Šta je novo?

Zgrada Narodne skupštine Republike Srbije

Da li ste za vraćanje stare ograde oko zgrade Skupštine Srbije?

  • Da

    Glasovi: 103 62,0%
  • Ne

    Glasovi: 49 29,5%
  • Nisam siguran

    Glasovi: 14 8,4%

  • Ukupno glasača
    166
11030":3uds99q8 je napisao(la):
^^ U z a s! Ali hotel Moskva kako je unakazen, nemam reci, jeza me prolazi kad vidim, glavu okrenem u stranu i tiho u sebi vristim od horora :violina:

I ja sam uzasnut, a ovo plavo svetlo u kupoli me bas dotuklo. Ovaj nacin osvetljenja je u stanju i da od totalno uniformne povrsine napravi nesto sto lici na psa dalmatinca ili kravu muzaru u negativu. A ako ima neke teksture i zanimljivih elemenata to se sve gubi u "viziji" nekog pobesnelog diodasa, neke tacke su dovedene do usijanja a ostatak je u odnosu na to pretaman (obod baze kupole je dobar primer). Cisto nasilje nad originalnim arhitektonskim delom. Dodaj tome i disko-kolorit i imas ovaj neoprimitivizam koji sada vlada centrom grada. Nekada su Radikali unistavali Zemun a sada im DS vraca istom merom na nivou grada... Nema nam spasa.
 
Немојте да сте толико драматични, ЛЕД осветљење се лако репрограмира у белу боју.
 
има у данашњој Политици текст о осветљењима. каже човек из градске управе да када су радили скупштину, град и држава су учествовали по пола са парама, и у комисији за ревитализацију су били и представници града и републике. каже, да су ови из града били против оваквог осветљења, али су ови из републике били за, па су на крају ставили, с обзиром да је ово републичка, а не градска, установа
 
Sablasno i morbidno su reci koje padaju na pamet, pogotovo kad se pogleda zgrada poste. A i sama skupstina, delovi prejako osvetljeni a delovi u relativnoj tami (stubovi procelja, stepeniste/ulaz).
 
Kao da gledas dom Barona Bel Rakona, pogotovu posta.
 
JohnyBgood":v10eqz1f je napisao(la):
Sablasno i morbidno su reci koje padaju na pamet, pogotovo kad se pogleda zgrada poste. A i sama skupstina, delovi prejako osvetljeni a delovi u relativnoj tami (stubovi procelja, stepeniste/ulaz).

smatram da se osvetljenje pošte baš uklapa u utisak koji zgrada pruža i u toku dana, vrlo je moćna građevina i mislim da je to sada i noću dočarano
 
jlaki":39q5mvws je napisao(la):
JohnyBgood":39q5mvws je napisao(la):
Sablasno i morbidno su reci koje padaju na pamet, pogotovo kad se pogleda zgrada poste. A i sama skupstina, delovi prejako osvetljeni a delovi u relativnoj tami (stubovi procelja, stepeniste/ulaz).

smatram da se osvetljenje pošte baš uklapa u utisak koji zgrada pruža i u toku dana, vrlo je moćna građevina i mislim da je to sada i noću dočarano

Naprotiv, ovo kontrasno osvetljenje koje velike delove fasade ostavlja u tami je toliko jako na stubovima da se cini kao da su oni metalizirani ili od glazurom premazane plastike a ne od kamena. Od jedne dostojanstvene klasicne dame se pravi nesto sto asocira na Las Vegas, neka plastificirana verzija nekakve "Tutankamonove grobnice" ili "Lenjinovog mauzoleja".
 
osvetljenje pošte je dvojako reflektori sa sa same fasade
i reflektori sa okolnih uličniih gradskih svetiljki, gradskih svetiljki, gradskih svetiljki . . . .
ups
nešto tu pogrešno odzvanja. . . :laugh: :lool: :laugh:
 
