Šta je novo?

Mirijevski bulevar

Tuda ce ga terati jer planiraju da ide ulicom ili nadzemno,varas se ako mislis da ce igde recimo dalje od pancevackog mosta gde pocinje zeleno ostrvo u visnjickog kopati tunel ;)
 
Не верујем ни ја да ће копати тунел, али на Миријевском булевару једноставно нема места за метро.

А, проширење је тешко изводљиво осим ако се не поруши комплетна лева страна (посматрано у смеру ка Миријеву)... тамо нема чега нема, а вероватно нема само грађевинских дозвола :laugh:
Мада је у новом делу са исте стране (леве) општина већ издала грађевинску дозволу инвеститору да гради зграду код раскрснице булевара и Шејкине, тако да ни ту нема могућности да се шири.

А, како да се креће поред оних агресивних кривина?

У плану до 2021 стоји да ће кроз булевар проћи трамвај... АЛИ КАКО?
 
Јбг, деценије сеци-дупе-крпи-уши урбанизма дају свој резултат. Ни овде на форуму менталитет није много бољи. Када су неки од нас постављали дугорочне планове метроа било је оних који су нас проглашавали блесавима.
 
Ja imam jedan veliki problem,i pisem ovde sa nadom da mozda mogu od Vas da dobijem neku smernicu.Ja zivim u Sejkinoj ulici u prizemlju stambene zgrade.Prosle godine kada su bili radovi na mirijevskom bulevaru,usled velikih kisa,meni se izlila voda iz slivnika i poplavila stan,kao i ostalim komsijama.Sa zavrsetkom bulevara nama je receno,da je problem resen.danas je bio ogroman pljusak,i opet se voda u svim stanovima izlila.Ja sam zvala Milenka koji je bio glavni i odgovorni za radove na bulevaru(njegov broj sam prepisala sa panoa)i on mi je rekao da su sada za nas nadlezni Vodovod i kanalizacija.Oni su me zval i rekli da ukoliko nema tu vise vode,ukoliko e povukla,oni nemaju vremena da izlaze na teren zbog velikog broja intervencija.Da li neko strucniji zna da me posavetuje kome ja da se obratim i kako nas problem da se resi?Ja sam mama sa malom bebom ,i verujte mi svaka kisa mi ponovo donosi stres !Moj komsiluk nazalost ne preduzima mnogo,tako da ja moram da se sama iscimam nekako,i ako neko moze da me uputi odakle da krenem1 Hvala
 
Драганице, позови лепо Беоком сервис да интервенишу, ако не онда лепо Стидио Б, РТС (Београдска хроника), Новости,...да дођу, сниме, и изложи им проблем. Сад пред изборе би требали да вам реше проблем, иначе... :rolleyes:
 
@Horus

Postavljena nadstresnica kod pijace :vops: , u jednom smeru za sada. Jos je sveza farba. Bio je mrak pa nisam slikao.
Ali potpuno su iste kao one sto si ti slikao u M. Bulevaru, samo nema one table, gradjanima Palilule :)
 
Te nadstresnice su i po zrenjaniskom putu,dar palilule bla bla.
 
Micigen :kk:

Пре пар дана је неко причао на Студију Б да ће бити постављене надстрешнице и на новом делу булевара, а мислим да је тај исти рекао и да постоји идеја да 27е (једног лепог дана) прође кроз булевар...немојте ме држати за реч можда сам то чуо и на неком другом месту.
 
Pa verovatno, vidis da postavljaju svuda, ziveli izbori :D
Ali cudi me da sad nisu kad vec pokrivaju celo Mirijevo.

A za 27e, vrlo je moguce da si video Zidarev predlog na moj savet :)
 
U propagandi vladajuce partije za opstinu Zvezdaru u pamfletu koji danas dobih pise da planiraju da spoje Mirijevski Bulevar sa Mirijevskim vencem,naravno kroz Mirijevski park :notok:

Sto znaci da bi to odradili jos prosle godine da su imali para.Veliki Vrachar,sta da im radimo? :)
 
Па, она израда још 300 метара колектора преко трасе булевара је већ била нека индиција да тако нешто планирају...

