Šta je novo?

Славија - Краља Милана - Теразије

Da li neko ima informaciju o projektu u ulici Kralja Milana u blizini Slavije, na mestu srusenih udzerica ? Na tabli stoji trgovinsko poslovni objekat...ali nigde nisam procitala nista o investitoru ili samom projektu, i zasto se na parceli nista ne radi?
 
Na Terazijskoj terasi, u toku je postavljanje sata. Ne izgleda loše, samo je pitanje kako će se uklopiti u okruženje:

tsat1.jpg


tsat2.jpg


tsat13.jpg
 
Da, fali mu i klupica i biljčica. Pade mi na pamet da bi možda taj donji deo bio bolja lokacija za ono spomen obeležje sa Savskog trga ...
 
Zanimljivo,ja se uplasih pre neki dan kada sam video temelje da nije novi bilbord pa da zovem badmana da mu se zalim :laugh:
 
Napokon da dobijemo nesto "fensy" a ne socijalu i kic kao one fontane sto nicu kao pecurke.
 
Слажем се. Коначно.

Веома елегантно :gobb:
 
Lep je sat :) A zna li se ko je postavio sat - neka institucija ili je to "poklon Beograđanima" kao "Deltin" sat na Trgu Republike?

Rečenica "nalazimo se kod sata" dobija potpuno novi smisao.

Još kada bi se najzad krenulo u sređivanje Terazijske terase. Projekat dugo čeka u fioci...
 
To se dobro uklapa uz ovu modernu zgradurinu pored Terase, ali da li se uklapa u Terazije, fontanu, Moskvu? Čudi me da se još nije pojavio neki kritičar - skeptik.
 
jlaki":3im4ame2 je napisao(la):
To se dobro uklapa uz ovu modernu zgradurinu pored Terase, ali da li se uklapa u Terazije, fontanu, Moskvu? Čudi me da se još nije pojavio neki kritičar - skeptik.

Vidis da nam se dopada svima, eto i to da se desi jednom :)
 
Mene jako asocira na onu Miškovićevu nakaradu od sata na Trgu Republike kojoj tamo nikako nije mesto
 
A, da li ce sat pokazivati jos neku vrednosti osim vremena? Temperaturu, zagadjenje vazduha...
 
jlaki":rik1032c je napisao(la):
Trenutni nivo korupcije...

Cesto se slazem sa tvojim stavovima i delim ti pluseve jlaki ali zasto takva negativna reakcija?

Da su postavili neku kantu od sata, rekli bi ste da neko namesta tendere i da se ne gleda na kvalitet vec da se poslovi dobijaju po partijskoj liniji itd.

Sada su postavili sat koji deluje kvalitetno i sa atraktivnim dizajnom pa opet ispada da je to delo korupcije.

Najbolje da nisu nista uradili, bar ne bi bilo pljuvacine... :rolleyes:
 
Ma ne verujem da je opaska bila u cilju dovođenja konkretnog slučaja sa nekom mutljavinom, više odraz celokupne atmosfere u gradu i zemlji. To je nešto što će da nam pokvari utisak čak i vidimo nešto lepo. Crv sumnje guta sve pred sobom...
Ali da se nema sluha za prioritete, nema se i to je glavni problem. Iza ove lepe zezalice i dalje zjapi razvaljen i totalno neuređen park (ako se ne varam, davno nisam prošao tuda) i to je ono što najviše iritira. Ok, nek se angažuje kumova firma da se nešto zaradi od budžetskih para, ali neka bude nešto stvarno bitno i korisno. Pa kad se generalno uljudi prostor, onda možemo da razmišljamo i o dodatnim načinima da se obogati ambijent.
 
Na prvi pogled me asocira na one poklone za reprezentaciju sa logom firme koji se dele za novu godinu (hemijska, rokovnik, kutija za vizit karte, a ovo je kao onaj platični sat koji ide uz to :) ).
Ideja mi je malo čudna, u vreme kada svako nosi sat i nosi mobilni....OK, kao mesto za sastanke, ali pored je česma kojuje podigao Miloš Obrenović....
Još jedna intervencija tamo gde nije potrebna, a samo par metara niže je park koji ima ponecijal da bude simbol Beograda (koja je to otrcana fraza :) )
 
Retko koja tekovinu civilizacije-časovnik da radi u gradu , Te je veliko iznenađenje i postavljanje ovog novog :)

Malo mi je čudno, da je sve to držano u takvoj tajnosti, da čak ni na BB se to nije znalo :shok:
što nas dovodi do jlakievog razmišljanja i :kum:

@mekbejn
+ 1 :)
 
jlaki":1dzchisl je napisao(la):
Trenutni nivo korupcije...

Moze i nivo zaduzenosti zemlje, u milionima evra. I to bi kucalo k'o taksimetar.

U Nju Jorku postoji nesto slicno sto je doguralo do 12 nula u dolarima, ovi nisu nista bolji od Grcke. Jos se daje i zastrasujuci podatak o dugu po porodici, skoro 70 hiljada dolara:
http://en.wikipedia.org/wiki/National_Debt_Clock

Nationaldebtclock.jpg
 
Misterija rešena - radi se o Olimpijskom satu koji će odbrojavati vreme do početka letnjih igara u Londonu. Lokacija je simbolična, budući da je Srpski olimpijski klub osnovan 1910. upravo u hotelu "Moskva".

Nadam se da sat ostaje u funkciji kao običan časovnik nakon Olipmijskih igara (ili da počne da odbrojava vreme do Rija).
 
@Homer Jay
+1 :) ,,. . . . Misterija rešena . . . ,, :)

Koliko ima ispravnih javnih časovnika na ovoj glavnoj ,, štrafti,, grada ?

koliko se sečema od nekoliko časovnika nismo uspeli da očuvamo do danas u ispravnom stanjju
ni jednu takvu tekovinu civilizacije, a glavna je štrafta Bgda :rant:
 
Homer Jay":3ivz0k74 je napisao(la):
Misterija rešena - radi se o Olimpijskom satu koji će odbrojavati vreme do početka letnjih igara u Londonu. Lokacija je simbolična, budući da je Srpski olimpijski klub osnovan 1910. upravo u hotelu "Moskva".

Nadam se da sat ostaje u funkciji kao običan časovnik nakon Olipmijskih igara (ili da počne da odbrojava vreme do Rija).
Занимљива функција и што да не....

Ако сада има ту функцију, нека је задржи, нека после Лондона одбројава до Рија, а после Рија до ....и тако....
 
Vrh