grafita". Kome da prijavim? :bash:

2q9mgys.jpg
 
Kakva kaubojština...
Zbog još jedne u nizu kičastih reklamnih kampanja sakrili su do daljneg mape linija na stanicama... Ne verujem da imaju bilo kakav osnov za ovo u nekom propisu ili uredbi, a kamoli u zakonu o oglašavanju, već da se samo radi o bezobrazluku te firme (i marketinške agencije koja je zastupa) koju još uvek niko nije ozbiljno klepio finansijski po ušima zbog ovakvih stvari.
 
па ваљда је Алма Кватро фирма која је поставила та стајалишта, тако да је могуће да су и они продали тај огласни простор. једино да пишеш ДЈП-у, али ће ти вероватно рећи да то није њихова надлежност
 
A evo odgovora na moja pitanja vezano za održavanje stajalista JGP i reklamiranje na vozilima. Ono 30% mi nije baš najjasnije il da merimo.

[box]Postovani,

Direkcija za javni prevoz ima sklopljene ugovore sa JKP Beograd put, Gradska cistoca i Zelenilo Beograd kojima se poverava ciscenje snega i leda sa stajalista javnog prevoza, odrzavanje stajalisnih platoa (asfaltiranje, krpljenje rupa…) integrisanih u trotoare radi JKP Beograd put po nalogu Direkcije za puteve,
odrzavanje stajalisnih platoa (asfaltiranje, krpljenje rupa…) kao nezavisnih objekata (van trotoarskih povrsina) radi JKP Beograd put po nalogu Direkcije za javni prevoz,odrzavanje stajalisnih stubova na kojima su postavljene kutije 24 sata radi IP Ringier (izdavac lista 24 sata),odrzavanje klasicnih stajalisnih stubova (postavljanje, uklanjanje, izmena informatike) odrzava GSP Beograd.

Sto se tice prozora u vozilima javnog gradskog prevoza koji su preko 30% povrsine prekriveni reklamama, mozete se obratiti Sekretarijatu za inspekcijske poslove, Saobracajnoj inpsekciji u ulici 27. marta 43-45, telefon centrale je 3227-241.

S postovanjem,

Gradska uprava grada Beograda

Sekretarijat za saobraćaj

Sektor za bezbednost i informisanje javnosti

Odeljenje za informisanje javnosti i informacione tehnologije

27. marta 43-45

11000 Beograd

Tel +381 11 330-95-99

+381 11 324-70-23

Fax +381 11 2754-636

info.saobracaj@beograd.gov.rs[/box]
 
Pisao Direkciji i Almi kvatro.

Prvo sam ih zvao, žena iz Alma kvatro nije znala o čemu se radi, jer kolega nije bio tu, a čovek iz direkcije isto nije bio nadležan jer je koleginica izašla ranije - "znate ipak je 8. mart" :)
 
@BadMan,

pa možeš i mejl da im pošalješ sa sve Milkom
 
Баш ме занима колико ће још деценија проћи док не прочитамо мејл одговор који ће да каже ”Што се тиче прозора, проследили смо ваш допис Секретаријату за инспекцијске послове...” Зар је њима то толико тешко?
 
Vrh