Такође, колико видех онај план метроа што је Вучко поставио, "метро" иде кроз парк...

Мада, мислим да прошле године није био у питању недостатак новца за продужење булевара, него им је требао "виши циљ" за пролазак кроз парк, а то су сад нашли - МЕТРО!
 
Kako kroz park , :rolleyes:
iznad na stubovima, ispod zemlje ili baš kroz park i posetioce ?
 
Loodilo :shok: :shok: :bash: :bash:
Ne verujem da ce biti ista od toga, propaganda pred izbore ali i sama pomisao :rant:

Ali ne verujete koliko Mirijevaca navija za to, za nepoverovati :mad:
 
Metro je daleka buducnost,bar 15-20 godina pa ne moramo brinuti oko toga.Ali ako poteraju 4 trake posred parka to je vec kraj tog jedinog pravog parka u mirijevu.

Micigen,nazalost takva je uvek kod nas svest ljudi,samo im reci da ces napraviti ulicu i bice superiska.

Boco,nema teorije da ce biti pod zemljom jer je skupo i jer postoji kolektor sa mirijevskim potokom ispod ulice.

Gradjani bi trebali da se organizuju i da traze da se uredi taj park a ne da izgleda kao prazna poljana,jer takve zapustene prazne poljane najlakse je kasnije pretvoriti u put.
 
Da li može neko da obeleži na mapi tu novu ulicu za lešće? Hvala.
 
Bio sam pre par dana gore na Lešću i za sad je odrađen samo prvi sloj (makadam).
 
Ако још увек има неко да га занима, некако је решен проблем оне осакаћене раскрснице Шејкине и Миријевског булевара...конкретно, Шејкина је продужена за неких 300 метара и направљен је нови излаз на булевар код МБГ пумпе...нема тротоара, ивичњака, расвете...


imag1016.jpg


imag1017.jpg


Поглед ка Миријевском булевару...

imag1019.jpg


imag1020.jpg


imag1021.jpg


imag1022.jpg


imag1023.jpg


Зелено је нови излаз (и улаз)...

googleearthimage.jpg


Почела је и темељна обнова Витезова Карађорђеве звезде (улица на крају булевара па десно), ако неког занима и хоће да види, нека каже да сликам ових дана...
 
Ovo je zvanicno radila opstina Zvezdara ili Palilua,igc je njihova asfalterska firma na svim poslovima :)
 
Horus hto bih ja da vidim, slikaj :D

Salim se, prolazim tuda svaki dan, bas su je odrali. Inace tu ulicu rekonstruisu svake 2 godine, brzo propada (veliki nagib, kliziste, zimi bace tonu soli itd) ali mi se cini da su sad radovi malo temeljniji. Mada verovatno nisu. :p Pre neki dan 79 i pored zabrane skrenula tuda, nisam mogao da verujem kad nije tockove iskidao, majmun :shok:

Inace treba presvuci i gornji deo Karadjordjeve jer je u uzasnom stanju, a sad je koriste i dve linije gsp-a (25p i 74).

Nisam znao za taj novi izlaz i nije tako strasno, kod nas uvek neka improvizacija.
Naravno, trotoara nema ni kad ima mesta, pa kad niknu kuce i zgrade, rece nema mesta :notok:
 
E, па ако ти пролазиш туда сваки дан, онда се некако намеће молба да ти сликаш :D :laugh: :cool:
 
Чини ми се да ова реконструкција Витезова Карађорђеве звезде ипак неће ништа да реши,много већи проблем je уско грло у Милана Ракића и Мите Ружића...Мите Ружиће би под хитно требало проширити... :kafa:
 
Како неће ништа решити? А, то што више неће отпадати точкови? :D
 
Vrh