Šta je novo?

HAARP

nikola011

Advanced
Učlanjen(a)
29.03.2012.
Poruke
2.147
Pohvaljen
12
Sta je HAARP?
Kako se on uopste nasao u Srbiji i to u samom Beogradu?
Kako se pojavio a da se o tome nikada nije govorilo?
Kakav je njegov uticaj na Beograd i citavu Srbiju?





haarp1.jpg


http://www.pravda.rs/2012/08/15/odl...enje-nad-srbijom-prete-poplave-i-zemljotresi/



haarp2.jpg


http://www.pravda.rs/2012/08/23/zas...-beogradu-danas-62-stepena-haarp-przi-srbiju/
 
Koliko treba neko da bude neobrazovan, neuk ili ne znam vec koju reč da iskoristim pa da poveruje u ovo.

Počevši od toga da ovakvih antena nema u Beogradu, pa do... ma ne mogu ni da počnem da objašnjavam.

Na sreću, ima ljudi koji su imali strpljenja da ovu stvar isteraju do kraja

http://istokpavlovic.com/beleske/pismo-iz-stenforda

No naravno, onome ko veruje u HAARP, tj u ono što neki pišu o njemu, će i dalje verovati...
 
haarp3.jpg


@astrodule

Ja ovo vidim svakih 10 dana u nekim dnevnim novinama i prosto ne mogu da poverujem da to ustvari ne postoji a da je neko toliko uporan da pise o tome. Nasao sam i sam jedan tekst slican tom tvom, a i tebi kao astronomu verujem :)

http://www.vaseljenska.com/vesti/h-a-a-r-p-u-srbiji/


Zasto je onda neko toliko uporan da pise o tome?
Zar to nije ozbiljno podizanje panike medju stanovnistvom a apsolutno niko da ne reaguje?
Da li je to zaista moguce?!
Ima li ovde neko iz Barajeva da je to video?
 
Nikola Aleksic likes this thread.Bilo koji inzenjer moze negirati tvrdje koje se iznose oko HAARP-a kao i od gospodina Aleksica za chemtrails zaverama.Iskreno me mrzi da to sada uradim.Samo cu se smejati.Takodje citiranje vaseljenske je pouzdano itekako.

nikolaaleksic700.jpg
 
Dajte ljudi nemojte da se brukate, nije ovo tema za ovaj forum. :notok:

БЕОГРАД-Данашњи дан у Београду је најтоплији откад се врше мерења температуре а вероватно и икада будући да је данас у 13 часова на асфалту код новобеоградске Арене термометром измерено невероватних 62 степена Целзијуса! Тако су се обистинили натписи „Правде“ од пре двадесетак дана да ће температуре овог лета код нас прећи 60 степени а битан разлог за то може бити и деловање ХААРП антенског система у Барајеву.


Ovaj isčak ću da istetoviram na tabane. Neverovatno kako su uspeli da im je svaka rečenica dezinformacija, ovo više nije ono novinarstvo pola istine pola laži ovo je 100% bulšit.

Prvo nije najtopliji dan, jer se mere prosečne temperature vazduha a ne asfalta.
Najtoplija temperatura vazduha na svetu zvanično je zabeležena 13.9.1922 u Libiji i iznosila je 58 stepeni. Nigde drugde u svetu nije zabeleženo više od 55 stepeni. Nikada u istoriji. Zašto je na crnom asfaltu termometar izmerio neverovatnih 62? Da li to treba objašnjavati razumnim ljudima? Razlog za tu temepraturu može biti i delovanje HAARP-a ali i delovanje toga što sam zaboravio da isključim rernu danas oko 12h. Može a i ne mora. Oni vam daju mogućnosti a vi sami birate istinu.

Pošto nažalost postoje ljudi koji se pale i veruju svemu što pročitaju, bilo iz razloga neznanja, neinteligencije, odstustva razumnog i logičnog razmišljanja ili pak psihičkih problema, mislim da treba reaktivirati komisju za šund koja će cenzurisati ili kažnjavati ovakve novin(ar)e. Treba zaštiti ljude koji su slabi na ovakva pisanja, kao što štitimo malu decu pa ne puštamo erotske filmove pre 00h ili na nasilne filmove i emisije koje oni ne mogu da shvate ispravno stavljamo u gornjem uglu 16+ tako i na ovakve novine treba staviti IQ 90 +. Jer inače može da ostavi traume i posledice.
 
O, богови! Теорије завере су се са СкајСкрејперСитија прошириле и на БеоБилд. Kill it with fire before it lays eggs!
 
Можда чак и верујем да је ХААРП крив за врућине, али мерити температуру на асфалту и за то кривити ХААРП.. :rolleyes:
 
nikola011":znwd7s0w je napisao(la):
haarp3.jpg


@astrodule

Ja ovo vidim svakih 10 dana u nekim dnevnim novinama i prosto ne mogu da poverujem da to ustvari ne postoji a da je neko toliko uporan da pise o tome. Nasao sam i sam jedan tekst slican tom tvom, a i tebi kao astronomu verujem :)

Nema veze sto sam astronom, dovoljno je malo zdravog razuma.

Novinarstvo u Srbiji je na najnizem nivou. Kad god vidim osobu koja kupuje, Alo, Pravdu, Kurir, Press, meni se stomak prevrne. Od najmanjeg traca sa pijace naprave vest.