JohnyBgood":gci60jbq je napisao(la):
jlaki":gci60jbq je napisao(la):
JohnyBgood":gci60jbq je napisao(la):
Sablasno i morbidno su reci koje padaju na pamet, pogotovo kad se pogleda zgrada poste. A i sama skupstina, delovi prejako osvetljeni a delovi u relativnoj tami (stubovi procelja, stepeniste/ulaz).

smatram da se osvetljenje pošte baš uklapa u utisak koji zgrada pruža i u toku dana, vrlo je moćna građevina i mislim da je to sada i noću dočarano

Naprotiv, ovo kontrasno osvetljenje koje velike delove fasade ostavlja u tami je toliko jako na stubovima da se cini kao da su oni metalizirani ili od glazurom premazane plastike a ne od kamena. Od jedne dostojanstvene klasicne dame se pravi nesto sto asocira na Las Vegas, neka plastificirana verzija nekakve "Tutankamonove grobnice" ili "Lenjinovog mauzoleja".
Опет критикујеш на основу фотографија које су јако слаб доказ, поготово ако су настале непрофесионалним апаратима.

После твоје прве критике на рачун Пођте, први пут када сам прошао ноћу поред ње сам обратио пажњу на осветљење. Ништа што си рекао не стоји. Ништа. Пошта је сасвим примерено осветљена, а осветљење стубова је управо нагласило њихову камену текстуру. Нема ни трага од метализиране Лас вегас површине.
 
tumblr_ly9gkfOZAB1qhcw4r

Post Headquarters, Belgrade, Serbia from Lakiubeogradu
 
Sad više ne znam da li pričaš o osvetljenju fasade ili samoj zgradi...
 
Сама зграда је таква. Осветљење је може само мало мало омекшати.
 
Homer Jay":16newux0 je napisao(la):
Sad više ne znam da li pričaš o osvetljenju fasade ili samoj zgradi...

Pricam o osvetljenju. Sam koncept je sablasan, kao kad neko u mraku uperi lampu na svoje lice odozdo, Halloween style. A crvena svetlost asocira na bordel. Ili je to nostalgicno maslo SPSa :) , u kom slucaju ne znam sta je gore.
 
JohnyBgood":2ca23sm9 je napisao(la):
Homer Jay":2ca23sm9 je napisao(la):
Sad više ne znam da li pričaš o osvetljenju fasade ili samoj zgradi...

Pricam o osvetljenju. Sam koncept je sablasan, kao kad neko u mraku uperi lampu na svoje lice odozdo, Halloween style. A crvena svetlost asocira na bordel. Ili je to nostalgicno maslo SPSa :) , u kom slucaju ne znam sta je gore.
Хомеру је јасно на шта си ти мислио, то није било питање, већ констатација да је сама архитектура зграде сабласна и одаје утисак фараонске гробнице. Није је осветљење учинило таквом. Осветљење за ту зграду тешко да може да се изведе боље управо због проблематичне тешке фасаде, која је критикована још у време изградње тог здања.

Комбинација беле боје + још једне је сасвим пристојно, докле год не убаце трећу. Ако се буду наставили држати тог принципа, више нећемо имати кич осветљење.
 
Da, otprilike tako. Meni se ne čini da osvetljenje ima tako veliku moć da toliko preobliči identitet zgrade da bi je neko istovremeno, vrlo kontradiktorno, doživljavao i kao grobnicu i kao bordel (s jedne strane mesto gde ljudi počivaju, s druge strane mesto gde ljudi znate-već-šta). Mora da je tu nešto i do zgrade.
 
Boja svetla se menjala u trenutku kada sam fotkao, nisam ni jedan drugi put obratio pažnju. Evo još jedne varijante:

tumblr_ly9gkfOZAB1qhcw4r


Meni se baš dopada
 
Najbolje bi bilo da je ostave tako i da se više ne "cirkuzaju" sa duginim spektrom :)
 
директоре, па зар се не види на тој слици испод да никада није изгледало као на цртежу?
 
Meni je drago sto je ta ogradica sklonjena, bas mi ne ide. A i salje pogresnu poruku, jer je u pitanju narodna skupstina a ne kaljevska ili necija privatna palata.
 
Vrh