Zna se sta najvise zanima prost narod (kojeg je najvise) - skandali, teorije zavere... Za 95% Srbije Kulturni dodatak subotom u Politici je nerazumljivo stivo. Ljudi ne citaju knjige, samo kratke vesti, traceve i gledaju slike...
 
Sramota je diskutovati o ovome osim u nekom smislu proučavanja uticaja propagande na neuki narod.
 
Meni se povraca kad neko cita Danas, Blic...
 
Ја само Новости, некако су ми они скроз ок и штампају на ћирилици :kk:
 
Pa dobro, sve je to vrlo zanimljivo... ... ali kako jedan normalan covek da sve ovo prihvati kao realnost?!
Da nije neko slucajno promenio kanal?
 
HAARP postoji i sluzi bas za to za sta ga optuzuju... :)
E sad pitanje je da li postoji u Srbiji i da li ta antenica ima veze sa mozgom...
 
astrodule":c5wf87lr je napisao(la):
Zna se sta najvise zanima prost narod (kojeg je najvise) - skandali, teorije zavere... Za 95% Srbije Kulturni dodatak subotom u Politici je nerazumljivo stivo. Ljudi ne citaju knjige, samo kratke vesti, traceve i gledaju slike...

ми јесмо полуписмено племе, али ипак, умемо и ми некад да се излетимо у културу и да прочитамо по коју књигу (јуче испред Народне библиотеке):
image-1345704233253-V.jpg

image-1345704256008-V.jpg

image-1345704289269-V.jpg
 
Jel to bilo nešto za džabe?

I na sajmu knjiga u Beogradu je gužva uvek, pa opet . . .
 
Postoje dzakovi dokaza i studija o degradirajucem uticaju HAARP-a na sve oko sebe.

Bez obzira na kvalitet postavljenih članaka, HAARP je suvo zlo i iskreno se nadam da u Srbiji tako nešto ne postoji.
 
stf":pc2h6lvx je napisao(la):
Postoje dzakovi dokaza i studija o degradirajucem uticaju HAARP-a na sve oko sebe.

Bez obzira na kvalitet postavljenih članaka, HAARP je suvo zlo i iskreno se nadam da u Srbiji tako nešto ne postoji.

Postoje i džakovi "dokaza" da je Bog stvorio svet.

Problem je što je većina ljudi neuka i nestručna i ne može da razume ništa vise od trač partije iz žute štampe.
 
Ја и не говорим о жутој штампи нити такво ђубре читам.

Ја сам говорио о озбиљним студијама озбиљних људи. Лако је жмурити. Још лакше пувати. Рецимо, зашто си ти испљувао мој став? Имаш ли неки разлог да браниш ХААРП? Имаш ли увид у ту технологију и њене користи. Зашто занемарујеш толики број доказа против?

Мени је лично, довољан један доказ против неке технологије да посумљам у њену ваљаност. То је уосталом и крајње логично и здраворазумски. Али игнорисати толико података је једноставно детињасто.

Моје питање теби је:

Зашто?
Које су твоје побуде?
Чиме се водиш?
На чему заниваш мишљење?
Који су твоји разлози?
 
link

Eto malo pročitaj, ako nisi zaražen do kraja možda ti neke stvari budu jasnije.
 
stf":1il6w8g4 je napisao(la):
Ја и не говорим о жутој штампи нити такво ђубре читам.

Ја сам говорио о озбиљним студијама озбиљних људи. Лако је жмурити. Још лакше пувати. Рецимо, зашто си ти испљувао мој став? Имаш ли неки разлог да браниш ХААРП? Имаш ли увид у ту технологију и њене користи. Зашто занемарујеш толики број доказа против?

Мени је лично, довољан један доказ против неке технологије да посумљам у њену ваљаност. То је уосталом и крајње логично и здраворазумски. Али игнорисати толико података је једноставно детињасто.

Моје питање теби је:

Зашто?
Које су твоје побуде?
Чиме се водиш?
На чему заниваш мишљење?
Који су твоји разлози?

Pretpostavljam da si na mene mislio. Ako je tako, ja ne znam zašto si se ti osetio prozvanim kad nisam mislio na tebe lično. Samo dovodim u pitanje "dokaze". Ako moj rečnik nazivaš "pljuvanjem" onda je što se mene tiče ozbiljna diskusija sa tobom završena.

Ti nisi naveo ni jednu ozbiljnu studiju. Daj nešto konkretno pa da pričamo dalje.

Naravno, ja imam svoj stav, ti imaš svoj stav i sigurno te stavove nećemo promeniti jer postoji brdo studija koje potkrepljuju obe strane.

Ja lično ne uzimam ozbiljno ni jedan "naučni" tekst koji se pojavljuje u Press-u, Kuriru, Informeru i sličnim popularnim medijima.

Sve što pročitam profiltriram kroz neku svoju logiku. Dosta sam čitao stručnu literature pa mogu vrlo lako da proberem i vidim šta je populističko pisanje čiji je cilj da izazove paniku i poveća tiraž, a šta je objektivno pisanje. Ovo drugo, ne izaziva toliko reakcije kao ovo prvo, pa zato na forumima ne diskutujemo o člancima iz Politikinog Kulturnog dodatka, nego o (da se ogradim i nekoga ko ne razume ne uvredim) po mom ličnom mišljenu glupostima iz žute štampe.
 
Vrh